Šta je novo?

Prodavnice tehničke opreme u Srbiji - loša iskustva

Hteo da iznenadim zenu kuhinjskim robotom za godisnjicu, ali nisam bio u mogucnosti pa mi je prijatelj pomogao da uzmem na kredit. Posle cekanja za odobrenje kredita preuzeo sam ga u cetvrtak uvece. Zena ga zatekla ujutru i odmah ukljucila da proba. Pisljivog boba nije vredeo za cenu od 40.000. Nije mogao da umuti belance, niti malo brasna sa jajima pa smo ga odmah spakovali veoma nezadovoljni. U kol centru su nam jasno rekli da jedino online proizvodi mogu da se vrate. Otisao do Tehnomanije na Adi gde sam ga i preuzeo i pitao da zamenim uredjaj. Prodavacica mi rekla da moram da pitam menadzera. Ubrzo je stigao, pa sam mu objasnio u cemu je rec. Odgovorio je da nije problem ako nema tragova koriscenja... Vratio se kuci, uzeo mikser, odneo ga na Adu i posle kratkog pregleda odobrili. Dodao jos 10.000 u kesu i uzeo masinu za sudove
 
Ima - delimicno.

Kupac ne zeli da popravlja u prvih 6 meseci, Samsung ispise zapisnik i reklamacioni list, papir za povrat. To se odnese u prodavnicu gde je kupljeno, pare dobijes nazad, prodavac odradi povrat u ovom slucaju Samsungu i eto.

Mnogo je brze odneti u ovlasceni servis (fiskal to pokriva), nego u prodavnicu, pa prodavnica salje, pa se ceka odgovor, pa nazad uredjaj u prodavnicu itd itd.

Tako sam ja cekao Samsung A50 koji je bio mladji od 6 meseci crko ekran. Provera ekrana traje 10 sekundi, nema fizickih ostecenja... Cekao sam 29 dana da mi izdaju papir da je neispravan tel da bih doplatio za drugi...to je bilo pre korone... Zato Samsung legalano kupljen u prodavnici vise ne, eventualno neka druga marka...
Evo drugar ceka i dalje winwin vise od 3 meseca da mu rese 2 reklamacije... sitna je para pa nece da se cima, salje im mailove oni mu ponekad odgovore i to je to, para nema/uredjaja novog nema i tako :D
 
Tužba. Inspekcija.

Ne može duže od mesec dana da se rešava reklamacija.

Što se tebe tiče gde si nosio telefon?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Begram ako se dobro secam...to je bilo zvanja, slanja emailova... 29 ili 30i dan je bio u pitanju kad su izdali papir...
 
tehnomanije i daje zavlaci, obecali su da ce pozitivno resiti moj slucaj i da sacekam, dok je danas ticket na sajtu obrisan nakon nedelju dana cekanja

ne vredi im verovati nista, definitivno se iza stoje banditi i lazovi

Ako ima neko da se odluci da ih tuzi zbog raklamacije nek me kontaktira dealno bi bilo da se vise ljudi skupi i udruzenu tuzbu, jeftinije i verovatnije da se dobije lakse sud
 
Poslednja izmena:
ako ih prijavis trzisnoj inspekciji, oni ce ti to resiti, ali i kod njih ces morati sacekati mesec dana da dodjes na red. Ako ih budes tuzio, onda ce te zaludjivati i sudije i advokati i bice ti jasno da su te sorte jos gore, pa to moze potrajati i 10 godina... tako da ti nije bas potrebno da trosis vreme i nerve na barabe, imas valjda pametnija posla.
 
Inspekcija nema nikakvu nadleznost ako su oni ispostovali procedure.... vec sam ih zvao, jedina opcija je sudski vestak pa medijacija pa tuzba
Ako ne svakako im mogu unistiti reputaciji od medija do protestvovanaj ispred njihovih lokala itd........ skretanje zaposlenim borgovima da rade za lopove...

svakako cu saznati koji je direktor istih ovo potpisao i nalozio, lopove treba isterat na cistinu, druge nema
zaposleni treba da znaju za koga rade i za koju bednu platu i da ce im svaki dan neko skakati po grbaci jer je firma u kojoj rade banditcka
 
Poslednja izmena:
ma dzaba se nerviras, nije vredno zivaca i vremena, videces i sam pa ne znam koliko da kosta ta kartica.
Jednostavno, kod njih je najveca garancija da ce te dobro iznervirati ako bilo sta ne bude bilo u redu i zato od takvih ne treba nista ni kupovati. Meni je gigatron ispred kuce, ali posto koriste i oni isti nazovi servis od tehnomanije, ni kod njih necu vise nista kupovati. Posteniji su ti oni sverceri na KP, stalo im je da dobiju pozitivnu ocenu od kupca, a ovi te ne postuju ni malo i to jednostavno odstranis kao bolesno tkivo i pustis niz vodu.
 
Poslednja izmena:
Koliko treba vremena od one poruke da je uspesno resena reklamacija do toga da se proizovod zaista pojavi i da mogu da preuzmem, evo vec nedelju dana je proslo od te poruke da je uspesno reseno a niko ne zove...
doduse iznenadio sam se sto su u roku i sredili...
 
uvek tako rade, jer su obavezni po zakonu da u nekom roku daju informaciju. Ali njima ne treba nista verovati, lazu cim zinu i ta informacija im je uvek nekompletna.

Meni su iz pravnog tima za zastitu potrosaca napisali sledece:

"Trgovac je u obavezi da na reklamaciju odgovori pisanim putem u roku od 8 dana od dana podnosenja. Odgovor na reklamaciju mora da sadrzi odluku da li se reklamacija prihvata, izjasnjenje o zahtevu potrosaca, konkretan predlog i rok resavanja. Obzirom da navodite da u pomenutom roku niste dobili odgovor na reklamaciju, prijavu uputite trzisnoj inspekciji."

Kada su meni poslali takvu informaciju, desilo se da sam ih istoga dana vec prijavio inspekciji i cekao sam mesec dana da kod inspekcije dodjem na red. Od intervencije inspektora sam cekao jos 5-6 dana da vrate novac.
 
Ja sam u Tehnomaniji uspešno rešio jedan isporučen tv sa slomljenim ekranom, pa da "rečem" nešto o rokovima od strane Tehnomanije. Naime poštuju zakonske rokove, ali uvek to bude poslednji dan i to kasno uveče. Ako je u pitanju telefonski poziv on bude poslednji dan oko 8 uveče, a ako je mail on oko 11 uveče. To je bilo za ovaj poslednji crni petak, čak sam i postovao ovde šta mi se desilo. Od tada je verovatno sve otišlo samo na gore, na bolje nije. Tako da ovo moje treba uzimati sa rezervom.
Čitajući ovu temu ja sam imao neverovatne sreće. Od tasa Tehmonanija, Winwin i Emmi niks kod mene. Pazarim u malim lokalnim radnjama, pa nek je i skuplje malo ali tamo možeš doći i do gazde.
 
drz ga da ne utekne.jpg

Ne tre ba mu dati da utekne a da ne resi problem(e)... :D
 
Kraljevi iz tehnomanije su poslali proizvod kao uspesno popravljen a realno je neispravan bez znakova zivota, srecom baka se urazumila pa mi je dala da otvorim i sredio sam jer je bila sitnica, ali mene tehnomanija nece videti vise :)
 
Ceo sistem online prodaje u Srbiji se zasniva na sada već poznatom sistemu zvanom samo prodaj. Nažalost, ovi veliki sistemi (Tehno.., Giga..., Mega...) svi zakazuju na najvažnijem segmentu poslovanja, a to je Customer Service. Svi pričaju kako je teško naći NOVE kupce, a stvarnost je da je teže zadržati postojećeg kupca. Srećan kupac će doći ponovo i kupiti. Kupac koga odje** preko telefona će ti napakovati gomilu negativnih recenzija...i neće više nikada doći.

Rešenje koje se samo nameće i koje promovišem svuda gde mogu jeste: nemoj kupovati kod takvih - tačka.

Nažalost, imaju oni rešenje i za to. Kada dođe do kritične tačke u poslovanju (broj kupaca padne ispod minimuma), oni promene ime, firmu, proslede lager robe kod drugog i opet zarađuju.
Brendovi: loš uređaj nije isto što i loš prodavac. Mnogi vezuju ova dva. Ako kupljen LG proizvod iz Tehnomanije ne radi, zašto mislite da će isti iz Gige da radi?
 
Brendovi: loš uređaj nije isto što i loš prodavac. Mnogi vezuju ova dva. Ako kupljen LG proizvod iz Tehnomanije ne radi, zašto mislite da će isti iz Gige da radi?

Da li si ikada čuo za klase uređaja?

Mi se deo mape sveta gde se istovara klasa uređaja koja je samo jedan stepen udaljena od onoga što se škartira. Amerika, Japan i zapadna evropa su ti mesta gde se prodaju prve dve klase. Zatim ide ostatak razvijenog sveta, pa zemlje u razvoju i ostale.

Naš dobavljač na veliko može da plati više i da mu bude poslata klasa koja nije skoro pa škart, ali je zato i prodaje po višoj ceni. Eto zato može da LG proizvod iz jedne firme ne radi a iz druge da radi 15 godina.
 
A LG ne crkava u Americi i Zapadnoj Evropi il to samo kod nas gde istovaruju škart?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo kod nas ili mozda i Uzbekistanu, mozda. Ne mogu da se setim 3 el uredjaja koji su preziveli malo duze od garancije.
Moja mama (70god) jos uvek koristi Roventa peglu koju je dobila od svog oca dok je bila tinejdzerka samo sam joj kabal zamenio :d
 
O boze neću da se nastavljam. pretpostavljam da se xbox rodovao samo kod nas, samsung note i sony laptopovi du se samozapaljivali kod nas, tojota kada povuče desetine hiljada vozila to je samo kod nas.

Jel se to u fabrici traži 7 klasa Srbija, ili ide 4 klasa Slovačka, ili može da uzme 3 klasu Italija. Ne razumem ja te klase u hiper produkciji

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tema je tehnomanija i drugi, ne teorije zavere.
 
Bio sam u radnji, predao sam im klimu, sa zahtevom da urade povraćaj sredstava. Ukoliko to ne urade, zahtevaću onda da mi iznos zamene za mašinu za sušenje veša pošto znam da je majka razmišljala o kupovini iste još prošle godine, pa ću doplatiti za model sa toplotnom pumpom... Nadam se da će uvaziti "u duhu dobre poslovne saradnje" :bottle:. I da, može procedura da potraje 30 dana. Pa da ne bude da sam dao pare džabe.

Evo da se javim povodom moje reklamacije za pokretnu klimu, juče mi je stiglo nekoliko mejlova zaredom pošto nisu stizali otkako sam klimu predao na reklamaciju, a iz pristiglih mejlova su odgovarali na njihovom korisnickapodrska portalu, mada ja to nisam gledao, jer sam ocekivao da ce stici odgovor putem mejla.

Prvi mejl koji mi je juče stigao uključivao je odgovor na prvi postavljeni odgovor, a evo prvog odgovora:
Postovani,

Proizvod na prvom testu nije pokazao navedenu nesaobraznost te Vasa reklamacija nije uvazena.
Zbog dobrog korisnickog iskustva, uredjaj cemo ostaviti na dodatnim testovima i naknadno cemo Vas obavestiti o konacnom rezultatu testa i resenju Vase reklmacije. Molimo za jos malo strpljenja I razumevanja.

Srdacno,

Vas Care&Repair

I onda odgovor iz tog istog mejla:
- Korisnickapodrska.com | odgovor -

Poštovani,

Možete otići u radnju gde ste izjavili reklamaciju radi razduženja u skladu sa Vašim zahtevom. Potrebno je poneti zapisnik koji ste dobili prilikom predavanja uređaja i fiskalni račun. Status:Odobreno fin.raz. partnera
Srdačan pozdrav,
Korisnička podrška

Kada se vidi koji je datum u pitanju kada sam predao reklamaciju, ispada da je odgovor stigao 30 dana od dana reklamacije :p. Ostali mejlovi su bili vezani na ocenjivanje iskustva i ankete i dodatni mejl koji je u sebi imao "Status:Vracen iz ES." Danas sam bio u radnji gde sam kupio klimu i podneo reklamaciju, oni odradili svoje, potpisao još neki papir i radnica sa kase mi je rekla da će mi vratiti iznos na računu u roku 5-7 dana, a ukoliko ne bude u tom periodu, da im se javim da "ubrzaju".

Pošto sam plaćao kreditnom karticom na rate, pretpostavljam da će stornirati potraživanja (i samim tim vratiti raspoloživo stanje) i vratiti do sada, uplaćenu 1. ratu? rate.PNG
 
Ne, vracaju ti u kesu ili uplatom na racun.
 
"Postovani,

Proizvod na prvom testu nije pokazao navedenu nesaobraznost te Vasa reklamacija nije uvazena.
Zbog dobrog korisnickog iskustva, uredjaj cemo ostaviti na dodatnim testovima i naknadno cemo Vas obavestiti o konacnom rezultatu testa i resenju Vase reklmacije. Molimo za jos malo strpljenja I razumevanja.

Srdacno,"

Ovo genericki daju svima ako robu uopste ne pogledaju u prvih 8 dana.... jer su zakonski u obavezi

BAGRA
 
Da ponovim po ko zna koji put, uopšte mi nije jasno zašto kupujete u Tehnomaniji, WinWin, Emmi????
Ja bolju usmenu garanciju dobijem kod Fante nego što je vi napismeno dobijete kod ovih lopova.
Imate Atom i Monitor, ako nemaju na stanju potrudiće se za kupca da nađu. Garancija im je onakva kakva treba da bude, zato su između ostalog i opstali već dugi niz godina, iako nikad nisu bili (i neće ni biti) najjeftiniji.
 
u monitoru isto na sajtu pisu raspolozivo, pozovem da proverim i kazu ipak nema, i dan danas pise da je raspolozivo i nije skinuto sa sajta.
meni to nije uopste jasno kod nasih prodavaca.
niko nema barem jedan tacan i azuran sajt.
zato na kp kupim ono sto hocu jednom porukom i znam da mi stize bez igranja zmurki.
 
@ericm
Imaš i na KP gomilu oglasa koji ne vrede ništa.
Primer: sklapam NAS i juče postavim pitanje svim "mađarima" na KP za Asrock H370M-ITX ploču.
Naravno, niko nema u ponudi i ne može istu da nabavi (to sam pretpostavljao, pošto mi je Fanta rekao da je nigde nema, ali rekoh, da pokušam), ali su oglasi i dalje aktivni kod svih do jednog, niko ga nije izbrisao.
 
Madjari i šverc full stop.
 
A te “normalne” stvari imaju samo ovi pobrojani hohštapleri?
 
Da, uglavnom samo oni.
Ostali i ako imaju...nemaju na stanju.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Netacno. Manjih radnji sa belom tehnikom ima vise nego PC radnji jer njih jos uvek nisu uspeli da uguse kao prodavce kompjutera sto su uspeli. Iako se radi na tome vec godinama. Odes da kupis u Tehnomaniju i odma iza coska imas Tehnomediju. Kvalitet usluge i ophodjenja prema kupcu nebo i zemlja. Nece nama biti bolje kada je kupovina u pitanju dok se ne vrati stari nacin vodjenja prodavnica gde je vlasnik zapravo imao upliva u vodjenje radnje a ne bio neki polukriminalac sto skuplja prodavnice kao klikere. Zaposleni u tim takvim radnjama su obicno neki klinci koji kao da su s Marsa pali i ne zadrzavaju se dugo na tom radnom mestu pa ih realno i briga za kupce.

Ja kada sam bio klinac radio sam u radnji coveka koji je bio vlasnik i do tada radio sam i lomio sam se da naucim posao i bio veoma predusetljiv i ljubazan. Klasicni fazon majstor-segrt a ne ovo danas pokupe balavca sa omladinske zagruge a njega bole jer je malo placen (iako i nije malo placen obzirom koliko nista ne radi i nista ne zna). Tako smo od desetina malih radnji gde si u svakoj imao pristojnu uslugu i mogao dobiti odgovarajuci odgovor na bilo koje pitanje o proizvodu, dosli do ovoga danas.
 
Nazad
Vrh Dno