Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
First, per the latest information from the Ethereum Foundation, when the Ethereum network reaches block number 1,700,000, the Byzantium hard fork will go live on Ethereum’s Ropsten testnet. This means the first iteration of Metropolis could be live as early as this Monday, September 18. The actual network upgrade to Metropolis proper is slated for early October 9, depending on how Ropsten testing goes.  

https://www.ethnews.com/ethereums-metropolis-could-be-on-ropsten-as-early-as-monday


Block time ide gore... Nadamo se da ce cena to da isprati.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

EIP 649 – Delaying the difficulty bomb and reducing the block reward. This delays Ice-Age by 18 months and reduces block rewards to three Ether. This is an effort to help ween the ecosystem off of proof-of-work.
Block time ne ide gore, trebalo bi i da ga vrate na 20sec i tako ce biti narednih 18 meseci.
Nagrada po bloku se smanjuje sa 5 na 3ETH.
 
Da. Moja greska. Ali uglavnom teze kopanje jer je nagrada po bloku manja.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kako je kopanje sad trenutno, sa Metropolisom bi trebali da imamo isto tako narednih 18 meseci, to i jeste poenta.

Znalo se da rade na razvoju toga, ali bilo je pitanje oce li stici da ga puste do 24. Sept kada se povecava block time i samim tim smanjuje reward. Sa Metropolisom ostajemo tu gde jesmo, dakle trenutno kako nam je, jer sa njime se smanjuje reward na 3eth po bloku, ali i block time se smanjuje.

Ako nekome ovo nije bas najjasnije, stvari stoje ovako, malo detaljnije:

Trenutni blocktime je 25s a reward je 5eth po bloku. (nakon 24. Sept plan je bio da blocktime bude 32s)

Sa Metropolisom cilj im je da se smanji block time na 15s uz reward od 3eth, sto mu dodje isto ko i trenutno(5eth na 25s).

Sve je jasno, moze da se odahne.
 
Poslednja izmena:
da li ce spustiti blok time na 15 ili 20 sec?????

razlika je ogromna jer 15s odrzava trenutno stanje, dok 20s blok time otezava za cca 25%
 
Pa valjda se vraća na originalnih 14 sekundi?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Izgleda da ne citate dovoljno, sa Metropolisom, ili ti Byzantium update-om, block time se spusta na 15s i ostaje tu narednih 18 meseci, a smanjuje se reward po bloku, odnosno dobija se 3eth umesto sadasnjih 5, pa kad se to preracuna dodje mu na isto ko sto je sad trenutno, a to je 25s i 5eth po bloku.

Ali poenta update-a nije samo u zamrzavanju na trenutno stanje sa ugla gledista minera, vec znaci i bolju, brzu mrezu za transakcije, kao i fix za diff koji je umeo da oscilira, i jos dosta toga...

"This update will also decrease the rewards that miners are given for blocks, which will mean that the mining process will be faster and cheaper.

Another mining fix eliminates a previous error in the difficulty adjustment, to insure that the block time remains more stable."
 
pa bilo je od pocetka reci o tih 14-15s, ali sad neko spomenu 20s tako da zato i pitam
 
Ja na ovom mom linku nigde ne vidim da smanjuju block time, samo vidim da smanjuju reward.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja na ovom mom linku nigde ne vidim da smanjuju block time, samo vidim da smanjuju reward.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Imas gomilu info-a o metropolis update-u te ces lako naci konkretne detalje.
Smanjuju reward ali i block time.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel moguce kopati ovaj novcic sa grafickom kartom koja ima 3GB RAM-a u pitanju je 280x ?
 
Poslednja izmena:
nije isplativo... kada je DAG prešao 1 GB hashrate je počeo da opada na tim kartama i danas daju oko 2.5x manje nego što su davale u početku
 
Meni na ethermine average hashrate uvijek za oko 10% manji od reported. Kako kod ostalih?

Isto i kod mene, otprilike uvek 10% ili vise manji. Claymore dual miner V10, Majnujem na EU1:14444 serveru i neprekidno imam od 1 do 6 stale serova i po par rejected serova dnevno, 250mh/s stabilnih. Na nanopool serverima nisam imao stale niti rejected serove, ali su me tamo krali kao blesavi, mada sam tada koristio stariju verziju majnera. Mozda ova nova verzija 10 pravi probleme.
Kakva je situacija kod tebe?
 
Mozes i music da kopas, mislim da daju oko 25mh

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zar ne daje isto Ethereum i Music recimo, bez obzira sto Music ima znatno manji DAG? Racunam da 3gb karta kopa isto Ethash i ako je DAG 2.2gb i ako je npr 1.5gb. Jedino sto ce u jednom momentu DAG preci 3gb i tada ce morati da razmislja o alternativi. Do tada, ako kopa ETH 22 Mh/s, kopace i sve ostale Ethash algoritme istom brzinom. Ako gresim, voleo bih da me neko ispravi...
 
Poslednja izmena:
Gresis. Odredjene karte kao gore pomenuta kako dag raste njoj opadaju performanse.
Zato je bolje da kopa coine koji imaju manji dag.
Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nisam znao. Hvala!
DAG je trenutno na ETH verovatno ispod 2.2 (pre neko vreme kada sam gledao bio je 2.1 i kusur). Da li je to vec samo po sebi dovoljno za pad performansi 1060 3gb ili pad dolazi tek kada se DAG ozbiljnije priblizi margini od 3gb?
 
Ne pada hash na toj karti

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nego samo na AMD?
 
Zavisi od modela do modela, drajvera itd

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi

Imate li kakvih preporuka u vezi dual-a, koja kommbinacija je najbolja na duze staze (eth/sia, eth/dcr, eth/lbc, eth/pasc) Znaci ne najprofitabilnije trenutno, nego neko predvidjanje koji bi od ova 4 alternativna coina u buducnosti najvise vredeo?

Znam da je predvidjanje u kripto svetu domen naucne fantastike, ali ajde sad :)

Inace, imam 2 gainward 1070GS koje daju po 31 Mh/s na ETH (oc mem 500+ ) Zrtvovao bih par mh/s u dualu, naravno.
 
Pa svi ti novcici obicno rastu kad i btc raste mislim na sia,dcr,lbc,pasc.....

Ja bih na tvom mestu isprobao sve 4 kombinacije i video koliko se karta greje i koliki joj je maksimum....

Posle toga bi gledao istoriju novcica i citao sve pazljivo o njima,svi oni u buducnosti mogu da vrede ali prednost bi dao Pascalu jer je najnoviji novcic i lepo je rastao ove godine.
 
za lbc u dualu dobies otprilike 29 mh/s za eth i 50 za lbc... Mislim da mi je ona opcija -dbci ili kako vec, bila na 63
ostalo nisam pokusavao
 
kolko brzo ide prebacivanje eth kroz razne ico tokene i slicno
il to treba da bude tek sa metropolisom
 
Pozz ljudi. Trebao bi mi neki iskusni rudar koji je ima MoBo biostar tb250 btc. Uvek mi rade samo 4 gpu umesto svih 6. Kad promenim slotove tj zamenim mesta gpu, uvek druge dve graficke ne rade. Jel imao neko iskustva sa tim da li je resio problem ili mora reklamacija?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Imam tu plocu al do duse sa 5 karti. Win10 je, 4 rade samo u slucaju ako ne stavis onaj patch

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Izvadi 2 karte iz slota gde rade karte a ostavi 2 gde ne rade ako vidis 4 karte, nisi nesto odradio kako treba sa drajveria pacherom itd... a druga stvar pojma nemamo koji win koji drajveri ...
 
Imam tu plocu al do duse sa 5 karti. Win10 je, 4 rade samo u slucaju ako ne stavis onaj patch

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
I kod mene je win10 i imam jos 3 takve i na jednoj nemam problema sem na ovoj.. Na svima je update-ovan bios. Na svim plocama su mi NVidia gpu pa mislio sam da mo ni ne treba patcher. Ali evo npr sad sam stavio dve "zdrave" gpu u te slotove koji su problematicni i komp ih prepoznaje ali ne mogu nista da podesavam u MSI AB-u. Totalna konfuzija

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Ako je takva sitiacija onda ti je bar lako da izrotiras plocu sa drugim rigom i odmah ce ti se samo kazati ako je do mb problem

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno