Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sada verovatno uopste ne salju Kinezi, cekaju da se nakupi 11.11. pa da salju dzumle, a to onda potraje i po mesec i vise.
Znaci, ako je nesto sto stranci cesto kupuju na Ali-u, ja mislim da nema smisla ocekivati da to dodje pre decembra, ili cak sredine decembra. Tipa maske za telefon, Xiaomi stvari...
 
Zavisi ko salje i odakle, uglavnom 15-20 dana.
Ako narucite nesto iz prodavnice iz Pekinga recimo a da je normalna situacija da nema nekih kasnjenja i ostalih gluposti kao sto je sada bilo preki kineske poste, stize ispod 10 do 10 dana kod vas, sitnice neke koje ne pregledaju, provereno vise puta, a ako ide iz drugih gradova onda je cekanje dosta duze jer treba da se dovuce do Pekinga pa tek da poleti itd.
 
Čekam jedan manji paket iz Bugarske poslat 26. 10. - mislio sam stiže danas nakon desetak jer nema praćenja (pa verujem nije priority), ali nije. Ima li to veze sa štrajkom (koji apsolutno podržavam), tj. da li sva međunarodna pošta kasni/biva neisporučena ovih dana?
 
Ja sam 2 oktobra porucio 5 stavki sa alija i 3 su mi dosle dok preostale dve nista. Da ocekujem to ili ne? Koliko znam posta i carina su u rasulu.
 
Evo u BiH ne strajkuju pa se ceka s Alija od 20-40 dana.. Cool, docice

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ma sve ok, kapirwm da ce doci. Nego ova 3 artikla dosla za 15-ak dana pa mi zato cudno zasto nema preostalih dva.
 
Isto mi se desava, nekad izgubim nadu pa stigne nakon 45 dana npr, a nekad stigne neocekivano brzo.. Više faktora tu utice

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Nisam baš nešto iskusan sa ovim jel sve u redu što se tiče mog paketa?
Već dva dana mi stoji ovaj poslednji status?
ScreenHunter_01 Nov. 07 12.28.jpg
 
Popakovano je sve i čeka let.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sada verovatno uopste ne salju Kinezi, cekaju da se nakupi 11.11. pa da salju dzumle, a to onda potraje i po mesec i vise.
Znaci, ako je nesto sto stranci cesto kupuju na Ali-u, ja mislim da nema smisla ocekivati da to dodje pre decembra, ili cak sredine decembra. Tipa maske za telefon, Xiaomi stvari...

Znaju i u januaru da stignu od crnog petka, em je nenermalana gužva svuda (što sa dostavom, što sa carinom), em dolaze i naši praznici i ne radni dani... Sada što naručiš ima šanse da ti stigne u nekom ok roku. Šalju, ja sam naručio par stvari, ono što imaju na stanju šalju brzo (ovo važi za GearBest, u zadnje vreme više poručujem odatle, nisam do sada dobio ni jednu kopiju).
 
Poslednja izmena:
Nisam baš nešto iskusan sa ovim jel sve u redu što se tiče mog paketa?
Već dva dana mi stoji ovaj poslednji status?
Pogledajte prilog 240041

Popakovano je sve i čeka let.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ja u zivotu nisam video da je ijedna posiljka iz Kine poletela sa druge lokacije sem Pekinga tako da ovo 99% nije tacno, iz Guangzhou-a mora ici za Peking pa tek onda da poleti.
To sto ti se status ne menja 2 dana nije nista meni se nije menjao po 15 dana zbog nekih komunistickih cuda koja su se skoro odrzavala u Kini i zbog kojih je bilo masovno kasnjenje.
 
Posiljka poslata 26.10., Singapore post (no tracking), stigla danas (07.11).
 
Ja u zivotu nisam video da je ijedna posiljka iz Kine poletela sa druge lokacije sem Pekinga tako da ovo 99% nije tacno, iz Guangzhou-a mora ici za Peking pa tek onda da poleti.
To sto ti se status ne menja 2 dana nije nista meni se nije menjao po 15 dana zbog nekih komunistickih cuda koja su se skoro odrzavala u Kini i zbog kojih je bilo masovno kasnjenje.
Upravo čitam status pre 1 minuta novi, pošiljka je sada u Pekingu.
Послато са Redmi Note 4X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Upravo čitam status pre 1 minuta novi, pošiljka je sada u Pekingu.
Послато са Redmi Note 4X уз помоћ Тапатока

Ma da bre, nema sanse da ista poleti ka nama sem iz Pekinga. Brzo ti statusi idu izgleda da su se malo otkocili...
 
Pa rekoh spakovano za izvoz, mora da je čitava paleta ili šta već čekala da dođe ma red, nije niko rekao da neće za Peking...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Popakovano je sve i čeka let.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Pa rekoh spakovano za izvoz, mora da je čitava paleta ili šta već čekala da dođe ma red, nije niko rekao da neće za Peking...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ne nisi to rekao, rekao si da je spakovano i da ceka let, a poleteti ne moze dok ne dodje za Peking, gde bi trebalo da ima jos par statusa da je stiglo u procesing centar da je prebaceno u neki drugi, da je stiglo na aerodrom i tek onda da je poletelo. Pozz.
 
Poletelo iz Pekinga još juče samo su statusi kasnili, noćas oko 12 sam dobio poslednji status
Shiped by air
 
Imate li informacije, jel ovaj štrajk (koji u stvari ne postoji ;-) ) utiče na obradu pošiljki? U smislu da se duže čeka?


...shit has hit the fan...
 
Jel imao neko skoro paket preko China Post registered airmail?
Koliko je vremena trebalo paketu, od momenta napustanja Kine da stigne do Srbije?
 
To vreme je dosta promenljivo. Od dva dana do dve nedelje, okvirno.
 
To vreme je dosta promenljivo. Od dva dana do dve nedelje, okvirno.
Verovatno zavisi od leta na koji naleti u Pekingu. Negde sam pročitao da od skoro ima direktni let Peking-Beograd, sad samo ne znam da li se to odnosi i na pošiljke pošto se u vesti pominje isključivo putnički prevoz.
 
Do sada sam gomilu puta naručivao ali mi je ovo ubedljivo najsporija pošiljka. Više puta mi je izbacivao neki "return note (48)", ali pošiljka nekako i dalje napreduje. 17track je stavio "alert" status što prvi put vidim. Po objašnjenju je pošiljka oštećena, izgubljena ili vraćena nazad ali se sa vremena na vreme promeni nešto, tako da mi nije jasno. Po poslednjem statusu, koliko razumem, bi trebalo da je poslaz za Srbiju ali od tada ništa. Imao je neko slično iskustvo?
Kinezkinja Lina mi kaže da je sve u redu, ali meni smrdi tu nešto :D

tracking.png
 
Imate li informacije, jel ovaj štrajk (koji u stvari ne postoji ;-) ) utiče na obradu pošiljki? U smislu da se duže čeka?

Moj poštar mi reče da je obustavljen protok (izlaz i ulaz) kroz zemunski centar, koliko znam to je glavni poštanski centar u Beogradu gde stižu pošiljke posle izmenične pošte i carine? U međuvremenu čekam običnu međunarodnu pošiljku iz Bugarske već dve nedelje.
 
Moj poštar mi reče da je obustavljen protok (izlaz i ulaz) kroz zemunski centar, koliko znam to je glavni poštanski centar u Beogradu gde stižu pošiljke posle izmenične pošte i carine? U međuvremenu čekam običnu međunarodnu pošiljku iz Bugarske već dve nedelje.
Nešto se stvarno događa sa tim ķašnjenjima, sve kasni verovatno baš štrajk utiče na to... Poslato mi je nešto juče iz Beograda preporučenim pismom danas je trebalo da stigne naravno nije.

Послато са Redmi Note 4X уз помоћ Тапатока
 
Nešto se stvarno događa sa tim ķašnjenjima, sve kasni verovatno baš štrajk utiče na to... Poslato mi je nešto juče iz Beograda preporučenim pismom danas je trebalo da stigne naravno nije.

Послато са Redmi Note 4X уз помоћ Тапатока
Da se nadovežem zašto prihvataju pakete ako ne mogu da ispoštuju rokove dostave?

Послато са Redmi Note 4X уз помоћ Тапатока
 
Da se nadovežem zašto prihvataju pakete ako ne mogu da ispoštuju rokove dostave?

Послато са Redmi Note 4X уз помоћ Тапатока
Koje rokove??? Nema rok za preporučenu pošiljku. Meni je juce poslata preporuka iz NS i danas stigla u bgd.

Strajk utiče ali pravila nema.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno