Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari, zadovoljan sam sa radom mideje MSMACU-18HRFN1/MOB02-18HFN1. Videcu kako ce biti kada dodju hladni dani, prijatno je u prostorijama jer klima nepravi veliku buku. Dali neko ima uputstvo za rad sa njenim daljinskim upravljacem ( type: RG70E1/BGEF ), kad postigne zeljenu temperaturu u prostoriji spoljna jedinica se iskljuci a unutrasnja radi i pocinje da hladi. Posle izvesnog vremena ukljucuje se spoljna jedinica i unutrasnja jedinica greje. Neznam zasto se unutrasnja jedinica neiskljucuje zajedno sa spoljnom jedinicom, a kad se spoljna jedinica ukljuci da se tek tada ukljuci i unutrasnja jedinica. U cemu je problem?
 
Problem je u softveru. Ja sam vratio uvozniku 3 kom Midea Mission 18 iz istog razloga i za iste pare kupio 3x Fujitsu 12LMCE. Nedopustivo je da unutrašnja duva 65 sekundi nakon gašenja kompresora, jer drugu polovinu već duva hladno. Da ne spominjem modulaciju, koja ne radi ispod 800W.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Posto je klima u garanciji sta mi predlazete, dali od prodavca: " ACS Shop & Service d.o.o. ", traziti popravku ili neka zameni klimu?
 
Ako mogu da rese problem to je ok ali sumnjam. Ne znam kakav je ACS za reklamaciju.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi.

Imam nekoliko pitanja vezana za klima uredjaje, dvoumio sam se da li da otvorim zasebnu temu ili ipak postujem u ovoj generalnoj, pa ukoliko sam ipak doneo pogresnu odluku molim moderatora da post pretvori u zasebnu temu, ukoliko je to moguce. Post ce biti malo obimniji, ali stvarno nemam iskustva niti znanja u vezi sa ovom tematikom, pa se unapred izvinjavam! :) Sve sto sam ovde naveo, zakljucio sam citanjem ove teme i linkova postovanih na temi u vezi sa montazom KU.

Pocetkom ove godine doselio sam se u stan na drugom spratu koji se nalazi u dvospratnoj kuci.
Spoljna izolacija svih zidova 10cm stiropor - oba sprata.

Izolacija na tavanu (plafon drugog sprata) 2x5cm stiropor (nije premazano ili kako se vec kaze, vec je samo redjan u 2 reda).

Svi prozori i ulazna vrata PVC stolarija - oba sprata.

Sprat ispod (potpuno isti raspored, samo bez visece terase) se greje kombinovano sporetom na drva u kuhinj/dnevnoj sobi i TA pec u spavacoj sobi. Na donjem spratu radna soba se ne koristi.

Pogledajte prilog 238496
(izvinjavam se na mojim Paint (ne)skillovima)

Problemi montaze KU sam uocio:

Klima br. 1 TLC TAC-18CHSA/JAI - postavljena pre 4 god. Pre nego sto je uradjena izolacija.
  1. Samo debljina zida je udaljenost izmedju unutrasnje i spoljne jedinice.
  2. Spoljna jedinica je odvojena svega 5cm od zida. Iako su "MAJSTORI" skidali SJ kada je izolacija radjena i ponovo je montirali nakon zavrsetka radova.
  3. Unutrasnja jedinica nije u labeli.
  4. Unutrasnja jedinica je postavljena na 35cm od pregradnog zida izmedju kuhinje i dnevne sobe.


Klima br. 2 GREE GWH12KF-K3DNA6G/O
- postavljena prosle godine.
  1. Samo debljina zida je udaljenost izmedju unutrasnje i spoljne jedinice.
  2. Spoljna jedinica je odvojena 10cm od zida.
  3. Unutrasnja jedinica je postavljena na 25cm od zida sa prozorima.


Klima br. 3 VIVAX ACP-12CH35GEEO/I - prebacena sa mesta na kome je sada klima br. 1 prosle godine.
  1. Samo debljina zida je udaljenost izmedju unutrasnje i spoljne jedinice + 20cm koliko je unutrasnja jedinica odmaknuta od zida.
  2. Spoljna jedinica je odvojena 10cm od zida.
  3. Spoljna jedinica je montirana na 5cm od plafona terase? Ovo mozda i nije problem, ali eto naveo sam i to.

Problemi u radu:

Klima br. 1 ni u prelaznom ni u hladnom periodu ne duva topao vazduh dok se zeljena temperatura ne podesi na 28+C. Nezavisno od brzine ventilatora. Hladi sasvim OK.

Klima br. 2 nema problema, i hladi i greje sasvim OK, greje mnogo bolje od klime br. 1.

Klima br. 3 hladi sasvim zadovoljavajuce i greje sasvim OK, greje bolje od klime br. 1, a ovo nije inverter klima. Ali ova jedinica se retko koristi kako za grejanje tako i za hladjenje.


Sta sam planirao da preduzmem:

Klima br. 1
  1. Spoljnu jedinicu bih pomerio na zidu trpezarije, kako bih dobio 2.5-3m udaljenost izmedju SJ i UJ. Kao i bar 15cm udaljenosti SJ od zida.
  2. Unutrasnju jedinicu bih pomerio levo ka vratima terase da dobijem “idealnih” 60cm razmaka izmedju pregradnog zida i UJ, I na taj nacin bi klima bila direktno nasuprot vrata od dneve sobe, time bi poboljsao grejanje hodnika, kupatila i radne sobe.
  3. Takodje bih UJ postavio u libeli.


Ostale klime ne bih dirao za sada. A u planu mi je da spoljne i unutrasnje jedinice pomerim kako bi se dobile optimalne udaljenosti SJ od UJ, SJ od plafona kod klime br. 3 ukoliko je potrebno, kao i UJ od zidova.

Sta mislite da li ovo ima smisla? I da li bi se time resio neki od problema?

Ovo su montirale, premestale i servisirale 4 razlicite ekipe "MAJSTORA" u proteklih nekoliko godina, svaka od ekipa je ostavila haos za sobom, kao sto se da videti, a pritom blatila prethodne "MAJSTORE" kako nista ne znaju, kako su priuceni, kako su oni sertifikovani u odnosu na druge i ostala baljezganja (nisam prisustvoao, vec mi vlasnik kuce to ispricao).

Zato mi je takodje neophodna pomoc u vidu preporuke za nekoga ko zaista zna sta radi, da pregleda i ostale stvari koje su radjene sa ovim jadnim uredjajima. Ovo molim putem PP. U pitanju je grad Nis.

EDIT: dok sam pisao ovaj post i crtao u peintu, clan veliki tesla je opisao problem koji i ja imam sa klimom br. 1 (TLC), a na koji sam zaboravio. Nisam pratio da li se SJ iskljucuje, ali tacno je da i cak kada duva toplo (sto nisam uspeo da zakljucim sta utice na to da klima "kao radi normlano"), nakon postignute temperature klima duva hladno. Takodje i kad zatvori horizontalni usmerivači vazduha (koji se ne zatvara do samog kraja dok se klima ne iskljuci na daljinskom) kada postigne zadatu temperaturu u prostoriji, ispod same UJ se oseca blago strujenje totalno hladnog/ledenog vazduha. To sam imao prilike da primetim nakon doseljavanja ovde, u februaru i martu ove godine.
 
Poslednja izmena:
@djalf
Nisam ti bas razumeo poruku - jel' su ti ugradjivali serviseri iz Viacoma ili serviser po tvom izboru uzeo klimu iz Viacoma? Ako su iz Viacoma, kako rade?
 
Posto je klima u garanciji sta mi predlazete, dali od prodavca: " ACS Shop & Service d.o.o. ", traziti popravku ili neka zameni klimu?


I meni treba par informacija o toj firmi jer od njih planiram da uzmem i konacno sam se odlucio za LU 14, jer je jeftinija 12k od viakoma
 
Iz Viacoma sam uzeo LU model i oni su ugradjivali stim da sam imao informaciju da hoce da fusare pa sam cimao Duleta, on ih zvao i ispostovali proceduru instalacije. Viacom angazuje nekog, mislim da nema svoje ljude ali mozda gresim.
 
Iz Viacoma sam uzeo LU model i oni su ugradjivali stim da sam imao informaciju da hoce da fusare pa sam cimao Duleta, on ih zvao i ispostovali proceduru instalacije. Viacom angazuje nekog, mislim da nema svoje ljude ali mozda gresim.

Vredi li razlika izmedju 12 i 14ce
 
I meni treba par informacija o toj firmi jer od njih planiram da uzmem i konacno sam se odlucio za LU 14, jer je jeftinija 12k od viakoma
Ja sam kod njih uzeo, oni su mi i ugradjivali. Ispostovali su sve sto smo se dogovorili, odradili sve kako treba iako sam u trenutku bio skeptican jer je dosao poprilicno mlad momak. Pridrzavao se decko pravila tako da problema nije bilo. Klimu sam bukvalno narucio telefonom, platio sam ljudima pri montazi sve, nisam morao da mrdnem iz kuce. Sto se svega toga tice ja sam zadovoljan. Ne znam kakvi su u slucaju da iskrsne neki problem ili kad je reklamacija u pitanju.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Takvo je i moje iskustvo, iz 2013. istina.
 
Kako funkcionise garancija, na primer ako kupim klimu pa sam angazujem majstora da je montira a kako kad dodje neki monter koji je ovlascen za fujitsu uredjaje? Ne znam da se cimaju ovlasceni monteri da dodju van Bg-a, na 100km udaljenost.
 
Odakle si @sapra ?

Pa ako klimu uzmes u nekoj ozbiljnijoj prodavnici oni vec imaju neke svoje preporuke za instalatere pa bi onda trebalo njih da angazujes . Svako se trebas dobro raspitati tamo gde kupujes klimu a najbolje b bilo da mozes uzeti klimu u nekom servisu koji ce ti pruziti kompletnu uslugu na jednom mestu .

Duk

Kao sto ti rece @djalf , razlike su mizerne i ako ti 12-ka ne odradi posao nece ni 14-ka . Ta 14-ka ima malo jaci izduv pa je bukvalno za dlaku jaca na -15c a nesto bolje to igleda kad je spoljna u plusu no tu razliku u ceni neces povratiti verovatno nikad .
 
Odakle si @sapra ?

Pa ako klimu uzmes u nekoj ozbiljnijoj prodavnici oni vec imaju neke svoje preporuke za instalatere pa bi onda trebalo njih da angazujes . Svako se trebas dobro raspitati tamo gde kupujes klimu a najbolje b bilo da mozes uzeti klimu u nekom servisu koji ce ti pruziti kompletnu uslugu na jednom mestu .

Duk

Kao sto ti rece @djalf , razlike su mizerne i ako ti 12-ka ne odradi posao nece ni 14-ka . Ta 14-ka ima malo jaci izduv pa je bukvalno za dlaku jaca na -15c a nesto bolje to igleda kad je spoljna u plusu no tu razliku u ceni neces povratiti verovatno nikad .

Hvala na odgovorima, pa cemo videti kako ce ovaj dupleks idrzati sa 12 lu
 
Dobro obrati paznju gde ces pozicionirati unutrasnju jedinicu ako zelis pokriti sto vise m2 ...
 
Dobro obrati paznju gde ces pozicionirati unutrasnju jedinicu ako zelis pokriti sto vise m2 ...

Otvor i soba su blize klimi nego sto ovde izgleda xD, ranije mi je hodnik zadrzavao dosta toplote, pa cu pokusati da usmerim da duva ka sobi. Hodnik je manji a soba nesto veca nego na slici
 
Poslednja izmena:
Samo me nervira sto ovde nema druge klime sem fujicu, niko da da neki sud o nekoj drugoj klimi, a inace sam zvao comtrade, uvoznik je prodao sve njihove 18tice(Tesla) i nece ih biti u prodaji duze vreme
 
Poslednja izmena:
Imas sud o midea mission 18 i 12 a ostale vox,fox itd mislim da sto se tice ekonomicnosti ne treba komentar,nemoj pogresno da razumes jer ih i ja na staroj kuci imam pa znam razliku izmedju fujitsu i tih kineskih klima.Zasto fujitsu zato sto za te pare najvise dobijas od njih a da su dobre i mitsubishi i drugi japanci jesu ali jace cene takodje
 
Na osnovu mog iskustva sa LG P12RK mogu samo da kažem da nije ni do kolena u odnosu na Fujitsu 12 LM, a plaćene su isto u isto vreme.
 
Ljudi, ja se izvinjavam sto cu u odredjenoj meri nategnuti temu, ali malo je hitno, a i ipak srodno.

Prokisnjavanje prozora je u pitanju (standardni, nisu krovni)

1) Cime je najbolje popuniti prostor izmedju drvenog prozora i betona (originalno je bila neka masa (nije ziva guma) koja je nekada bila gumenkasta, da bi zatim okamenila uzasno popucala, i pocela da propusta vodu kada vetar nanosi kisu na prozor. Sve je izvadjeno, i rupa je dosta velika (mozda do 2cm siroka, duz celog prozora, i duboka "do panja").

Ako niko nema bolju ideju, trenutna je: pur pena za dubinu, i onda ziva guma za povrsinski, tj zaptivni sloj.


2) Kako skinuti staklarski git, i da li posle postoji bolje resenje od njega (zapadna strana)?


Stan ima centralno, i stolar je procenio da je drvo zdravo tj, da je prokisnjavalo iskljucivo zbog nekog od zaptivaca, tako da nije bas ni imalo smisla menjati za pvc.
 
Samo me nervira sto ovde nema druge klime sem fujicu, niko da da neki sud o nekoj drugoj klimi, a inace sam zvao comtrade, uvoznik je prodao sve njihove 18tice(Tesla) i nece ih biti u prodaji duze vreme
A ko je blesav da eksperimentise sa nekim smesnim brendovima? Ja za svoje pare necu eksperimentisati sigurno. Apsolutno svaka ce da hladi ali grejanje je visa matematika. Tu je Japanac pobednik kako god da okrenes. Fujitsu samo ima pristojniju cenu u Srbiji od ostalih japanaca pa se namece kao razuman izbor.
Nemam ja nista protiv da ti uzmes Teslu i da nam napises kako te sluzi ali plasim se da se neces bas ogrejati kad udari mraz. Izbegavaj da uzimas klime za koje ne postoje tacni podaci o grejanju da ne bacas pare uludo. Klima nije nesto sto se cesto menja ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ljudi, treba mi pomoc prijatelja... Nece Nocria da mi sljaka. Upalim, spusti krilca i nista drugo ne radi, stavio sam 30c ali ne pali kompresor uopste niti ventilator. Ako stavim na hladjenje na 18 samo upali ventilator na unutrasnjoj ali spoljasnja ni da bekne. Timer lampica blinkne 2 puta s vremena na vreme i to je to. Nije upaljen timer niti je ista dirano. Sinoc sljakalo sve, sad nece.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Reverse Comms Fail at Startup
Probao resetovanje, vadjenje iz struje na sat vremena i sve sto mi palo na pamet. Probao force cooling na dugmetu na unutrasnjoj... Spoljna se ne pali ni pod razno. Jel moguce da sam ja prvi covek kome je crkla Nocria? :D
Jos danas napisem coveku za ACS i kazem, ne znam kakvi sto se reklamacija tice... Izmalerisao sam sebi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
2 meseca i 2 dana stara. Potrosila 45KW samo. Ujutru ih odmah zovem. Smorio sam se kao plovak, ne verujem sta se desava.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@ rio

1.Kupi cersitovu ct-84 penu napuni sa jednim slojem.Sacekaj da se osusi oko 2 h.Nanesi jos jedan sloj ako treba dok ne poravnas sa stokom.

Posle zamalterisi.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
SAJber

Samo ti Tajmer LED 2x blinkne s vremena na vreme , Power LED uopste ne blinkce ?

Ostavi je da stoji malo duze da vidis trepce li jos sta sem Tajmer LED-a ..

Evo sad sam cimnuo Duleta na fb u pokusaju da ti pomognem koliko toliko , rekao je da napravis snimak tog blinkanja pa ce on kasnije kad dodje kuci pogledati sta bi trebalo da bude ..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno