Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Imas u ns u radnji, malo vise platis al imas i garanciju i sve

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pridruzih je i ja iPhone sekti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neka te lepo sluzi! Na koji je pao izbor na kraju? [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone 7

Izbor pao na ip7. Dosadili mi vise veliki ekrani i nemogucnost koriscenja jednom rukom.
Rekao bih da se ne vracam na android vise [emoji5]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma dok ne probas sve,ne znas na cemu si. Verujem da ces biti zadovoljan,napisi koju rec kada se slegnu utisci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tko jednom proba iPhone sve ostalo mu je bezveze :)
Daleko od toga da je savrsen..nije, ali radi odlicno i vrlo rijeto se pojavi neki bug.
Meni najvise dize zivac iTunes.
 
Poslednja izmena:
Posto su se slegli utisci ostajem pri tome da se ne vracam na android. Imao sam s7e pre ip7 i sve mi je bolje na ip osim ekrana i neke te slobode skidanja svega. Otisak prsta je za 2 klase iznad s7,kamera i fluidnost. To je to sto se tice neke komparacije ova dva telefona. Muci me na primer sto ne mogu da skinem HBO serbia zato sto pise da nije dostupna app na us store-u i onda kad me prebaci na slovenacki nece da skine zato sto mi je acc na us.
Trenutno mi treba par aplikacija pa ako bi napisali sta najvise koristite bili bi ste od velike pomoci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Napravi acc za hrvatski AppStore i tu poskidaj sve ovo što je lokalnog karaktera. A bogme možeš i našim karticama da plaćaš. Za US ima malo gimnastike, ali su aplikacije generalno jeftinije i ima ih više.
 
Ne znam kako da se odjavim sa app stora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Piši supportu. Samo izgubićeš sve plaćano, skoro sam to saznao

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
iPhone 7

Ne znam kako da se odjavim sa app stora.


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://support.apple.com/en-us/HT201389

715e3bfd0a8322da9acfb2c76d837013.jpg


750ba5c47365cb3eb3c551646cc707b1.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uspeo delimicno. Promenim na hrvatsku i uzmu mi 2 HRK sa racuna. Kad sam hteo da vratim na ameriku odbije mi karticu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone 7

Ako hoces da se vratis na USA nalog,probaj da stavis "None" za payment method. Mozes i dalje da preuzimas besplatne aplikacije,a ako bas hoces da kupis,najbolje ti je sa gift cards. I ne zaboravi da ces najverovatnije izgubiti kupljene aplikacije ako promenis drzavu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne moze da se stavi none, samo visa mastercard i neka dva cuda sto nikad cuo nisam.
 
Ne može više da se vraća na zemlju sa "none"..jednom kada promeni zemlju i doda karticu, jedino što može je da doda US karticu..ili da pravi novi US nalog bez kartice
 
Odakle ti ideja da PROMENIS zemlju itunes naloga? Covek je na prethodnoj strani jasno napisao da napravi novi nalog a ne da menja zemlju
 
Pa pitao je kako da se odjavi,ja sam mu stavio ss,pise lepo "sign out". Nema veze,nije smak sveta [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma nije problem svakako mogu da skidam aplikacije sa us store-a. Kad kaže da nije avaliable na hrvatskom store-u onda kliknem da me prebaci na us store i skine app bez problema. Niko da napise sta koristite od aplikacija i jel ima neka fora da prebacim pesme sa kompa na fon i da napravim plejlistu. Probao sam neki wifi file transfer i nije lose radilo ali ako neko ima nesto bolje [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bez jailbreak-a neko jednostavno resenje ne postoji. Kroz itunes ubacis sta zelis u tel. Napravis playlist u njemu i zatim odradis sync.
 
Ako hoces da se vratis na USA nalog,probaj da stavis "None" za payment method. Mozes i dalje da preuzimas besplatne aplikacije,a ako bas hoces da kupis,najbolje ti je sa gift cards. I ne zaboravi da ces najverovatnije izgubiti kupljene aplikacije ako promenis drzavu.


Ne postoji opcija None osim ako mu, kao sto je nekad bilo, nudi da unese kod gift kartice. Jedino je na taj nacin bilo moguce vratiti se na US Store bez kartice.


Ovo je link koji, pored ostalog, objasnjava kako se menja region i to sigurno ne treba savetovati ljudima, uvek je najbolje napraviti novi nalog za nekoliko aplikacija koje se nalaze samo na nekom drugom store-u, kao sto je napisao

Napravi acc za hrvatski AppStore i tu poskidaj sve ovo što je lokalnog karaktera.


Ubaci lepo muziku preko iTunes-a (u podesavanjima oznaci da ti kopira fajlove u Libary pri ubacivanju u iTunes a ne da ih vuce iz maticnog foldera), pravi u njemu Playliste i cuvaj Library ako nekad reinstaliras iTunes.
 
Poslednja izmena:
Nisam nikada pokusavao da se vratim na neki store,ali znam sigurno da sam stavio "None" kao opciju za placanje,kada sam sa norveskog presao na us store. I dan danas koristim taj nalog bez kartice,ne znam da li se tu nesto promenilo... To je bilo pre 3-4 god sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uspeo sam sa sinhronizujem muziku sa kompa na fon preko iTunes-a ali kad sam probao slike i video prebacio je samo video a slike preskočio. Gde grešim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da je bolje da uzmes neku aplikaciju preko koje ces da prebacis slike i video u Camera Roll. Nisu besplatne ali vrede.

Mozes i preko prgrama za komp, kao sto je iExplorer, koji nije free, ali onda moras da instaliras i njihovu besplatnu aplikaciju na iPhone i iz nje ides na save slika u Camera Roll.

@Conquer

Promenjeno je to davnih dana ali je zadrzana opcija da ubacis kod sa gift kartice pa da se tako vratis na US Store.
Svakako je mnogo pametnije napraviti poseban nalog za tih nekoliko aplikacija.
 
Ma ne daju mi se pare da prebacim slike sa kompjutera na telefon i mislim da je to čisto šišanje. Uploadujem ih na iCloud i onda cu ih skinuti na telefon, za sada mi je to plan ali videcemo koliko ce biti uspesan :D
 
Kako ti se cine zvucnici,u odnosu na s7e? [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma ne daju mi se pare da prebacim slike sa kompjutera na telefon i mislim da je to čisto šišanje. Uploadujem ih na iCloud i onda cu ih skinuti na telefon, za sada mi je to plan ali videcemo koliko ce biti uspesan :D

Ne znam sto ne bi bio uspesan. Ja koristim iCloud drive (ali placam za vise prostora jer mi je 5GB malo) da bi mi sve sto zelim bilo sync-ovano izmedju iMac, MB, iPad i iPhone.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam sto ne bi bio uspesan. Ja koristim iCloud drive (ali placam za vise prostora jer mi je 5GB malo) da bi mi sve sto zelim bilo sync-ovano izmedju iMac, MB, iPad i iPhone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Isto i ja. Cena za paket od 50 Gb prostora na iCloudu je smešna.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
iPhone 7

Ma ne daju mi se pare da prebacim slike sa kompjutera na telefon i mislim da je to čisto šišanje. Uploadujem ih na iCloud i onda cu ih skinuti na telefon, za sada mi je to plan ali videcemo koliko ce biti uspesan :D

Niko nije rekao da moras da dajes pare vec da idu direktno u Camera Roll i da mozes da ih brises kako hoces. Sve mozes preko iTunes-a ali onda imas poseban folder i brises ih tako sto moras ponovo sync sa folderom odakle si ih obrisao.

iCloud je odlicna varijanta ali se brzo popuni a onda imas samo jos opciju da placas 0.99$ mesecno za dodatni prostor, sto nije prevelika cifra ali, sa druge strane, imas i servise koji daju veci prostor besplatno.

Sve je stvar licnog afiniteta ka razlicitim opcijama.
 
iPhone 7

Kako ti se cine zvucnici,u odnosu na s7e? [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa recimo da nisam nesto zadovoljan. Zasto? Zato što je zvuk iz drugog zvucnika očajan, piskav, slab, i vibrira ekran kada je pojacan. Takodje mi je slabiji zvuk u toku razgovora nego na s7e. Sto se tice izlaza za slušalice tu sam bas zadovoljan, glasno i jasno.
Edit: da pojasnim malo. Dakle zvuk iz donjeg zvučnika sasvim ok, čini mi se nešto tiši nego na s7e ali je manje piskav nego na istom . Što se gornjeg tiče, meni nista posebno i na s7e je to isto radila jednq aplikacija.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno