Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ozbiljno ?
Preko koje logistike ? LP ?
e8c22c05d28e0db379d4413ba0087674.jpg
164698e44c97802f8332c47e330090dd.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Kod mene neki UB....LV putuju po 60+ dana i jos nisu stigli.. ali nisu poslati preko Gobal.
 
Stigao jedan LP
Promenio status u UD .... LT
Poslat 21.7.2020, zadnji status ... 1.8.2020.
 
Stigla 2 UH... TR
Poslednja poslata, jedan za 18, drugi za 19 dana..
Medjutim, imam neke UH... TR kojima vec 15 dana stoji da su prosledjeni iz Isambula, ali ih nema..
 
UD...LT poručen 12.8. stigao jutros. Yanwen je logistika.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Da li je neko imao situaciju da mu trackingu na svim sajtovima pise da je stiglo u Srbiju a da na sajtu poste jos uvek nema nista. Juce mi stigao sg paket ali se uopste ne pojavljuje da je stigao na sajtu poste nema uopste izmenicne poste

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока
Moguce da je stiglo u Srbiju ali jos uvek nije posta ubacila u svoj sistem,kada dodjes na red videces na sajtu poste prispece.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Stigla mi dva paketa poslata preko Yanwen-a. Jedan narucen 10.08., drugi 15.08. Oba išla preko Turske pošte sa tracking brojevima UH.....TR.

Sent from my Redmi Note 7
 
Kida li carina na iznose oko 30dolara za punjačem i ostalu el robu ili samo proslede pošti?
 
Kida, pogotovo ako im ne posaljes dokaz o uplati. Ako posaljes, onda ce ti naplatiti 600din za pdv i jos 140din za otvaranje posiljke. Zaokruzi ga na 750din da ces platiti.
Već su mi tako carinili punjače pre..
Nema tu ništa da im ja šaljem , poštar ti donese papir ti preuzmeš ili ne...nema šta da dokazujemo.
Oni lupe vrednost kako oni hoće :(
 
Već su mi tako carinili punjače pre..
Nema tu ništa da im ja šaljem , poštar ti donese papir ti preuzmeš ili ne...nema šta da dokazujemo.
Oni lupe vrednost kako oni hoće :(
Ili da kontaktiras prodavca kada nesto kupujes da ti u paket stavi i fakturu. Nije pravilo da uvek opale pdv.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Koliki je prosek pristizanja paketa od tog poslednjeg statusa da su krenuli iz Istanbula?!

Zavisi zadnji paket kod mene 4 dana. Pre nekih 2 meseca su isto tako bili nekih sta znam 5-7 dana najvise, medjutim neki zaeb se desio sa pretposlednjim posiljkama preko Turske came tamo vec evo skoro ce mesec dana, ove nakon toga stizu redovno i brzo, kao da su ostali bez tog tereta da se prevrnulo negde, izgubilo itd, nista mi nije jasno.

Inace u atacmentu je kako izgleda samo jedan deo ubedjivanja prodavca da posalje preko Turaka. Nudio je da posalje preko Kineske poste gde je postarina 22$, paketic tezine oko 100-150 grama, kada sam mu objasnio iz koje sam zemlje i da Kineska posta kod nas ne funkcionise preko 6 meseci poceo sam da ga ubedjujem da posalje preko Turaka ako se snadje. Sto meni samo govori da oni redovno i dalje mogu da salju i salju Kineskom postom u vece zemlje, tipa USA, Britaniju, Australiju...
 

Prilozi

  • 3663.png
    3663.png
    82.8 KB · Pregleda: 71
Evo, nakon 145 dana stiglo do Srbije, nadam se da će i do mene [emoji23]
bc23447071494d85f109051ff83ef06c.jpg


Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Kontaktirao sam Letonsku postu sa kilomentarskim mejlom za one posiljke iz maja i juna meseca, ne mogu vise da cekam. Ako je taj kontejner stvarno izgubljen negde neka kazu i to je to. Nema smisla vise, da znam barem da narucim ponovo.
Ovo je njihov mejl. Ako zeli jos neko da pise, da vrsimo malo pritisak mada dzabe :)

[email protected]
 
Ljudi da li ste realni, pisete letonskoj posti? Pa koliko njih zabole za tamo neku tranzitnu posiljku?

Sad oni ispadaju glavni krivci?

A komentari tipa besneti na tamo neku postu, nemati strpljenja, ne razumem?! Prvo jedni besneli na kineze, pa na nasu postu, e ajmo sad redom na letonce.

Evo licno sam pre par dana postavio da su mi je u petak stigla posiljka preko LV, koja je u maju porucena, a pre 15ak dana dva koje su nesto ranije poslate... Ako je po tome gledati, polako, ove iz juna treba tek da stignu na red.



Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Jel ovo znaci da je stiglo u Letoniju? Nesto mi mnogo brzo da stigne do nas.. UB....LV

Ovo je sa Cainiao sajta, kaze "Your parcel has arrived in the country of destination."


Post office collection.

2020-09-07 15:49:25

Depart from transit country or district

2020-09-07 15:49:25

Arrive at transit country or district

2020-09-07 15:49:25

Arrive at destination

2020-09-06 18:30:00

Handover to airline

2020-09-06 05:29:30

Received in Shenzhen

2020-08-30 20:37:29

Outbound in sorting center

2020-08-29 23:54:58

Inbound in sorting center

2020-08-29 03:13:54

Accepted by carrier

2020-08-29 02:43:54




A ovo kaze 17track:

Latvia > Serbia 2020-09-07 12:49 Parcel has arrived at transit location



2020-09-07 12:49

Parcel has arrived at transit location
2020-09-07 12:49

Parcel collected at transit location
2020-09-07 12:49

Parcel sent to last mile
2020-08-29 15:54

Parcel bag & parcel data received
2020-08-28 02:43

Parcel notify received
 
Odgovor od Letonske poste, kao da su pravljeni na isti kalup kao i ovi nasi. Pitas ih jedno a oni odgovaraju nesto sasvim drugo... kao roboti. Pitao sam zbog cega nikome nisu stigle te posiljke iz maja i juna meseca i zasto na sajtu njihove poste nema onih drugih statusa... oni mi odgovaraju da posiljka koja pocilje sa UB nema pracenje kroz Srbiju vec da to imaju posiljke koje pocinju sa R (na njihovom primeru pocinje sa RS). Sto sam naravno i sam znao, nisam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Pitao sam nesto sasvim deseto... ali dzabe to je borba sa vetrenjacama. Moj je savet da dignete dispute svi koji imate iz maja i juna jer je to izgubljeno negde 100% i nece nikad stici. Nema ni smisla da se ceka vise jer je proslo 4 meseca.


''Good day!
The recorded small package must be a standard barcode starting with the letter R, for example RS123456789LV. This shipment number can be traced.
Shipment starting with no. The shipment number is not registered in UB, the shipment was sent as simple, so it is not possible to get information about its location.
We explain that a simple shipment is delivered to the addressee in a mailbox without receiving a signature on receipt of the shipment. If the item cannot be placed in the mailbox due to its size, the Mail will send the recipient an invitation to go to the post office to receive the item. Therefore, it is not possible for Latvijas Pasts to find out information about a simple item.

We would like to point out that any delivery deadlines and quality standards have now been abolished at international level and are not in force.
Deliveries are also hampered by shipping congestion and queues at international transit airports.
Latvijas Pasta invites customers to be understanding in these exceptional circumstances and to count on longer delivery times for mailings, which cannot be determined precisely in all cases.''
 
Pa kako meni onda nakon 145 dana se pojavi posiljka i stigne u srbiju?

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
a7c31f10aa0492c147d8c6d3173cbe87.jpg
 
Poslednja izmena:
To je drugo familijo, to su registrovane posiljke preko Singapruske poste. Ta Singapurska posta je pre ove gluposti od virusa isporucivala nekad i posiljke u roku od samo 7 do 10 dana. Cesto se desavalo da manje dana putuje iz Singapura do Srbije nego sto putuje po Srbiji ... dok stigne na izmenicnu pa sa izmenicne dok je proslede carini a carina je zadrzi itd.

Ja sam slao mejl Letonskoj posti i ovo je njihov odgovor.
 
Vidi, letonci jesu EU, davno su izasli iz SSSR, al veruj mi SSSR ne moze jos uvek izaci iz njih. Tako da nemoj puno ocekivati od njih, nista bolji nisu ni od nase poste.
Radim 5 godina sa letoncima i znam o cemu pricam.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Da li se nekome desilo da mu pošalju iz nemačke ida naša pošta uopšte nema tracking za pošiljku?
Pošiljka je plaćena i tracing broj postoji, ali naša pošta nema zapis o pošiljci, dok na postal ninja dobijem:
"The item was scanned in the country of destination. Unfortunately the tracking and tracing of the destination country does not offer a data interface with the tracking and tracing of Deutsche Post AG. Further information may be provided by the website of the country of destination"

A onda odem na Universal Postal Union kaže mi:
Departure from inward office of exchange BEOGRAD C

Nadam se da će uskoro stići. U pitanju je jedan oem flat kablić koji verovatno putuje kao obično pismo ili šta već, ali da napši nemaju pojma mi je malo čudno jer je broj RC(9 cifara)DE.
 
@ qwerty96

Turci odgovaraju isto - nema pracenja neregistrovanih posiljki

Od posrednika SY , YW ... nema odgovora.

Mnogo je posrednika i nacionalne poste generalno "zabole" za sve neregistrovane posiljke.

Trazite refund posle 120 dana . Ako je trgovac normalan tj. zeli da normalno komunicira , platite mu ponovo ako posiljka stigne...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno