Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari, molim za pomoć, drugarici je stigao paket od sestre sa Malte, još uvek je na carini (status 10250...) međutim ona sutra ide van grada na desetak dana, ako ga zadrže dok se ne vrati onda super, ako ne - beše postoji mogućnost da se traži u lokalnoj pošti kada stigne paket da se produži ležarina, ili kako već beše, mislim da sam negde u nekoj temi pročitao o tome, ali ne mogu pretragom ništa da nađem. Hvala unapred :)
Mora ona da ode u svoju poštu i da pismeno zatraži da joj zadrže pošiljke duže od standardnih 5 dana. Maksimalno je moguće da se zadrži do 30 dana i plaća se nešto sitno. Može i da ovlasti nekoga da podigne pošiljku umesto nje, to isto završava u svojoj pošti.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Hvala @vodka_commando, preneću joj, pa neka vidi da odloži put do ponedeljka ;)
 
Шта радити?
5134a6755da85e050a800a05ebd620e9.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Proveri na postinom sajtu. Registrovana je posiljka...
 
Mora ona da ode u svoju poštu i da pismeno zatraži da joj zadrže pošiljke duže od standardnih 5 dana. Maksimalno je moguće da se zadrži do 30 dana i plaća se nešto sitno. Može i da ovlasti nekoga da podigne pošiljku umesto nje, to isto završava u svojoj pošti.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Jeste, placa se samo lezarina ali ne mogu da se setim koliko bese tacan iznos.
 
Шта радити?
5134a6755da85e050a800a05ebd620e9.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Pošto mi se čini da nisi tražio onu vrstu odgovora koje si dobio, evo da ti kažem ja - novi status nećeš imati dok pošiljka (eventualno) ne stigne u Beograd. Šansa za to i dalje postoji, ali kolika je ne bih mogao da ti kažem. Meni je stigla jedna pošiljka pre neki dan isto preko Malezijske pošte, a putovala je preko 4 meseca. Budi naravno spreman i na to da ti nikad i ne stigne.
U svakom slučaju traži refund ako ti ističe rok za potvrdu prijema.
 
Poslednja izmena:
Истекао одавно, паре сам добио назад и немам намеру да платим поново продавцу.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Pitao čovek da li da non stop klikće na nindžu da bi uštinuo neki euro


A ti si Majka Tereza pa bi platio nešto što ti stigne posle pola godine a još te i sam Aliexpress maltene tera da zadržiš i novac i paket jer pobogu da je peške išao stigao bi ranije. Jel vi ljudi uopšte čitate kupoprodajne ugovore? To je mikro biznis, nije društvo dobrotvora.
 
@ bastovanovic
Prati tok dogadjanja a odgovor sam dao ytrewq jer se čovek angažovao ceo dan da pomogne na veoma šturo pitanje
 
Zaboravih malopre da napišem juče stigla tura SG pošiljki po praćenju singpost
Jul 22, 2020 08:26 Despatched to OverSeas Postal Admin to RS/BEG
Aug 15, 2020 15:46 Airline arrived at destination country
 
Zaboravih malopre da napišem juče stigla tura SG pošiljki po praćenju singpost
Jul 22, 2020 08:26 Despatched to OverSeas Postal Admin to RS/BEG
Aug 15, 2020 15:46 Airline arrived at destination country
Da i meni konačno juče stigao u Srbiju, čekam ga kao ozeblo sunce od 20.03. [emoji16]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Koliko je spor ovaj RH... LT.. 40 dana i tek stiglo do Malesevic station..

I meni stigao jedan SG... Medjutim onaj najbitniji koji je i najduze u tranzitu i dalje Overseas... 162 dana u tranzitu
 
Poslednja izmena:
Meni ist stogao SG koji je krenuo 22. Avgusta ali je fora sto mi nije stigla tura od 19og a drugima jeste.
Nema pravila kako kome sta stize za razliku od ranije, ovo je haos :)

Stize nesto sto je kasnije poslato
 
@ Argentto
Načekaćemo se mi tog iz Malesevic station, pitanje je da li odatle nastavlja vozom do Litvanije ili se formira kompozicija pa pravac kod nas
 
Zaboravih malopre da napišem juče stigla tura SG pošiljki po praćenju singpost
Jul 22, 2020 08:26 Despatched to OverSeas Postal Admin to RS/BEG
Aug 15, 2020 15:46 Airline arrived at destination country

Nemoj zezati. Odmah odem proveriti moje.

EDIT: dzabe se ja ponadao..singapurci ne mrdaju nista...:(
 
Poslednja izmena:
@ Argentto
Načekaćemo se mi tog iz Malesevic station, pitanje je da li odatle nastavlja vozom do Litvanije ili se formira kompozicija pa pravac kod nas
Ovo su moji statusi za istu pošiljku za koju imam dva broja za praćenje i kojoj je poslednji status na prvom broju koji sam odmah dobio Malasevic station:

d8a0d22d60c6b5dcf87e74f3745b7528.jpg



RE.......LT sam dobio kada sam ukucao prvi broj na postalninja, gde je pisalo da pošiljka može da se prati i po tom RE....LT.
 
Poslednja izmena:
Od 03.08 ti ne mrda iz Litvanije? Onda cu i ja da se nacekam, meni tek treba tamo da stigne hahahahahaha
 
@ Sgt. Major
Hvala na informaciji. Koliko razumem to je informacija Litvanaca da je poslato ka nama iz Poljske. Izgleda da je komplet železnički transport a ja ću se načekati, bar mesec dana, jer je 11.08 stigao u Malasevic.
Vidim da je zastoj i u Rigi jer pošiljka je stigla 06.08 a još nije ušla u sistem Letonske pošte.
 
I me i stigao SG koji je krenuo 22.jula, 15 avgust Prispeće - Izmenična pošta.
 
Ova pošiljka iz Kine ima alternativni TN koji se završava sa Litvanijom, znam da tada prispeće u zemlju destinacije znači zapravo u Litvaniju, ne Srbiju, ali buni me ovo što sam zaokružio. Drugim rečima, da li je pošiljka sada na putu od Litvanije do Srbije ili je već u Srbiji?

lsYMx4D.png


76kqgeA.png
 
Probaj kod za praćenje RB... SG uneti u praćenje naše pošte, ako piše Prispeće - Izmenična pošta, kod nas je. Ako ne, onda je u Litvaniji.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Paket koji sam porucio prosle nedelje, platio 0,40 $ za Yanwen, jutros poslat RU... NL.
Info koji sam dobijao od nekih prodavaca pre 3-4 nedelje da NL vise ne salje u Srbiju. Izgleda da su opet poceli.
 
Dugo nisam nista porucio sa Ebay, porucim sinoc i dobijem neki broj UD*********YP, sta je ovo i preko cega ide ?
 
Koliko su uopšte tačni ovi tracking sajtovi? Ili i ovi tracking brojevi koje dobijamo.

UBxyzLV pošiljka.

postal.ninja, poslednji unos kaže
Aug 4, 2020 06:45
OTX Logistics
Arrival at airport
RIGA

Aug 4, 2020 06:45
Aliexpress-Cainiao
Airline arrive at destination country

dok pasts.lv ima samo 2 unosa
15:42 19.07.2020
Parcel notify received

22:31 25.07.2020
Parcel bag & parcel data received
 
Stigao mi danas SG paket poručen 20.03. Od 23.03. bio na hand over to airline HK, 19.07. dobio status despatched to overseas RS/BEG, 15.08. prispeo u izmeničnu poštu i danas isporučen. 65€ je bio paket, ništa nisu naplatili, ni pogledali ga nisu. [emoji16]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
@ The Filozof
Šta ti kaže praćenje za SG pošiljku u koje vreme je sletela?
Kod mene Aug 15, 2020 15:46 Airline arrived at destination country i dalje ništa, nema izmenične
 
Ja imam gomilu posiljki manje vrednosti uglavnom sa aliexpress koje su sve pre oko 15ak dana po podacima sa alija stigle u Srbiju. Da li tu dalje ima nesto dalje da se prati ili cekam da lokalne sluzbe to procesiraju do moje poste?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno