Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

Exynos7422 hmm. Svidja mi se ova nova ePoP kombinacija :)
 
Will you be devastated if the Note 5 doesn't have a microSD slot and removable battery?

Ako baterija bude 4000 mAh iz glasina ili bolje receno ako autonomija bude sjajna onda ta opcija sa ''neizmenjivom'' baterijom i ne smeta. Ali mislim da je bitno da ostave micro sd slot samo sto su velike sanse da nastave sa imitiranjem jabuke, verovatno ce imati 32/64/128Gb verzije sa razlikom u ceni od bar 50e.

Kako god mislim da ce N5 ''pokidati'' sto se hardvera tice, kao i do sada ali postoje velike sanse da svaka nova generacija bude sve skuplja i da duze drzi cenu.

Samsung is making a 11K resolution (2250ppi) mobile display, and is dead-serious about it

:d
 
Poslednja izmena:
http://www.androidpolice.com/2015/0...e-galaxy-note-5-launch-to-mid-august-pre-ifa/

Strah od jabuke :)

According to our good friend, "a person familiar with the matter," who has spoken to both Reuters and The Wall Street Journal, Samsung is planning on changing its strategy to short-circuit Apple's yearly iPhone launch. It seems that the company wants to grab as big of a piece of the pie as it can before the others even arrive to the party.
 
Poslednja izmena:
Ovaj lik (OnLeaks) je pogodio prakticno sve u 2015.

CJOfm5vWwAAQn2E.jpg


CJOfnEXWEAAvaJw.jpg


CJOfnEXWUAA1sdg.jpg


CJOfmwSWUAAMCNi.jpg


Prema ovima renderima N5 dizajn ce biti hibrid S6 i Note 4, skroz ocekivano/logicno.
 
Mislim da je emix vec kacio te slike :) ali da , to je verovatno to.
 
Ma i ja sam postavio klip :d ali nisam primetio da pise onleaks, tako da je ovo 90% N5.. meni ovo izgleda bolje od S6, tj kao N4 sa alu ramom, zvucnicima od S6 (tj od ajfona i jos nekih modela :d), fazon je sto ovaj Note nije zaobljen kao S6 i to deluje mnogo bolje a nema ni ostre ivice koje bi smetale pri drzanju.
 
Poslednja izmena:
Da zaobljen je pozadi kao xiaomi mi note. Mnogo logicnije nego napred da krive displej kao na edge. Lepse lezi u ruci.

Mada ce biti zanimljiv i ovaj s6 edge plus sa s808 u sebi. :)
 
Ova priča oko ranije objave možda i ima smisla obzirom da će Android M da bude objavljen tokom septembra...
 
A multitasking ce i dalje biti uzasan, samo neka oni trpaju ram.
 
Sta cini strah od jabuke [emoji23]

Ali svakako dobar potez za samsung
 
We also finally have precise device dimensions - 153.3mm x 76.1mm x 7.9mm. Using those we were also able to calculate the screen diagonal, which will again stand at 5.7".|
We can also definitively see a traditional micro USB connector, so no type C and a single cover, concealing the SIM card, but perhaps also a microSD card slot, we can't really be sure about that.

Most of this is also true about the Galaxy S6 Edge Plus, except of the chipset, which is said to be a Snapdragon 808 SoC. Battery packs are also slightly different - 4,100 mAh for the Note 5 and 3,000 mAh for the S6 Edge Plus.

Svaka cast za bateriju.

http://www.gsmarena.com/new_galaxy_...reveal_controls_and_dimensions-news-13037.php

Cudi me da nece da idu na usb type C
 
Poslednja izmena:
Samo nek napumpaju bateriju,lako cemo mi ziveti sa usb 2.0
 
^Upravo tako. Važnija je baterija, nego tip/vrsta usb-a.
 
Ocigledno je da Samsung ide na 4100 mAh bateriju za N5 a to vrlo lako moze da znaci 3500-3800 mAh baterije za odredjene flagship (5.2-5.5'' disp.) telefone sa (navodno sjajnim) S820 do kraja godine.. dakle, lako moze da se desi da ce M9, Z3+, G4 pa i S6 postati ''prezaljeni'' vec za par meseci. Ne bi me cudilo da Samsung izbaci i S7 do kraja godine, nisu velike sanse ali sve je moguce.
 
Poslednja izmena:
Baterija super ako bude tolika, samo ne može da se menja :(
Vrlo je korisno imati rezervnu i samo ubaciti...

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EB-KN910BWUSTA

MicroSD i da se prežali ako budu krenuli od 64 GB...

Ali leđa od stakla su najveća glupost, ima da skupljaju otiske, da greju, a ako padne telefon minimalne su šanse da ostane čitav :)

Treba lepo da stave alu kao HTC/Epl i gotovo...

Pišu da u početku neće biti dostupan u Evropi i Rusiji - šta rade oni sa verzijama/regionima to je cirkus :D
 
Poslednja izmena:
Najnoviji trac kaze da telefon nece biti dostupan u avgustu za Evropsko trziste.
 
Opet će da se zezaju kao sa Note 4. Predstavili su ga početkom septembra a bio je dostupan tek polovinom oktobra....
 
Ocekivao sam 4k, ali verovatno im je jos uvek slab cpu/gpu za tako nesto. Te visoke rezolucije imaju smisla za gear vr koji sam mislio da uzmem dok ne izadje vr za komp. Jedino sto je razlika izmedju uredjaja oko dva meseca pa mi glupo da sada uzimam s6 i gear vr ako uskoro izlazi note 5. Valjda uz note 5 izbace konacno i consumer verziju gear vr.
 
Nazad
Vrh Dno