Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Nema veze sa medjunarodnom zaverom, vec sa samo jednim pitanjem, kako ja na navedenim telefonima (isti mail, nalog) nemam taj problem?! Da dodam, svaki problem sam ovde delio i naravno resenje za isti!
Moze li taj screen shot?
 
Da dodam, otvorio sam oba linka, koliko ljudi ima taj problem... Na pomenuitim linkovima... Prvi ima u 2015 godini na L640XL (prvi link), drugi na L1520 u septembru 2016 godine... Koliko je tu telefona navedeno...?!

Pre bi rekao da je problem u "advans" podesavanju pojedinca...

Meni u settings stoji ... Kako pristize posta, dnevno imam oko 15-tak mailova... Nikakav "drajn" baterije nemam.
 
Tako je, ne dozvolite da vas "lože":
Problem with Mail and Calendar app draining battery in background
Insane battery drain by Calendar and Mail app

Očigledno je da se radi o međunarodnoj zaveri. ,)

Moze nesto novijeg datuma [emoji24]
Jos da dodam oba accounta gmail i hotmail su na push, znaci nema da omane email dojava, savrseno sve radi bez draina, meni ce to nedostajati, i to ne prvi put vec drugi, posto opet se vracam na droid... Mada zadrzacu 950!

Sent from Lumia 950 (restart edition) ☹
 
Poslednja izmena:
Nema veze sa medjunarodnom zaverom, vec sa samo jednim pitanjem, kako ja na navedenim telefonima (isti mail, nalog) nemam taj problem?!
Ovakvo pitanje je moguće čuti samo u ovom delu foruma.

Da dodam, otvorio sam oba linka, koliko ljudi ima taj problem... Na pomenuitim linkovima... Prvi ima u 2015 godini na L640XL (prvi link), drugi na L1520 u septembru 2016 godine... Koliko je tu telefona navedeno...?!
Pre bi rekao da je problem u "advans" podesavanju pojedinca...
Meni u settings stoji ... Kako pristize posta, dnevno imam oko 15-tak mailova... Nikakav "drajn" baterije nemam.
Oba linka su iz 2016. godine, ali to je ovde najmanje bitno.
Ono što je bitno je da oba potvrđuju iskustvo kolege sa prošle strane, iskustvo koje si pokušao da obesmisliš nekakvim smešnim insinuacijama, jer je očigledno da problem nije nov i da se dešava na različitim modelima.
Ako hoćeš još primera, niko ti ne brani sam da guglaš.

Moze nesto novijeg datuma [emoji24]
Može:
#post5139278
 
Evo u vezi potrošnje baterije od strane Outlook-a.
Došao je do 45%. Baterija jutros oko 9h je napunjena na oko 90%, pre 20tak minuta došla na 10%.
Da dodam; u pitanju je jedna outlook mail adresa (na koju mi ništa ne stiže, niti šta šaljem) i jedna službena mail adresa koju normalno koristim (outlook exchange ili tako nešto?).


wp_ss_20170619_0001.png

Edit: na "week view", najviše je trošio Start- 15%, MS Egde- 15%, Mail and Calendar- 12% ... Da naglasim da prošle nedelje dobrim delom dana nisam imao mogućnosti za net.
 
Poslednja izmena:
Evo u vezi potrošnje baterije od strane Outlook-a.
Došao je do 45%. Baterija jutros oko 9h je napunjena na oko 90%, pre 20tak minuta došla na 10%.
Da dodam; u pitanju je jedna outlook mail adresa (na koju mi ništa ne stiže, niti šta šaljem) i jedna službena mail adresa koju normalno koristim (outlook exchange ili tako nešto?).


Pogledajte prilog 231538

Edit: na "week view", najviše je trošio Start- 15%, MS Egde- 15%, Mail and Calendar 12% ...

E samo jos jedan detalj fali i bice jasnije, klikni jednom na mail app i odradi ss kao kod mene na SS sto je.

QNNqafD.jpg



Sent from Lumia 950 (restart edition) ☹
 
Pa šta da mu radim da smanjim?
Da ga isključim nije opcija...
 
Kako si podesio email da cekira ? na 15min, 30 min , sat vremena ili push (as item arrive) ?
 
Poslednja izmena:
Nisam ništa dirao, ali mislim da je push. Uvek mail dobijam odmah, a i tako mora da bude.
 
Nisam ništa dirao, ali mislim da je push. Uvek mail dobijam odmah, a i tako mora da bude.
a inace dnevno sta najvise koristis na toj Lumiji? Email?

Ne znam dal me zezas ili stvarno ne znas a lepo ti pise In use i background .... da imas neki drain - background potrosnja bi bila veca od (in use) logicno...
 
Poslednja izmena:
Email, OneDrive, Edge (Edge najčešće za otvaranje pdf fajlova).
 
Poslednja izmena:
Email, OneDrive, Edge (Edge najčešće za otvaranje pdf fajlova).

Paz to bi bilo isto kao kad bi se ja cudio zasto mi mtalk prozdire ovoliko % a sam znam da sam juce i danas bas visio na ovoj tapatalk app... A pritom sam joj namerno ukinuo background task, nema potrebe...
Start je npr kao na droidu home screen tako da je logicno da i on povuce, nista tu nije cudno.

Vhh7I8P.jpg


Inace u Startu imam preko 100app zajedno stock i custom...


Sent from Lumia 950 (restart edition) ☹
 
Poslednja izmena:
Tako je alfa, samo daj boze da i ekipa sa benchmarka i to daj boze 10% njih koristi sim lock [emoji2]
Ali svakako za svaku osudu je ako sim lock pravi restarte tj buni sistem a on puca.
Sent from Dead OS ☹
Da li je moguće da si shvatio da sam napisao da se Lumia restartuje, jer sam omogućio opciju sim lock? Ajde da pojasnim za tebe, jer su ovi stariji shvatili: Nisam ni znao da se restartuje dok nisam omogućio sim lock. A kako je to pomoglo da saznam? Pa po nekoliko puta na dan nisam dostupan, jer se telefon random restartuje, pa onda nije više na mreži dok se ukucam pin code za sim. I kad god pogledam, ja vidim da mi tražim pin code a nisam isključivao fon. Znači, ukucaj opciju sim lock i iznenadićeš se možda koliko puta se na dan mučki restartujea da nisi primetio.

Ne ja imam jos bolji naziv:

Zalim se i kukam a ne zelim da odem do servisa da vidim se desava sa telefonom, mora da je softver [emoji33]

Po meni bi bilo sramotno koristiti takav telefon jos iz MS kuhinje kao i onaj Nexus kome gori SoC i crkava ploca usled Google update-a...

Sent from Dead OS ☹
Kakav bre servis? Shvati da je programski problem. Nemoj da se nerviraš kao neki pomahnitali fanboy... relax i idemo dalje...
 
Da li je moguće da si shvatio da sam napisao da se Lumia restartuje, jer sam omogućio opciju sim lock? Ajde da pojasnim za tebe, jer su ovi stariji shvatili: Nisam ni znao da se restartuje dok nisam omogućio sim lock. A kako je to pomoglo da saznam? Pa po nekoliko puta na dan nisam dostupan, jer se telefon random restartuje, pa onda nije više na mreži dok se ukucam pin code za sim. I kad god pogledam, ja vidim da mi tražim pin code a nisam isključivao fon. Znači, ukucaj opciju sim lock i iznenadićeš se možda koliko puta se na dan mučki restartujea da nisi primetio.


Kakav bre servis? Shvati da je programski problem. Nemoj da se nerviraš kao neki pomahnitali fanboy... relax i idemo dalje...

Vazi testiracu , bas me zanima to.

Reci mi samo koliko puta da ocekujem restart u toku dana ili noci?

Inace ovo je poznat forum i niko nije spominjao sim pin ... https://forums.windowscentral.com/microsoft-lumia-950-xl/448070-random-restarts-950xl.html nego bateriju ali dobro evo zanima me i po drugi x u zivotu koristim opet sim pin posle 3310 :d
 
Poslednja izmena:
Vazi testiracu , bas me zanima to.

Reci mi samo koliko puta da ocekujem restart u toku dana ili noci?

Inace ovo je poznat forum i niko nije spominjao sim pin ... https://forums.windowscentral.com/microsoft-lumia-950-xl/448070-random-restarts-950xl.html nego bateriju ali dobro evo zanima me i po drugi x u zivotu koristim opet sim pin posle 3310 :d
Ja ti lepo gore napisah ali ti imaš neki problem da shvatiš da sim code ne uzrokuje restart lumie. I ne znam zašto opet pominješ to.
I ponovo da ti ponovim : sim code ne uzrokuje restart lumie.
Ajde još jednom da ti ponovim da nigde nisam napisao da Sim lock ili pin code lock ne uzrokuje restart lumie
 
Ja ti lepo gore napisah ali ti imaš neki problem da shvatiš da sim code ne uzrokuje restart lumie. I ne znam zašto opet pominješ to.
I ponovo da ti ponovim : sim code ne uzrokuje restart lumie.
Ajde još jednom da ti ponovim da nigde nisam napisao da Sim lock ili pin code lock ne uzrokuje restart lumie

Ja zapravo nemam problem :) meni lumia nema random restarte, ali hajde ispitacu i ovo oko sim lock-a, neko drugi je tvrdio da se tad javlja random restart...

Sent from Lumia 950 (restart edition) ☹
 
Iskustva su različita, možete i mene staviti u isti koš sa Dejanom.
Lumia 950, 650 (X2), 550 i 830, sve na W10M, nisam ni jednom imao restart.
Opet... Softwareski ili hardwareski, kvar je kvar... U slučaju da je uređaj u garanciji, servis...
Navedeš simptome i zahtevaš da to radi...
Stavim sim lock i telefon se restartuje... Hoću da se to ne dešava... Servis.
Ni ja nisam imao nijedan problem na Note 3, i S5, ali ne pricam kako ljudi nemaju problema sa TouchWiz-om, oko gasenja pozadinskih procesa jer default Stock ROM stvarno jede RAM vise nego sto ga Samsung daje.
Fora "meni se ne desava, ne moze da se desava" je za klince, ne za IT forum.

On je poceo logicnom "nismo culi puno tih primedbi, verovatno je nesto do primerka", pa je dosao do klinacke fore, jer mu se ne svidja da nesto ne radi na WP ;)

Evo sada i Despu prica kako nije battery drain, a za 13h ode 80% baterije :) Ja to na WP uspevam samo uz YT, a bacio sam za probu dva email naloga sa 10ak mailova dnevno.
 
Ovde mozemo i videti komentare kako se ne razume sta znaci kada je potrosnja u background-u i kada je in use (kada korisnik koristi aplikaciju) pa tako mislimo da je drain [emoji24] kada je 1% u pozadini potrosnja ...

Posle 9h kada sam manuelno odradio restart da cisto pratim stanje posle sim lock-a evo ni jednom nije doziveo restart, pratim i dalje...

3bZ4yhd.jpg


Izgleda koristim ultra stabilnu verziju w10m [emoji24]

Sent from Lumia 950 (restart edition) ☹
 
Ti i dalje gledas na restart kao napad na OS?
Dzaba izgleda prica.

Drain je bilo sta sto nerealno koristi bateriju. Nema veze da li u backgroundu zvanicno.
Koliko treba mail app biti otvoren da bi trosio 45% baterije?
Edge kada se koristi 4h jedva izgleda tako.
 
Citam i zbunjen sam, je l' pod sim lock-om podrazumevate PIN kartice? jer ako da odmah da vam kazem da isti koristim od 27.01.2001. jos od dana kad sam uzeo prvi telefon i karticu i nikad, ali nikad ni na jednom modelu telefona nisam imao problem sa restartovanjem zbog obezbedjivanja kartice PIN kodom. Restartovanje telefona (ovo tvrdim za 950XL jer sam i sam to doziveo) je u 99% slucajeva vezano za losu bateriju. Kako, zasto - ne znam. Kad sam uzeo novu bateriju restartovanje je prestalo i telefon radi normalno. Ono sto mogu da dodam je da sam telefon bas koristio mazohisticki, bilo je tu silovanja po potrosnji i punjenja/dopunjavanja i po nekoliko puta na dan. E sad, ono sto je meni sigurno zeznulo bateriju je to sto mi je svuklo skoro 50% u roku od 10-15min kad sam instalirao sleepbug i telefon je bio VREO, jedva da sam mogao da drzim u ruci. Nakon sto sam obrisao to g*vno i promenio bateriju, telefon se onako umlaci samo tokom ekstenzivnog snimanja kamerom ili ako silujem Edge. I po netu mozete naci mnogo zalbi na bateriju koja je u stanju da rikne potpuno random. Nekom pre, nekom ranije.
 
Citam i zbunjen sam, je l' pod sim lock-om podrazumevate PIN kartice? jer ako da odmah da vam kazem da isti koristim od 27.01.2001. jos od dana kad sam uzeo prvi telefon i karticu i nikad, ali nikad ni na jednom modelu telefona nisam imao problem sa restartovanjem zbog obezbedjivanja kartice PIN kodom. Restartovanje telefona (ovo tvrdim za 950XL jer sam i sam to doziveo) je u 99% slucajeva vezano za losu bateriju. Kako, zasto - ne znam. Kad sam uzeo novu bateriju restartovanje je prestalo i telefon radi normalno. Ono sto mogu da dodam je da sam telefon bas koristio mazohisticki, bilo je tu silovanja po potrosnji i punjenja/dopunjavanja i po nekoliko puta na dan. E sad, ono sto je meni sigurno zeznulo bateriju je to sto mi je svuklo skoro 50% u roku od 10-15min kad sam instalirao sleepbug i telefon je bio VREO, jedva da sam mogao da drzim u ruci. Nakon sto sam obrisao to g*vno i promenio bateriju, telefon se onako umlaci samo tokom ekstenzivnog snimanja kamerom ili ako silujem Edge. I po netu mozete naci mnogo zalbi na bateriju koja je u stanju da rikne potpuno random. Nekom pre, nekom ranije.

Vecina komentara na netu i kaze da je losa baterija ktivac za restarte, ne znam na ranijim buildovima bio je krivac sistem a ovde neki tvrde da je i dalje sistem a pritom ke pitanje koji build koriste i od kad ih muci taj restart, mozda neko tvrdi sta mu se desavalo 2015 godine pa tako samo unosi konfuziju ...

Ko je ocekivao od 3000mah neki super stanby a pritom je u telefonu snap 808 a tu i 2K ekran... Pa taj nike realan.. Eto i ekran moze da povuce dosta , wifi... Mobilna mreza...To zaboravljate posto nema statistike kao na androidu, neki se uplase sto su koristili app i stoji ima in use: 40 % evo i meni stoji 50 za mtalk ali lohicno pretezno njega koristim ovih dana... Bitno je da u pozadini neka app ne divlja.

Sent from Lumia 950 ☹
 
To i mi kazemo. Dejan tvrdi da nista od toga nije moguce:)
 
To i mi kazemo. Dejan tvrdi da nista od toga nije moguce:)

Dejan tvrdi da na poslednjem insajderu nema toliko bugova , rade aktivno i peglaju greske.
Ne znam sta se na vasim telefonima desava i usled cega, i sto je najbitnije od kog datuma vucete te ruzne uspomene u vezi wp...

Sent from Lumia 950 ☹
 
Ko o cemu on o OSu:)
 
Nazad
Vrh Dno