Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ranije su mi LA-HU stizale za 20-30 dana, znam da je sad bio haos u pošti. Prema ranijem iskustvu kada je bio štrajk u pošti, predmeti koji su se u toku štrajka zatekli u pošti, carini i sl. su ostajali jako dugo tu pre dostave, oni koji su dolazili nakon toga su stizali relativno normalno. S druge strane, novembar je uvek bio problematičan sa 11.11. i BF akcijama. Ja se i dalje nadam da će pre nove godine stići.
 
Hvala im za strajk.l,pa sta drugo reci, meni ne donese vise ni post express nego zovu da dodjem u postu da pokupim.
 
Evo šta su meni odgovorili nakon reklamacije za pošiljku koja je zadužena za isporuku a nije ostavljen karton niti je poštar dolazio. U pitanju je registrovana pošiljka na potpis:
 

Prilozi

  • Screenshot_20231130_163646.jpg
    Screenshot_20231130_163646.jpg
    186.5 KB · Pregleda: 119
Hvala im za strajk.l,pa sta drugo reci, meni ne donese vise ni post express nego zovu da dodjem u postu da pokupim.
Rokaj zalbe na njihovom sajtu, tako su radili i mom drugaru, zvali ga svaki put da dodje po postexpress pa su se bili jos vise osilili pa su mu i racune ostavljali u posti i onda smo im spamovali zalbe i evo vec 3 godine mu redovno stize sve iz domace radinosti
 
Meni danas stize jedna UA...HU porucena 18.10., a vidim i da mi je par LA...HU koje su krajem oktobra imale HU-HU1005 konacno danas otisle na carinu. To su inace one "Fast delivery" koje su trebale da stignu do 15.11.
 
Ajd da kazemo da su mi stigle dve LA posiljke od 06.11. (izmenicna posta) odnosno 08.11. Potpisao ih postar umesto mene, a nije ih doneo :) valjda ce sutra.
 
Rokaj zalbe na njihovom sajtu, tako su radili i mom drugaru, zvali ga svaki put da dodje po postexpress pa su se bili jos vise osilili pa su mu i racune ostavljali u posti i onda smo im spamovali zalbe i evo vec 3 godine mu redovno stize sve iz domace radinosti
Necu nisam u tom fazonu, imam razumevanja, shvatam da su u haosu, pa cu svratiti licno, mogu da se iskombinujem... Samo ne volim posle one price "jadni" postari, rade pun gas, malo placeni, bla, bla...
 
Danas prošetao do moje pošte (11050), da vidim za UA HU pošiljke jer ništa ne stiže, kažu ima ih preko 10 000 u GPC, stići će a kad će ne zna se.
Možda bi bilo pametno da obustavimo kupovinu pošiljki bez praćenja jer ovako kako je sada možda ih dobijemo na proleće.
 
Sumnjiv mi je tr. number posiljke koju sam poručio 11.11. Prosla je sve moguce statuse, na alijevom tracking sistemu stoji zadnji :
2023-11-28 20:46
GMT+8
H500aa15a28e84fc8b66fdfd9000d5e337.png

Out for delivery
Received by local delivery company
To know more information,
Call the hotline: phone number: [email protected], kao i link do madjarske poste https://posta.hu/

Posiljka je formata LA054******HU. vidim pišete da nekome stižu normalno, dok nekima u tranzitu kroz mađarsku, a ovo drugo mi se uopšte ne sviđa.
Na zvanicnom tracking sistemu naše pošte je još nema.

nije prevelika para (50e) ali nadam se da je sve okej i da ce stici do NG .
 
Da li sve neregistrovane pošiljke idu na istu "gomilu" na kojoj su pošiljke iz Kine, kojih ima ogroman broj, ili se pošiljke iz drugih delova sveta procesuiraju odvojeno?
Čekam paket iz Amerike UE...US koji je imao praćenje na USPS sajtu dok nije ušao u Srbiju, a sada mu se gubi trag, pa ne znam da li je na carini ili nisu još ni došli do njega.
 
Zaista nema smisla da konstantno zatrpavate temu porukama o LA...HU , a takodje
i statusima za UA...HU posiljke koje bas kasne na relaciji Kina - Madjarska .

Postavio sam GENERATOR kodova za pracenje i stanje mozete pratiti na hiljadama primera.

Posto nije vidljivo kada su Ux...xx posiljke isporucene - to ima smisla da pisemo
cisto radi orijentacije sta je proslo kroz GPC i doslo do lokalnih posta.

Sto se tice nacina rada u Posti srbije to vise nema svrhe komentarisati...
Dok god budu radili po starom sistemu , nece biti bolje ( cak i da zaposle duplo vise postara :( )

Da su uveli pracenje svih posiljki i isporuku u postama ispraznili bi magacine za mesec dana.

@e46glogi

PE je zaseban sistem koji ima svoju tarifu - sada postoji novi cenovnik , pa ako nece da isporuce na adresu
minimum sto treba da trazis je umanjenje postarine.
Plus naravno zalba da ne zele da pruze uslugu koju imaju u ponudi.


@sanashi

U lokalnoj posti idu na istu gomilu :(

@pmb

Zar svaki dan treba da vam se pise molba da samo malo citate i da naucite da tumacite statuse ???

@Ljulje

Pre ce biti da je to 10.000 transportnih vreca sa posiljkama , a od prestanka narucivanja nema nista
 
PE je zaseban sistem koji ima svoju tarifu - sada postoji novi cenovnik , pa ako nece da isporuce na adresu
minimum sto treba da trazis je umanjenje postarine.
Plus naravno zalba da ne zele da pruze uslugu koju imaju u ponudi.

postex.jpg

Izvinjavam se na dezinformaciji - nisam koristio PE ovih dana pa nisam znao da ovo za sada ne vazi
Toliko u promenama (n) (n)(n)
 
U mom slučaju ne verujem da je posiljalac stavio tu opciju preuzimanje u posti, jer nigde se to ne navodi i postarina im je 350din fiksno.

Mogu misliti koje ce tek sada biti guzve na salterima🤦🏻‍♂️
 
Necu nisam u tom fazonu, imam razumevanja, shvatam da su u haosu, pa cu svratiti licno, mogu da se iskombinujem... Samo ne volim posle one price "jadni" postari, rade pun gas, malo placeni, bla, bla...
Kapiram te, ali tim potezom im dajes vetar u ledja sto se kaze, da nastave sa tobom i komsijama tako da rade, i sta recimo ne daj boze, desi se nesto da ne budes u stanju da odes do poste? Da li oni imaju razumevanja prema tebi? Da li si ti uzrokovao ovo sto su oni u haosu? Nemoj stavljati njihovu grbu sebi na ledja jer znas i sam da oni to ne bi uradili za tebe..

Inace porucio sam opet nesto 24.11 UA...HU i 30.11 LA...HU zanimljivo da za UA...HU pise kao da ce brze doci ajd da vidim i to uz ove situacije + praznici
 
Da li je neko imao situaciju da naruci nesto sa Alija od dva prodavca i dobije dva LPxxxx tracking broja koja su u stvari jedan LA....HU broj?
 
Imam mali upad, pošto se ne priča često o ovim Postpak pošiljkama između Srbije i Crne Gore. Poslata mi je pošiljka u formatu BA.....ME iz Crne Gore koja je u statusu "Pošiljka spakovana u vreću" (Podgorica) još od 15.11. Kako li se one kreću, kojom brzinom, pošto se stvorio haos u GPC-u?
 
Da li je neko imao situaciju da naruci nesto sa Alija od dva prodavca i dobije dva LPxxxx tracking broja koja su u stvari jedan LA....HU broj?
Ako si naručivao te proizvode u okviru one Super deal akcije na Ali gde mora da se naruči najmanje tri različita proizvoda da bi proizvod dobio po super deal ceni, onda je odgovor potvrdan.
U tom slučaju rade combine shipping.
 
RF...SG

15.11. SG-SGSINA, Receipt
19.11. Dispatched to overseas
25.11. NS Carina
01.12. Isporuceno
 
Napreduju, polako ali sigurno LA..HU
DatumMestoStatusPotpisnik
01.12.2023 03:10:3810200 GPC BEOGRADOtprema
28.11.2023 12:29:03RSBEGCOtprema
28.11.2023 07:49:2811003 IZMENIČNA POŠTAPrispela
30.10.2023 16:47:00HU-HU1005Prijem
 
Jutros odem u NS, Vojvodjanska, kolaps, 40 min cekao u redu, 20 ljudi u redu, masovno ljude zovu da dodju po posiljke.

Za svaki paket idu da traze, dok sam cekao, bilo ih je 3-4 da im ne mogu naci paket, bas lepo, dodjes izbleis u redu da bi ti na kraju rekli da ti ne mogu naci paket.

Verujem da ni njima nije lako, ali sa strajkom, obistavom rada su i sebi i korisnicima ucinili magarcu uslugu. Garantujem da pre februara nema sanse da izadju iz haosa, jos kad ih zatrpaju novogodisnje posiljke...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno