Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E da još jednom pohvalim NS carinu po gluposti, poručim proizvod od 2 evra neregistrovanom poštom, putuje mesec dana do nas, tri nedelje stoji na carini a onda taj isti proizvod procene na 20$ i dažbine odrežu na 425 din + 150 din otvaranje pošiljke. Najveća glupost u svemu je to što oni izgleda vrednost sa deklaracije koja piše 2.0$ oni čitaju kao 20$ i prema tome procenjuju PDV. Ne znam na koji način da im objasnim da 2.0% nije jednako 20$, to mi se dešava već ne znam ni ja koji put. Čak i prodavcima pišem da ne stavljaju vrednost na pošiljci jer ako budu stavljali dve ili tri decimale iza zareza, tek onda sam nadrljao.
5baf624ee60f88ef4fe99e5c764813ef.jpg
 
Poslednja izmena:
I da opet naruci i ceka jos 2 meseca... hendikep situacija :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma nisam, primili moji, što reče čovek jel vredi čekati 2 meseca zbog 600 dinara. U ostalom ko mi garantuje da za dva meseca neće proceniti na 50 ili 100 dolara? Pa ću se onda češati i raznišljati da mi je procenio bar na 20-30$. Apsurd je u tome što koliko ja znam i imam iskustva, neregistrovane pošiljke od 20$ i ne postoje. Retkost je da prodavac šalje neregistrovano ako je vrednost preko 5$, čak i kada sam kliknuo na neregistovanu besplatu pošiljku za malo veće iznose prodavac je sam o svom trošku poslao registrovanom.
 
Poslednja izmena:
Pomerila se planina GUANGZHOU, doduse za jednu posiljku koja tamo stoji od 05.08. Danas 26. 09. nov status al security return :) , tako da iz Guangzhou-a su vratili paket u Shenzhen. :D
 
Inace onaj paket sa neznam ni sam sa kolikim brojem security return-a koji sam spominjao je napustio kinu i verovatno sledece nedelje stize na cilj.
 
Zdravo svima, da li je nekome u skorije vreme stizao paket poslat registrovanom kineskom postom? RV....CN i slicno.
Voleo bih da vidim kako se menjaju statusi i vremena izmedju istih. Na proslih nekoliko strana nisam nasao.
Hvala
 
možeš i na kineskom da dobiješ ako ti je lakše [emoji39]
a31cac9d2bcf19efae5d1ca620335177.jpg


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
možeš i na kineskom da dobiješ ako ti je lakše [emoji39]
a31cac9d2bcf19efae5d1ca620335177.jpg


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Uh 17 dana od navodnog "poletanja" pa do Beograda. Pre bih rekao da ga peske nose ili da nije ni krenuo. Ja imam ovaj status Beijing, Airlines od 19.9. tako da sad znam barem kada da ocekujem.

Hvala puno
 
Ova posiljka sto je vraćena (security return) iz Guangzhou-a u Senhzhen, je ponovo krenula za Guangzhou - govorim o posiljci koja je bila bezmalo 2 meseca zaglavljena.

Jedna zalutala u Moldaviju nasla put do Srbije :), stigla u izmenicnu postu.
 
Da ispravim nepravdu (nepravedno optuzena Posta za kradju), posiljka od 1,5$ koja je u Srbiju usla 22. avgusta je danas ipak stigla, niko je nije ukrao.
 
Ma nisam, primili moji, što reče čovek jel vredi čekati 2 meseca zbog 600 dinara. U ostalom ko mi garantuje da za dva meseca neće proceniti na 50 ili 100 dolara? Pa ću se onda češati i raznišljati da mi je procenio bar na 20-30$. Apsurd je u tome što koliko ja znam i imam iskustva, neregistrovane pošiljke od 20$ i ne postoje. Retkost je da prodavac šalje neregistrovano ako je vrednost preko 5$, čak i kada sam kliknuo na neregistovanu besplatu pošiljku za malo veće iznose prodavac je sam o svom trošku poslao registrovanom.


Ja imam jednu poslatu neregistrovanu pošiljku čija je vrednost oko 65$. Ne razumem zasto je kinez to uradio ali uradio je. S obzirom da ni predhodnu neregistrovanu nisam dobio (iako je po pracenju ušla u Srbiju) osecam da će biti problema i sa ovom..
Joj Joj :whip:
 
Meni to liči na pokušaj prevare, dao ti je broj neke neregistrovane male vrednosti koja je poslata u Srbiju nekom drugom, po sistemu ako prođe prođe, ide na to da nećeš tražiti refund. Ako tražiš refund dobićeš ga i to je to.
 
Poslednja izmena:
Vidi ovako..ako po pracenju se vidi da je posiljka usla u Srbiju a ja je nisam dobio Aliexpress nece da prihvati dispute i refund..kazu obratite se vašoj lokalnoj pošti.. Tako te dovede u mat poziciju.

Mada iskreno ovo je prvi put za sve ove godine da kinez salje nesto vrednije kao neregistrovanu posiljku..
 
Poslednja izmena:
Jedna pošiljka Cainio Super Global economy, tracking broj UA... TO stigla za 12 dana u Srbiju. Prvi put imam iskustvo sa ovom poštom i prijatno sam iznenađen.
I dalje čekam jednu tursku koja je od 10.9. u Basaksehiru.
Jedna RP...CN ušla u Srbiju nakon 30 i kusur dana, od izlaska iz Kine do ulaska u Srbiju prošlo 17 dana...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Prvi put imam ovu poruku od nekog paketa. Da li je stigao u zemlju ili tek treba da stigne u zemlju?
6c12c63afa8148c4e9245b9f307e841a.jpg


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Tek je poslato.
 
Uh,cudi me da im je trebalo 10 dana da posalju. Svi pisu da stize za 12-15 dana u srbiju.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Danas mi stigla pošiljka preko latvia post skoro sam bio vec odustao od nje pošto je tracking bio samo do srbije ušao u srbiju 3.09 naj obicnija futrola za telefon poslali na carinu i naplatili 100 otvaranje paketa.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Vidi ovako..ako po pracenju se vidi da je posiljka usla u Srbiju a ja je nisam dobio Aliexpress nece da prihvati dispute i refund..kazu obratite se vašoj lokalnoj pošti.. Tako te dovede u mat poziciju.

Mada iskreno ovo je prvi put za sve ove godine da kinez salje nesto vrednije kao neregistrovanu posiljku..
Ako je u pitanju neregistrovana pošiljka nije tako, imao sam nekoliko takvih koje su rešene u moju korist i ako je imalo status da je "arrived in destination country"
 
Gledam ovo i mislim da je za celu ovu zavrzlamu sa Turcima krivac Yanwen Logistics.
Yanwen je oduvek bio problematican i po svemu sudeci status Item was uplifted to flight to destination country je njihovo maslo.
Taj status nije postojao sve dok Yanwen Logistics nije poceo da salje paketice preko Turske.

Isto i Item Posted Over The Counter to Serbia za UC..MY pre nego sto su Malezijce izbacili i ubacili Turke.

12.9 Item was uplifted to flight to destination country - taj status nije postojao pre par ( 5-6 ) dana

Evo isti primer i za posiljku koja je isla u Sloveniju i isporucena je 31.07

2019-07-09 08:15 - Destination Country, Item arrived to destination country.
2019-07-09 07:00 - Turkey, ISTANBUL, Item was uplifted to flight to destination country.
u periodu kada je isporucena postojao je samo status
2019-07-08 11:58 - İSTANBUL(AVR), BAŞAKŞEHİR, Item Forwarded to Destination Country


Nekako mi izgleda da je ipak "tursko maslo". Na postal.ninja kad ubacim Yanwen TN poslednji statusi su ovi:

Sep 12, 2019 11:27 (YANWEN Logistics) İSTANBUL(AVR)BAŞAKŞEHİR Item Forwarded to Destination Country
Sep 12, 2019 11:27 (Aliexpress-Cainiao) Item Forwarded to Destination Country, İSTANBUL(AVR)BAŞAKŞEHİR

a kad ubacim odgovarajući turski TN u Gonderi Takip:

12/09/2019 11:27:22 Item Forwarded to Destination Country İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
13/09/2019 07:40:00 Item was uplifted to flight to destination country. - - ISTANBUL Turkey
13/09/2019 08:20:00 Item arrived to destination country. - - Destination Country


Tj. izgleda da poslednja 2 statusa dodaje baš turski PTT, obzirom da oni daju samo svoje statuse.

Kako god bilo, već su prošle 2 nedelje, a pošiljki nema. Ja čekam desetak iz tog perioda.
 
Napisao sam poruku preko mobilnog nego se obrisala. Mislim da je kriv Yanwen i njihovi statusi. Rekao bih da kad oni napišu da je nešto stiglo u Tursku je zapravo tek poslato u Tursku. Jer je prethodni status dva, tri dana razlike kada je paket bio u Pekingu. Nema šanse da iz Pekinga dođe u Instanbul za samo dva, tri dana.
 
Zapravo ima, tj. bilo je bar tako ranije. Meni su pošiljke koje su imale direktno turski TN stizale na kuću najčešće za 7 dana od slanja iz Kine, a rekord je bio 4 dana. Doduše to je sve bilo prošle godine, možda sada nisu iste okolnosti, ko će ga znati ...
 
Yanwen samo prati do trenutka kad proslede Truskoj posti a dalje sve preuzima Turski PTT kao sto ytrewq napisa.

Za sad upedljivo najbrze stigla posiljka komsiji RY****CN. 08.09. poslata a 21.09. isporucena na adresu (doduse nije video da je postar ostavio cedulju, tek danas preuzeo) inace prosla posiljka i kroz carinu.
Inace na 17track uopste nije registrovao posiljku a ninja sve statuse regularno izbacio :D
 
Nista se sa YW nije promenilo - isto su se ponasali i pre 2 godine i izmisljali statuse o prispecu u Srbiju.
Tada su posiljke isle preko China Post Small Packet Plus ( Ux...CN )
Kada posiljka stigne posle 30-60 dana , videlo se da se prvih par statusa poklapa , ali bar na http://track-chinapost.com/
nije bilo laznih statusa o prispecu u Srbiju.

ywcp.jpg

Da vidimo sada kada ce ovo biti isporuceno


ywtr.jpg
 
Jel iz Singapura ide direktno za Srbiju ili opet preseda negde?!

6749cfc6bdce7dce1d166618da84a94a.jpg
 
Poslednja izmena:
Stigla danas jedna tura RP/RV****CN otpremljena na avion 20.09.
Ako je kao i dosad verovatno su stigle neke UR****CN.
Sutra verovatno stizu i singapurci natovareni 25.09.
 
Meni bi trebao singapurac da stigne natovaren sutra ili u ponedeljak i u toku nedelje ocekujem isporuku

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno