Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@gandalfblack
Traži od prodavca da ti produži vreme za dostavu. Svi čekamo, tako da si i ti u toj grupi s nama.
 
Cekam neke pakete sa alija i pre dva dana je promenjen status na jednom paketu da je dostavljeno, to jest istekla su ona dva meseca za dostavu. Kada pogledam Track Order, poslednje promene su bile 14.4 (Arrive export exchange). Da li da otvaram dispute, mislim malo mi glupo, razumem situaciju. Ocekujem da ce to na kraju stici, opet moze i da ne stigne , a meni proslo vreme za zalbu.

Kad istekne protection otvori dispute.
 
Ovo nesto munjevito[emoji12]
c54f40d9b5c16b0b40a8870ec1224001.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Šta znači ovo poslednje gore, kako da znam da li je još na carini ili šta se dešava.
4b0ad66fe979702596c5e869f8564e8c.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Meni je malopre stigla pošiljka, i to doneo poštar na vrata.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Meni juce 4 paketa stiglo danas jedan, izgleda da se lagano normalizuje situacija. Samo Singapure Post i dalje ne pusta pakete.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kako mislis "i dalje ne pusta pakete", meni pre 2-3 dana pustili, pisao sam?
Nije kao ranije sporije je, ali se pustaju paketi jer je meni taj paket stajao tamo tacno mesec dana.
 
I niska carina spora,ranije mi sutradan stizao paket,danas ga nema,kad ce biti,videcemo.
 
Prvi put imam jedan paket preko SunYou pošte sa kodom za praćenje SYRMxxx što bi po kodu trebalo da znači da je registrovana pošiljka.
Dobio sam status da je pošiljka stigla na aerodrom u Srbiju ali nije stigla kod mene nakon dva dana.
Da li je imao neko iskustva sa ovom poštom, ima li prave statuse ili lažne kao obično kod SunYou?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Meni je posiljka stigla pre 10 dana u srbiju a jos nije stigla do mene.
 
https://www.17track.net/en

https://postal.ninja/en

Ta posiljka UC...YP je isla preko Turske UH...TR i 3.4.2020
je stigla u Srbiju.
Pitanje je kada ce je ( i da li ce ) proslediti na kucnu adresu


Ima gomila primera da posiljke stoje po mesec i vise dana u
magacinima ( aerodgrom,gpc,lokalna posta ) u Srbiji


UB..LV posiljke koje imaju status da su stigle 28.03 , od 5 komada ( za koje imam podatke ) je samo jedana ( najsitnija ) posiljka isporucena

UH..TR stizu petkom u Srbiju
 
@Rax032 to nije registrovana posiljka
Trebala je prvobitno da ide preko China post registered air mail i srećom Kinez na svoju ruku pošalje preko ovih. Mada mi je nebitan paket skroz, ako stigne stigne ako ne nema veze.
Negde sam našao na redditu da kao ove SYRMxxx pošiljke jesu registrovane, nisu klasične SunYou ali ko će ga znati.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
SunYou je samo posrednik, svaka takva pošiljka u nekom trenutku mora da dobije tracking broj u međunarodnom formatu (2 slova - 9 brojeva - dva slova za oznaku zemlje). Kad ti objave taj broj lako ćeš videti da li je registrovana ili ne (ja lično nisam čuo za registrovane preko SunYou, ali to ne mora ništa da znači). Ubaci dakle taj broj koji imaš u neku od boljih tracking aplikacija i vidi koji ti je "pravi" broj. Ono što sam do sada viđao za njih je uglavnom neregistrovana pošta preko Tongoanske poštanske administracije (zadnja slova TO)
 
Već sam je pratio preko postalninja i TrackCheckera, nema nikakav novi broj za praćenje. Sve vreme statusi su od Sun You logistics.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Odgovor na neka pitanja iz poslednih par dana (da li naručivati i koji shipping izabrati).
Danas sam preuzeo 3 registrovane CN pošiljke koje su juče stigle, a imale su bezbroj statusa "poletanja" od 10. do 20. aprila (naručeno još u martu). Tako da ipak nekako idu...
Singapurski paketi su takođe problematični, jedan stari mi je stigao pre 7 dana, ovi noviji za sada i ne kreću iz SG, tako da tu varijantu za sada ne bih savetovao. Verovatno ima veze to što je u SG ponovo buknula epidemija.
Čini se da ima veze i odakle je prodavac, neki i dalje šalju preko SG za Srbiju, pa kad stigne - stigne, a neki (koji šalju samo preko SG) su nas jednostavno izbacili iz spiska zemalja gde može da se šalje.
Neregistrovane pošiljke generalno stižu, samo što je kašnjenje ponekad dosta veliko od datuma kada su stigle u Srbiju.
Moj savet je, ako ikako može, izabrati Cainiao Economy ili Cainiao Global Economy. Najniže su poštarine (još uvek često i free of charge), a najveća šansa da stigne, doduše za oko mesec dana ili više. A i statistički je najmanja šansa da se izgube.
 
Evo ga jedan moj. Danas je 24.04.

Danas je tacno 2 meseca od poslednjeg update-a.
abf21cf7b03788a8f448a8ef037ffec9.jpg


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
@BaneCC

To ti je neregistrovana CN pošta. Trenutno je ukinuta zbog epidemije. Imam i ja par takvih i ko zna kad će da stignu. Takve pošiljke su i inače poznate po tome što su i u najregularnijim vremenima ponekad kasnile i po 5-6 meseci.
 
Dva poslednja statusa su "GMTC departed" i "Serbia-Arrive at destination country airport".

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Pogledaj još jednom da ti nije promaklo - npr. na sajtu Postal Ninja ti taj broj stoji odmah pri vrhu (pre svih statusa) kao stavka "Alternative numbers". Ako nema onda se predajem, nemam drugih ideja.
Taj GMTC ti je inače opšta skraćenica za tranzitnu zemlju čiji kod treba da dobiješ.
 
Znam šta mi pričaš, znam za alternativne brojeve za praćenje ali ovde ga nema, samo ovaj SYRMxxx i to je to.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Znam šta mi pričaš, znam za alternativne brojeve za praćenje ali ovde ga nema, samo ovaj SYRMxxx i to je to.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

OK, nisam znao da ti je to sve poznato. Evo sad sam malo i ja proguglao i stvarno postoje takvi kodovi, ima i SYCN i slično, nemam pojma o čemu se radi. Možda će neko drugi znati ?
 
@BaneCC

To ti je neregistrovana CN pošta. Trenutno je ukinuta zbog epidemije. Imam i ja par takvih i ko zna kad će da stignu. Takve pošiljke su i inače poznate po tome što su i u najregularnijim vremenima ponekad kasnile i po 5-6 meseci.
Sta je pametno uraditi po isteku zastite, refund ili cekas?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Sg post više ni ne proveravam.
Imam samo jednu re..cn koja je kupljena jos pre 2 meseca. Vidim u tranzitu je.

Nažalost 10ak drugih su sve sg.


3f93b088e742972f7547cf7d95b4a08b.jpg
 
Poslednja izmena:
Sta je pametno uraditi po isteku zastite, refund ili cekas?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Po isteku zaštite svakako refund, možeš eventualno da sačekaš još desetak dana da vidiš da li će stići (imaš fore 15 dana od isteka zaštite da pokreneš postupak).
Ali pre isteka zaštite možeš da tražiš produženje roka od prodavca - to je najbezbolniji način za obojicu, a ako ti ne produži, onda znaš da si bar uradio sve što je do tebe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno