Šta je novo?

Kupovina iz SAD (za robu koja se ne šalje u Srbiju) - iskustva sa ovim posrednikom?

Nije ima i ona Express ona je 4 ili 5$ ne sećam se ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kad nesto kupim na Amazonu USA i adresiram za slanje u Shipito (moj nalog, moj "adresa"), sta bude kad paket pristigne u Shipito?
Da li me Shipito obavesti da je stiglo i trazi uplatu za slanje u SRB?
Kad Amazon skida pare sa kartice, pitam jer mi jos nije nista banka javila da je Amazonu placena porudzbina?
Inace rok za slanje posiljke sa Amazona je 2 dana...
 
Obavijeste te i ne traže ništa. Ako ništa ne poduzmes određeno vrijeme unište paket.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koje vreme, nakon isteka roka za cekanje u skladistu pretpostavljam...?
 
Da li praćenje paketa sa PE sajta ide do kraja ili samo dok ne napusti USA ?

Stoji ovako i nema proena:

nOVPNkDp_o.png
 
Da li praćenje paketa sa PE sajta ide do kraja ili samo dok ne napusti USA ?

Stoji ovako i nema proena:

nOVPNkDp_o.png

Ako je economy onda je samo do napustanja USA.
Ali kod mene nije nikad bio takav status, niti u Los Angelesu.

Uvek mi do sad za economy bude ovako:

 

Prilozi

  • Untitled2.jpg
    Untitled2.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 80
Poslednja izmena:
Poslali ovu poruku:

Hi [emoji112][emoji112]

We have some good news for you. Since today, you have 45 days of free storage for all new packages at your virtual address from Planet Express! [emoji631][emoji106]

If you have any question, just let us know [emoji4]

If you don't want to receive these messages from us in the future, just answer "stop" [emoji12]

Dobri su i brzo odgovaraju...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odlično iskustvo sa Američkim Poštarom.

Poručio sam neki pribor za slikanje (cca 300 USD vrednosti). Sve su zapakovali kako treba i prema uputstvima.

Što se mene tiče svakako ću ih i dalje koristiti.
 
Planet Expres je super, ali je mana što nema adresu van Kalifornije (ima 8 posto takse).
Tako da je dobar samo za Ebay, osim ako nećete više da platite.
 
da li je neko radio mailout preko USPS: Priority?
koliko je trebalo vremena da stigne?
 
Au koliko je Shipito povećao cene za Airmail economy u odnosu na 2016 kada sam kupovao poslednji put :-( Ranije je bio gotovo besplatan za male stvari (memorijske kartice, fleseve...), a sada kalkulator ne pokazuje ispod 5.67$

Da li je na Planet Express jedini trošak osim isporuke 2$ po paketu? Isto kao na Shipito-u? Može li da se uplati tačan iznos bez provizije na depozit?
 
Au koliko je Shipito povećao cene za Airmail economy u odnosu na 2016 kada sam kupovao poslednji put :-( Ranije je bio gotovo besplatan za male stvari (memorijske kartice, fleseve...), a sada kalkulator ne pokazuje ispod 5.67$

Da li je na Planet Express jedini trošak osim isporuke 2$ po paketu? Isto kao na Shipito-u? Može li da se uplati tačan iznos bez provizije na depozit?

ako nije kasno za odgovor :) jeste, samo postarina + 2$ za slanje. mozes uplatiti u cent tacan iznos. minimalna uplata je 5$.
 
Koji je trenutno najbolji servis za slanje iz US? Kupio bih telefon preko ebaya. Samo telefon znaci bez kutije i opreme, minimalna tezina.

I kako oni salju paket za srbiju, mislim jel prepakuju ili sta? Bitno mi je da se vidi shipping label od prodavca sa ebaya zbog carine.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Procitaj zadnje 6 strane i naci ces odgovor.
 
mirLl997_o.jpg


6gzsh3pR_o.png


Planet express economy, samo 3.14$ (doduše bez praćenja i osiguranja), ali opet stvarno povoljno!
 
Poslednja izmena:
Ovaj planet express deluje sasvim ok.

E sad, da li sam dobro razumeo, oni naplate 2$+ poštarinu za Srbiju koju odaberem (economy ili express).

Ono što mene sad buni, ako je ovako, zašto ljudi naručuju preko sportdirecta iz Srbije i plaćaju poštarinu preko 14 eura kad je usa sportdirect uveo standard delivery 0,99$.
Znači, do Srbije jedna majica iz sportdirect USA je 0,99$ + 2$ + poštarina do Srbije (recimo izmedju 3-5$).
Da li dobro računam?
 
Da 2$ + odabrana poštarina sa slike ...
Nađeš nešto jeftinije na amazonu i ko da nema poštarine :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nisam nikada kupovao odeću i obuću preko neta ...
Ima šta hoćeš :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probaću sportdirect USA, da proverim kako radi preko planet expressa.
 
Ovaj planet express deluje sasvim ok.

E sad, da li sam dobro razumeo, oni naplate 2$+ poštarinu za Srbiju koju odaberem (economy ili express).

Ono što mene sad buni, ako je ovako, zašto ljudi naručuju preko sportdirecta iz Srbije i plaćaju poštarinu preko 14 eura kad je usa sportdirect uveo standard delivery 0,99$.
Znači, do Srbije jedna majica iz sportdirect USA je 0,99$ + 2$ + poštarina do Srbije (recimo izmedju 3-5$).
Da li dobro računam?

Zato što kod ovih 14€ samo to platiš ako je paket do 50€, plus stigne za 3-5 dana. Ovo iz USA će putovati minimum 3 put duže i platićeš bar još 20% pdv-a. Sumnjam da se isplati. Možda tako za neku pojedinačnu stvar ali generalno ne.
 
Kako to meni ne izlazi na Shipping Calculator-u opcija PE:Economy i onaj drugi PE:Express? Jel to izlazi samo za pojedine pakete? Meni izbacuje samo ultra skupe načine dostave?
Takođe hteo bih da pitam jel neko nekada naručivao neku pića iz inostranstva ili hranu. Za piće me interesuju oni paketi od 12 limenki recimo Mountain Dew-a??
 
Obična pošta (air mail) je samo do 2 kg težine ( 4 lbs kod Amera).
Uglavnom se ne isplati naručivanje poštom za takve stvari jer imaju relativno veliku težinu a malu vrednost.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno