Šta je novo?

Tesla L7 3G

Чини ми се да је то старија серија без сим картице.

Иначе има још неколико разлика, Huawei је динар уз три године УО али се за двогодишњу УО доплаћује 4.800, пакет је скупљи 100 месечно што повећава цену, има једну сим картицу, ако се користи само мобилни нет картица разговори коштају прилично а када постоји друга са неким пакетом, може да се уштеди. Плус има старији Андроид. Предност је јача батерија и скоро сигурно квалитетнија израда.
 
Заборавио сам да питам, мада углавном нема везе са таблетом, пуњач му је 2А а они за мобилни су пола или један ампер. Да ли је паметно да се мешају, другар пуни мобилни овим од 2А док ја пазим да сваки телефон пуним његовим пуњачем?
I te kako je bitan punjac, odgovor koji si dobio da nije bitan je od osobe koja se ne razume u elektriku, primer, ako ti se tel puni na 2 ampera a stavio si ga na punjac koji daje 1 amper taj uredjaj vuce vise struje, a sam punjac nije u mogucnosti da isporuci tu Amperazu, doci ce do pregrevanja punjaca kao i baterije, sto moze da uzrokuje ostecenje baterije, ne odmah ali vremenom, isto tako i taj slabiji punjac ce vremenom zveknuti.
Jedino se moze jacim punjacem puniti slabiji uredjaj, dok slabijim punjacem NE SME se puniti jaci uredjaj!!!
Kao sto nije preporucljivo puniti bateriju preko usb porta na kompu, skracuje se vek baterije i njeno slabljenje vremenom.
 
Kao prvo, ne radi se o elektrici vec o elektronici; kao drugo, pitanje je bilo bas za slucaj punjenja uredjaja jacim punjacem; kao trece, punjenje preko usb-a je sasvim bezbedno, ne prouzrokuje nikakvu stetu. I ponavljam, punjac je samo adapter, telefon odredjuje jacinu struje, brzinu punjenja, itd.
 
Ahha ajde posto vidim da si tako pametan, kako ce telefon da odredi punjenje od 2A koje je recimo potrebno za neku bateriju kad je punjac od 1A izlazne snage. Normalno da utice na bateriju, jer nema dovoljnu snagu i dolazi do veceg grejanja baterije i skracenje njenog veka.
Da usb i te kako utice na bateriju iz istog razloga odnosa izmedju izlazne snage i optimalne za punjenje.
Pitanje jeste bilo ako je jaci punjac ali tvoja odvala da punjac ne utice na punjenje i takva napisana glupost me je navela da napisem kakve su posledice ako se puni uredjaj sa slabijim punjacem.
 
Ne radi se o optimalnoj vec o maksimalnoj jacini struje... S obzirom da ocigledno ne znas o cemu pricas, nadam se da si to 'pokupio' negde usput (procitao negde, cuo od nekog). Ako si to 'znanje' stekao u nekoj skoli/na fakultetu, mislim da je najbolje da bacis diplomu.

p.s. Sto se 'odvale' tice, takve etikete ostavi za ulicu i kafanu jer ovde ne mozes da dobijes adekvatan odgovor...
 
Suvise si ti ogranicen da sa tobom ulazim u dalju diskusiju. Samo ti puni preko usb porta i punjacima kojim zelis.
 
tako sam ja jednom napajao raspberry pi sa pogresnim punjacem pa mi je izgoreo punjac
 
Koliko ja znam, ako se uredjaj puni slabijom amperazom, punjenje ce duze trajati. A ako se puni jacom, vucice samo onoliko na koliko je bazdaren.
 
Punjac moze da izgori samo ako je felerican pa se pregreje (ili los kvalitet). Nisam dosad imao problema sa bilo kojim punjacem ili telefonom, punim bez problema android uredjaj sa microsoft punjacem i obratno bez ikakvih problema.
 
Nadjoh kod Kineza super futrolu za Teslu, 700 din, podesiva, super mu cuci, kao i sam izgled futrole i boje.

3b9be8bd0a94e31f32c625c7eab6a3f9.jpg
 
Uglavio si Tesla L7 3G od 7 inča u futrolu za tablet od 10 inča?
 
Ovaj covek je cisti genije!
 
Sto bacati novac na futrolu specificne dimenzije kad je ova podesiva, ne moram da kupujem drugu kad uzmem veci tablet.
 
Ili ako kupiš još jedan? :)
 
Pruzet sinoc u MTS-u nov tablet posle 3 odlaska na servis starog. Za sada je ok, tek sam sinoc instalirao aplikacije pa cemo videti. Jedino sta se desavalo je da je svakih nekoliko minuta izgubi wirelles i ako sam bio pored rutera.
 
jel moguce?
pravi je bezobrazluk to sto se desava
koliko pratim temu, izgleda da ne postoji ni jedan primerak ovog tableta uzet preko mts, a da mu nista ne fali
 
Ja moje nisam još otvorio .... Lomim se, dal bolje prvo da ih otvorim na vreme, nego da se deca razočaraju posle .. :) :)

A možda uzmem i jedan za mene, rekoše mi za 4-5 dana opet dobijaju, pa ću da testiram njega...

Može li da se rutuje?
 
^^Kako jos nisi otvorio? Meni je stigla kutija u mts kutiji koju je kurir odmah otvorio posto su unutra i ugovor, kartice i sl. A kutija samog tableta je sa magnetom, nije vakuum pakovanje ili tako nesto zapecaceno.
 
Mislim da se nismo razumeli, kazem da je sama kutija tableta stigla otvorena. Da li je to samo meni ili svima - ne znam, ali ne vidim tragove seal nalepnice a vakuum pakovanje je nemoguce zbog specificnog oblika kutije. I osim traga neceg belog na ivici tableta (pretpostavljam korektora, posto vidim da je koriscen i na garanciji) nema nikakvih drugih tragova eventualnog koriscenja.
 
Како немогуће, обична кутија, ово моје је отворено на лицу места.
 
Kako obicna kad su gornja i donja stranica uvucene?

EDIT: Nebitno, sad gledam unboxing i stvarno ima neku foliju sto znaci da je moj primerak dosao otvoren, verovatno zbog garancije.
 
Poslednja izmena:
Ваљда је било речи о томе, када сам узимао у пословници отворено је преда мном и онда је попуњена гаранција. Пошто нико не иде уз пакет, то су морали да ураде пре слања. Како год, ово моје чудо још ради без грешке. :)
 
kod mene u bg je stigo primerak sa 2 garancije pisao sam vec i kutija je bila u najlonu i zapecacena a to belo je bilo kod svih ja sam ga uspeo skinuti do kraja sa suvom krpom za naocare i radi uredjaj ok mada ima i trenutaka kad u operi mini se sam zamrzne i onda nekad oce se odledi nekad mora 10sec drzati dugme da se uredjaj skroz ugasi i ponovo ukljuci i to odma poremecuje d3go ako ga neko koristi na tabletu jer aplikacija ne radi dok se ne obrise kes i data ako se ugasi uredjaj i ponovo uloguje
 
D3 GO je problem do Lollipopa, pricao sam o tom problemu s podrskom SBB, bice uskoro optimizovana aplikacija. Ja sam dobio tablet u celofanu. Ugovor je bio u mts kutiji u kojoj je bio i tablet. Garancija x2, jedna u kutiji s tabletom i druga u mts kutiji koju je popunio kurir. Dakle, tablet u originalnoj ambalazi neotpakovan. Zasad sve radi kako treba.
 
tako sam i ja dobio pise gore ali povremeno zabaguje sto nije strasno dok radi a kad ne radi saljem ga na garanciju
 
Ja sam dobio jednu popunjenu garanciju (gde je datum prepravljan korektorom) i onu knjizicu-garanciju u kutiji koja je samo ispecatirana.

Sto se utisaka tice, zavrsna obrada je losa (ostre ivice, plastika loseg kvaliteta i traljavo isecena), display u najbolju ruku osrednji (na skroz beloj pozadini pri osvetljenju od 50-60% nije bas beo, ima sivkastih elemenata; ne znam da li se providi nesto iz kucista ili je takav diffuser), ostalo radi ok (bar nakon 10-15min testiranja). Jedini 'problem' se javlja kad prikljucim handsfree, automatski smanji jacinu i prebaci na vibraciju. To se ne desava kad se prikljuce slusalice/zvucnici tako da je mozda i do handsfree-ja.
 
Imam malo čudan problem. U prozoru notifikacije poziva ili sms-a, na display-u je uvek prikazano pogrešno vreme. Uvek prikazuje 2 časa ranije. Naime ako stigne poruka ili poziv u 9:00h, u notifikaciji na sredini ekrana će biti ispisano vreme prispeća 7:00h. Ali ulaskom u aplikaciju za slanje poruka, prilikom odgovora vreme je regularno. Šta mu se dešava?
 
Nazad
Vrh Dno