Šta je novo?

Dark Souls 3

Blade of Darkness je meni isto bila prva asocijacija jos kada sam prvi put video u Demon`s souls viteza kako zvecka u oklopu , vitla macem i sece karakondzule. Atmosfera je isto pogodjena , bez muzike , sumorna... E sad , da je From ubacio i seckanje delova tela kao u BoD ... ;)
 
E sad , da je From ubacio i seckanje delova tela kao u BoD ...
Ili penjanje pomoću ruku, mnoga skrivena mesta se tako mogu otkriti... Bacanje oružija i predmeta na neprijatelje je isto bilo zanimljivo. Ali atmosfera je najbitnija.
 
Iskreno, meni atmosfera u tim dvijema igrama je skroz drugacija. BOD je nekako vise "Tolkinovski", pitkiji i nema tu morbidnost i hororolikost poput Dark Souls-a.
 
Dark Souls je gotik horor igra, sa glavnim ciljem da izazove neprijatne emocije, dok je BoD više gotik mračna i tajanstvena avantura. Mnogi smatraju da je horor kao žanr upravo nastao evolucijom tog srednjovekovnog gotika iz obe igre, pa otud ta veza i slična atmosfera.
 
Poslednja izmena:
Nije reč samo o atmosferi, već i o gejmpleju. Blade of Darkness je baziran na comboima i učenju istih. Souls igre su totalno fluidne, levi i desni buttoni korespondiraju levoj i desnoj ruci, potpuno se drugačije igra. Oružja imaju svoj "fizički učinak", da tako kažem, domet, pa tako imaš potpuno drugačiji osećaj u igranju, nije kao da se samo promenio raspored tastera koje trebaš da ispritiskaš da bi ti se aktivirao nekakav kombo. Plus, detaljne statistike i razvoj osobina lika, njihov uticaj na stil igranja... Nema to nikakve sličnosti, osim što se vode neki likovi iz trećeg lica koji vitlaju mačevima.


amazon1.jpg
 
Slične takve komboe imaš i u Dark Souls (O+(L)+R1, R1+R1+R2 , R1+R2, itd), i daleko od toga da su i ti komboi i oni iz BoD-a besmisleni kao što pominješ. U BoD-u si pored ovih običnih imao i one specijalne komboe koje dobijaš sa različitim oružijem, pa možeš da menjaš i kombinuješ zavisno od neprijatelja.

Edit:

To što si okačio su specijali mislim za amazonku. Ovo su obični potezi:
537111-bod_001.jpg
 
Poslednja izmena:
ali meni je DS jedna od najboljih RPG-ova koje sam igrao uopste

Nije RPG, već akciona igra sa stat-heavy fokusom (nema ništa loše u tome naravno). Ne pišu mi se (više) referati za detaljno obrazloženje nečega što bi trebalo da je common knowledge, makar za poznavaoce™. Gomila igara koju imaju xRPG kao neki deskriptivni akronim to nisu. Alternativa je da se definicija roleplaying igre proširi toliko da maltene sve može da bude RPG.
 
Zbog borbe i gotik atmosfere koja obeležava obe igre. Ali da bi to primetio i osetio atmosferu moraš prvo da odigraš igre.

Pa BoD sam odigrao vise puta. DS dovoljno da znam kakva je borba. I naravno ima slicnosti sa BoD, ali i sa nekim drugim igrama.
Ali to se uopce ne igra kao BoD, niti je ista mehanika. Kamo srece da je to kao BoD!

BoD je primjer kako se to radi. Najbolji mix izazovne i zabavne borbe.
 
Meni te dve najviše liče jedna na drugu. Čak i one prepreke, kotrljajuće stene u Senovoj kuli i klatna sa noževima dok šetaš po gredi je skroz isto kao i u BoD-u. To i ovo sve oko borbe + srednjovekovni gotik motivi i ambijent, i dizajn nekih nivoa sa više opcija puteva... baš čudno da neko ko je igrao obe igre ne primeti te sličnosti.

I naravno ima slicnosti sa BoD, ali i sa nekim drugim igrama.
Okači listu pa da se proba.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ima veze. Ne zato što liče ili ne liče jedna na drugu, ne mogu da pričam o tome jer nisam igrao BoD. Ne verujem da je BoD imao nekog uticaja na Demon's Souls zato je DS pravio japanski developer a BoD je PC ekskluziva od pre petnestak godina.

I jbt, u ovoj temi se priča o svemu osim o DS3.:d
 
Poslednja izmena:
Iskopirani i frizirani BoD sa Diablo statistikom. Kao i Bloodborne i Nightmare Creatures.


ne mogu da pričam o tome jer nisam igrao BoD
Ako ti se svideo DkS trebalo bi da probaš i BoD.



 
Poslednja izmena:
Meni te dve najviše liče jedna na drugu. Čak i one prepreke, kotrljajuće stene u Senovoj kuli i klatna sa noževima dok šetaš po gredi je skroz isto kao i u BoD-u. To i ovo sve oko borbe + srednjovekovni gotik motivi i ambijent, i dizajn nekih nivoa sa više opcija puteva... baš čudno da neko ko je igrao obe igre ne primeti te sličnosti.


Okači listu pa da se proba.

Ti bas kao da imas 10 godina?

Prepreke imas u igrama starijim od BoD.

DS ima taj klasicni fight sistem povezanih i istih animacija zamahivanja oruzjem + kotrljanje sa stitom i slicne gluposti. Isto to ima Gothic 4 recimo.
BoD nema veze s tim. Ima tu malo slicnosti, ali kada igram DS nemam uopste osjecaj da igram BoD.
 
Ja reko ti ozbiljan još pitam za listu, a ti bi samo da provociraš. Ceo internet poredi te igre i ti si našao mene da ubeđuješ u suprotno.
Svako sa percepcijom, mentalnim sklopom, i kapacitetom daleko manjim od prosečnog desetogodišnjaka vidi sličnost u te dve igre. A onom ko to ne vidi a igrao je obe ne vredi ni objašnjavati, kao što ni mene ne možeš da ubediš da nema sličnosti pogotovo tim 'animacijama zamahivanja' ili 'fizičkim učincima'... to ni desetogodišnjak ne bi popušio.
 
Ja reko ti ozbiljan još pitam za listu, a ti bi samo da provociraš. Ceo internet poredi te igre i ti si našao mene da ubeđuješ u suprotno.
Svako sa percepcijom, mentalnim sklopom, i kapacitetom daleko manjim od prosečnog desetogodišnjaka vidi sličnost u te dve igre. A onom ko to ne vidi a igrao je obe ne vredi ni objašnjavati, kao što ni mene ne možeš da ubediš da nema sličnosti pogotovo tim 'animacijama zamahivanja' ili 'fizičkim učincima'... to ni desetogodišnjak ne bi popušio.

Ne, provociranje me ne zanima. Ali ne volim da me neko citira, a nema dobre argumente.

Slicnosti sa BoD ima, ali je vise ima sa G4 kada govorimo o borbi, nazalost. DS je mix mnogo cega.

DS ima taj klasicni fight sistem povezanih i istih animacija zamahivanja oruzjem + kotrljanje sa stitom i slicne gluposti.

Ovo je ne pusim. I ovakav sistem neces naci u BoD.
 
U DkS-u kako menjaš oružija tako se menjaju i animacije 'zamahivanja', jedino što kombinacija tastera koji se koriste pri izvođenju ostaje ista i to samo ako je isti tip oružija (1H, 2H).

...kao na ovoj prezentaciji udaraca na klipu:

 
Poslednja izmena:
Iskopirani i frizirani BoD sa Diablo statistikom. Kao i Bloodborne i Nightmare Creatures.


:d :d :d

Daj još, svega ti. Pratim i podižem za Die by the Sword, mora biti da je i to "iskopirano" :D
 
U DkS-u kako menjaš oružija tako se menjaju i animacije 'zamahivanja', jedino što kombinacija tastera koji se koriste pri izvođenju ostaje ista i to samo ako je isti tip oružija (1H, 2H).

...kao na ovoj prezentaciji udaraca na klipu:



Znam, i to je sasvim normalno, ali opet nije BoD mehanika.

I ajde molim te nemoj pisati "oruzije". Ne smeta mi to puno, ali ipak smeta. Btw, lakse je napisati "oruzje".
 
Jel nepravilno oružije? Ceo život pišem i izgovaram tako, niko mi do sad nije skrenuo pažnju na to.
 
Nisam to znao. Hvala na ispravci, mislio sam da je to isto.
 
Wait, what?? I dalje je tu ona glupa pauza nakon konzumiranja estusa????
 
Wait, what?? I dalje je tu ona glupa pauza nakon konzumiranja estusa????

naravno. bilo bi besmisleno da se HP obnavlja u milisekundi (nema rizika, a samim tim ni kalkulisanja kad piti).

dobro je što se nakon pijenja ne obnavlja kilavo kao u ds2 , što kretanje nije kilavo-potezno kao u ds2, i što je cela mehanika kretanja ista kao u DS1.
 
Imao sam srecu da prvog dana GamesCom-a likovi na Dark Souls 3 standu dopuste da se snima kako ljudi igraju i da iskoristim to da snimim nekih 11 minuta gameplay-a direkt sa ekrana. Prvi lik koji je igrao bas nista nije znao, drugi je bio malo bolji ali je brzo poceo da se gubi. Srecom, treci lik je igrao sjajno i ocito je veteran Dark Souls igarapa mozete da uzivate u nekih 10 minuta njegovog igranja.

Vratio sam se sutradan da snimim jos ali je Bando Namcai vec tad zabranio svako snimanje materijala sa ekrana tako da - to je sto je.

PAZNJA. Kolega je odlucio da prvobitno izbaci video sa nekom stravicnom emo metal muzikom (ne znam sta mu bi - pokusavao je da nadje nesto license free i nasao je najgoru pesmu na svetu :S). Reupload-ovan je video bez muzike tako da ako vas mnogo nervira mozete da gledate i tu verziju.

[YOUTUBE]pVNVu-V26Lc[/YOUTUBE]
 
naravno. bilo bi besmisleno da se HP obnavlja u milisekundi (nema rizika, a samim tim ni kalkulisanja kad piti).

dobro je što se nakon pijenja ne obnavlja kilavo kao u ds2 , što kretanje nije kilavo-potezno kao u ds2, i što je cela mehanika kretanja ista kao u DS1.

Ne smeta meni sama pauza, vec oduzimanje kontrole igracu bez potrebe. Hell, nek stave da pije i 5 sekundi ako treba, ali kad me neko napadane da mogu da se odmaknem a ne "krastavac, mora da se odigra animacija". U prvom delu sam bio ubedjen da je neko ogranicenje endzina ili zbog portovanja. A sad koliko vidim namerno stavljaju? :S:
 
Zato sto bi onda samo locio to kao vinjak , ovako morasdobro da razmislis da li mozes da se lecis. U prvom delu nije ni zbog engine-a a ni zbog portovanja. Svaki item u igri ima svoje za i protiv.
 
Pa zato kazem, nek dignu heal time na 2-3 sekunde, isti rezultat - opet moras da gledas da li ces i kad ces da se lecis, samo nema oduzimanje kontrole igracu zbog odigravanja animacije.
 
Ne bi trebalo da bude te pauze i oduzimanja kontrole posle animacije. Animacija ispijanja je sasvim dovoljna pauza i posle nje bi trebalo da si slobodan.

Mada, u prethodnim delovima nisam ni primetio tu pauzu posle animacije.

A mogli su i da dozvole eskivažu za vreme ispijanja, ali ti u tom slučaju propada lečenje koje si započeo i ostaješ bez jednog estusa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno