Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RSBEGC, Send item to domestic location (Inb)
RSBEGC, Receive item at office of exchange (Inb)


Na univerzalnom pracenju ovo je trenutno stanje,dok na Posti Srbije stoji status od pre 10 dana
kada je posiljka krenula verovatno iz Litvanije.
Da li ovo znaci da je na carini i kada mogu ocekivati urucenje ?
 
I meni stoji isti status i da je pošiljka poslata na carinjenje, status na sajtu pošte još uvek isti, prijem LT. Čudno, kasnili su statusi, ali ovoliko nisu.
 
@ dzokar

Onda ce verovatno i ove koje imam na pracenju stici za koji dan
( 10.12 Depart from transit country or district )

Sta paketici prodju tokom transporta , cudim se kako uopste dodju u komadu.
Jos ako ih neko u tranzitu "ispipka" ;)


@ ffg280

Da li imas Rx..LT kod ?

www. posta .rs/lat/alati/pracenje-posiljke.aspx
Mora da se pojavi status kada dodje na carinu
 
I moje praćenje je konačno proradilo, za pošiljku LS xxx xxx xxx NL, "The item is being processed by customs". Od 29. 11. je ona u Srbiji, skoro mjesec dana im je bilo potrebno da je puste, tj. nadam se da će je konačno isporučiti. Možda se nešto desi pa je sačekam do naredne godine. :D
 
Tek su se sada pojavili statusi na pošti, na izmeničnu paket stigao još jutros u 8h
 
Evo , stigao moj " famozni Madjar " postar doneo licno na kucni prag i naplatio mi 300 din , paket umotan u zutu ptt lepljivu traku , otvaran na carini , nije naplacena carina nego samo PDV i postansko otvaranje-zatavarnje ..... skoro MESEC dana je stajo na CARINI SRBIJE , sramota, , probio rokove za dostavu i jos 10 dana sto mi je prodavac produzio ... u kakvoj mi zemlji zivimo ... 20 komada karbonskih cevcica precnika 2-3 mm i duzine 50 cm koje sluze za modelarstvo ili izradu plovaka za ribolov . Boze ko radi na carini .... morao sam da se izvinem Kinezu i da mu dam bolju recenziju, nije on kriv na kraju , vec nasi carinici . Nadam se da ce te i Vi ostali koji ste u slicnoj situaciji dobiti svoju robu pa makar i sa zakasnjenjem .. ovo je mozda uvid u desavanja .
 

Prilozi

  • karbon cevcice.jpg
    karbon cevcice.jpg
    152.1 KB · Pregleda: 83
Evo , stigao moj " famozni Madjar " postar doneo licno na kucni prag i naplatio mi 300 din , paket umotan u zutu ptt lepljivu traku , otvaran na carini , nije naplacena carina nego samo PDV i postansko otvaranje-zatavarnje ..... skoro MESEC dana je stajo na CARINI SRBIJE , sramota, , probio rokove za dostavu i jos 10 dana sto mi je prodavac produzio ... u kakvoj mi zemlji zivimo ... 20 komada karbonskih cevcica precnika 2-3 mm i duzine 50 cm koje sluze za modelarstvo ili izradu plovaka za ribolov . Boze ko radi na carini .... morao sam da se izvinem Kinezu i da mu dam bolju recenziju, nije on kriv na kraju , vec nasi carinici . Nadam se da ce te i Vi ostali koji ste u slicnoj situaciji dobiti svoju robu pa makar i sa zakasnjenjem .. ovo je mozda uvid u desavanja .

A jel' i sada kada odes na sajt od ptt tracking_ga ne nalazi paket?
 
Ma strasno ludnica i ja molim boga da ne posalje preko HU a cekam dva
Danas stigla dva Latvija ,Order time: 11:10 Nov. 26 2021 , Order time: 12:58 Nov. 12 2021
 
skoro MESEC dana je stajo na CARINI SRBIJE , sramota, ,
Pre dve godine isto u decembru meni je paket mesec dana putovao iz Nemacke,naravno i ako je originalno
zapakovan proizvod bio u dodatnoj zastitnoj ambalazi (kutiji) oni su je otvorili i naplatili famoznih 100 dinara.
Cemu sluze ti skeneri i ostale stvarcice da se mora po svaku cenu otvarati svaki paket nego da
bi gomila neznalica,neradnika i parazita zivela na racun vecine !!?

Sinoc napisah da je rasulo u drzavnim sluzbama >>> jutros me docekase hladni radijatori ?

(n)
 
Vi odbijate da poverujete da oni to rade namerno, kako bi ljudi odustali od narucivanja. Njima ista plata i sa 10 i sa 10.000 paketa, sto bi radili kad ne moraju i ne vole
 
A jel' i sada kada odes na sajt od ptt tracking_ga ne nalazi paket?
Ne moze da se vidi Neregistrovan , nikad nije ni moglo , samo registrovani se vide na sajtu POSTE SRBIJE !!
Moja posiljka je pod ovim kodom za pracenje UA520268090HU i to je NEREGISTROVAN ali ALIEXPRESS salje i tvrdi da su sa PRACENJEM ... luda kuca
 
Da li je nekome skoro stizalo nešto preko Singapurćana?! Čisto me zanima orijentaciono koliko ću da čekam :)
 
Dva paketica UA****HU.

Jedan poslat 17 novembra, 28. novembra stoji da je stiglo u Budimpestu, 18. novembra da je stiglo u odredisnu zemlju. Juce stigla poruka da je paket stigao. Na ninji stoji Arrive at local delivery office 19.12., doduse jos me nije sacekao paket kuci.

Drugi poslat 22. novembra, sve isto dalje kao i prvi osimo sto jos uvek nema statusa da je paket stigao u lokalnu postu.

Videcemo kad ce stvarno da stigne, a svraticu i do poste da proverim.
 
Izgleda da su ovi nasi resili da pored "madjara" opet za**** i sa UB...LV.
Posiljke isti dan krenu iz LV - ovde ih isporucuju sa po 10-ak dana razlike.
 
Ne moze da se vidi Neregistrovan , nikad nije ni moglo , samo registrovani se vide na sajtu POSTE SRBIJE !!
Moja posiljka je pod ovim kodom za pracenje UA520268090HU i to je NEREGISTROVAN ali ALIEXPRESS salje i tvrdi da su sa PRACENJEM ... luda kuca
Ako je tvoja posiljka neregistrovana, kako onda znas da je bila na carini mesec dana? To jedino moze da pise na sajtu poste.
 
I do sada su LV pošiljke stizale za 7-15 dana od polaska iz Rige, koliko kapiram imaju tranzit, ne lete direktno do nas.
 
@ Univerzalac

Nismo se razumeli....

Npr. od posiljki koje su 7 ili 10.12 krenule iz LV deo je
isporucen tokom prosle nedelje , deo ove nedelje i za deo se jos ceka
isporuka na kucne adrese.
 
Izgleda da je belosvetska ludaja uopšte sa pošiljkama, svuda čekanje. Zadnje moje što je krenulo iz LV je 16.12., ono što je stiglo u LV 13.12. još stoji, nisu ni formirali vreću za slanje dalje (Collection LVA). U Hangzhou nešta za 1 dan završili izvozne papire, ono što je došlo dan dva ranije čeka za izvozne papire, da li su u pitanju bilioni pošiljaka pa gužva svuda, nema reda već šta se dograbi sa gomile.
Čini mi se da sam pročitao da su nekom stigle pošiljke sa malo pocepanom ambalažom ("koverat") izgleda da rade kao na traci naši carinici, malo pocepa provere radi i gledaju cifru sa pošiljke, da li je GPC zatrpan pa počeli da rasterećuju, rade kao protočne mašine pojma nemam.
 
Ako je tvoja posiljka neregistrovana, kako onda znas da je bila na carini mesec dana? To jedino moze da pise na sajtu poste.
Pa, za sve ostale pretrazivace posiljki ta posiljka moze da se nadje, samo za nas PTT nije registrovana... Luda kuca, ne samo nas PTT i carina, vec ceo svet.
Tako da je on informacije nasao na strani pretrazivacima, za koje je ta posiljka sa pracenjem.

Izgleda da je za PTT registrovana (moze se pronaci na sajtu PTT_a) samo ona koja pocinje sa R (ako sam dobro shvatio iz ranijih poruka, pretrazi sam ima objasnjeno)...
 
Pa, za sve ostale pretrazivace posiljki ta posiljka moze da se nadje, samo za nas PTT nije registrovana... Luda kuca, ne samo nas PTT i carina, vec ceo svet.
Tako da je on informacije nasao na strani pretrazivacima, za koje je ta posiljka sa pracenjem.

Izgleda da je za PTT registrovana (moze se pronaci na sajtu PTT_a) samo ona koja pocinje sa R (ako sam dobro shvatio iz ranijih poruka, pretrazi sam ima objasnjeno)...
Tacno tako, da mu ja ne odgovaram .. dao sam broj za pracenje i lepo se vide statusi i kad je stiglo u Srbiju jer to su okacili Madjari kad su prosledili posiljku u Srbiju a od Poste Srbije sam na upit mailom za tu posiljku dobio odgovor koji sam objavio ranije ali ajd ponovo :

Поштовани,
обавештавамо Вас да су предметне пошиљке нерегистроване писмоносне пошиљке у међународном поштанском саобраћају – мали пакети, који може да садрже робу и друге предмете. Нерегистровани мали пакет има јединствени бар-код идентификатор и чија је прва словна ознака U (друго слово у распону од А-Z) плус 9 цифара и на крају има кодну ознаку земље порекла, или може имати ознаку SY, GM, AS, LА, LP, S00, а која се наноси како би се обезбедило пружање прекограничних царинских електронских најава (у циљу једноставније и брже царинске процедуре). С обзиром да се ради о нерегистрованим пошиљкама, сагласно важећим прописима којима се уређује обављање поштанских услуга, не евидентирају се у поштанским исправама пошта и за исту није предвиђена опција праћења статуса.
Нерегистроване или тзв. обичне поштанске пошиљке, без регистрованог броја пријема се нигде у свету, па ни у Републици Србији, не евидентирају у поштанским исправама пошта, те се не прате у токовима преноса.
С поштовањем,
Пошта Србије
 

Prilozi

  • Posiljka preko Madjarske.png
    Posiljka preko Madjarske.png
    499.3 KB · Pregleda: 52
Naručio sam bateriju za telefon preko Joom-a pre 20ak dana i dali su mi ovaj broj za praćenje, koja je to pošta da li neko zna? Probao sam 17track, postalNinja ali niko ne prepozaje taj broj...
Capture.PNG
 
Tacno tako, da mu ja ne odgovaram .. dao sam broj za pracenje i lepo se vide statusi i kad je stiglo u Srbiju jer to su okacili Madjari kad su prosledili posiljku u Srbiju a od Poste Srbije sam na upit mailom za tu posiljku dobio odgovor koji sam objavio ranije ali ajd ponovo :

Поштовани,
обавештавамо Вас да су предметне пошиљке нерегистроване писмоносне пошиљке у међународном поштанском саобраћају – мали пакети, који може да садрже робу и друге предмете. Нерегистровани мали пакет има јединствени бар-код идентификатор и чија је прва словна ознака U (друго слово у распону од А-Z) плус 9 цифара и на крају има кодну ознаку земље порекла, или може имати ознаку SY, GM, AS, LА, LP, S00, а која се наноси како би се обезбедило пружање прекограничних царинских електронских најава (у циљу једноставније и брже царинске процедуре). С обзиром да се ради о нерегистрованим пошиљкама, сагласно важећим прописима којима се уређује обављање поштанских услуга, не евидентирају се у поштанским исправама пошта и за исту није предвиђена опција праћења статуса.
Нерегистроване или тзв. обичне поштанске пошиљке, без регистрованог броја пријема се нигде у свету, па ни у Републици Србији, не евидентирају у поштанским исправама пошта, те се не прате у токовима преноса.
С поштовањем,
Пошта Србије
ajd opet..; to su sve fejk statusi. neregistrovana pošiljka se ne prati

Нерегистроване или тзв. обичне поштанске пошиљке, без регистрованог броја пријема се нигде у свету, па ни у Републици Србији, не евидентирају у поштанским исправама пошта, те се не прате у токовима преноса.

Stvarno ne znam šta tu nije jasno
 
^ Naravno da ćeš da tražiš dispute ako nisi dobio proizvod.

Tebe kao kupca ne treba da zanimašta i gde je zapelo sa dostavom, ne moraš da zoveš Poštu i Carinu, to je problem prodavca i rizik poslovanja...
Dobro je da svi ljudi ne razmišljaju kao ti, jer u suprotnom bi nas kinezi odavno otpisali...
 
I treba ili da nas otpisu ili da u posti i carini pocnu da rade a prestanu da kradu. Svakako ne treba cutati i trpeti i otpisivati "izgubljene" posiljke tj. pare.
 
@PoiZone
I neregistrovane pošiljke su osigurane a ne otvaranjem spora daješ još više volje onima sa lepljivim prstima. Kad se sabere koliko pošta zemlje nestanka pošiljke izbroji za odštetu da vidiš kako se jure lepljivi prsti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno