Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo kad kreće, a posle je tiha?
Da.
Evo sad se nešto na osiguračima zapalilo pa je izbacila sklopka. ****na stara kuća, treba je stvarno zapaliti.
Sve moj do mog majstori, stavio neki tupavi stručnjak od komšije električara neku nikakvu sklopku i opušteno može kuća da se zapali. Kaže moj matori preopterećenje, od 2 klime i 2 frižidera, matori, jao bože!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Samo ne kontam najbolje jer si napisao da te nervira dok ne zaspiš. Da li se ventilator zaustavlja i pokreće sam od sebe cele noći i svaki put kad se pokrene pravi tu buku?
Imao sam slična iskusva i nisam siguran da je je ventilator u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ma čuje se šuštanje kad se pali. To radi na svakih npr 5-10min. Više bi voleo da radi tiho stalno kao kad se upali, ali to onda ne bi bio inverter.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Gas protrčava kroz cevi. Što je duža instalacija tone manje čuje.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
ova fujutsu aka general dobro radi i ima taj tihi mod koji je super, recimo moj stari panasonic koji sam uzeo 2005 mislim da to nema, odnosno na najnizoj fan speed klima je manje efikasna nego ova. s obzirom da je u spavacoj sobi ovo mi je bilo najbitnije. znaci sto se tice klime kao takve prvi utisak jako dobar.
ono sto mi se ne svidja je daljinac odnosno sofver, prilicno limitirane opcije. recimo nema fan speed sto mi je sumanuto. umesto toga ima neko podesavanje usmeravanja preko 2 dugmeta koje mislim da izmedju ostalog povlaci i razlicite brzine uduvavanja ali to tek treba da provalim sta je sta. zapravo koliko vidim podesavanje brzine ide preko 2 dugmeta - powerful i economy. mislim meni je to dosta ali cak i ja mogu da izaberem jedno 5 varijanti uduvavanja preko dugmeta fan speed na panasonicu. to ovde nema.
enivej, idemo dalje. ko je navikao na moderne opcije podesavanja neka dobro razmisli pre kupovine.
 
Ajde molim te uslikaj daljinac, neverovatno da nema fan speed. A powerfull i economy je nešto drugo, powerfull je da krene sa radom na maksimumu kako bi što pre ohladila prostor, a economy u suštini podesi temeperaturu na par stepeni iznad zadate, pa kao štedi.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
OK izvinjavam se, deb*l sam, sada vidim da ima podesavanje jacine duvanja (i to onoliko :d) ali iz nekog razloga to mi sinoc nije radilo kako treba pa mi promaklo, tj tek moram da se naviknem na to kako ova klima prima komande. bilo je nekih problema juce, moguce je da je do mene i prvih pola sata koriscenja. enivej klima je tiha i dobro ladi, to mi je za sada jedino bitno - uz to sto sam izgleda narucio pravu velicinu za prostor u kome radi (16m2 + 4m2 predsoblje).



20622289_10154872846362643_2844104060538334939_n.jpg


20604404_10154872846357643_4953351437662288011_n.jpg
 
Poslednja izmena:
e da, sta je ovo dry? jel to jonizator za koji na netu stoji da ga ova klima nema :whip:
 
Ma nista... identican je kao kod mene na Fujitsu. Samo obrati paznju kada koristis daljinac, da kada promenis neku postavku treba da cujes beep signal od unutrasnje jedinice, to znaci da je prihvatila komandu. Mozes da se kreces brzo kroz Fan postavke npr, ali tek kada se zaustavis, posle mozda 1 sekunde cujes beep, da tako objasnim :).

Dry je isusivanje vazduha. Posto vlaga jako utice na prenos temperature, ovo je nacin da se prvo nje resis (ovde je verovatno i potrosnja manja, neka neko prokomentarise), pa ako ti to nije dovoljno onda ukljucis rezim rashladjivanja. Barem ja to tako tumacim :).
 
Poslednja izmena:
inace da kazem da su me monteri ispostovali vezano za sve sto je napisano ovde, 3m cevi, distancere itd - da bi dobili 3m (a bilo je oko 2.5m regulare) morali su da saviju cevi u krug na jednom mestu, sem sto je ruzno (a ja to ne vidim iznutra ;)) nadam se da to ne pravi problem, uradjeno je uredno i cini mi se da nema otpora kretanju vazduha.

apropo fujitsu - general price, monter je rekao da je ista klima da se ni po cemu ne razlikuje sem po ispisu na jedinicama i da im jednog dana daju jedne drugog dana druge za montazu. nemam razloga da ne verujem, isto pise i na netu.
 
Poslednja izmena:
Jesu li vakumirali ?
Ne smeta sto su cevi savijene .. Jel svaka cev zasebno izolovana ili je sve gurnuto u jednu izolaciju ?
 
Au kakav retardirani daljinski :)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
E to stvarno jeste , ali sadasnja LM koja ju je zamenila ima daljinac kao i kod LU modela .. I to jedina stvar koja mi se vise svidja kod LM-a za razliku od LEC modela ..

Pogledajte prilog 234194
 
slazem se ;)

valjda su uradili sve, za vakumiranje im nisam sedeo nad glavom da bih znao da li jesu ili nisu, ali su rekli da jesu ;)
 
Pa ako si bio tu to bi morao primetitti, imas na YT kako to izgleda ..
 
Poslednja izmena:
jel ima nacina da se naknadno proveri da li je vakumirana? ovaj kompresor su imali sa sobom.
 
Fujitsu ASYG 12LM je oko 70.000 din .. Nema nacina da se naknadano proveri , a mozdas i ima pa ako neko zna javice se , ako nisu odmah uradili onda je taj freon zagadjen . Procedura bi bila , izbacivanje kompletnog freona napolje , vakumiranje i zatim dodavanje sasvim novog na tacnu meru i to digitalnom vagom .
 
Poslednja izmena:
ovo je 09 klima, jedina koju sam mogao da nadjem u tom nekom rangu cene a da nije vulgaris kinez
 
Ma OK , kupio si ti kvalitetnu klimu , a to sto je daljinski nikakav , to je manje bitno . Mogao si za te pare uzeti neku kinezaru sa TOP displejem , pa kad krene grejanje a ti gledas kako displej lepo svetli i tebi odmah toplo oko srca :D

Samo je nemoj gasiti u rezimu grejnja , eventualno malo smanjis temp kad nisi tu i bice sve OK .. Mozes i uzeti merac potrosnje pa da imas tacan uvid u to koliko ti se klima opterecuje u W , koliko je KWh potrosila , sta da ocekujes na kraju meseca , a i kako da se ponasas sa klimom , sta je za tebe najbolje .
 
Poslednja izmena:
Naišiao sam na klimu Mitsubishi dxk 09 z5-s, kako je ona rangirana u odnosu na msz hj35wa? Ima li neko iskistva sa ove dve klime? Dali su dobre za jednu prostoriju od 20 kvadrata za hlađenje i dogrevanje? Ne kao primaran način grejanja.... Koliko su pouzdane te klime?
 
Da to je garant freon , koliko je duga instalacija ?
Nešto minimalno kroz zid leđa o leđa. Pa mene eksperti par njih ubeđuju da se da dužom instalacijom ne dobija ništa.
Kako sam se zajebao što nisam uzeo nekog od ovlašćenih Fujitsu montera.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Gde si samo izvuka ovaj Mitsubishi DXK model ,niti ga vidim u ponudi tj mislim s cenama , niti ima Eurovent .. DXK ti proizvodi Mitsubishi Heavy a MSZ ti je Mitsubishi Electric .. U principu obe ce ti raditi posao , no ako je cena vrlo slicna ja bih isao na MSZ hj35va .. Od nje mozes ovo ockekivati

Mitsubishi MUZ-HJ35VA/MSZ-HJ35VA

Pdesignh kW 2,40
SCOP 3.80
Klasa A
Sezonska potrosnja 885 kw
Modulacija ( 1.1 - 4.1 ) kw
na -10c daje 2,40kw uz COP 2,40
na +7c daje 3,60kw uz COP 3,62


marko_ns

Evo ti link sa zvanicne stranice Fujitsu General , sta kazu, zasto je preporuka minimalna duzina instalacije 3-5m ..

http://www.fujitsu-general.com/global/support/faq/split/0220.html

.
 
Poslednja izmena:
montazeri seru, meni je ovaj sto je juce montirao (a inace pristojan stariji covek, ljubazan) rekao da ce ispostovati moj zahtev ali da je on u 15 godina karijere montera x puta montirao direktno spoljnu jedinicu na unutrasnju sa manje od pola metra duzine i kao nema veze. mislim da oni prosto rade ono sto im je najlakse i najbrze a pokriveni su garancijom ako nesto zaseru, a tim pre ako proizvodjac ne deklarise uslove.

da izvinjavam se sto sam digao paniku za navodni nedostatak kontrole brzine uduvavanja (fan speed), sad sam je pustio ponovo i sve radi OK. sinoc sam nesto gadjao iz lezeceg polozaja sa odbitkom o zid sa strane posto sa kreveta klimu vidim sa strane, i ocigledno senzor nije primao komande bas 100%.

dobro je ovo all in all, ko moze da zivi sa daljinskim iz 19 veka, preporuka.
 
Zdravo svima,

hteo bih da kupim klimu pa mi je potrebna vasa pomoc. Zivim u stanu od 70 m2 i na severnoj strani stana imam klimu Tadiran TGI-12H ugradjenu pre nekoliko godina. Ta strana stana nije nikada pod suncem, i ta klima rashladjuje ceo stan (smestena je u dnevnoj sobi). Hteo bih da kupim jos jednu klimu za suprotni deo stana koji je ceo dan obasjan suncem.
Klima bi sluzila samo za hladjenje, imamo centralno grejanje. Zgrada je iz 70ih godina i ne postoji nikakva izolacija.
Imam alergiju na ambroziju i zanima me da li postoje filteri na klimi koji nece ubacivati polen u toku sezone?

S obzirom na sve ovo koje modele biste mi preporucili, nisam stavio cenu zato sto nemam ideju koji modeli imaju najbolji odnos cena - kvalitet?

Ako sam izostavio jos neku bitnu informaciju recite mi da dodam.
 
Klima ne ubacuje spoljasni vazduh, vec vrti unutrasnji, pa ambrozija moze uci samo kroz prozor.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Znaci ako sam dobro razumeo ti hoces klimu koja ce pomoci Tadiranu da to bude jos bolje i lepse rashladjeno .. Ako je tako onda bi t od obicnih klima preporucio Gree Bora 12 za oko 31k , ako pak trazis inverter onda moras dati neku max cenu koju si spreman dati ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno