Šta je novo?

LG G5

Ajd i ti Loznice malo da pohvalis LG [emoji1]

Cim ga on hvali znaci da ne valja. To ti je kao kad zvezdas hvali igru Partizana a oni na sredini tabele. Covek jednostavno ne vari LG. Ja sam indiferentan prema marki i zato me nervira kada izbace dobre stvari kako bi imitirali Galaxy. Nije Galaxy bezveze jer ga pravi Samsung, ne hejtujem ja marku. Vec dizajn, upotrebljene materijale, softver, nedostatak odredjenih meni bitnih funkcionalnosti i naravno cenu. Moze da se zove kako hoce, dok je takav truba je. Isto tako i procureli G5. Stvarno se nadam da nista od glasina nije tacno.
 
Nemam nista protiv LG ,to jest protiv nikog od proizvodjaca.. (Kod lg me samo smara deciji ui)
Gledam ko najvise nudi za odredjenu lovu.
Neku marku mogu manje da gotivim samo ako iza nje stoji previse slepih fanbojeva,a to je sada slucaj sa lg ,verovatno su po tom pitanju pretekli i samsung.

G5 mi je def na radaru,samo me smara senzor za otisak koji se pritiska kao na v10.. Ocajno resenje
 
Poslednja izmena:
Cim ga on hvali znaci da ne valja. To ti je kao kad zvezdas hvali igru Partizana a oni na sredini tabele. Covek jednostavno ne vari LG. Ja sam indiferentan prema marki i zato me nervira kada izbace dobre stvari kako bi imitirali Galaxy. Nije Galaxy bezveze jer ga pravi Samsung, ne hejtujem ja marku. Vec dizajn, upotrebljene materijale, softver, nedostatak odredjenih meni bitnih funkcionalnosti i naravno cenu. Moze da se zove kako hoce, dok je takav truba je. Isto tako i procureli G5. Stvarno se nadam da nista od glasina nije tacno.
Pa moze i Partizan posle 10 godina dominacije da bude u sredini tabele - tako će verovatno biti i sa Samsung-om i trulom jabukom kada krenu Kinezi ozbiljnije
 
Poslednja izmena:
Možda gori po izgledu, ali po performansama definitivno nije.
 
Koga smaraju boje ikonica instalira druge bez instaliranja launcher-a ili rutovanja (samo kod LG-a) ;)
Tako da šarenilo nije problem...

TW je najgori softver bez daljnjeg, a i samsung podrška .
Pa još ni note 5 nema marshmallow, da ne pričamo o "starijim" modelima :)
 
Poslednja izmena:
nisam mislio po performansama nego po izgledu, boje ikonice itd
 

Ko u stvari dizajnira Touchwiz:

q0rrkLJ.jpg


:d
 
LG i TW su oba odvratna, jedino sto lg radi bolje.
 
Nexus(najbolji UI) -> Sense -> Sony (ubacio bih par nekih kineski UI, ima dobrih).

LG/TW su uzas.
 
Izvini, zaboravio sam da naglasim, po izgledu :)

LG UI jeste bolji od TW-a. Dosta je napredovao. Mada, daleko je to od Nexus/Sense/Sony.
 
Ajmo pljuvaci udrite - niste davno
Treba vas deportovati u USA po mogućnosti u Kupertin
 
Izvini, zaboravio sam da naglasim, po izgledu :)

LG UI jeste bolji od TW-a. Dosta je napredovao. Mada, daleko je to od Nexus/Sense/Sony.
Sony izgleda kao da je zbudzio kit kat sa l-om, kao i sense. Ne znam jel tako tesko napraviti full material aplikacije a da budu normalne. Ja ne znam jednog android proizvodjaca da ima full pravi material UI. Vecina ih je samo imitacija.

Npr. kao textra, izgleda kao material, ima odlike materiala ali kada krenes da koristis ocigledno je da nije material. Tako je i sa android proizvodjacima.
 
Poslednja izmena:
Lg trenutno radi super posao sa softverom. Većina ljudi komentariše i pljuje a nije skoro koristila Lg. Mnogo mnogo mnogo manje problema sa softverom od kada sam prešao na G4 u odnosu na note 4. A što se tiče Ui, stvar ukusa, meni ne smeta ni malo, nova i meni je sve super... :)
 
LG UI je ruzan jer je nekonzistentan. Malo je saren sa nekim opicenim jarkim bojama, pa malo crno-beli fazon. Touchwiz je bar ceo saren, pa se valjda zbog toga vise dopada ljubiteljima gumenih bombona :)

Pricam o dizajnu naravno. Funkcionalnost je druga prica, tu LG UI satire ubogi Touchwiz. Kineski UI su najgori doduse, svi kopiraju iOS kako po izgledu tako po funkcionalnosti. Nemaju app drawer sto je meni licno veelika mana. Neki rade dobro a jedan UI je napravio Lenovo :d
 
ja npr imam s6 i lg g4 sad trenutno kod sebe i na lg sam roknuo novu i mm ikonice bukvalno nexsus stil i stoji mu odlicno dok npr na s6 nova sa tim ikonicama nikako ne lezi. Valjda ima veze i sa samim oblikom telefona i izgledom istog.
 
Lg trenutno radi super posao sa softverom. Većina ljudi komentariše i pljuje a nije skoro koristila Lg. Mnogo mnogo mnogo manje problema sa softverom od kada sam prešao na G4 u odnosu na note 4. A što se tiče Ui, stvar ukusa, meni ne smeta ni malo, nova i meni je sve super... :)

Evo objektivnog čoveka koji je pre LG G4-e spoznao sve čari note 4 softvera :D
 
Ja sam sa s6 pa posle S6 edge prešao na g4 i isto mišljenje imam
 
Na tw malo pa malo neki force close. Stvarno za sada na Lg nema ni laga ni krešovanja. Jedino me je zezala je fb app ali to je do njih, namerno je skrnave. Ovo mi je čak mislim prvi Lg telefon (neverovatno) ali do sada najbolji uređaj koji sam imao. Totalno me baš briga za marku telefona koju nosim, hoću da mi pruži najviše za što manje para ako je moguće, bio to Samsung, Lg, Sony, Htc, Motorola... Na našem tržištu je to trenutno Lg, da smo u Americi verovatno bi to bio nexus.
 
Lg trenutno radi super posao sa softverom. Većina ljudi komentariše i pljuje a nije skoro koristila Lg. Mnogo mnogo mnogo manje problema sa softverom od kada sam prešao na G4 u odnosu na note 4. A što se tiče Ui, stvar ukusa, meni ne smeta ni malo, nova i meni je sve super... :)
I nije tesko posle Note 4 da lepo radi. Ono je tuga od softvera.
 
Nazad
Vrh Dno