Šta je novo?

Letv X800 / Letv Le 1 Pro

Za prvi tel sam platio carinu 3500 din, za drugi 5500 din. U oba slučaja na paketu pisalo 50$.

Poslato sa Le1 pro
 
Vidis, meni uredjaj koji vredi 50 Evra na Gear Bestu stavili da vredi 20Eura i da je posiljka GIFT,
i na to porez 20% oko 500 dinara postaru.
 
Kada sam uzimao x800 pre 8 meseci, koji je koštao 270e, platio sam sve dažbine oko 1000 din, tako da nema pravila. Jedino što se kod ovih US verzija razlikuje u odnosu na kineske, je kutija. Znaci SVE je na engleskom, i kapiram da carinici mogu da vide i tačan model i specifikacije, tako da nije baš isto kao sa kineskim kutijama. Ako ima jos nekog da je uzeo ovaj tel, neka napiše kako je prošao :)

Poslato sa Le1 pro
 
ja cu za mesec-dva poruciti sa alija pa cu obavestiti ovde kako je prosla carina.
 
Kada sam uzimao x800 pre 8 meseci, koji je koštao 270e, platio sam sve dažbine oko 1000 din, tako da nema pravila. Jedino što se kod ovih US verzija razlikuje u odnosu na kineske, je kutija. Znaci SVE je na engleskom, i kapiram da carinici mogu da vide i tačan model i specifikacije, tako da nije baš isto kao sa kineskim kutijama. Ako ima jos nekog da je uzeo ovaj tel, neka napiše kako je prošao :)

Poslato sa Le1 pro

Ja sam prosao sa 5600 dinara carine. Dakle napisali su da je vrednost telefona 80 dolara, carinici su procenili na najnizu maloprodajnu cenu na aliju od 160 dolara i na to su naplatili carinu.

Sad sam porucio jos jedan x800 pa cu videti kako cu sa njim proci. Inace telefon je zmaj. Za ove pare trenutno ne postoji nista ni blizu tako kvalitetno na trzistu.
 
Sad sam pomalo zbunjen... Odličan telefon, problematičan rom... US vs CH verzija... OTA update vs ćorak... Stock vs custom... Hajde neka mi neko razjasni dilemu, kakav je US rom koji se dobije ako uzmem telefon preko Goldway-a, neko ovde reče da je bagovit, neke aplikacije ne rade, oznacavanje sms teksta i sl... A vidim da je i kinez u opisu naglasio da je u pitanju custom rom i da postoji mogućnost nekih translatornih grešaka u meniji, ništa više... Koliko je uopšte taj rom funkcionalan? Nisam laik za flešovanje ali me mrzi da gubim vreme sa tim i traženjem optimalnog roma... Hvala za info u vezi carine!
 
Mnogo je prosto, ako hoćeš fenomenalan telefon za malo para, onda ćeš da se pomučiš i da se potrudiš da napraviš da sve radi i imaćeš jedan od 10 najboljih telefona na tržištu, a ako ti je to cimanje, onda lepo izvadi 500± € i kupi neki Samsung, HTC, Sony i sl.
U ovoj temi je sve lepo objašnjeno, samo treba da se pročita.
 
Mnogo je prosto, ako hoćeš fenomenalan telefon za malo para, onda ćeš da se pomučiš i da se potrudiš da napraviš da sve radi i imaćeš jedan od 10 najboljih telefona na tržištu, a ako ti je to cimanje, onda lepo izvadi 500± € i kupi neki Samsung, HTC, Sony i sl.
U ovoj temi je sve lepo objašnjeno, samo treba da se pročita.
E baš si me utešio... :)
Ovako, telefon ne bih uzeo za sebe, već sestri, koja nije uopšte zahtevan korisnik... Ja sam inače na LG G4... Odlično mi je poznato da je u hardveskom smislu ovaj telefon prava zver i da je cena više nego smešna, nije problem ni da odradim flash ali je moje pitanje da li US rom koji stize instaliran u telefonu može da se koristi bez problema ili je previše bagovit... Drugim rečima, da li je neophodno ubacivanje novog custom roma?
 
I to sve piše na prethodnoj strani, znači, kad ti stigne telefon, ne radi YouTube, ne možeš da menjaš color profile i još neke stvari...da bi ubacio custom rom potreban ti je twrp za US verziju i custom rom za US verziju letve, sve ukupno, posao od 12 min, ako znaš šta radiš :)
 
I to sve piše na prethodnoj strani, znači, kad ti stigne telefon, ne radi YouTube, ne možeš da menjaš color profile i još neke stvari...da bi ubacio custom rom potreban ti je twrp za US verziju i custom rom za US verziju letve, sve ukupno, posao od 12 min, ako znaš šta radiš :)
Spanjeli@ ako mi žena za dve - tri nedelje ovom letvom razbije glavu, ti ćeš biti krivac... :)
 
Pazi se onda jer je ova letva baš teška :D
 
Ja naručih pa šta bude... Uzeo sam preko Alija - Goldway... Trebalo bi da je US verzija... Interesuje me da li na njega može da se instalira Efox rom (našao sam Youtube tutorijal i prilično je jednostavno) obzirom da u opisu videa kaže da je rom samo za telefone kupljene sa efox sajta? Kakva su iskustva korisnika efox roma?
 
Taj tutorial je za sve US verzije i nema nikakve greške, samo skini poslednji update.
 
Da li neko probao ovaj efox flash preko windowsa 10, cini mi se da nikako ne mogu da nadjem adekvatne Qualcomm drajvere za Win 10? Uglavnom sam do sada skinuo verzije drajvera 1.0 (mislim da je poslednja verzija 2.67). Mozda gresim ali smatram da bi svaki telefon sa Qualcomm procesorom trebao biti vidljiv u Device Manager-u preko COM porta.... povezem ja moj LG G4, stavim u download mode ali se Qualcomm ne pojavljuje u Device Manager?
 
Probao ja, ne trebaju nikakvi drajveri za Win10, sve se instalira automatski. Qualcomm ti se pojavljuje u Device Manager samo ako mu napraviš hard-brick, i treba ti za QFIL, za Efox rom je dovoljno da uđeš u fastboot mod (power + vol -) i startuješ x1_na_fastboot.bat fajl. Prekopiraj toga ove bat fajlove da budu u istom folderu kao i images.

Navodno se pojavio konačno i originalni stock rom za US verziju. https://mega.nz/#!mA1AHBQL!9egquPUqzkUFEedYQ9xXp0r46iwdRNdbj37ysK-Baj4
 
Ljudi, moram da priznam da mi se telefon u ovim danima greje vrlo brzo, mada tako mi je bilo i sa Xperia-ma, ali njih lepo potopim u vodu i ohlade se. Ovo sada, napolju, snimanje u 4k, 3x po 4 min za redom i na telefonu mogu da se prze jaja bez problema :D
 
Ljudi, moram da priznam da mi se telefon u ovim danima greje vrlo brzo, mada tako mi je bilo i sa Xperia-ma, ali njih lepo potopim u vodu i ohlade se. Ovo sada, napolju, snimanje u 4k, 3x po 4 min za redom i na telefonu mogu da se prze jaja bez problema :D
To je normalno kod snimanja 4k videa, koji svaki procesor zna poprilično da zagreje. Kod metalnog kućišta je to izraženije zbog sprovodjenja toplote, još snimanje na ovim tropskim danima i eto kajgane... :)
Jel neko probao ovaj oficijelni US rom?
 
Ja sam to rekao iz licnog iskustva kad sam kupovao preko JD-a. Mozda vazi za proizvode koji nisu iz JD kolekcije a na popustu su, ne znam, ali za JD collection su stavili punu cenu bez popusta.
Tako je, lepa JD kutija i velika nalepnica, znam sve to, ali meni nije bila cena sa popustom vec bez, cak mi je kinjezara rekao da je to politika firme i da ne mogu da stavljaju manje cene.

tacno,i meni su stavili cenu bez popusta pa sam zbog njih platio dazbine $12 vise

za ove sto nisu iz jd kolkcije pisali su manju cenu
 
Novi ROM za US verziju le1pro https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424941440

Color profili, video snimanje, kamera, YouTube, video streaming...sve radi perfektno, jedini bug je sto trenutno ne rade vibracija za navigacijske tastere i DT2W. Clean instalacija pozeljna :)
 
Video danas. Žena je preuzela Letvu, tako da je igranje sa romovima završeno što se mene tiče. A verovatno je i bolje tako. :D Za sad pratim samo nadogranje za 11s pod uslovom da nema nekih potencijalnih problema . Eventualna sledeća veća nadogradnje može biti neki dobar MM rom.
Telefon i bez toga radi kao lutka, za ove pare je stvarno fantazija.
 
Gde je sad najjeftinij da se uzme? Na joybuy ima za 155e, ali 32gb verzija.
 
Ako pretpostavimo da je u pitanju kineska verzija, pošto do sad nisam video da bilo ko prodaje US verziju sa 32gb, onda je to bolja kupovina jer za CN verziju već postoji MM koji radi perfektno a US verzija ga nikad neće dobiti. Pošto imam oba, razlika u brzini je bar 20% u korist MM-a na CN verziji
 
Možda i puste nekad MM update. Na onom stock romu što sam postavio navodno postoji funkcionalan Update app.
 
Da li je neko probao ovaj stock us rom što je Mitar postavio?
 
Ja nisam, ne bih u životu instalirao rom od 3.5gb. Ko zna čega tu sve ima :D
 
Moj je stigao kod strica i kaze da je kutija od telefona bila otvorena, tj. ona nalepnica je iskidana...
Je l za to carina kriva ili je neko vec koristio?
 
Ja nisam primetio nikakvu nalepnicu. Otvaraju Kinezi da ubace njihov shit-rom.
 
Nadam se da je tako...
Stric rece samo da je bio otvoren i kaze da je prazna baterija, pa kada ga napuni i upali javice mi
 
Porucio sam ovaj telefon sa aliexpressa, cekam da stigne. Cena me je zaintrigirala, mada sam u medjuvremenu skontao zasto je takva - nepostajanje bilo kakvog zvanicnog support-a za US verziju.
Kinez od kojeg sam kupio mi je rekao da oni flashuju neki drljavi kineski multilanguage ROM koji naravno nema OTA update. Na zvanicnom Leeco forumu koliko vidim boli ih patka i stalno prosipaju pricu kako
oni te telefone nisu prodavali zvanicno u USA, kompletno ignorisuci zalbe korisnika iz Evrope koji su telefone kupili preko "unofficial" kanala. E sad verujem da ce update da se resi kroz neki community ROM
bez bloatware i raznih kineskih *****rija. Medjutim jedna stvar koja me brine je postojanje keylogera uz tastaturu koja dolazi sa romovima koje nabacuju ovo Kinezi koji prodaju telefon, bar tako kaze neki tip
na zvanicnom forumu. Da li je ovo tacno? Da li na telefonu stvarno postoji keylogger ili nekakav malware?
 
Postoji. Jutros je na ženinom instalirao neko đubre (file manager, i power manager) pa moram to da proverim kad se vratim sa posla. Mislio sam da je Cuoco očistio rom od tog smeća. Izgleda da je jedino Cheltemov to uradio kako treba, ali njegov rom nije javno dostupan, i nisam probao kako radi.

edit:
Navodno je jutrošnji 11S rom očišćen od malware, ali videćemo. Nažalost, vrlo neprijatna situacija za korisnike.
https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540822969
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno