Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gde su to radne biografije javno dostupne, da pogledam svoju!? Uostalom zašto bi se bilo koji bivši osuđenik sekirao oko toga, kad može da vozi cargoa bez da ga iko pita bilo šta. Skine aplikaciju, i za 5 minuta je profi vozač, moderna vremena za modernu klijentelu.
 
Baš su strogi. Ne znam što onda kad se popunjava online prijava traže samo da vide sliku kola. Ima ona narodna o pisanju i tarabi, ne bez razloga.
 
Poslednja izmena:
Gde su javno dostupne?
Verovanto misli na sajtu fakulteta, dom zdravlja, sto nema veze sa zakonskom obavezom, mogu i ja kao lupam na primer "it freelancer" da stavim na svoj sajt biografiju ne znaci da su biografije it radnika javno dostupne.
 
@kUdtiHaEX da li je moguće da si samo obrisao post, bez da reč kažeš? Ti si ovde Administrator, pozivam te da na sebe promeniš iste kriterijume kao na druge.
Nije kasno.
 
Baš su strogi. Ne znam što onda kad se popunjava online prijava traže samo da vide sliku kola. Ima ona narodna o pisanju i tarabi, ne bez razloga.

Pa zato što i inače sve provere idu nakon što te neko selektuje za neki posao. Šta ima da ti traži potvrdu iz MUP-a, ako pošalješ sliku nekog krš auta ili ako se već u razgovoru ispostavi da nisi odgovarajući kandidat? Kada apliciraš negde za posao, šalješ samo CV, a ostalo kada prođeš selekciju. Ne kažem da je kod njih tako, ali generalno provere se rade kada se vidi da kandidat zadovoljava uslove za obavljanje posla, obično pre nego što mu se ponudi posao.
 
@SuperStarr pokušao si da kažeš kako se radi o "profesionalci" naspram "amateri" ali taj argument ne prolazi kad se u praksi "amateri" ponašaju profesionalnije od "profesionalaca".
I na sve to su još nenormalno skupi, jednostavno nema argumenata u korist taksista. Ne pridržavaju se zakona, a argument im je kao znate mi smo regulisani zakonom...

Inače fiskalni se ne izdaje ni u nemačkoj, za obračun poreza se koristi taksimetar.
 
radne biografije su dostupne na sajtu firme/ustanove/privatne prakse... u kojoj navedene osobe obavljaju posao, a vecina ima i profile na Linkedln/Xing/... ali sto bi se gospoda mlatila sa istim, kad imaju monopol - ako se pojavi problem sa konkurencijom/cenama/porezom/kasama... lako cemo blokirati grad/gradjane.

Nisam napisao da su radne biografije svih napisanih kategorija javno dostupne, vec MOG zubara, lekara, trenera... osoba koje su vlasnici privatnih praksi ili rade u privatnom sektoru - tamo gde se pare ne beru na drvecu, nema monopola i gde se potrebno dobro potruditi za svaki dinar, stoga ne vidim problem da iste budu javne i od taksi preduzetnika/monopolista.

ok , mozda je ovo previse za nase "profesionalne" vozace, za pocetak bi bilo dovoljno da njihova radna grupa u saradnji sa vladom promeni aktuelni zakon i spreci lica pravosnazno osudjena za: nanosenje teskih telesnih povreda, pokusaj ubistva, obljubu maloletnih lica, pokusaj silovanja... cija je zatvorska kazna iznosila krace od 2 godine da obavljaju uslugu prevoza putnika. Pojedinci tvrde da vise od 50% taksista spada u jednu od nabrojanih kategorija?
 
Kao sto rekoh:
Dostupna je i biografija mog autolimara i ku.. (nisu joj samo naveli pravo ime) sto nema nikakve veze sa ovom pricom, ako je neko dobrovljno stavio biografiju na neki sajt ne mogu da trazim sad i od frizera, dermatologa, advokata da obavezno imaju i oni svoje biografije.
 
Poslednja izmena:
A šta vi to svi toliko krijete kad se bunite javnoj dostupnosti biografijama? Ja bih javno dostupio svih 7 500 000 000 biografija. Šta je to tajno tako?!
...
Što se tiče taksista, to je javna služba data u franšizu privatniku, oni bi MORALI da imaju biografije samo tako.
...
Ne bi čudilo da se posle ovog štrajka izbore da im država omogući nošenje oružja po službenoj dužnosti, i da dobiju status službenih lica, ali samo BGD taxisti!
Jer to je sledeći korak, ne vidim šta je dalje posle ovoga svega? Nek malo daju po ambicji...i mašti!
 
Poslednja izmena:
Srecom pa se ti ne pitas. Zna se za koje drzavne funkcije i za koja javna ovlascenja se biografije objavljuju javno.Taksisti nisu jedno od njih.

Taksisti nisu javna sluzbe. Zakon je tacno definisano sta je javna sluzbe.
 
Poslednja izmena:
Srecom pa se ti ne pitas. Zna se za koje drzavne funkcije i za koja javna ovlascenja se biografije objavljuju javno.Taksisti nisu jedno od njih.

Taksisti nisu javna sluzbe. Zakon je tacno definisano sta je javna sluzbe.

Србски закони? ахахаха, не засмејавај ме молим те!
Наши закони су или допуне закона из 1963 или фотокопије бриселских закона...
...
А питао се не питао ка томе иде човечанство, свидело ти се или не...отом потом на трендовима и технологијама...
 
Grupica bitangi maltretira ceo grad!
Vrhunac bezobrazluka u raspadnutoj tvorevini koja sebe zove Srbija.
 
Ekonomija deljenja je ekonomija 21. veka.
Ko to shvati ide napred, ostali tapkaju u mestu.
 
A grad gundja po netu umesto da izadje i nacestita im se nove godine i njima i vozilima pa ce razmisliti sledeci put hoce li izigravati frajere.
Ucini li to pojedinac ili grupica ugasili su ga, sa par hiljada ljudi je vec drugacija prica...

...A3...
 
A šta vi to svi toliko krijete kad se bunite javnoj dostupnosti biografijama? Ja bih javno dostupio svih 7 500 000 000 biografija. Šta je to tajno tako?!


Šta ti je Srbin... Navikao na totalitarni sistem i da svaka *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* može da čeprka po svačijim podacima, kapiram da ti se sviđa i ono što Kinezi imaju sa social credit sistemom.
 
Србски закони? ахахаха, не засмејавај ме молим те!
Наши закони су или допуне закона из 1963 или фотокопије бриселских закона...
...
А питао се не питао ка томе иде човечанство, свидело ти се или не...отом потом на трендовима и технологијама...

Ti zakoni na osnovu cega god da su pisani vaze i za tebe i pre njima se jasno zna sta je javna sluzba. Sto bi ti rekao : svidelo se to tebi ili ne.
 
A grad gundja po netu umesto da izadje i nacestita im se nove godine i njima i vozilima pa ce razmisliti sledeci put hoce li izigravati frajere.
Ucini li to pojedinac ili grupica ugasili su ga, sa par hiljada ljudi je vec drugacija prica...

...A3...

Pa počelo je danas... Više incidenata u Beogradu. Naravno da nisam pristalica anarhije, ali očigledno je to jedini način da sutra, prekosutra ili kad-tad policija prekine ovu sramotu u Beogradu. Tužno je da policiji treba "izgovor" da bi primenila zakon i razbila ove blokade Beograda.
 
A grad gundja po netu umesto da izadje i nacestita im se nove godine i njima i vozilima pa ce razmisliti sledeci put hoce li izigravati frajere.
Ucini li to pojedinac ili grupica ugasili su ga, sa par hiljada ljudi je vec drugacija prica...

...A3...
Komfor deljenja saveta kako dobiti batine ili zaglaviti bajbok, a sve sa solidnog rastojanja.
Hvala gosn. moderator, ali ima među nama koji smo ostali i nekih koji ne pristaju na kolektivno valjanje u govnima.
 
Ovde (ger) se ozbiljno uzima u obzir, bilo da biras klopu, lekara, agenciju, najvise su komentari korisni pa znas na sta mozes da racunas.

I po kom kriterujumu će pacijenti da ocenjuju lekara? Zna se šta ocenjuje lekara. To je procenat njegove uspešnosti u lečenju, što se vidi kroz statistiku njegovih dijagnoza i uspešnost iste, a to sigurno nije neki subjektivan utisak pacijenta.

Šta? Da mora da se pazi da ne uvredi neku curu ako joj kaže da je debela i da je to uzrok zdravstvenih problema? Da mora u svakom trenutku glumi neku lažnu veselost i ljubaznost kako bi bio bolje ocenjen? Ode nam društvo u propast ako su to moderni kriterijumi i ideje, a ide se ka tome da bude anestezirano, fejk, sa brdom maski i zidova oko realne ličnosti.
 
I po kom kriterujumu će pacijenti da ocenjuju lekara? Zna se šta ocenjuje lekara. To je procenat njegove uspešnosti u lečenju, što se vidi kroz statistiku njegovih dijagnoza i uspešnost iste, a to sigurno nije neki subjektivan utisak pacijenta.

Šta? Da mora da se pazi da ne uvredi neku curu ako joj kaže da je debela i da je to uzrok zdravstvenih problema? Da mora u svakom trenutku glumi neku lažnu veselost i ljubaznost kako bi bio bolje ocenjen? Ode nam društvo u propast ako su to moderni kriterijumi i ideje, a ide se ka tome da bude anestezirano, fejk, sa brdom maski i zidova oko realne ličnosti.

Da, svi su ocenjivani osim onih koje biramo na slobodnim skupštinskim izborima, u celom svetu, ne samo kod nas, oni su neocenjivi, pa čak i u Nemačkoj.

Šta ti je Srbin... Navikao na totalitarni sistem i da svaka *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* može da čeprka po svačijim podacima, kapiram da ti se sviđa i ono što Kinezi imaju sa social credit sistemom.

Upravo suptrono, al količina graničnih ličnosti u svetu raste vrtoglavom brzinom, pedofili, teroristi...pa što onda sve biografije sveta ne učiniti javno dostupnima?
Što se tiče Kine, to čeka ceo svet, a i ne dopada mi se nimalo.
 
Poslednja izmena:
Sta ti pricas covece? U kom ti to parwlelnom univerzumu zivis i o cemu ti mastas?

Prilikom zaposljavanja doneaes potvrdu da nisimosudjivan i da se protiv tebe ne vodi istraga. Pa *mjau**mjau**mjau* meni su tomtrazili kada sam davno pocinjao da treniram krav maga i da naravno da treba da traze takve potvrde taksistima intomda moraju damdonose jednom godisnje. Estetski pregled uvesti i za njih a ne samo za vozilo - znaci nema vise da me vozi taksista u atlet majcinsa prebacenim peskirom oko vrata i da se steka da ukljuci klimu. Da shvati da ja nisam tu zbog njega nego da je on zbog mene tu i da nisam ja u obavezi da imam sitan novac vec on i da mi ne pada na pamet da kupujem nesto u trafici da bih usitnio pare vec da on treba da se izvini, da zaustavi taksimetar da ode da raitni inovac i meni vrati kusur ili da mi omogucinda platim karticom... itd... mogu ovako do sutra


E sve ovo imam kada koristim car go. Mozda je to trenutno tako i moza c3 se iskvariti u buducnowti ali sad imam za iste ili menje novce neuporedivo bolju uslugu. Plus kao udruzenje/organizacija su mi mnogo drazi - ne maltretiraju svoje sugradjane blokadom grada, doniraju novac u humanitarne svrhe.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk
 
@SuperStarr pokušao si da kažeš kako se radi o "profesionalci" naspram "amateri"...

Nisam (edit: nisam imao tu nameru :) ). Ali mislim da mogu da zamislim tvoj pogled na to, čim si me tako shvatio. Ništa negativno, samo ja nisam bio dovoljno precizan a bio sam opširan (u odnosu na druge komentare ovde). :)
Hteo sam da istaknem: "zakonom regulisani taksi vozači" vs "divljaci".

Kako god, ovde preovladava mišljenje da su ovi udruženi i opasno izreklamirani divljaci više "fensi", "progresiv", "multi-kulti" i šta sve ne, baš kao iz onog teksta što je sivuk okačio.
Ja samo želim da verujem da kada sednem u današnji BG legalni taksi (toliko puta sam spomenuo aplikaciju koja radi sa legalnim taksistima da ako još jednom to ime napišem ispašću lobista) - da tada mogu da računam na sve to što vi navodite da ima u Car:Go + odgovrnost onoga ko me vozi jer je on ipak registrovan na nekoliko mesta, 98% su njegova kola...
Kako se po nekada i vozim takvim taksijem, ne vidim zašto bi neko toliko (ostrašćeno) branio nazovi kompaniju (u stvari udruženje građana, jel tako? hajde da stvari nazivamo pravim imenom) koja ne plaća poreze za usluge koje obavlja, ne prolazi razne kontrole, navodno je u dobrim odnosima sa nekim članovima aktuelne vlade (ovakve info provejavaju u raznim medijima), i šta sve ne...

Drugo, šta vam daje osećaj sigurnosti kada se vozite sa takvima? Ocena u aplikaciji za telefon?!?
 
Poslednja izmena:
Ništa ne daje osećaj sigurnosti ni sa jednima ni sa drugima. Moje mišljenje je da ni jednoj strani ne treba dozvoliti da nastavi da radi kako trenutno radi. I smeta mi to što je ruglo glavnog grada toliko godina ostavljeno da trune, a sad se oni koji koriste rupe u zakonu nameću kao rešenje. Zapravo radi se o još jednoj tužnoj slici našeg propalog društva.
 
Da okrenemo temu malo na smesnu stranu...

751ed63b9a2fc1d6b9604aa0c59ad1f9.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ringeraja: vidis, gosn moderator nije fonjao po forumima vec se borio gde i kada treba za razliku od 99% vas ovde a nikada nije niti ce biti ni u jednoj politickoj partiji. Moje iskustvo kaze da smo mi pi... od naroda koja ili podvije rep u kljucnom momentu i cuti cekajuci nekog da se bori za njih ili se proda za saku pirinca. Zahvaljujuci tome lokalna situacija je ostala ne promenjena i isti likovi-narod i dalje kuka kako ne valja. Apsurd...
Stvarno bih voleo da vidim da ovde taksisti blokiraju grad, sprecavajuci ljude da idu na posao tj nekom hleb da uzimaju ili ne da im bog da sprecavaju hitne sluzbe tipa hitna-vatrogasci u vrsenju duznosti. Kada vidis vise puta 20+ k ljudi koji protestima sprece grad u izvrsavanju nekih gradnji-izmena u planu grada a veze nemaju sa politikom, ne smes ni pomisliti sta bi uradili taksistima...
Rama: nisi otisao dovoljno u krajnost, mozes li malo vise?
Zaboravljas da ovde rec ima tezinu i ako napises bilo gde javno negativnu kritiku bez osnova da to mozes skupo platiti. I ljubaznost makar i lazna je must have ovde jer su oni tu zbog nas a ne mi zbog njih.
Samo jednom sam imao prilike da vidim neljubaznu sluzbenicu u opstini, praveci drustvo kolegi. Pozivanje i pojava njenog sefa joj je automatski promenula raspolozenje na bolje uz obavljanje svih radnji bez naplate taksi u znak izvinjenja. Licno nemam ni jedno negativno iskustvo sa javnim sluzbama.
Niko ne ocekuje da im titras ali se zna sta je normalna komunikacija i odnos, nisi stoka.

...A3...
 
Ukratko da je nas taxi normalan cargo ne bi postojao.
- Da primaju kartice
- Da ne deru
- Da se unapred zna cena voznje
- Da su vozila nova i uredna
- Da su takstisti normalni i uredni
- Da klima nije luksuz nego normalnost.
-------------------------------------

Zar je ista od ovog tako nemoguce u 21-vom veku ?

Osim toga ja smatram da treba:

- Neoranicen broj taksista (dok ne ogranicite broj drugih preduzetnika u drugim bransama nema izgovora da se ova favorizuje)
- Ofarbana vozila u NEKU boju da se lako prepoznaju
- Ukidanje minimalne cene voznje (dok ovo ne uradite za druge mnogo neophodnije stvari ovde stvarno nema smisla)
- Cena , pa neka je formira trziste kao i u drugim bransama pa ko vozi nove BMW nek digne cenu , ko vozi nov TIPO nek ima nizu.
- Da nema firmi kao cargo koje uzimaju velik % kolaca ....svesti ih na dispecara par hiljada mesecno za call centar i app i vozi koliko ti se vozi.
 
Ukratko da je nas taxi normalan cargo ne bi postojao.
- Da primaju kartice
- Da ne deru
- Da se unapred zna cena voznje
- Da su vozila nova i uredna
- Da su takstisti normalni i uredni
- Da klima nije luksuz nego normalnost.
-------------------------------------

Zar je ista od ovog tako nemoguce u 21-vom veku ?

Osim toga ja smatram da treba:

- Neoranicen broj taksista (dok ne ogranicite broj drugih preduzetnika u drugim bransama nema izgovora da se ova favorizuje)
- Ofarbana vozila u NEKU boju da se lako prepoznaju
- Ukidanje minimalne cene voznje (dok ovo ne uradite za druge mnogo neophodnije stvari ovde stvarno nema smisla)
- Cena , pa neka je formira trziste kao i u drugim bransama pa ko vozi nove BMW nek digne cenu , ko vozi nov TIPO nek ima nizu.
- Da nema firmi kao cargo koje uzimaju velik % kolaca ....svesti ih na dispecara par hiljada mesecno za call centar i app i vozi koliko ti se vozi.


Да, последњих 10 страна могу се свести на то што си сада написао, али онда ови који ботују за таксере или они што имају бесплатне вожње од КарГоа не би имали шта да пискарају.
....
Што се тиче ограниченог броја возила, објашњење је да се број возила мора ограничити, да се не би саобраћај загушио! Мислим....у овом и оваквом БГДу, то образложење је нешто што пас са маслом не би појео!
......
У саобраћају као и другим наукама, владају окоштале окови из 60их и 70их и тада се тако "размишљало", што данас, а ни онда, нема везе везе са везом.
Друго, ПОВЕЋАВАЊЕМ броја такси возила, озбиљно се СМАЊУЈЕ број других возила! И то у односу 1/15 до 1/ 30, јер једно возило може имати и до 30 вожњи, и толико возила оставити код куће.
...
АЛ, коме то причати....такси бригади, наоружаној лаким пешадијским наоружањем?!
 
Ukratko da je nas taxi normalan cargo ne bi postojao.
- Da primaju kartice
- Da ne deru
- Da se unapred zna cena voznje
- Da su vozila nova i uredna
- Da su takstisti normalni i uredni
- Da klima nije luksuz nego normalnost.
-------------------------------------

Zar je ista od ovog tako nemoguce u 21-vom veku ?

Osim toga ja smatram da treba:

- Neoranicen broj taksista (dok ne ogranicite broj drugih preduzetnika u drugim bransama nema izgovora da se ova favorizuje)
- Ofarbana vozila u NEKU boju da se lako prepoznaju
- Ukidanje minimalne cene voznje (dok ovo ne uradite za druge mnogo neophodnije stvari ovde stvarno nema smisla)
- Cena , pa neka je formira trziste kao i u drugim bransama pa ko vozi nove BMW nek digne cenu , ko vozi nov TIPO nek ima nizu.
- Da nema firmi kao cargo koje uzimaju velik % kolaca ....svesti ih na dispecara par hiljada mesecno za call centar i app i vozi koliko ti se vozi.
Samo bih ovu prvu stavku ispravio, malopre upravo videh i ne poverovah, zena zavrsava voznju i daje karticu ovaj ubacuje u onaj aparat ja ne verujem, ipak se "modernizuju".
Ja uvek pricam koliko je lako da se resi samo da vlast hoce i to bez ikakvog nasilja i sa vrlo lepom cifrom u kasi drzave.
Ali dzabe kad ovi to nece.
 
I treba da blokiraju jos vise. Jer narod stoji na stanicama, ide peske po ne koliko kilometara i gundja sebi u bradu. A kad prodju pored tih taksista cute. Pa kad cutie i trpe i treba da ih je*u. Treba da blokiraju ceo grad, mostove, autoput itd.. Oni jesu bagra, ali bar imaju ono sto ostatak Srbije nema. Slozni su, drze se zajedno.
Ko god ocekuje da ce policija resiti stvar , taj je u velikoj zabludi. Kada je drzava popustila i menjala zakon, da bi oni bili monopolisti i ukinuli firmu koja je legalno poslovala, jasan je znak da su taxi udruzenja kao i navijaci pod kontrolom jednog coveka. Plus ne placaju porez. Znate kad bi u svici drzava to dozvolila? E zato mi i jesmo tu gde jesmo. Jer narod cuti i trpi, lako ga je obmanuti i uvek bi da neko resi njegove probleme.. A i ovo moze samo u Beogradu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno