Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
NEMOJ LG, nekad bile dobre a sada su problematicne, tako kazu.
Proverene Gree Viola i Midea Mision, onda neki Daikin i Fujitsu modeli, pa onda jace i sve bolje klime od ovih proizodjaca i jos boljih Japanaca...
Za te pare zadrzi se na Violi, Mision i proveri da li se neki od Fujitsu uklapa u cenu od 65k (bez ugradnje).
 
Od Fujitsu klima za te pare (65k) samo 12LLC ili 12LMC

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kad se bira izmedju Mission i Vola, koja je bolja i zasto?
Kad govorimo "bolje", hajde da razdvojmo koja je bolja za hladjenje i dogrejavanje, a koja je bolja za hlađenje i grejanje?
Koja je tiša, odnosno koliko su im bučne spoljnja, a koliko unutrasnja jedinica?
Da li i sta bitno ima Viola u odnosu na Mission i obrnuto?
Iz kog razloga bi neko trebao uzeti jednu a ne onu drugu...?

Objektivno gledano, najveci broj potencijalnih interesenata ce gledati prvo ove dve klime ako su pare ogranicenje a hoce inverter i eventualno da se greje, pa hajede da im malo jos pojasnimo razlike medju te dve...
 
Razlika je jedina u grejaču i wifi modulu koji gree ima, sve drugo je isto uključujući i cenu.

Ja sam dobio potpuno iste uslove za obe ali sam ipak kupio mideu zato što imam već iskustva (4komada) sa njom dok mi je gree nepoznat.
Da je gree bio malo jeftiniji probao bih i njega a ovako nisam hteo da eksperimentisem

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I one 18-ce su imale Eurovent [emoji1787]

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
12-ca je noviji tip, rekao bih po oznakama spoljašnje. 18-ci kompresor "modulira" ko step motor

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kad se bira izmedju Mission i Vola, koja je bolja i zasto?
Kad govorimo "bolje", hajde da razdvojmo koja je bolja za hladjenje i dogrejavanje, a koja je bolja za hlađenje i grejanje?
Koja je tiša, odnosno koliko su im bučne spoljnja, a koliko unutrasnja jedinica?
Da li i sta bitno ima Viola u odnosu na Mission i obrnuto?
Iz kog razloga bi neko trebao uzeti jednu a ne onu drugu...?

Objektivno gledano, najveci broj potencijalnih interesenata ce gledati prvo ove dve klime ako su pare ogranicenje a hoce inverter i eventualno da se greje, pa hajede da im malo jos pojasnimo razlike medju te dve...

Bira se izmedju Lomo i Mission, Viola je klasu iznad, sto i cena govori :)
Sve je bolje kod Viole, zavrsna obrada, daljinski, dizajn, ima grejac kompresora i oplate(Lomo samo grejac kompresora), svaka Gree dolazi sa ugradjenim WiFi, kod Mission doplacujes 40-50e, sve Gree imaju i-feel funkciju, gde klima radi na osnovu senzora temperature na daljinskom, sto bi moglo da znaci ljudima sa vecim prostorijama.
 
Da li moze preporuka na PM gde uzeti Gree Viola klimu u NS da bih dobio i ugradnju od ljudi koji su strucni?
Dosta mi je kvazi majstora... :trust:
 
pa ta viola je 50eur skuplja, ali u odnosu na Lomo dosta bolje izgleda, nije to ne znam kolika razlika.
a tu je po ceni midee mission i bergen pine profi koji je identican po ceni sa missionom.

da rezimiram ako neko nije razumeo:
midea je po ceni u rangu sa gree Lomo, a deluje bolje od njega
gree Viola izgleda bolje od midee mission ali je 50 eur skuplja, ali postoji bergen pine profi koji ima istu cenu.
Midea ima skuplju verziju koja se zove mislim quattro, ali ona je nekih 100eur skuplja od missiona.

Inace i kod midee ima senzor na daljinskom, to ima cak i na mnogo starijim modelima od ovih.

U svakom slucaju lep izbor ima :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,pratim vec neko vreme ovaj forum i treba mi vas savet oko kupovine klime prvenstveno za grejanje.
Zivim u kuci sa 3 sprata(58 kvadrata osnova),jedan sprat(podrum i garaza)je ukopan 150cm u zemlju,kuca je zidana od pune cigle, zid je debeo 20cm i izmalterisana je sa spoljne strane 3cm,preko maltera imam fasadu 12cm stiropor, potkrovlje nema plocu nego(gips, folija, 15cm vune,folija, daska, i u rogovima od krova imam 5cm stiropora i 10cm vune pa iznad ide folija daska i preko crep).na celoj kuci imam petokomorne pvc prozore sa troslojnim staklom punjenim argonom, i alu roletne.
Vec 4 zime potkrovlje od 45 kvadrata(ne grejem jednu sobu) grejem sa inverter klimom midea 12 msy-12hrdn1 black, ne gasim je cele zime i odrzava tempreaturu na 21-22c i zadovoljan sam(kada je hladno napolju lepo modulira, ali kada je iznad 8c napolju onda malo slabije ulazi u modulaciju).
Sada mi treba klima za prvi sprat koji ima(30 kvadrata dnevna koja je spojena sa trpezarijom koja ima 15 kvadrata, i hodnik i kupatilo imaju 13 kvadrata, do sada me je na spratu grejala ta-pec od 5 kilovata i zimi je temperatura bila oko 19-20c)klimu mogu da postavim na zid tako da moze da duva i ka hodniku i ka trpezariji.
Za klimu mogu da izdvojim do nekih 1200e.
Izvinjavam se na malo vecem tekstu [emoji846]

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Gree Amber Premium Inverter jer je jaka, jer ima dvostepeni kompresor, jer je premium kog Gree, jer je 45m2 neizolovanog prostora odlicno grejala kolegi forumasu, nesto je losije modulirala zbog nepostojanja izolacije i jer je na spoljnjem zidu...
http://www.energynet.rs/3-klimatiza...ber-premium-inverter-wifi-klima-12k?sku=35798

Kako je izolovano verujem da bi to moglo grejati i neka slabija klima od ove...
Ima i nesto skupljih modela od japanaca ali nisu sa dvostepenim kompresorom.
Kod japanaca su modeli sa dvostepenim kompresorima osetno skuplje (> 160krsd).

Mozes sli skicirati prostor, otvore, prozore, mere, onako ugrubo...
 
Nema nikave potrebe za Amber premium, još jedna onakva Midea kao što je u potkrovlju će lagano završiti posao.
 
LG P12EN je značajno skuplja od Viole. Odakle sad info da LG nije dobar? Garancija od 10 godina na kompresor ipak govori drugačije.
Inače, ovo je standard model, prvi posle ulaznog modela E12EM.
 
Poslednja izmena:
treba mi savet kako crevo od letnjeg kondenza da sprovedem do oluka koji se nalazi sa strane, duzina do oluka nekih dva i po metra, dakle crevo mora da ide horizontalno do oluka(naravno pod nagibom) da li staviti u neku kanalicu ili slicno, ali kako da pricvrstim za fasadu istu dajte predlog neki
 
Pozdrav ljudi,pratim vec neko vreme ovaj forum i treba mi vas savet oko kupovine klime prvenstveno za grejanje.
Zivim u kuci sa 3 sprata(58 kvadrata osnova),jedan sprat(podrum i garaza)je ukopan 150cm u zemlju,kuca je zidana od pune cigle, zid je debeo 20cm i izmalterisana je sa spoljne strane 3cm,preko maltera imam fasadu 12cm stiropor, potkrovlje nema plocu nego(gips, folija, 15cm vune,folija, daska, i u rogovima od krova imam 5cm stiropora i 10cm vune pa iznad ide folija daska i preko crep).na celoj kuci imam petokomorne pvc prozore sa troslojnim staklom punjenim argonom, i alu roletne.
Vec 4 zime potkrovlje od 45 kvadrata(ne grejem jednu sobu) grejem sa inverter klimom midea 12 msy-12hrdn1 black, ne gasim je cele zime i odrzava tempreaturu na 21-22c i zadovoljan sam(kada je hladno napolju lepo modulira, ali kada je iznad 8c napolju onda malo slabije ulazi u modulaciju).
Sada mi treba klima za prvi sprat koji ima(30 kvadrata dnevna koja je spojena sa trpezarijom koja ima 15 kvadrata, i hodnik i kupatilo imaju 13 kvadrata, do sada me je na spratu grejala ta-pec od 5 kilovata i zimi je temperatura bila oko 19-20c)klimu mogu da postavim na zid tako da moze da duva i ka hodniku i ka trpezariji.
Za klimu mogu da izdvojim do nekih 1200e.
Izvinjavam se na malo vecem tekstu [emoji846]

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
Za te pare imas odlicne Mitsubishi ili Daikin klime. Mada, sada gledam, od Daikina sto mi se svidja, skuplje je.

Ja bih recimo uzeo Mirsubishi MSZ-LN25VGB (poslednje slovo B oznacava black model, imas jos u crvenoj i beloj, oznake su identicne, osim poslednjeg slova koje je umesto B, R i V), prelep dizajnerski model, a i ako manjeg kapaciteta, daje max do 6.2kW toplote, sto je vise od 90% 12ica.
To ako zatreba, a realno nece biti potrebno vise od nominalnih 3.2kW toplote nikada.
Uredjaj poslednje generacije, mislim da je svega godinu dana svez model.

Evo spec ovde:
http://www.mitsubishi-electric.co.n...amond-ln25-high-wall-heat-pump-with-hypercore
 
Poslednja izmena:
LG P12EN je značajno skuplja od Viole. Odakle sad info da LG nije dobar? Garancija od 10 godina na kompresor ipak govori drugačije.
Inače, ovo je standard model, prvi posle ulaznog modela E12EM.

Ja sto citam i pratim ovde o klimama i sto su mi prodavci rekli (a prodaju jeftinije i skuplje klime raznih proizvodjaca), nekad davno su LG bile pouzdane i dobre, sad imaju sklonost da se kvare. Poslednje sto sam cuo a da se secam je da imaju problem sa nekim motorom (motorima) dal za turbinu (ventilator unutrasnje) jedinice i/ili za pokretanje krila (gore/dole). Lepe jesu al ako svaki cas zivkas seris...
 
I da nema problema s njima LG je preskup za ono sto nudi. Za iste pare gledati japance.

Tapatalk from Poco loco
 
Za te pare imas odlicne Mitsubishi ili Daikin klime. Mada, sada gledam, od Daikina sto mi se svidja, skuplje je.

Ja bih recimo uzeo Mirsubishi MSZ-LN25VGB (poslednje slovo B oznacava black model, imas jos u crvenoj i beloj, oznake su identicne, osim poslednjeg slova koje je umesto B, R i V), prelep dizajnerski model, a i ako manjeg kapaciteta, daje max do 6.2kW toplote, sto je vise od 90% 12ica.
To ako zatreba, a realno nece biti potrebno vise od nominalnih 3.2kW toplote nikada.
Uredjaj poslednje generacije, mislim da je svega godinu dana svez model.

Evo spec ovde:
http://www.mitsubishi-electric.co.n...amond-ln25-high-wall-heat-pump-with-hypercore
Ovaj Micubiši 9-ka je odlična klima, ali je i cena odlična, 150k din

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
I da nema problema s njima LG je preskup za ono sto nudi. Za iste pare gledati japance.

Tapatalk from Poco loco

Sa ovim se apsolutno slažem. LG je zaista preskup.

A sto se tice preporuka prodavaca, o tome ne bih. Tehničko znanje naših prodavaca je na nivou 3. razreda OŠ, tj. znaju da pročitaju specifikaciju sa neta.
 
Ovaj Micubiši 9-ka je odlična klima, ali je i cena odlična, 150k din

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
142k, tacno malcice ispod 1200e :)
Video sam je uzivo, jako lepa klima i garantuju da ima 100% snage na -15c(to je zahvaljujuci hypercore-u), a da radi do -25.
 
Ta klima ima i vrhunski dizajn i vrhunske performanse, jedino nisam siguran da li kao Kirigamin ima dve verzije, običnu VE, i VEHZ za hladnije uslove.
4967a0061b5d5bf6505639473f457a4e.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno