Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Kamera je svo vreme na stapu koji ili neko drzi ili je fiksiran za deo opreme, ranac, motor, auto ili sta god. Kamera snima zapravo sa dva sociva koja hvataju po 183 stepena i kada saberes 183 + 183 = 366 a svi znamo da nam je potrebno 360 za taj snimak, e u tih 6 stepeni kamera zapravo isece stap. Naravno ovo je sve u grubo objasnjeno, ali ta je filozofija koliko ja znam.
 
@nemanja123 Kamera snima sve uglove. Željeni ugao možeš naknadno da biraš i menjaš u softveru i režiraš prema potrebama i nakon toga eksportuješ video u običan gde se vidi onako kako si režirao.
 
Jel ima neka app za gopro hero 2? Ova quick ne vidi kameru tj backpack. Tj vidi je, piše da je povezano ali onda izbaci neku grešku. Kontam da je kamera stara i app ne podržava.ima neka zamena?
 
Ne znam da postoji nesto tavko. Problem je sto je ta kamera stara 13 godina, neka dete malo nauci oko toga, poigra se sa snimanjem, skonta kako se postavlja i drzi kamera i onda predlazem da ulozis samo trunku vise para za neki moderiniji uredjaj, koji ima stabilzaciju, mozda hero 2017 pa ga flesujes na 5 black, posto i sam vidis limite tog dosta starog uredjaja.
 
Jel ima neka app za gopro hero 2? Ova quick ne vidi kameru tj backpack. Tj vidi je, piše da je povezano ali onda izbaci neku grešku. Kontam da je kamera stara i app ne podržava.ima neka zamena?
Poveži kameru direktno na komp i prebaci sadržaj. Posle gledaj i obraduj kako je tebi najlakše.
Ako želiš u telefon ili tablet ds prebaciš onda izvadi karticu i ili direktno ili preko nekog slota.
Onda obraduj i gledaj po kako ti odgovara.
 
Vredi, na Amazonu je 400. Stavili su fotku od modela GoPro HERO11 Black Mini.
 
Uzeo sam pre mesec dana novu DJI Osmo Action 4 u Gigatronu.
Od pre nedelju dana za par sati se potroši baterija u isključenom aparatu. Znači baterija sa 100% ostane u kameri koja je isključena i za svaki sat gubi oko 5% baterije i ako je kako sam naveo kamera isključena. Ta ista baterija kada je van aparata ne gubi ništa, znači da nije do baterije.
Ima li neko objašnjenje možda
 
Hvala puno.
Ukratko, nadam se da će moći i da će rešiti ovo softverski ...
Bila bi šteta pošto je kamera više nego dobra.
 
Imao sam sličnih problema sa GoPro zbog uključenih glasovnih komandi. Od kada sam ih isključio, nema samopražnjenja.
 
GoPro ima samopraznjenje baterije i ako je podesen stand-by, tj da kliknes na record button i automatski da krene da snima, bez paljenja kamere.. jer se tako ni ne gasi kamera..
Meni je tako podeseno i nikad me ne doceka 100% baterije, posle punjenja i par dana nekoriscenja.
 
Da, to ima i kod DJI OA 4 i kada upotrebljavam automatsko periodično fotografisanje i snimanje bez konkretnog isključivanja i paljenja tada se baterija brže troši kao što kažeš. Mada čini mi se prvog mesec dana korišćenja to se nije dešavalo. Tek posle poslednjeg ažuriranja je počelo da zeza.

Pokušaću da isključim glasovne komande kao što rekoste. Možda pomogne.

Do nekog sledećeg ažuriranja kada će valjda rešiti.
 
Posle isključivanja glasovnih komandi sinoć ostavljena kamera sa 82%, jutros posle 9h stajanja uključena i nivo baterije je 81%.
Izgleda da će to biti uzrok samopražnjenja.
 
Ovih dana snimano skijanje na Jahorini na oko -7 stepeni u stanju mirovanja gde je u pokretu sigurno oko preko -10 stepeni. Kamera gola, bez ikakvih maski i futrola na poziciji vrha kacige.
Prosto sam oduševljen snimcima i trajanjem baterije u tim uslovima hladnog i vlažnog vremena. Poneo sam 2 rezervne baterije ali nije bilo potrbe. preko 40 snimaka (4K) sam napravio a na kraju baterija ni do pola potrošena.
Nisam očekivao takodje ni ovako kvalitetne snimke.
Ukratko, nisam verovao da će se pokazati ovako dobro i čak sam i rizikovao što nisam uzeo popularni ( i sada vidim malo izvikan koji je vrlo osetljiv na hladnoću) GoPro 12 i prethodnike (mada je ista cena tj imao sam mogućnosti i nju da uzmem) te se sada ni malo ne kajem što sam uzeo DJI Osmo Action 4, vrhunski uredjaj :)
 
Poslednja izmena:
Imam vaučer u Gigatronu na određenu cifru, sličnu cenama gopro-a na tom sajtu. Nažalost, mislim da važi na gornju cenu. Dakle - šta je best buy? Nekako mi je gopro12 sigurica, pa ganjam njega. Ipak, cena mu je za accessory bundle 73000 (iako je bila mnogo manja pre 3 dana).
 
nema jeftinije od ovog nigde trenutno.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    97.6 KB · Pregleda: 53
Za korisnike Hero 12 pitanje, sta vam je bolje sto se tice kvaliteta slike 5,3k 60 ili 4k 120,danas sam kratko isprobavao oba moda,na 4k 120 ima dosta suma gledao sam snimke na 14inch ips laptopu i na 55inch oled televizoru sum je bas bas vidljiv,e sad 5,3k na laptopu izgleda poprilicno cistija slika ali na tv ne mogu nikako da otvorim 5.3 snimke (Sony A83J) ni Kodi player ni Sony in buit media player ne mogu da otvore,tj Kodi se muci bas da otvori i na kraju ne otvori a sony player samo kaze this file cannot be open,KODI vidi 5.3k video kao 8k,sto se pitanja tice konkretno me zanima dal 60fps ima uticaj na performance videa tj ne mogu da ocenim jel 60fps okej tj 100posto smooth cini mi se kao da povremeno zasecka kad gledam na laptopu ali je laptop 60hz pa ne znam dal je zbog toga ili da se drzim 4k 120 mada sum taj bas bas smeta ugodjaju
 
Poslednja izmena:
Za korisnike Hero 12 pitanje, sta vam je bolje sto se tice kvaliteta slike 5,3k 60 ili 4k 120,danas sam kratko isprobavao oba moda,na 4k 120 ima dosta suma gledao sam snimke na 14inch ips laptopu i na 55inch oled televizoru sum je bas bas vidljiv,e sad 5,3k na laptopu izgleda poprilicno cistija slika ali na tv ne mogu nikako da otvorim 5.3 snimke (Sony A83J) ni Kodi player ni Sony in buit media player ne mogu da otvore,tj Kodi se muci bas da otvori i na kraju ne otvori a sony player samo kaze this file cannot be open,KODI vidi 5.3k video kao 8k,sto se pitanja tice konkretno me zanima dal 60fps ima uticaj na performance videa tj ne mogu da ocenim jel 60fps okej tj 100posto smooth cini mi se kao da povremeno zasecka kad gledam na laptopu ali je laptop 60hz pa ne znam dal je zbog toga ili da se drzim 4k 120 mada sum taj bas bas smeta ugodjaju
Na šum ti utiče visok ISO. Snimis video 5.3k iso 100, slika perverzija a snimis sa iso 800-1600 šuma kao u priči.
Ogranici iso da ne ide preko 400 i bice manje suma. Cistija je slika 5.3 od 4k osjetno.
 
U redu sve jasno,kolika je razlika u gledljivosti 60 vs 120 tj 5.3k 60 vs 4k 120?
 
Poslednja izmena:
U redu sve jasno,kolika je razlika u gledljivosti 60 vs 120 tj 5.3k 60 vs 4k 120?
Fps nema veze sa kvalitetom i rezolucijom i gledljivoscu, to samo sluzi za slowmotion, znaci video od 60 fps mozes usporiti za nesto vise od duplo sporije a 120fps 4 puta. Ako ne usporavas nikakve razlike nema, cak sta vise veci fos moze imati vise noisa tj šuma jer zahtjeva vise svjetla tj veci iso
 
Got it znaci 5.3k 60 default :D
A sto se tice fotki,jel najbolje sve da bude AUTO (superfoto)
 
Nazad
Vrh Dno