Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

Jel' ima neko info kada će MIUI 9 za RN3 Pro?

Ja koristim Global Dev rom, trenutno je verzija 9.7.11.6, android je 6.0.1 sa tendencijom da će tako i ostati i nikakvih spektakularnih promena nema u izgledu i u radu u odnosu na Miui 8, malo su promenili izgled Setings menija, izbacili su neke teme i tako... Ako te baš zanima kako je slobodno instaliraj, nema nikakvih bugova (osim povremenog zaglupljivanja proksimiti senzora, što se lako rešava), sve lepo i glatko radi, baterija i dalje sasvim solidna, meni izdrži dva - dva i po dana uz SOT od 5-6-7 h, u zavisnosti od načina na koji ga koristim.

Kad će global stable rom ne zna se tačno, mislim da je već trebao biti pušten, sigurno imaju većih prioriteta od podrške za model star 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Mislim da nece nikad ni biti update na MIUI 9...Vec ga par meseci ocekujem, ali nikako. Prestao sam i da se nadam.
 
Ja sam prešao na official Nitrogen OS, Oreo 8.1.0. Prezadovoljan!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Odličan je, fluidan, baterija dobro drži, nema bag-ova, izlaze nightly update-ovi. Jedino što sam navikao na RR, a Nitrogen nije toliko customize-ovan, no dobro, najbitnije je da je izuzetno stabilan i da je poslednja verzija Androida u pitanju [emoji41]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Moze li ukratko kako si ga flesovao? Da li si direktno sa RR roma i sa koje verzije?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jesam, sa RR rom-a, android 7.1, verzija roma negde od avgusta ove godine. Prvo sam flash-ovao najnoviji firmware, pa onda i rom i gapps.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Najverovatnije neće biti Miui na Nougatu što je prava šteta zbog gcam moda.
 
Cardinal-aosp je takođe odličan. Trenutno sam na verziji 5.1.1 koja je pod androidom 8.0 i za sada primećujem da mi baterija osetno bolje drži nego na ostalim romovima a telefon ostaje hladan. Novije verzije su bazirane na androidu 8.1 ali njih nisam probao, još je rano.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jesam, sa RR rom-a, android 7.1, verzija roma negde od avgusta ove godine. Prvo sam flash-ovao najnoviji firmware, pa onda i rom i gapps.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Ja sam pokusavao ranije negdje da instaliram rr sedmicu, a na sestici sam, i nije mi uspjelo. Mozda je bilo do tog firmware-a. Mozes li mi okaciti link sa tim zadnjim firmerom?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Naravno da nisam mislio na dirty flash. Nego me brine da li mogu sa rr roma verzija 6 sa clean flashom direktno na nitrogen osmicu?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Verzija Androida 6? Nisam siguran, ja sam prešao sa Nougat-a.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da, verzija androida...pitam jer sam imao problem da flesujem rr sedmicu. Imao sam bootloop

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Flashovao sam Nitrogen OS OREO, ali mi se javio problem prilikom prvog setovanja, kod unosenja pina, tj patern zastite otkljucavanja ekrana. Prvi put mi je patern prosao, ali kada sam htio da postavim fingerprint izbacivalo mi je poruku da se aplikacija setings kresovala. To je bilo sinoc, a veceras cak i na unosu paterna mi izbacuje tu poruku i ne mogu dalje da idem sa setovanjem pa sam vratio backup.
 
Čudno. Jesi li flash-ovao firmware? Znaš li mozda koji FP imaš, da nije goodix?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jesam, taj zadnji. Fingerprint mislim da imam onaj drugi koji nije problematican jer se sjecam da nisam morao flesovati one patcheve kad sam prosle godine ubacio rr rom.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li postoji neki nezvanični miui rom baziran na nougatu za Redmi note 3 pro? Ako postoji da li bi na njemu radila sinhronizacija sa mi nalogom?
 
Mislim da nema jer svaki miui rom je baziran na china dev romu

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Uh, ne znam, taj je izgleda baziran na onom beloruskom miui pro romu, al verzija androida je druga, ko zna sta su "skuvali" tu :D

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ma rešio je magisk stvar što se tiče ruta ali nijedna gcam koju sam probao na mi max2 ne radi, radi samo video u većini, probaću kasnije još neku verziju.

Ako ne proradi gcam vratiću ga na stock, jel dovoljno samo preko EDLa flešnuti stock rom?
 
Poslednja izmena:
Mozes i iz twrp, pregazice recovery

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Drugari, polio sam vrlo malo vode po telefonu i situacija je sledeca: displej prokazuje sliku, stizu sms poruke, stizu viber i ostalo preko wifija ali ne reaguje na dodir. Probacu da ga susim fenom ali me u stvari zanima da li imate predlog za neki servis koji bi mogao da mi zameni displej ili touch (nisam siguran da li je to sve zajedno ili se menja odvojeno) i koliko para da spremim za tu akciju.
Pozdrav!
 
Rastavi telefon i strpaj ga u pirinač, ako to ne pomogne verovatno ćeš morati da menjaš ekran. Probaj, ništa te ne košta, vrlo lako to može biti rešenje.

Edit: Imaš na Youtube nekoliko dobrih tutorijala i trebao si da ga ugasiš odmah da ne strada još nešto.
 
Poslednja izmena:
Od zadnjeg apdejta, Redmi Note 3 SE, mreza mi je poludela.. Doduse i ispao mi je u medjuvremenu.. Ali tel je POLUDEO, mreza konstantno puca, menjao sam i karticu i nista.. A samim tim i baterija se topi.. Imate li neki predlog? Resenje? Inace na Miui sam.. Da li ga skidati? I sta preporucujete?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Isti problem i kod mene(RN3 SE).
Meni vise ne radi 4g i puca mreza kad ugasim WiFi a baterija drzi dan (drzala po 2-3pre).
Resio sam da menjam os.
Sta preporucujete,lineage, nitrogen???
 
Poslednja izmena:
Probaj flešni neku stariju verziju Miui-a, probao sam lineage i posle Miui-a nije to to.
 
NitrogenOS 8.1, bez premca. Meni MIUI nikako ne odgovara.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Izdrzao sam godinu ipo dana na MIUI i resio da ubacim ovaj nitrogenOS 8.1. Jel ce da sljaka dobro na SD verziji od 2gb rama? Ili da ubacim neki stariji rom?
 
Nazad
Vrh Dno