Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam prodao novu, nedelju dana koriscenu Midea Mission :)
Iako je to izuzetak, verujem da ima ljudi koji prosto hoce nesto da promene, presele se i hoce i novu klimu ili nesto slicno...
Evo, ja sam izdavao kucu ljudima, oni stavili 2 nove klime pre godinu dana od 450 i 700e...ja ih pitao da li hoce da skidaju, covek mi kaze ma jok, ne znam sta cu sa njima, ko ce sada oko toga da se cima.
 
Ja Vox-a ne bi prodao (nemojte se smejati) ne dira se i ne prodaje ono sto je dobro i sa cime si zadovoljan.
Koja skupa klima bi mi ugrejala ravnomerno 3 prostorije u nizu ?.
 
Ni jedna. Vox je patentirao grejanje prostorija u nizu i mislim da patent nije na prodaju.
 
Ali druze, da li shvatas kako taj ifeel funkcionise?
Jedina stvar koju to moze da odradi je da, kad predjes u drugu prostoriju, registruje pad temperature u daljincu i nasvira klimu u prethodnoj prostoriji da greje sve dok prostorija u kojoj je daljinski ne dostigne zadatu temperaturu.

To moze svaka klima da uradi tako sto ces jednostavno podici za stepen-dva temperaturu i cekati da se dogreje susedna prostorija.

Ne moze i feel da magicno dovuce topao vazduh u tu susednu prostoriju.
Pregrejace sobu u kojoj je klima da bi sobu u kojoj je daljinski dovelo do zadate T.

Inace, da li ima razlike izmedju IR i JR oznaka kod vox klima? Mislim da sam ovde negde procitao da je JR novija varijanta ali nisam siguran.
I koja bi bila bolja od te dve

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Slažem se. Ifeel je mnogo bolja varijanta od follow me koja je u stvari kopija ifeel i ne zagreva sve prostorije u nizu ravnomerno.
 
Ali druze, da li shvatas kako taj ifeel funkcionise?
Jedina stvar koju to moze da odradi je da, kad predjes u drugu prostoriju, registruje pad temperature u daljincu i nasvira klimu u prethodnoj prostoriji da greje sve dok prostorija u kojoj je daljinski ne dostigne zadatu temperaturu.

To moze svaka klima da uradi tako sto ces jednostavno podici za stepen-dva temperaturu i cekati da se dogreje susedna prostorija.

Ne moze i feel da magicno dovuce topao vazduh u tu susednu prostoriju.
Pregrejace sobu u kojoj je klima da bi sobu u kojoj je daljinski dovelo do zadate T.

Inace, da li ima razlike izmedju IR i JR oznaka kod vox klima? Mislim da sam ovde negde procitao da je JR novija varijanta ali nisam siguran.
I koja bi bila bolja od te dve

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Vidi se da nemaš blage veze kako ifeel funkcioniše.
 
Doslo danas mpntwri kod mene. Jagodina, jeste malo nezgodno mesto jedan zid se buši pa zid(siporeks mekano spolja). Snevna soba. Prvo spoljna mora kroz prozor, jeste nezgodno tu napravljena kuhinja pa preko kuhinje vise na zid kroz prozor. Postavise spoljnu kroz prozor, vidi se jedno 20cm gore stavili je malo izdan prozora. Odvojili do zida jesno 11cm.busili sa dva samoresca srafa jer ne hvataju nosaci vise od 9cm.uhvatili oni jedan normalni i dva samoresca. 4 sraf nije moguce zasrafiti. Nema gune za apsorbciju vibracija. Vakumiranje iako trazio smandrljali sa pistanjem viska gasa(3m instalacija?) iskoristili sve sto dobili u setu za klimu od gree. Jeste da sad klima ne pravi buku ni spolja ni unutrasnja. Nisu stavili crevo na spoljnu nema lule(videcemo zimus kako ce da curi po komsiluku na defrost). U pitanju je gree lomo best buy. Zaboravili da ispune garanciju sa serijskim brojevima klime u garanciji. A klimu oni kučili u energynet jagodina . Hladjenje nije problem , videcu grejanje kako ide. Razbiven jedn zid uzas, znaci gkedali da iskoriste matwrijal od gree ni metar da dodaju kaonstonsam trazio... Fusu cu da im izvadim zimus ako to ne radi kako treba. Situacija je te takva da ase pa a puno nema. ..

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Inace, da li ima razlike izmedju IR i JR oznaka kod vox klima? Mislim da sam ovde negde procitao da je JR novija varijanta ali nisam siguran.
I koja bi bila bolja od te dve

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

VOX IVA5-12JR i VOX IVA1-12IR su novije sa R32,ne bi trebalo da ima neke razlike.

Moja je starija VOX IVA3-12IE sa R410a.

Sad vidim da je 31000 u dijaspora shopu VOX IVA1-12IR.
 
Drugar je ugradio tu Vox IVA5 i kad je trebalo da greje ona se pokazala kao beda,ledi na +5 i sve cesce i zesce odlazi na defrost,jako losa za grejanje,a to mu je bila zamisao za 20 kvadrata,zena mu dusu popila :(
 
Drugar je ugradio tu Vox IVA5 i kad je trebalo da greje ona se pokazala kao beda,ledi na +5 i sve cesce i zesce odlazi na defrost,jako losa za grejanje,a to mu je bila zamisao za 20 kvadrata,zena mu dusu popila :(

20 kvadrata nije mogao da ugreje,ovo sad prvi put cujem :wall:
Iva5 je ovogodisnji model sa R32 a mozda ga i bilo prosle godine,ne znam.
Ono 10 dana magle je ledila svakome,magla je veci problem od -12 za klimu.
 
Drugar je ugradio tu Vox IVA5 i kad je trebalo da greje ona se pokazala kao beda,ledi na +5 i sve cesce i zesce odlazi na defrost,jako losa za grejanje,a to mu je bila zamisao za 20 kvadrata,zena mu dusu popila :(
Kakva je prostorija? Stolarija, izolacija? Kod mojih se neka starija Vox inverter ok pokazala.
Generalno, ako je loša izolacija retko koja će da te ugreje i biće velika potražnja.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Iva 5 je bila pre 3godine mislim i ide na r410 gas
starije vox je pravio i Hitachi,pa Toshiba i Samsung i te su ubice,ovo sad je luk i voda,mozda je Tcl sad proizvodnja,slicno je prosao i drugi lik sa Favoritom inverterom
 
Ja sam prodao novu, nedelju dana koriscenu Midea Mission :)
Iako je to izuzetak, verujem da ima ljudi koji prosto hoce nesto da promene, presele se i hoce i novu klimu ili nesto slicno...
Evo, ja sam izdavao kucu ljudima, oni stavili 2 nove klime pre godinu dana od 450 i 700e...ja ih pitao da li hoce da skidaju, covek mi kaze ma jok, ne znam sta cu sa njima, ko ce sada oko toga da se cima.

E! E, e, e, e, ti... TI se ne racunas. Ti bre koristis novu zapakovanu klimu kao stocic. ALO!
 
Iva 5 je bila pre 3godine mislim i ide na r410 gas
starije vox je pravio i Hitachi,pa Toshiba i Samsung i te su ubice,ovo sad je luk i voda,mozda je Tcl sad proizvodnja,slicno je prosao i drugi lik sa Favoritom inverterom

Ne i ne sa R410a su bile Iva1 i Iva3 i pravi ih AUX.
 
Pa kako će funkcionisati?

Ima senzor temperature u daljinskom koji meri temperaturu tamo gde je daljinski.
To postoji unazad 20 godina

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ja i dalje ne kapiram kako ljudi zamisljaju da ifeel radi. Klima magicno zagreje onu najdalju prostoriju ravnomerno?

Tapatalk from Poco loco
 
Pa putem patentirane tehnologije 3D distribucije vazduha i RF modula u u daljinskom upravljaču koji vazduh navodi na sebe.
 
Doslo danas mpntwri kod mene. Jagodina, jeste malo nezgodno mesto jedan zid se buši pa zid(siporeks mekano spolja). Snevna soba. Prvo spoljna mora kroz prozor, jeste nezgodno tu napravljena kuhinja pa preko kuhinje vise na zid kroz prozor. Postavise spoljnu kroz prozor, vidi se jedno 20cm gore stavili je malo izdan prozora. Odvojili do zida jesno 11cm.busili sa dva samoresca srafa jer ne hvataju nosaci vise od 9cm.uhvatili oni jedan normalni i dva samoresca. 4 sraf nije moguce zasrafiti. Nema gune za apsorbciju vibracija. Vakumiranje iako trazio smandrljali sa pistanjem viska gasa(3m instalacija?) iskoristili sve sto dobili u setu za klimu od gree. Jeste da sad klima ne pravi buku ni spolja ni unutrasnja. Nisu stavili crevo na spoljnu nema lule(videcemo zimus kako ce da curi po komsiluku na defrost). U pitanju je gree lomo best buy. Zaboravili da ispune garanciju sa serijskim brojevima klime u garanciji. A klimu oni kučili u energynet jagodina . Hladjenje nije problem , videcu grejanje kako ide. Razbiven jedn zid uzas, znaci gkedali da iskoriste matwrijal od gree ni metar da dodaju kaonstonsam trazio... Fusu cu da im izvadim zimus ako to ne radi kako treba. Situacija je te takva da ase pa a puno nema. ..

Majstori obavili posao isto kao sto ti ispisa ovaj text.
"mpntwri" su majstori?
Kakvo crevo na spoljnju, mislis crevo na "lulu" da odvodi defrost negde (gde)?
Bolje bez lule i creva jer zamrzava zimi i svakako preliva iz tacne, ovako ima sanse da voda otice iz rupa na tacni, a sta ce dole po komsiluku da pravi, e to vidi...
To stan na spratu pa nezgodacija za postavljanje spoljne jedinice?


Nego jesi ti platio klimu pre ili posle ugradnje?
Da meni dodju i nemaju sve sto treba, da pocnu fuserisati i prečice hvatati izleteli bi kroz vrata i prozor sve sa svim alatom u roku od 20 sekundi.
15 sekundi da budu upozoreni da ce da lete napolje ako odma ne pocnu da rade ko majstori a ne ko mufljuzi i za 5 sekundi bi licno poceo da izbacujem njih i alat im napolje...

Da mi ne daju fiskalni racun, neoveren i nepopunjen garantni list, pa jednostavno im ne bi platio nista...

Jednom (pre ratova, davnih 80-ih) su moji roditelji kupovali namestaj (sve za trpezariju), dovezli dostavljaci ali zaboravili jednu vitrinu (bile dve), kazu majci potpisite vi drugarice, pa ce mo mi da donesemo drugi put... izbacila ih moja majka iz stana za 10 sekundi posle tih reci, izdrala se na njih da hoce vitrinu da vidi u stanu do kraja radnog dana "inače" ... pobegli su od besne zene (inace jake i opasne k'o mečka) da su se 60km u jednom smeru vratili do skladista i još 60km nazad za manje od 3h, doneli vitrinu na sprat, pokucali (iako ima zvono), pitali mogu li uneti vitrinu, zamolili da im potpise da su sve doneli, zahvalili se i otisli sto su brze mogli (sretni sto su ostali zivi) .
Sef zvao kad su stigli u skladiste da traze drugu vitrinu, dobio je i on socnu porciju od bijesne mi majke... ;)
 
Doslo danas mpntwri kod mene. Jagodina, jeste malo nezgodno mesto jedan zid se buši pa zid(siporeks mekano spolja). Snevna soba. Prvo spoljna mora kroz prozor, jeste nezgodno tu napravljena kuhinja pa preko kuhinje vise na zid kroz prozor. Postavise spoljnu kroz prozor, vidi se jedno 20cm gore stavili je malo izdan prozora. Odvojili do zida jesno 11cm.busili sa dva samoresca srafa jer ne hvataju nosaci vise od 9cm.uhvatili oni jedan normalni i dva samoresca. 4 sraf nije moguce zasrafiti. Nema gune za apsorbciju vibracija. Vakumiranje iako trazio smandrljali sa pistanjem viska gasa(3m instalacija?) iskoristili sve sto dobili u setu za klimu od gree. Jeste da sad klima ne pravi buku ni spolja ni unutrasnja. Nisu stavili crevo na spoljnu nema lule(videcemo zimus kako ce da curi po komsiluku na defrost). U pitanju je gree lomo best buy. Zaboravili da ispune garanciju sa serijskim brojevima klime u garanciji. A klimu oni kučili u energynet jagodina . Hladjenje nije problem , videcu grejanje kako ide. Razbiven jedn zid uzas, znaci gkedali da iskoriste matwrijal od gree ni metar da dodaju kaonstonsam trazio... Fusu cu da im izvadim zimus ako to ne radi kako treba. Situacija je te takva da ase pa a puno nema. ..

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Znači nisu vakumirali nego pustili freon kroz cevi i to je to.Nisi smeo da im dozvoliš to da rade to je možda moglo da prođe kod on/off klima ali kod invertera teško.Inverter mora da ima u gram koliko je propisano nemu tu viška freona.Trebalo je da ih pitaš da li rade vakumiranje pre nego što su došli i da ih isteraš napolje kad su rekli da nemaju vakum pumpu.Ovako pitaj boga koliko su freona budale ispustile.
 
Dobar serviser i košta. Priučeni majstor ne. A kad se zovu majstori za ugradnju, gleda se najniža cena. Palamudili smo na tu temu ovde pre nekog vremena.
Uz to ljudi nemaju blage veze o ugradnji klima, već se povremeno neko javi ovde i pohvali kako mu je ugrađena klima bez vakumiranja. Moglo bi se zaključiti da je jedan veliki deo kupaca dobio nepravilnu ugradnju uređaja. A nije samo ugradnja u pitanju već i godišnji servis. Mom komšiji naplatili špricanje asepsolom po uj 2000 dinara. Čovek nema blage veze o klimama.

Ovo oko servisera nije samo vezano za klime, već za sve uslužne delatnosti i servise.
 
Pa putem patentirane tehnologije 3D distribucije vazduha i RF modula u u daljinskom upravljaču koji vazduh navodi na sebe.
Jedino ako daljinski otvori crnu rupu u toj prostoriji i klima izduvava u tu prostoriju direktno. Ili to ili klima pusta creva koja odgmizu u prostoriju iza coska i onda duva kroz creva. Drugacije ne znam kako moze kroz stok da duva. Zvucis mi kao neko ko se bavi marketingom i radis za Vox.
Hajde objasni mi kako ta 3D tehnologija funkcionise, stvarno me zanima kako topao vazduh prolazi izmedju stoka vrata.

Tapatalk from Poco loco
 
Zeza se maxy. :)
 
Znam da se zeza :d
Ono je bilo na racun dsr-a gore koji ne znam kako zamislja da mu jedna klima zagreje ravnomerno. Kapiram da bi trebao da troluje ali sve mi se cini da je mrtav ozbiljan pa sam ja okrenuo na zezanje. Poceo je mozak da me zulja.

Tapatalk from Poco loco
 
Jedino ako daljinski otvori crnu rupu u toj prostoriji i klima izduvava u tu prostoriju direktno. Ili to ili klima pusta creva koja odgmizu u prostoriju iza coska i onda duva kroz creva. Drugacije ne znam kako moze kroz stok da duva. Zvucis mi kao neko ko se bavi marketingom i radis za Vox.
Hajde objasni mi kako ta 3D tehnologija funkcionise, stvarno me zanima kako topao vazduh prolazi izmedju stoka vrata.

Tapatalk from Poco loco
Ti se zezas ali si blizu istine i trebo si ovako napisati:
Jedino ako su otvorena vrata u toj prostoriji i klima izduvava u tu prostoriju direktno.

stvarno me zanima kako topao vazduh prolazi izmedju stoka vrata.
Prolazi itekako, kad je ukljucen ifeel klima duva kao blesava da bi sustigla zadanu na daljinskom koji je udaljen od klime 6 metara kod vrata od kupatila i kako je sve blize zadanoj tako smanjuje brzinu duvanja.
Da napomenem da je stara kuca u pitanju,zidovi 60cm i da je raspored vise nego dobar,
iz kupatila vidim klimu koja je udaljena 8 metara.
Niko ovde ne reklamira Vox,nisam ni nameravao da je kupim ali kad sam hteo da kupim
jos jednu klimu krajem novembra pre dve godine,nije bio bas neki izbor pa sam kupio Vox
pa sta bude 25 kvadrata ce ugrejati u mojim uslovima.
Prijatno sam se iznenadio koliko je bolji i stabilniji od vivax-a (imam i njega ).

Ko veruje,veruje a ko ne, ne mora.
 
Narode, po nekom vasem iskustvu, kada bi poredili LLCE i Gree lomo best u grejanju, procentualno, koliko mislite da je lomo iza LLCE?

Da li bi bilo realno ocekivati, recimo, 80% performansi LLCE-a? Ili je to malo ambiciozno.
*mjau**mjau**mjau* jeste bezveze pitanje ali onako, odokativno, pretpostavka?

Drugar sa stanom iste konfiguracije i povrsine bi presao na klime ali nije bas pri parama pa mu Lomo odgovara zbog 7-8k manje cene po uredjaju plus dolazi sa setom za instalaciju sto mu dodje 200e razlike u odnosu na npr dve LLCE koje ja imam i sa kojima sa odlicno prosao zimus.

Predpostavljam da bi naknadno razmatrao neki vox za manju spavacu sobu kao trecu klimu kao i ja ali inicijalno, da li bi mogao da se ogreje sa lomo?

A i cini mi se zdravijim poredjenje uredjaja umesto rasprave o ifeel i quantum entanglement principu rada izmedju prostorija :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kroz mikropukotine na drvetu, logicno.
Zato ne treva lakirati stolariju, zbog kretanja pozitivnih jona i probijanja beta cestica.

Naravno da radi tako sto ne gasi klimu dok na daljinskom ne ocita zadatu temperaturu i na osnovu toga podesava i jacinu duvanja...to je nista drugo no dodatni komforski feature, nista wow, ali moze biti fino kome treba.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam da se zeza :d
Ono je bilo na racun dsr-a gore koji ne znam kako zamislja da mu jedna klima zagreje ravnomerno. Kapiram da bi trebao da troluje ali sve mi se cini da je mrtav ozbiljan pa sam ja okrenuo na zezanje. Poceo je mozak da me zulja.

Tapatalk from Poco loco

Mozes da verujes a i ne moras,dve godine grejem 3 prostorije ukupno 25 kvadrata i da ravnomerno.
 
Kroz mikropukotine na drvetu, logicno.
Zato ne treva lakirati stolariju, zbog kretanja pozitivnih jona i probijanja beta cestica.

Naravno da radi tako sto ne gasi klimu dok na daljinskom ne ocita zadatu temperaturu i na osnovu toga podesava i jacinu duvanja...to je nista drugo no dodatni komforski feature, nista wow, ali moze biti fino kome treba.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Da tako je, kad ukljuci duva ko blesav i polako smanjuje duvanje kako se priblizava zadanoj na daljinskom,meni je dodatni konfor jer ugreje i kupatilo.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno