Šta je novo?

LG G5

Carevi, u ovom trenutku sam mnogo vise uzbuđen zbog G5 nego zbog S7. Nekako se LG uvek vise potrudi i za godinu dana ponudi vise od Samsunga (mada sudeći po glasinama i Samsung konacno sprema kompletan telefon) .
Ne verujem da ce biti kao onaj render, ali nikad vise nisam bio sigurniji u G seriju nego ove godine. Prvo zbog fenomenalnog V10 koji je dao znak da G5 mora da razvali, a sad me je i ova cinjenica da direktno napadaju Samsung jos vise uverila u to, znaci da stvarno spremaju nesto dobro cim su toliko sigurni. Ma koliko god me zanimalo da sto pre saznam detalje voleo bih da sto vise zadrže u tajnosti do predstavljanja kako bi iznenadili sto vise, vidim da se za S7 vec dosta zna.
Ko sto neko rece bice ovo odlicna godina za kupiti flagship , nisam pogrešio sto sam preskocio proslu godinu i 810.
 
Nadam se da će donji bezel biti manji nego na ovom renderu. U svakom slučaju, jedva čekam da vidim telefon.
 
Ne znam šta je kod tebe na delu. Nego reci koje su to prednosti dugmića pozadi.

Konkretno, meni licno je lakse da ih koristim nego dugmice sa desne strane. Pogotovo kada drzim telefon jednom rukom. Napipam ih iz prve (brzo se udje u stos). Dugmice sa strane jako tesko koristim kada drzim telefon jednom rukom, posto je gabaritan. Klimavi su i jedni i drugi, tako je na vecini uredjaja. Kod nekih manje kod nekih vise. Retki su modeli sa stvarno dobrim dugmicima.

Dugmice sa strane ne volim ni na tabletu, a njega uvek koristim sa dve ruke. Priznajem jedino resenja kao Sonijevo power dugme sa starijih Z serija jer je kruzno i kvalitetno izradjeno. Dugacki a tanki dugmici, jos kada su od plastike su blagi uzas za koriscenje.
 
Mozda su batalili te dugmiće iza jer hoce da G5 malo vise prilagode prosečnom korisniku, vidim smanjili su i ekran, takodje neće biti zakrivljen, ove godine ce zaobići te LG stvarčice, sto je po meni verovatno i pametno.
Kamera mora da razvali, dosta se ocekuje i od nje.
 
Poslednja izmena:
Dugmici iza, za koriscenje jednom rukom su ergonomski, bar meni, jako dobra stvar.
 
I meni je, mislio sam da cu se tesko navici, ali je odlicno resenje.
Plus, sa dt2w, power dugme bas, bas retko koristim.
 
Nije samo WAVE 3 imao ovo rešenje za bateriju...meni je na pamet odmah pao i HTC desire S koji je imao sločno rešenje
 
Pa i nije bas. Ja sam koristio kod druga na gpro2 i dugmici su mlitavi, nije ih uopste lako napipati bez gledanja, ne klikcu lako. Sve u svemu kada se naters da ih volis onda ih volis.
Ne znam stvarno kako su mlitavi, ja sam drndao i g2 i g3 i g4, nijedan telefon nema tako dobre dugmice kao g pro2, barem meni. Najbolje klikcu, povrsinski su najveci, a power dugme je sigurno najbolje odradjeno jer je malo vise od volume dugmica, jos vise nego kod g2. Sto se tice gledanja, bukvalno sam se posle 2 sata navikao, skroz je intuitivno. I to 95% korisnika potvrdjuje.
I kakvo nateravanje da se oni vole, stvarno ne kapiram ove izjave.

Ne bih menjao te tipke pozadi ni za sta, smoricu se ako stvarno prestanu da ih ubacuju u sledeci model/e.
 
Pa nije to symbian da moraš jednom dnevno da radiš battery pull.

Pa što je poenta onda nego da se otvara jednom dnevno? Ovo se i stavlja jer korisnici stalno kukaju da su baterije male pa da mogu ih mijenjaju.

@ostali
meni je položaj dugmića vrh, vrlo lako možeš da ih napipaš + uvijek su pri vrhu a ne kao kod npr. sonyja na sredini aparata (ili čak kod z5 pri dnu) i bitna stavka - odgovaraju i ljevorukima i dešnjacima. Ja sam dešnjak ali telefon držim lijevom rukom i kad hoću da pojačam/smanjim na aparatu koji ima dugmiće sa strane, više mi odgovara da su dugmioći na lijevoj strani, da mogu da pritiskam palcem a ako su na desnoj dosta mi je nezgrapno.
 
Ja nisam pristalica bilo cega sto se ovako izvlaci, rasklapa i sl.
Prvenstveno zbog prasine a i zbog toga sto kad tad taj mehanizam "popusti" prilikom koriscenja i vise nije to to.

Ko svaki dan menja bateriju moguce je da mehanizam ''popusti'' vremenom ali opet tu je dvogodisnja garancija, nisam siguran da bi servis tu mogao da se vadi na nekakvu vodu nadjenu u telefonu :)

Meni ovo deluje kao odlicno resenje - full alu telefon koji ne krcka u ruci uz vrlo verovatno kvalitetan mehanizam za menjanje baterije pa kome treba neka kupi dodatnu i neka ih menja kad god hoce a za sve ostale korisnike ostaje prednost lake zamene baterije kada fabricka oslabi i to bez troskova koje bi naplatio servis za otvaranje telefona.

Ali dobro, ovo je jos uvek glasina, ko zna kakav ce biti G5.

Vezano za tastere pozadi na LG.. jbga, ja nisam mogao da se naviknem na njih, desnjak sam i navikao sa da palcem regulisem zvuk a i sony power taster mi je na idealnom mestu, kao ja da sam dizajnirao fon. S tim sto su na kompaktima volume tasteri previse nisko postavljeni. A kod G2 npr moze da se udje u fazon pa da kaziprstom pritiskas taj taster ''na ledjima'' telefona samo sto to nije prakticno bas u svakoj situaciji, meni bi smetao taj raspored.
 
Poslednja izmena:
Menjaju baterije, to svaki hiljaditi radi
Pazi, i ja se slažem s tim. Ja nikad nijesam ni pomišljao da uzmem dodatnu bateriju da mijenjam, lakše mi je da uzmem eksternu. Te koji mijenjaju baterije možeš da izbrojiš na prste jedne ruke.
Nebih da počinjem flame-war, ali mi je taj argument "izmjenjiva baterija" uvijek bio samo izgovor fanboyeva zašto je neki telefon bolji/gori od nekog drugog (prije S6, to je bio argument zašto je S5 bolji od M8 i iP, a kasnije G4 ljubitelja).

Mislim da im ovo sa izmjenjivom beterijom ne treba ništa, ovaj mehanizam će se kad-tad rasklimati. Plastični poklopac je za tu svrhu mnogo bolje rješenje jer je plastika elastičnija od Al ali to je već neka druga priča
 
Meni bas suprotno, eksterna baterija mi je grozno resenje. Gore od kalemljenja micro USB stika na Nexus 4, kao sto su ljudi svojevremeno radili.
 
Meni su telefoni sa neizmenjivom baterijom bili odbojni u pocetku, ali sad - uopste mi ne smeta. Danas imamo telefone koji izvlace 5-6h SOT-a, i koji se od 20-100% pune za sat vremena. A i sad mi nekako bolje kad je telefon u jednom komadu, a ne ono kao pre kad je bilo - ispadne ti telefon, spadne maska, ispadne baterija i SIM kartica.
A i ove 'neizmenjive' baterije se lako menjaju za ~2k din.

Tako da, meni licno to nije plus.

Slot za karticu je, ipak, veliki plus.
 
Kako može dodatna mogućnost izmene baterije biti minus ?
Ko hoće neka koristi baterry kit, ko neće ne mora...
Kada oslabi batterija, istu može da zameni svako . + microSD sve je to veliki +

Ovo je idealno za poslovne ljude ili zahtevne korisnike koje ne zadovoljava 3.5 h SoT-a dnevno ...

g4-batt-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Super stvar stvarno. Pogotovo za nekoga ko često putuje. Meni je ovo praktičnije 1000X od powerbank. Powerbank prikačiš i čekaš da se puni, ovo skineš poklopac i ubaciš za 5 sekundi... Ne znam kako ću se navići na metalne telefone, uopšte mi se ne sviđa taj hladan metal... Uzmem metalni huawei i posle njega kada uzmem g4 obradujem se... :)
 
Ovo je idealno za poslovne ljude

Poslovne ljude? Najviše u svetu poslovnih ljudi koriste iPhone, pa onda možda Samsung koji je prešao na unibody. Tako da poslovni ljudi koriste ono upali i koristi, stavi na punjač.

Ja i kad sam imao izmenljivu bateriju nisam menjao, uvek sam se držao punjača.

Uglavnom to je bitno 1% ljudi, ako i toliko. Da je bitnije ne bi ljudi kupovali iPhone.
 
Kakva generalizacija ...
Poslovni ljudi = ajfon :D

Ako je i bilo tako pre će biti BlackBerry!
Ne vidim zašto se ova odlična mogućnost predstavlja kao loša stvar, a da - forum :D
 
I jeste istina za ajfon. Jednostavno skuplji proizvodi ostavljaju jaci utisak. Npr odes na sastanak neki u inostranstvo I izvadis neki netbook stariji od vatre, bice meh utisak. Ali ako izvadis neki novi ultrabook ili jos bolje macbook... A i ti npr stranci ce te uzeti za ozbiljnije ako izvadis laptop od 1500e nego ako izvadis od 100e. Jeste glupo generalizovati bilo sta ali...

Ne morate da se slozite, to je samo moje misljenje...
 
BB je puko, 90 posto usa firmi je preslo na iPhone.
 
I jeste istina za ajfon. Jednostavno skuplji proizvodi ostavljaju jaci utisak. Npr odes na sastanak neki u inostranstvo I izvadis neki netbook stariji od vatre, bice meh utisak. Ali ako izvadis neki novi ultrabook ili jos bolje macbook... A i ti npr stranci ce te uzeti za ozbiljnije ako izvadis laptop od 1500e nego ako izvadis od 100e. Jeste glupo generalizovati bilo sta ali...

Ne morate da se slozite, to je samo moje misljenje...

Pričamo o telefonima, ne o laptopovima ...
Ako je nešto poslovno onda je to NOTE serija telefona od samsunga sa sve olovčicom ...
A i dijagonalom ekrana koju je taj poslovni telefon iskopirao - odustali od idealne veličine telefona koju su forsirali godinama :D
 
Poslednja izmena:
Kako može dodatna mogućnost izmene baterije biti minus ?

Ovo je idealno za poslovne ljude ili zahtevne korisnike koje ne zadovoljava 3.5 h SoT-a dnevno ...
Nisam rekao da je minus, samo da nije plus - bar za mene.
Bilo je plus dok sam koristio S2 kome se baterija istrosi za sat vremena, sad vec nemam tih problema jer izvlacim 4-5h sot-a.
Samo moje subjektivno misljenje, kontam da nekome to odgovara..
 
^^++++++1000
Ma nisu to oni rekli... Nisu rekli i da je olovčica nepotrebna... Izem ti (da ne kažem nešto drugo) sistem vrednosti. Treba neko da me ceni na osnovu toga koji uređaj držim na stolu a ne na osnovu onoga ko sam i šta znam... Užas...
 
Poslednja izmena:
Well, today a Korean publication is not being so timid, and claiming directly that LG has decided to take on Samsung by releasing the G5 on the same day that Samsung would eventually showcase the Galaxy S7.
LG is so certain that it has differentiated the G5 enough from the barrage of Chinese and other competitors, that it is ready to take on the Android world, and the Galaxy S7 in particular, directly. The second reason is more prosaic - LG would eventually reveal the G5 on February 21 just because it can

divulging a partnership with none other than Netflix for the purpose


http://www.phonearena.com/news/Gala...ipped-to-spar-with-it-at-MWC-directly_id77453
 
Interesantna odluka da predstave svoj flagship smartfon istog dana kad i Samsung. Naizgled nerazumna odluka, ali pretpostavljam imaju neku svoju logiku.
S obzirom da je Samsung brend mnogo jači u industriji smartfona i da su poznati po najvećim ulaganjima u marketing, predstavljanje S7 će privući veliku pažnju.
LG verovatno očekuje da istovremeno predstavljanje G5 i S7 neizbežno nosi poređenja ovih uređaja u svim medijima, da će na neki način "iskoristiti" Samsungovu medijsku mašinu i da će na taj način G5 dobiti mnogo veći medijski prostor nego što bi to bilo da ga objave mesec dana kasnije.
 
Upravo :)
O tome sam ja pisao pre par dana.

Pakleno dobar potez,pogotovu ako izbace vrhunski proizvod.
 
Ali to je mac sa dvije ostrice. Jer ako G5 bude slabiji od S7 u nekoliko komponenti (baterija, kamera, brzina) bice totalni fijasko za G5, i propala god, da ih sl god i G6 nece moc izvuc. Ali ako izbace superiorni tel u odnosu na s7 u svim tim komponentama i to da bude primjetna razlika, ovo moze biti odlucujuca god za Lg. Samo da stave 3200mah bateriju i da kamera opet bude za mrvicu bolja nego na S7 (mada nisam sig, ove god samsung ne puca na mpix, ali mozda lg iznenadi opet), sama brzina i fluidnost je na njihovoj strani jer znaju da optimizuju sistem, vrlo lako se moze desit da G5 izmenadi sa prodajom, cak do 3x vecom nego sto su imali sa G2.
 
Nisam rekao da je minus, samo da nije plus - bar za mene.
Bilo je plus dok sam koristio S2 kome se baterija istrosi za sat vremena, sad vec nemam tih problema jer izvlacim 4-5h sot-a.
Samo moje subjektivno misljenje, kontam da nekome to odgovara..
Kako li si uspeo da ubijes S2 za sat vremena....
 
Ne bukvalno :) Nije mogla da sastavi preko 3h SoT na CM/AOSP-u uz 3G+WiFi koriscenje.
 
Nazad
Vrh Dno