Šta je novo?

Gigabyte GeForce GTX980Ti G1 Gaming

ja sam od jutros npr. promenio 3 biosa, ja imam malecko kuciste i hocu da napravim ok temp koliko god je moguce.... mada ova kartica mi malo vece voltaze od prethodne ali se lepse klokuje, ide preko 1520mhz
loop 5 krugova 3dmark13 i valley (s' tim sto u njemu obori klok u jednom trenutku na 1505mhz)
 
ja sam od jutros npr. promenio 3 biosa, ja imam malecko kuciste i hocu da napravim ok temp koliko god je moguce.... mada ova kartica mi malo vece voltaze od prethodne ali se lepse klokuje, ide preko 1520mhz
loop 5 krugova 3dmark13 i valley (s' tim sto u njemu obori klok u jednom trenutku na 1505mhz)

Znaci tebi je promena biosa bas ono..igranje :)

Pocinjem da sumnjam ili u Windows ili u MSI Afterburner..

Ajde na onom ss-u sto sam ti poslao za fan curve mozes da vidis da core clock stoji na 0, sada sam u igri, radi lepo, temp normalna 60c, 60% fanovi ali voltaza 1.005V i 595mhz core a memorija clock ne postoji. Kontam to bi bilo daleko losije sto se tice performansi. Meni i ovako baguje leva strana gde je brojka za Fan Speed..

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=649818118
 
Ja sam probo ove biose sa ovom voltazom, bez trotlovanja:
1.199v, 1.205V, 1.212v, 1.224v, 1.243v......uglavnom sam ih sam, prepravljao i budjio, provalio sam dosta toga sto se tice tweakovanja bios, ako te interesuje, kako da postavis postavke, nije tesko uopste, kad udjes u sustinu, onda je lako....
 
Ja samo zalim sto sam te izmaltretirao recimo da uradis DD bios kada realno mogu TV da ubodem u integrisanu i koristim istovremeno.. Mozda je bilo bolje da je bios DP i da ne koristim vise od 2 displeja i kraj price ali dobro :)

Eto da vidim tek tolko dal ce i sa default biosom da se potvrdi cinjenica da je 1512/1.242 odnosno 1502/1.218 stabilan pa cem flash.
 
Poslednja izmena:
Ma, no problem, tako i jos neko moze da provali kako sve to funkcionise.
Ti samo kazi sta hoces, ce da prepravimo i taj DP...
Znaci, probaj onaj 1.rom, sa 1.243v i sa 1.224( 1.218v), vidi koji su stabilni klokovi i kakve su temperature, pa cemo lako dalje da kombinujemo i da nadjemo voltazu koja tvojoj kartici najbolja....
 
Nisam imao vremena da testiram puno na stock voltazi ali danas cu verovatno flesh.

Stiglo za wife

Kopiraj IMG_20160322_121205.jpg

U iskusenju sam da tu bocnem 980ti :p

Sad samo jos sutra da stigne kuler i onda da to prikrpim starijim hdd-om i napajanjem dok ne legne kes za grafu i 1tb/750w.
 
Znaci,
1.rom je, kada se u MSI AF postavi maximum voltage, radi na 1.243v, i kada se doda Max. Power Limit, radi na 1.455ghz i samo klokujes kartu i nema trotlovanje..
Isti 1.rom, kada povecas Power Limit( sljaka na 150%), i dodas voltazu na +30mv, imaces voltazu od 1.224v i klok od oko 1.420ghz i onda samo klokujes karticu, kod mene je na ovoj voltazi trotlovala karta, vidi kako radi kod tebe......
Bios 2.rom,
je isti kao 1.rom., samo sto je voltaza ogranicena na 1.212v. Kada klokujes karticu, dodas u MSI AF za voltazu +40mv, i imaces fiksnu voltazu na 1.212v, sa Power Limit na maximum, klok ce biti oko 1.400ghz i samo klokujes karticu i imaces stabilan klok bez trotlovanja do 80C....
Bios 3.rom, je bios koji sam ja nesto malo prepravljao, i radi na 1.224v, i testirao sam ga mesec dana( kod mene na DP rom, ovaj je tvoj na DD rom) i radio je super i bez trotlovanja, ali, bas juce dok sam ga jos malo testirao, poceo je da trotluje. Mislio sam da je stabilan, i jeste stabilan za rad, ali sada ima obaranje kloka, ne znam sta se desilo tacno, menjao sam desetak custom biosa juce i mozda se nesto izbagovalo, ....tako da mozes i da probas da vidis kako sljaka kod tebe,da li trotluje, samo povecas voltage i power limit na maximum i imaces 1.224v i onda klokujes karticu..
 
Ma okej sve razumem sto se tice biosa, sinoc citao i gledao 5 sati ukupno vezano za to, ne bojim se da cu da failam :) Bitno da si mi ti sredio fanove i hvala na tome, a ako bude bilo potrebe za DP zamolicu te i to vremenom.

Btw da li imas ti malo savijanje kartice ? 970 mi se savijala ali nije imala backplate tako da sam je vezao pertlom :) kod pin konektora za gornji deo kucista i nije bilo ruzno a opet je stajala pravo. Ova ima backplate jbte ali opet vidim naginjanje na desnoj strani kod pinova. Jeste da je malo, mozda 2-3mm ali again.. Normalno ?
 
Ja nemam problema sa tezinom i savijanjem kartica,
i kada sam imao MSI 980 koja nema backplate, nije se savijala, bila je prava ko strela, pogotovo sad sa G1 koja ima backplate.
Sta znam, ja imam ovo kuciste, http://www.chieftec.com/BX02.html,( ima sto kila :rupa:) i karticu pricvrstim sa dva srafa za kuciste i nemam problema sa krivljenjem kartice, ne znam u cemu je fora...
 
Poslednja izmena:
Nikad nisam bocnuo dve rupe odjednom, mislim srafa :d Mada meni deluje da je zbog tezine. Budem to regulisao danas. Eto zasto ne volim da otvaram kuciste i zavirujem unutra grr. Jos pa kad vidim SSD kako mi stoji vetikalno izmedju pregrade za hdd-ove i stranice od kucista :smash:

Ne znam ko je to bio od forumasa koji me je pljuvao zbog cable managementa, ali ako ovo uslikam a taj je moderator mozda popijen ban :D
 
@Nenad 970,
ovako, ono za Crysis 3, sve na maximum, plus 8XMSAA, klok kartice 1.392/7.000, vrlo je tesko precizirati neki prosecan fps,ali, recimo, napolju je oko 50-60fps., a unutra je oko 70fps,...opet, ponavljam, tesko je izmeriti, jer neki put moze da skoci fps unutra i na 80fps. i vise, ali i da padne ispod 70fps.,...koristio sam slicne putanje i za overclock i za default klokove.
Na, 1.520 - 8.000 sam imao, napolju oko 60fps., a unutra oko 80fps....u principu, vidi se visi fps sa overklokom.
Za default 980ti na kloku oko 1.200ghz, ne mogu da spustim klok na G1 karti toliko u MSI AF...

Hvala na trudu kolega,sada imam uvid pa cu videti to sto mi treba :)...cenim da je na ref karti jos 10 FPS-a dole
 
Poslednja izmena:
IMG_20160322_140211.jpg

Nema za drugi sraf.. A i kuciste je ono..tanak lim, kontam takvog je dizajna ako je do srafa. Vidi se savijanje malo, vezao to pertlom da u najgoru ruku sprecim jos vece, deluje mi normalno sada. Rekoh..lom :(
 
ako si joj uzeo 6600K uzmi joj i dobru grafiku bar GTX 970....
ja sam svojoj uzeo i5 i5 4690 (bez K) i planiram GTX 750Ti eto cisto pa postedim processor muke...

U planu je 970 g1, ali moram da sacekam jedno 7-10 dana, kad bi nekim cudom iskocio pascal pa da vidim dal vredi da sacekam :)
 
Jos nisam uzeo da flesujem jer mi je onaj stabilan klok sa trotlovanjem 1502mhz core. Danas uzeo da pravim komp zeni, kao i uvek nesposoban sve sam sjebao plojku :D Cak ispade da mi sraf dole kod napajanja slajfuje i ploca se tu savija, i desno gde je onaj veliki konektor iz napajanja je u vazduhu jer u kucistu nije imalo onog mrtvog postolja za sraf, tako da se savija kada pretiskam tj prikljucujem. Valjda ce da prezivi promenu napajanja.. Ali eto, razmislja se da se oplete jos jedan 980ti za tu konfu.

Znam da nije direktno vezano za temu ali da opravdam moje ne flesovanje :)
 
Taman da pretisnem Y kad ono upiskio se..i morao da stopiram proceduru :beat:

Nakon prvog driver crasha flesovacu, ovako ne vidim poentu jer dobijam nize temperature i nakon trotlovanja imam 1502/8000 tako da nema potrebe. Ako se overklok pokaze nestabilnim na novijim drajverima eto razloga.
 
Ma opusteno. Eto će bude jos jedan 980ti g1, polovnjak doduse za i5 6600k. Svidza mi se kako radi procesor.
 
Opa, pa to moze i neki SLI da padne...:p
Inace, moz' se desi, da taj i5 6600k bude prikladniji da se upari sa 980Ti nego taj i7 4770k na 4.2ghz....:trust:
 
Poslednja izmena:
pa nek klokne 4770k na 4.5 ghz, ne mora da vrti one pyzdarije Prime95 i to...
naravno moze da uradi delid procesora, nije tesko.... ja sam odradio za pola sata....

Znas kad..dam ti 50e dodji kod mene da to uradis..ja plocu kad stavljam u kuciste slomim pola stvari a ne pa u to da zalazim, ni govora :D Testirace se SLI posto imam 850 g2 EVGA napajanje a stize i 750-ica u utorak/sredu. Samo ce da potraje nabavka te druge 980ti-ce mozda 10-15 dana ;)
 
nece bude taj skajlejk prikladniji,nema odgovarajuci RAM za benefite od skajlejka.tek na 3000+ mhz ima poente.

edit: sto se tice klanja,i ja cu jurim nekog sa foruma sa tecnim mjetalom,jerbo bez njega i nema poente.pa javljam sta je bilo.i da,ne ide sendisa na klanje,vec ajvisa.
 
Poslednja izmena:
Ovako,
vec sam pisao kako sam menjao pastu na ovoj G1 karti. Default pastu sam zamenio sa Arctic MX4. U pocetku je delovalo kao da su bolje temperature, ali nakon dve - tri nedelje, temper. su opet bile nesto vise. Kad sam ponovo otvorio karticu, MX4 paste skoro da vise nije bilo na gpu jezgru, samo u tragovima, kao da je isparila.:smash:
Posto sam tu mx4 pastu stavio i razmazao u relativno malim kolicinima (kao kad radim kod cpu nanosenja, kao tanak list papira po spoljasnjosti IHS-a), u sledecem stavljanju paste, sam naneo malo deblji sloj po gpu jezgru, a po samom delu bakarne povrsine hladnjaka tanak sloj paste). I temperature su zasad bile okey, u granicama za ovu G1 kartu i za sve 980ti karte.
Posto sam dobio savet od clana foruma, :wave: da je mozda bolje da probam drugu, Noctua NT-H1 pastu, juce sam opet otvorio graficku ( ovaj put je ostalo stare MX4 paste), i onda sam namazao ovu NT-H1 pastu, samo po povrsini gpu jezgra u nesto malo debljem sloju.
Danas sam probao da vidim kako stoje stvari sa temperaturama. Probao sam u NBA kosarci, pola sata gaminga, sve iste postavke kloka, grafikcih podesavanja i isti broj rpm ventova, isto kao i pre menjanja paste.
Na staroj pasti( mx4) su bile temperature oko 59 - 63C, u zavisnosti od kloka i voltaze. Sa novom pastom, sada su temperature, oko 50 - 54C. Znaci, u proseku za oko 10C manje temperature.
Sta znam, :trust:, jeste da je danas nesto malo hladnije nego juce,( i ako sam i juce i danas imao u Idle iste temperature od 25C ), ali, da kazemo da, i par stepeni otpada na hladniji dan, opet ispada da je kartica hladnija za minimum 5-6C, sa novom pastom.....testiracu ovih dana jos malo, pa ce da vidimo da li je stvarno karta nesto hladnija sa Noctua pastom, jer, ove 980ti karte su relativno vruce( jer sljakaju na 2K i 4k rezi, na full HD na najvisim grafickim postavkama) i ako se dobije i nekih 5C na promeni paste, dosta ce znaciti, jer temper. onda ne bi bile iznad 65-70C i pri visokom overkloku i 4K rezi....
 
Poslednja izmena:
mazanje ostavi za pastetu,margarin i nutelu.
 
Nazad
Vrh Dno