Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Ko koga pretumba, naravno da se uvažava kao neispravnost. Lično sam rekalmirao pre 3 meseca GA R9 380 zbog coil whine, jer usred igre odjednom kad krene pa iritira do besvesti. Posle desetak dana dobio drugu karticu doduše u radnji iz Niša, ali reklamacija je rekalamcija nebitno BG, NI, KG ili Negotin.
Zabole me kliker ja dajem parice, oni daju garanciju na proizvod, nisam im plaćao šišarkama.

Ali coil whine ne spada u defekt. Ko hoce moze da se kocka i da ceka na reklamacije, jasno su se iznajsnili pojedini proizvodjaci da se coil whine ne uvazava kao defekt jer nema pada u performansama. To bi trebalo da je jasno ne znam zasto se vodi diskusija na celoj strani o tome. Samo sam prokomentarisao da je pocela da pisti i da znam iz iskustva da ne uvazavaju tu gde sam kupio, nisam trazio savet jer znam kako ide.
 
Ja sam moju 980ti posalo kod madjara na garu (ipon) i samo su mi je vratili posle cela dva meseca. Domaci, retko ce koji da ti uvazi osim ako je baaas izrazeno. Moja se cuje konstatno, jedino sam cackanjem biosa i napona to malo doveo u normalu.

Da ne idemo u off, otvori novu temu za reklamiranje coil whine, pa da se raspisemo tamo :)
 
ja sam zaista laik na neki nacin, ali uz malu pomoc prijatelja resih da testiram svoju tek kupljenu GTX 1070 Gigabyte G1 sa SAMSUNG memorijom, pa evo i da izmacim fotku... mozda neko moze da mi kaze da li je ovo zaista dobro kao sto kaze moj pr prijatelj uz pomoc koga sam testirao grafu! Unapred hvala!! svako dobro ;)

GPU: +120 (max boost 2038, pada na 2012, Heaven prikazuje pogresno 2075)
MEM: +600 (Micron)
CPU: i7 6700K na 4.6GHz

FPS: 104.7
Score: 2637
Min FPS: 37.0
Max FPS: 224.4

Imas dobar primerak.
 
GPU: +120 (max boost 2038, pada na 2012, Heaven prikazuje pogresno 2075)
MEM: +600 (Micron)
CPU: i7 6700K na 4.6GHz

FPS: 104.7
Score: 2637
Min FPS: 37.0
Max FPS: 224.4

Imas dobar primerak.

Eee hvala ti na detaljnom opisu... Kod mene je sledeca situacija: gpu +167 (2164 drzi konstantno), memorija +9390 (stabilno, mislim da moze jos)..
Cpu: i7 6700k na 4500mhz ( ide na 4,7 uz napon od 1.45v)

Fps: 109
Min 36
Max 234.5k
 
Poslednja izmena:
Ali coil whine ne spada u defekt. Ko hoce moze da se kocka i da ceka na reklamacije, jasno su se iznajsnili pojedini proizvodjaci da se coil whine ne uvazava kao defekt jer nema pada u performansama. To bi trebalo da je jasno ne znam zasto se vodi diskusija na celoj strani o tome. Samo sam prokomentarisao da je pocela da pisti i da znam iz iskustva da ne uvazavaju tu gde sam kupio, nisam trazio savet jer znam kako ide.


Coil whine spada u kvar, meni su zamenili karticu kod ovlašćenog "nepo servisa " , znači da je bila neispravna. Da nije tako oni bi me odbili bez pardona uz obrazloženje odbija se rekalmacija uređaj nije pokazao kvar. Treba obratiti pažnju gde se kupuju komponente, zato izbegavam kupovinu kod švercera.
 
Ne spada u kvar kad danas 30% kartice piste manje ili vise..... e sad ako nekom bas pisti jako to je druga prica, zato kazem meni licno nije smetalo
Isto kao sto imas tise i glasnije coolere, kartica nije pasivni deo pa da ne proizvodi zvuk, pogotovo high end
 
Poslednja izmena:
Polako ali sigurno, ulazim u tajne.. dovoljno tek toliko da stvarno ukapiram da mi je graficka kartica (Gigabyte G1 Gaming GTX 1070) stvarno sjajan primerak, a u saradnji sa I7 6700k (4.5ghz trenutno), radi savrseno!!

Heawen 4.0:

FPS: 110.2
Score: 2775

min fps: 36.1
max fps: 232.6

Rise of the Tomb Rider:
Na istim klokovima, OVERAL SCORE : 128.61 FPS (podesavanja kao kod KOLOSA Rise of the Tomb Raider, DX12, Very High, SMAA )
 

Prilozi

  • the best.png
    the best.png
    117.8 KB · Pregleda: 102
  • lara.jpg
    lara.jpg
    52 KB · Pregleda: 97
Poslednja izmena:
zaboravih da dodam jos ponesto

u zurbi zaboravih da okacim jos po nesto iz toka testiranja... SVe je apsolutno verodostojno i bez i jednog jedinog ARTEFAKTA.. Glatko...
 

Prilozi

  • 15292783_10207616037815187_1368565322_o.jpg
    15292783_10207616037815187_1368565322_o.jpg
    98.5 KB · Pregleda: 126
  • lara 2.jpg
    lara 2.jpg
    661.4 KB · Pregleda: 120
Bravo,dobra karta,probaj memaru da ganjas a GPU smanji kad zabode jer mema koja moze da ide baca mnogo bolji scor od GPU-a :)
 
Bravo,dobra karta,probaj memaru da ganjas a GPU smanji kad zabode jer mema koja moze da ide baca mnogo bolji scor od GPU-a :)

Dosao sam do limita na gpu.u bez skaliranja.. kada stavim +164 ili +167 rezultat he isti odnosno boost od 2164mhz... Moracu da provam gpu dole a memoriju preko 9700... Ali bih pre svega toga trebao da se pozabavim procesorom i njegovim cash.om... Ne bih li stvarno izvukao maximum . :)
 
Ali coil whine ne spada u defekt. Ko hoce moze da se kocka i da ceka na reklamacije, jasno su se iznajsnili pojedini proizvodjaci da se coil whine ne uvazava kao defekt jer nema pada u performansama. To bi trebalo da je jasno ne znam zasto se vodi diskusija na celoj strani o tome. Samo sam prokomentarisao da je pocela da pisti i da znam iz iskustva da ne uvazavaju tu gde sam kupio, nisam trazio savet jer znam kako ide.

Ne spada u kvar kad danas 30% kartice piste manje ili vise..... e sad ako nekom bas pisti jako to je druga prica, zato kazem meni licno nije smetalo
Isto kao sto imas tise i glasnije coolere, kartica nije pasivni deo pa da ne proizvodi zvuk, pogotovo high end

Tom logikom sutra i recimo tandrkanje ventilatora može da bude proglašeno za ne-kvar jer ne utiče na performanse ... Oni baš vole kada kupci legnu na rudu i ne talasaju kada dobiju tako dobro "objašnjenje". Uskoro će biti normalno da svaka karta ima CW i mnogi će biti ubeđeni da je to novi feature, a ne bug koji nastaje isključivo krivicom proizvođača.
 
Na mojoj matoroj HD 6950 je bio primetan coil whine dok je bila na Raidmax napajanju. Whine je skoro potpuno nestao kada sam ubacio drugo napajanje.
 
Na mojoj matoroj HD 6950 je bio primetan coil whine dok je bila na Raidmax napajanju. Whine je skoro potpuno nestao kada sam ubacio drugo napajanje.

Kod mene je ranije 7950 na Raidmaxu imala manje primetan coil whine nego kod lika, od kojeg sam je onomad kupio, na nekom Cooler Masteru 750W (sa valjda gold efikasnoscu). :d
 
u zurbi zaboravih da okacim jos po nesto iz toka testiranja... SVe je apsolutno verodostojno i bez i jednog jedinog ARTEFAKTA.. Glatko...

2164MHz prikazuje Heaven. Pokreni GPU-Z u pozadini i kada se zavrsi benchmark, brzo predji na Sensors tab i pogledaj koja je bila frekvencija pre nego sto naglo padne (pomeraj misa po grafu za GPU Core clock, treba da ispise nesto @2xxx). Meni Heaven pokazuje 2075MHz ali ja tu frekvenciju nikada nisam video. Posto koristim MSI Afterburner, video sam da na pocetku benchmarka frekvencija bude 2038MHz pa polako pada na 2025MHz da bi na kraju bila 2012MHz. Druga opcija je da ukljucis log to file pre benchmarka. Kada se zavrsi bechmark, iskljuci log to file i okaci attachment tog loga.
 
Naravno da ne drži 2164 konstantno, 2151 je max boost, na nekoj strani pre ima GPU-Z skrinšot. Verovatno mu je prosek oko 2126, ali VRAM se lepo klokuje i zato ima dobar score, tj. može da prebaci 110 FPS u Heaven-u.

Moja na 2126/9400 daje oko 109.

Kako god, ima odličan primerak karte.

Edit:
To što prikazuje Heaven je "max boost u idealnim uslovima" i može da se vidi samo na vodi i to pod uslovom da se čip drži ispod 34°C, tada se poklapaju cifre sa GPU-Z. :)
 
Poslednja izmena:
Meni Nvidia Inspector daje prilicno dobru procenu za max. boost.
 
Ja koristim MSI AB OSD i GPU-Z i poklapaju se i za max i za konstantan boost. Heaven pokazuje više i ne menja se vrednost tokom celog testa, a napisao sam pod kojim uslovima sam uspeo da se realan boost(MSI AB/GPU-Z) i ono što prikazuje Heaven poklapa.

Što znači da bi njegova karta pod vodom 99% mogla da drži 2151 konstantan boost na temp ispod 40°C. Na 32-33°C bi bio kao što Heaven pokazuje, 2164. :)
 
Poslednja izmena:
Tako je... U Heawen.u ide na 2164 i tako drzi ..a u igrama u u gpu z (sensors) ide i stoji na 2152mhz konstantno bez dropa.. novo stanje.. memorija otisla na 9694mhz ... Heawen fps 110.7 ... Vala istegnucu ga do 111 :) . Kolos, eto jos jedne dobre karte u Kolubarskom okrugu..
 
Tako je... U Heawen.u ide na 2164 i tako drzi ..a u igrama u u gpu z (sensors) ide i stoji na 2152mhz konstantno bez dropa.. novo stanje.. memorija otisla na 9694mhz ... Heawen fps 110.7 ... Vala istegnucu ga do 111 :) . Kolos, eto jos jedne dobre karte u Kolubarskom okrugu..

Pusti MSI live monitoring i gledaj onda koja je frekvencija. Heaven cita vise frekvencije od trenutne i konstantne.
 
Izvinjavam se sto davim, sa fona sam... ne zamerite... :)
 

Prilozi

  • oppp.jpg
    oppp.jpg
    91.6 KB · Pregleda: 81
Eto sta znaci dobar primerak,ebes proizvodjaca i ostale k...e ...samo nastavi mozda ubodes i 113frejma :D

Koristi EDIT :)
 
Poslednja izmena:
GPU-Z pokazuje 2151 kao max, ali se po grafikonu vidi da nije konstantno i da clock oscilira, verovatno je 2126-2139 prosek što se i slaže sa rezultatom.

Jer da je 2151 konstantno sa memorijom na preko 9600, skoro 9700, onda bi score bio mali za taj clock.

Koči je power limit kao i kod većine modela...ali to ne menja činjenicu da si dobio na lutriji. :)
 
GPU-Z pokazuje 2151 kao max, ali se po grafikonu vidi da nije konstantno i da clock oscilira, verovatno je 2126-2139 prosek što se i slaže sa rezultatom.

Jer da je 2151 konstantno sa memorijom na preko 9600, skoro 9700, onda bi score bio mali za taj clock.

Koči je power limit kao i kod većine modela...ali to ne menja činjenicu da si dobio na lutriji. :)

Bas tako, karta kida!!! Jos samo da nadje realne klokove za svaki dan u igrama, gde ne pucaju igre i drzi konstantan boost.
 
Nazad
Vrh Dno