Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Rokovi otplate rastu [emoji2]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
valjda ce sada jeftino da se prodaje :D graficka XD
 
Nece jos.... A i da jeste jeftinija, rizik je velik za ulaganje. Narocito ako nisi otplatio ono sto si vec ulozio. Smrdi mi ovo sve. Kina opasno drma.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
bice ovo ko sa Sorosom.. Neko istresao sve i sad ce zaraditi grdnu lovu.. XD
Sto kazu neki ovde, kad opet krene visoko, uci ce Kina opet..
 
Ucice vraga ako im blokiraju menjacnice, a vec navodno jesu jednu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A kako ovo moze da utice na ethereum? sto se tice kopanja i diffa ? Pretpostavljam da im je jos isplativo jer im je struja jeftina..
Ako kinezi napuste puci ce ethereum
 
Nista se nece promeniti po meni. Kinezi imaju mnogo isplativije kopanje od nas... Pre cemo mi puci nego oni.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hvala svima koji su pisali za vraćanje MH/S. Juče sam konačno fizički prišao rigu, našao malo vremena i vratio vrednosti na staro. Nije bilo teško uz sva upustva koje ste dali.
Svaka vam preko 30 bacala. Još jednom hvala!!!
 
Industrijska cena struje u Kini je 4.8 $ centa.. Ja kad podelim račun za struju sa potrošenim kw ispada više od 10 centi.. Ako duplo nije mnogo jeftinije šta onda jeste.. Jos ce za 15 dana opet da poskupi po nalogu mmf gazdi srbije
 
zasto mesas industrijsku i tvoju struju? i da li uopste znas za koliko centi mozes kod nas da dobijes struju u zavisnosti koliko kw zakupis? Da je svuda jeftinija struja ne bi kod nas nicali hangari sa rigovima. Inace ko ne zna imamo najjeftiniju cenu struje u evropi, a i sire. To sto vecina koristi kucnu struju nema apsolutno nikakve veze sa pomenutim.
 
^Tacno.

Na veliku potrosnju, moze se svesti cena na 5 din/kwh, a oni "snalazljivi" dodatnim metodama smanje potrosnju, tako da im racun bude neuporedivo manji.
 
Evo, samo treba proguglati.
d34dfe3f6098fbb753835bf1e472e634.png

5a5f4fdaa92132e31c966b558aeaf11e.png

Kod nas u MKD cena prosek, skupa i jeftina je 4.17 denari.
Sad od oktobar imamo 2 casa plus jeftina struja dnevno. I ispada oko 7 centi kw/h.
To je zaista epten epten eftino.
China je oko 10-11 centa kw/h


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Glupo je samo staviti cenu struje kao kriterijum, da li imamo skuplju ili jeftinu struju u zavusnosti od ostalih. Na papiru da, imamo jeftiniu, ali u realnosti imamo najskuplju struju. Koliko kilovata se kupi u ostalim zemljama sa prosecnom platom, a kolimo kod nas (prosecna plata je 26 000 dinara).
To je pravi pokazatelj
 
Glupo je samo staviti cenu struje kao kriterijum, da li imamo skuplju ili jeftinu struju u zavusnosti od ostalih. Na papiru da, imamo jeftiniu, ali u realnosti imamo najskuplju struju. Koliko kilovata se kupi u ostalim zemljama sa prosecnom platom, a kolimo kod nas (prosecna plata je 26 000 dinara).
To je pravi pokazatelj

Nije bas tako. Mi ovde govorimo za mining. Ne za plate, i GDP.
Kopanje ethereuma, u China, UK, Makedoniji je potpuno isto. Diff je ista, graficki su isti sve je isto. Krajna zarabotka na kraj mjesec je sa odbijenom cenu za struju.
Sa 400mh/s sa isti grafickama isti setap i ista 2kw/h potrosnja gde bilo kopat u kojoj i da je drzavi je zarabotka( evo izmishljam) 300 dolari. Sad ja u Makedonii placam 120 dolari za struja na kraju mjesec. Taj u svicarwka placa 250 dolari na kraju mjesec, taj u cajna 130 dolari.
I ostaje meni u mkd 180 profit, taj u svicarska 50 a taj u china 170.

Zatoa za majning je bitno imate sta nizije cenu struja, posto struja ti placas od mining zarabotka a ne od platu u svicarska koja je 7000 franaka.

A ako vec pricamo sto se se moze kupiti sa nasu platu, a sto se sa svicarskom hhh :).
To je vec tema zivoten standard ne mining.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam toliko detaljisao. Gledao sam generalno cenu struje kada kazu skupa.
Upravu si ti. Ali onda treba uzimati u obzir koliko ko dobija od kopanja ethereuma ili stavec. Nemaju svi isti porez iako prodaju po istoj ceni na menjacnici
 
Visina plate je bitna kako nije, dodje neisplativ mining, imas svajcarsku platu pa kazes neka cepa placacu struju iz dzepa, pravim stek za budcnost kad skoci,

Golja u srbiji kaze, u hebem ti ako platim struju ode mi pola plate kakvo stekanje kakvi bakraci, gasim ja ovo,

U ovoj zemlji nema nista povoljno, zanima me koliko potrosnju trebam da imam za 5 din , i to da bude 5 din, a ne nakaleme poreze placanje neradnicima u televiziji itd pa ispadne 8+din

------
Pa onda odes da kupis grafe i opremu pa kazes uuuu vidi 1grafa = 1plata, onaj u svajcarskoj kaze 4-5 grafa moze ionako ne osetim tu sicu

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Residential Electricity in China
The average residential electricity rate in China is 8.98¢/kWh.
Commercial Electricity in China
The average commercial electricity rate in China is 6.8¢/kWh.
Industrial Electricity in China
The average industrial electricity rate in China is 4.8¢/kWh

Naravno da gledam industrijsku ..ili mislite da kineske GPY farme kopaju u stanu...Problem je sto ce cena u Srbiji samo da raste jer to je tzv evropski put..sve skuplje a plate bednije ...

Takodje sem struje treba porediti i cene i dostupnost hardwarea..kad je bila najveca isplativost ti u Srbiji nisi mogao da kupis AMD graficke uopste i ako AMD nije smanjivao proizvodnju ..
 
Ne mislimo da kineske farme kopaju u stanu... ili ti mislis da srbske farme kopaju u stanu? Nisi mogao da kupis grafe ni u ostalim zemljama. Inace na vecu kolicinu se moze dobiti i ispod 5din. Pa caik i ako se uzme prosecna cena nase industrijske (i komercijalne) struje koja je oko 6-6,9din opet smo povoljniji od kine. Plate nemaju veze sa time jer ko gleda na to taj je u zelenoj zoni gde je jos jeftinije, a i sa prosecnom nasom platom garantovano ne ides da kupis rig tako da nesiceva teorija pada u vodu.
 
Ako je nešićeva teorija za plate tačna, onda je i tačno da u Srbiji nije isplativo kopanje jer je provod dobar. Ko da kopa, kada može da ide u noćni provod. :)
 
Poslednja izmena:
E žao mi je da brišem jer ste iznosili neke zanimljive podatke al ovo je ipak eth tema tako da batalite struju i nešićeve švajcarce :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Kod nas u kucnim uslovima (u plavoj tarifi dok se kopa) 1KW potrosac koji radi 24h i 30 dana ce napraviti 720KWh i to cete platiti 50EUR=6000RSD.
 
Visina plate je bitna kako nije, dodje neisplativ mining, imas svajcarsku platu pa kazes neka cepa placacu struju iz dzepa, pravim stek za budcnost kad skoci,

Golja u srbiji kaze, u hebem ti ako platim struju ode mi pola plate kakvo stekanje kakvi bakraci, gasim ja ovo,

U ovoj zemlji nema nista povoljno, zanima me koliko potrosnju trebam da imam za 5 din , i to da bude 5 din, a ne nakaleme poreze placanje neradnicima u televiziji itd pa ispadne 8+din

------
Pa onda odes da kupis grafe i opremu pa kazes uuuu vidi 1grafa = 1plata, onaj u svajcarskoj kaze 4-5 grafa moze ionako ne osetim tu sicu

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk

I ovo nije bash tacno.
Neisplatlivost mining bice prvo u svicarskoj pa posle nakon mjesec dva bice u srbiji ili Makedoniji.
Vidi, ako ja zivim u radim u svicarskoj, ne bih kopao na prvom mesto. A ako bih kopao, profit bi trebao biti bar 2000 eur mjesecno za sa odobrim smaranja sa oprema i investicija. A za da dobijem 2000 eur od mining, treba velika investicija.
Sporedba sa srbiji i mkd, ako je profit po 200-100 usd mjesecno, to su puno para. Mogu da jedem, pijem, zivim bar nedelju dve, a neki zive i mjesec. A za 100-200 usd mjesecno je investicija mala.
Kad to uporedim sa svicarskoj sa 100-200 usd mjesecno u svicarskoj (sa izvinenjem) mogu samo da izbrishem gz.
 
Taman sto pohvalih ovaj ethermine, kad ono sine, krenulo da se kraducka .....
 
Meni na ethermine average hashrate uvijek za oko 10% manji od reported. Kako kod ostalih?
 
meni je do 5% average manji od reported, ne preko, varira izmedju 0 i 5. Ali zavisi to od ukupnog hasha, ne mogu se uporedjivati 1gh i 100mhs recimo
 
First, per the latest information from the Ethereum Foundation, when the Ethereum network reaches block number 1,700,000, the Byzantium hard fork will go live on Ethereum’s Ropsten testnet. This means the first iteration of Metropolis could be live as early as this Monday, September 18. The actual network upgrade to Metropolis proper is slated for early October 9, depending on how Ropsten testing goes.  

https://www.ethnews.com/ethereums-metropolis-could-be-on-ropsten-as-early-as-monday


Block time ide gore... Nadamo se da ce cena to da isprati.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno