Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čime čistite, dezinfikujete klime? Nakon nekoliko dana hlađenja oseća se malo neki miris kao kada se odeća ne osuši dobro.
 
Poslednja izmena:
Nakon pranja filtera poprskam izmenjivac i filtere sa Asepsolom ukljucim hladjenje na nekoliko
minuta a potom opciju samociscenja.
 
jedno pitanje za poznavaoce trzista u republici srpskoj.

Sta ima tamo da se kupi od inverter klima?
nesto u klasi midee ili gree invertera tipa oko 350-400eur

Evo ja guglam i na tamosnjom trzistu u opste ne nalazim ni jedan normalan brend, prodaje se uglavnom tesla, vox...a fujitsu, midea, toshiba, i gree to kao da ne postoji tamo.

Oni ne kupuju klime ili sta je u pitanju da im je tako katastrofalna ponuda?
Jedino vivax je neki zajednicki brend koji mogu naci i tamo i vamo...

Sta da kupim tamo a da ne moram da nosim odavde?

Hvale Azuri Supra, to je prepakovani Gree Lomo za njihovo tržište, aka. Viola.
 
Čime čistite, dezinfikujete klime? Nakon nekoliko dana hlađenja oseća se malo neki miris kao kada se odeća ne osuši dobro.

Asepsolom, ali možeš i neko od namenskih sredstava. Ako miris i dalje ostane, onda je do turbine i savetujem da se pozove serviser, jer se ista malo teže čisti za one koji ne poznaju problematiku.
 
Kako da prokomentarišemo kada za Muse nemamo izveštaj testiranja u skladu sa EN 14825?
Prema nekim iskustvima, Muse je nešto bolja klima, ali i skuplja.

Ne znam šta bi grejao, ali ako planiraš Gree, hvale Gtech kao bolju od Muse.
Ne treba mi ništa mnogo jako. U pitanju su dve sobe, odlično izolovane. Jedna je 19 kvadrata a druga 14. Da li ići na dve dvanaestice ili dve devetke? Mada je razlika u ceni mala. Vidim da je tu sa cenom sličan i Fujitsu asyg 12 llce. Kakav je on u odnosu na Mission II i Muse.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Muse ima oko 15% jacu max brzinu, a i ima 7 nivoa, sto znaci bolju kontrolu.
A trebale bi manje, vise, isto da se pokazu u praksi.
Meni se Viola 12 bolje pokazala od Mission keca, nekako jace greje po osecaju, ali ne rade u istim uslovima, pa ne mogu da tvrdim zasigurno, osim da oba modela rade super.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Znači po tebi slične za ovo što meni treba.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Tebi trebaju dve 7ce ili dve 9ke, ako ne nađeš 7ce.

Neka se jave korisnici Fujitsu i Gree pa neka kažu koliko im klime nisko moduliraju.

Ima i midea mission 2 9ka.

Tvoj prostor je onda totalno nezahtevan sa aspekta grejanja i hlađenja.
 
Poslednja izmena:
Realno, terasa se i ne koristi previse (gotovo uopste) tj. kada bi klima radila, sigurno u tom trenutku ne bih zeleo da budem napolju ili na terasi. Mozes li mi reci koja je radaljina izmedju zidova kod tebe?
2.5m
Još sam pre par godina zvao neku ekipu da je okrenu, okrenuli su samo mene za 50e...
Volim da sedim na terasi, pogotovo što još uvek uživam u duvanu.
Klimu do duše retko uključujem sve ukupno godišnje možda radi 14dana (u satima). Na spoljnjim temperaturama preko 33.
Nekako sam se navikao na visoku temperaturu od kada držim pčele, rad na suncu sa opremom i rukavicama na 35 u hladu čini svoje, pa mi 30 u stanu nije toplo ako je vazduh suv [emoji6].
Inače ranije sam mislio da ne mogu da izdržim bez klimatizacije.
 
još samo jedno pitanje[emoji1]sad mi drugar nudi povoljno neki Panasonic KIT PZ35WKE. Kako vam njegove specifikacije izgledaju u odnosu na Muse i Mission II, pošto bi on bio tu neke slične cene.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Koliko je to povoljno?
 
Nešto ispod 500 eur. Kakve su njegove spec u odnosu na Muse npr?

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Ne verujem da ima neke poente direktno porediti specifikacije. Prednost ovog Panasonika su kompaktne dimenzije, i samo 20 dB u Quiet režimu, Muse ima 26 dB minimum. Gree ima i Wifi modul valjda. Performanse će biti dovoljne za taj prostor, ja bih uzeo Panasonic bez ikakve dileme. Sirove performanse su sigurno na strani Muse.
 
Zahvaljujem Mitre. Verujem da je Panasonic po specifikacijama tiši, ali vidim na netu i da ljudi kažu za Muse/Viola da je tih. Pod tim sirova snaga misliš da može da jače zagreje/ohladi? Definitivno uzimam nešto od ovo dvoje. I devetke su veoma malo povoljnije, tako da pretpostavljam da je logičnije uzeti dvanaestice?

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
još samo jedno pitanje[emoji1]sad mi drugar nudi povoljno neki Panasonic KIT PZ35WKE. Kako vam njegove specifikacije izgledaju u odnosu na Muse i Mission II, pošto bi on bio tu neke slične cene.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
I ako Panasonic smatram vrhunskim brendom za klime, u ovom slucaju ga ne bih uzeo. Panasonic se uzima za vece pare, vise serije, ovo mi deluje mrsavo.

A evo ti moj video da vidis koliko se cuje Viola sa deklarisanih 28dB.

https://youtu.be/rVwJfwy9tJs

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da, da, tiho je ovo poprilično....

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
I koji će mu sve to za hlađenje (pa i grejanje) 14 i 19 kvadrata?
 
Nisam video za koju povrsinu mu treba, video sam samo ovo pitanje na koje sam odgovorio...a video sam da se pričalo i o panasonicu od 3,5kw...
Amber sam onako radi reda ubacio. :) Zato sam i napisao "ko hoće".
@maxy
Razlog? Hvala.
 
Poslednja izmena:
Pa sam si sebi sad odgovorio.

Btw, Gtech je bolja klima od Muse, od prilike za onoliko koliko je i skuplja.
 
Društvo, zahvaljujem na odgovorima.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Pa sam si sebi sad odgovorio.

Btw, Gtech je bolja klima od Muse, od prilike za onoliko koliko je i skuplja.

Ti me sad zezaš bez razloga.
Preporučio si čoveku dve sedmice ili devetke za tu površinu i sad pišeš za Gtech, a preporučio si mu je da je uzme i nekoliko postova iznad, koja se pravi samo kao 12ka.
Pišeš da neki hvale gtech da je bolja od muse a sad pišeš da je bolja za toliko koliko je skuplja bez nekih dokaza zašto je tako.
 
Preporučio sam pre nego što je napisao kvadraturu i da je prostor odlično izolovan. Dve dobre 7 ovo reše bez problema.
Sto se tice Gtech, klima je sveobuhvatno bolja od Muse. Ček da objave scop i tol test na euroventu pa ces da vidiš za koliko je bolja.
 
Koliko je Amber zapravo bolji od ovih klima od po 500-600e, da li je realno da skuplji model ima bolji perf/$? :D

Uzimam ga 100% za svoj prostor, resio sam :)
 
Amber nema na lageru kod uvoznika 12, samo 18 i 24.
 
Ja uzimam na jesen, valjda ce do tada biti. Najkasnije do oktobra-novembra bi mi trebalo :D
 
Ivanbass, isključivo perf/$ :) Dobar ti je Amber po tom pitanju, za te pare dobijaš ozbiljno jaku klimu, kakva ti i treba uostalom.
 
Ko razume ruski, evo jednog poređenja inverter i on-off klime. U pitanju je Funai, japanski proizvođač, nisu neki Kinezi ž klase.

 
Pozdrav ljudi, kupio bih klimu za hladjenje (stan 50m2) do 30K din. U vise prodavnica na akciji je Volt 12 za 23K din. Da li je uzeti u razmatranje ili ne?
 
Čime čistite, dezinfikujete klime? Nakon nekoliko dana hlađenja oseća se malo neki miris kao kada se odeća ne osuši dobro.

Ja 2 puta godisnje naprskam bezkontaktni sampon za kola i posle samo naprskam alkohol 75% mislim. Evo 5godina tako radim i nema nikakvih mirisa iz klime. Da napomenem, da se u kuci ne pusi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno