Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ poolmaker

U BG prolazi i oni jedini i proveravaju mejlove.
NS i Nis su veliki problem :(
 
Ladno su mi zadržali airmouse od 9 dolara na carini, sad opet smaranje od 15-20 dana čekanja.
Šta treba da pošaljem mejlom da dokažem cenu da me ne oderu bezveze za ovu glupost?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Ako si iz Novog Sada mozes slobodno da saljes sta god hoces. Naravno da ce te odrati. Ako budes imao jako jako puno srece, dobices PDV po realnoj ceni, a ne nekoj nasumicnoj, troduploj, petoduploj... Srecno
 
Otkud to na carini petorostruko procenjuju običan kineski airmouse? Pa takva roba im svaki dan prolazi kroz ruke, jedino ako na taj način "nadoknadjuju" za pošiljke koje propuste bez otvaranja.
Na NS carini za sada nisam imao iskustvo da su nešto precenili (dakako to je samo pitanje vremena kad će se desiti) ali za sad po tom pitanju su ok, a dosta toga su i procenili na značajno manje. Svestan sam da nečije iskustvo može biti potpuno drugačije, samo pišem kako je kod mene za ovih par godina. Otvaraju maltene sve, procenjuju prilično tačno, čeka se mnogo dana, to je neko moje iskustvo sa NS.
p.s. Sorry za off-topic, prikladnije je za carina temu.
 
Poslednja izmena:
Meni stigao air-mouse pre 5 dana, plaćen 12$, kinez napisao 5 na kovertu, carinili ga na 7$. Troškovi bili 291 din, pdv + provizija i zuta traka. NS carina.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Iz Gornjeg Milanovca sam, ide preko BG carine. Ma neću slati ništa ionako su mi do sad procenjivali na manju vrednost sve, i ako procene na veću vrednost sad nema veze.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Otkud to na carini petorostruko procenjuju običan kineski airmouse? Pa takva roba im svaki dan prolazi kroz ruke, jedino ako na taj način "nadoknadjuju" za pošiljke koje propuste bez otvaranja.
Na NS carini za sada nisam imao iskustvo da su nešto precenili (dakako to je samo pitanje vremena kad će se desiti) ali za sad po tom pitanju su ok, a dosta toga su i procenili na značajno manje. Svestan sam da nečije iskustvo može biti potpuno drugačije, samo pišem kako je kod mene za ovih par godina. Otvaraju maltene sve, procenjuju prilično tačno, čeka se mnogo dana, to je neko moje iskustvo sa NS.
p.s. Sorry za off-topic, prikladnije je za carina temu.

Da ne duzimo u off samo da kazem da meni na paketu sa racuna jednu stvar racunali kao da ima dve :D i na tu cenu lupili PDV+ostali troskovi :) Novi Sad - sve je moguce nista se ne sekiraj. Oni vide i duplo hahaha
 
Da li je pogrešan status ili Subotica drži paket?Screenshot_2019-02-19-07-10-17.jpeg

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Da odgovorim sam sebi, pošta je u debelom minusu sa radnicima...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ma pošta je ludnica, pogotovo ove gde stižu paketi pre nego što ih rasporede na manje ispostave. Inertan i neupućen (da ne kažem glup i neobrazovan) narod ne pomaže jer dođu da pošalju u takvu jednu poštu nešto za inostranstvo a to je posao od pola sata na šalteru a po pravilu samo jedan šalter radi jer se na drugom sređuje neka dokumentacija. Slanje može u svakoj pošti a mnoge zvrlje prazne jer tamo ne stižu paketi. Pošta ima na svakom ćošku ali se svi nabijaju u ove veće. Penzosi su najgori jer stvaraju gužve za stvari koje moderni ljudi koriste ebanking. Sva sreća pa su odvojeni redovi.

USA paketi redovno putuju samo što u SRB se gubi praćenje, ali poštar to nekako ugura u sanduče tako da je (relativno) okej.

Edit: Eh da, vas što šaljete druge (roditelje) da vam podižu pakete, čeka vas poseban krug pakla.
 
Poslednja izmena:
Penzosi ne žele da plaćaju mesečno za račun ako uzmu karticu za bankomat i još šta banka nudi. Mnogo im je stotinak dinara mesečno.
 
Moja majka ima penziju 13000 dinara i plaća 250 dinara RF banci svakog meseca. U MTS (državno!) je održavanje 100 dinara, u štedionici je isto tako nešto. Nego tu su dva problema. Prvi, funkcionalno su nepismeni i ne žele da nauče tako da im bankomat mnogima nije drag jer jelte pokrašće ih neko ili nešto. Drugo i mnogo bitnije je što idu da se druže u redovima jer realno, niko od nas mlađih od 50, ne može da smisli starce u okruženju a i realno ih je previše u odnosu na mlađe. Znam dosta obrazovanih i dobrostojećih penzionera što sve znaju ali namerno idu u red zbog druženja. Najgori su policijski i vojni penzioneri a oni mahom imaju solidne penzije tako da ta priča o nemanju ne pije vodu. Moja majka je naučila da koristi karticu i bankomat odavno i ništa joj nije teško tako da sve se može kad se hoće. Ne bi se vratila na keš. Napolju svi koriste kartice i kompjutere nevezano za godine. Ja iskreno sam digitalni tip i ne varim ni plastiku, samo mi daj broj kartice, cvc i ostalo a karticu ne moraš da štampaš. Beskontaktno i mobilno plaćanje to treba da je sadašnjost a ne budućnost.

Problem sa redovima u pošti će se samo pogoršavati jer poštari beže u Nemačku, mi sve više naručujemo a radnicima na šalteru je svega preko glave a ova država služi ne za krpljenje rupa već za pravljenje novih tako da od pojačanja u pošti nema ništa. Samo je pitanje vremena kada će nastati kolaps u sistemu pošte. Trenutno sve zavisi od individue tj. koliko je oran radnik kod kog čekaš, koji radi u pozadini itd. Od toga sve zavisi. Negde dobiješ redovno unošenje u sistem u svakoj ispostavi jer su radnici savesni a negde ih bolji ćošak za posao.
 
Petko, ne možeš da generalizuješ na osnovu par primera. Imam i ja dosta prijatelja i rođaka penzionera koji plaćaju održavanje računa u banci.
Moje zapažanje je na osnovu opservacije za vreme čekanja u redu u pošti da pošaljem neke pošiljke. Tu sam video da skoro niko nema karticu kojom bi platio nešto ili podigao novac na bankomatu. Ili kartonska kartica u foliji ili čak ni to, samo lična karta. I, podižu ceo iznos, nema iz više puta.
 
Mislim da neke banke automatski nude visa kartice za bankomat samo sto ima ljudi znam da cak odbiju ili vracaju te kartice bas iz tog razloga sto je napomenuo petko .Razmisljaju kako ce im neko videti pin ili tako nekako ukrasti novac a kontradiktornost svemu tome je situacija da u odredjenim marketima ljudi naglas izgovaraju pin kada placaju karticom na kasi..Znam tu jednu poslovnicu komercijalne banke da kada je penzija je apsolutno krcata .Jos uvek mi poprilicno kaskamo po masovnosti za digitalnim dobom..

Sto se tice poste ume da zaguzva kada ljudi placaju raznorazne racune ili predaju postexpress ali znam postara koji raznosi u mojjoj ulici pa sto se tice posiljki iz kine vecinom donese kuci ili ako su malo veci gabariti i pozove da odem do poste itd..Jedino je problem malo kada ga menja drugi postar ali generalno je ok..
 
Smorio sam se...cekam ranac sa Aliexpressa i nikako da stigne...vec 8. put pise podnosenje na carinski pregled..je l' zna neko koliko ovo moze da traje?
 

Prilozi

  • 52545269_172618406955025_2584860014795554816_n.png
    52545269_172618406955025_2584860014795554816_n.png
    214 KB · Pregleda: 95
Trenutno je 15-18 dana vreme cekanja na bg carini od datuma prispeca... tako da imas jos par dana cekanja, verovatno u sredu stize..
 
PlanetExpress je početkom godine promenio neke stvari, ukinuli economy shipping opciju ali se pisma sada express opcijom šalju za iste pare, samo valja voditi računa o dimenzijama i težini. Elem to nije bitno za ovu temu, ono što jeste je da sada paketi i pisma iz Amerike preko njih stižu za četiri, pet dana maksimalno od momenta kada dođu u američku poštu. Pričam o USPS a ne ekspres kuririma. Redovno slanje USPS-om je mnogo sporije, kada vam neko pošalje kao prodavac. Prošle godine su preko PlanetExpress pisma i paketi stizali za 15-25 dana a sada je to 4-5 dana. Zapravo je neverovatno koliko su postali efikasniji. Naravno kada to dođe kod nas zavisno od carine može stići za dva ili dvadeset i dva dana, ali to je jednostavno tako kod nas.

Ako nastave ovakvim tempom unapređenja i više ljudi sazna za to, Aliexpress će doći u problem. Već sada mnoge stvari me izađu isto kada poručim iz Amerike kao i ono sa Alija samo što iz Amerike je svaki proizvod originalan i vrhunskog kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
Sa kojih sajtova u USA narucujes?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel isto kao na Aliexpress ?Vraćaju novac,ili možeš da prekineš slanje,i isto carina ide kao na Aliexpress ?
Ja iskreno non stop naručujem sa Aliexpress ali počinje d mi je dosadno više da čekam po mesec dana :-:)-:)-(

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko imao status u praćenju pošiljke iz Kine: Security check return, Beijing Express.
Meni ovo deluje kao da neka kontrola nije pustila paket. U paketu su zener diode.
Ovo su statusi od juče i danas:
24.02, 23:47 - Arrival, Beijing Processing Center
25.02, 08:13 - Air transport
25.02, 12:00 - Security check return, Beijing Express
 
Ja sam jednom imao taj status, međutim posle par dana se paket opet otišao na proveru i onda je prošao. Kontaktiraj prodavca, onda sačekaj nekoliko dana pa ako paket ne krene ka tebi onda možeš da otvoriš dispute.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Treba mi mala pomoć.
Pošiljku iz Engleske uredno pratim na Royal mail portalu,i to unutar zemlje kada je stigla,ali taj broj kada ukucam na posta.rs ne dobijam ništa.Nikada nisam imao ovakvu situaciju.
 
Broj pocinje na U ili L? Takvi brojevi se ne prate kod nas.
 
A zašto bi radio nešto? Ako pošiljka ne stigne dan, dva nakon što je otišlo na carinu onda očekuj da čeka da je ocarine što je trenutno oko 2 nedelje za Bg carinu.
 
Stigla je 14.2 na 11003,onda je juče bio status completion customs processing.Bilo mi je čudno da 11 dana nema promene statusa.
 
Poslednja izmena:
Pa eto, treba da ti poštar donese danas ili sutra.
 
Porucio sam neki ugreen kabl za wufer duzine 2 metra.Prodavac kao navodno poslao i dao broj za pracenje.Juce poslao poruku da je porudzbina otkazana.Kroz poruku mi je rekao da je paket zagubljen i da sada nema kabl duzine od 2 metra.Kaze ili da sacekam neko vreme pa kad bude na stanju da posalje ili da izaberem nesto drugo.
Ja sam mu odgovorio da ako hoce moze da posalje isti takav kabl ali duzine od 3 metra.Razlika u ceni je nekih 1,5 eura.Samo ne znam kako da mu se doplati ta razlika ako bude hteo da trazi da se doplati?
Ili ce mozda on hteti da posalje taj kabl bez doplate?
Interesuju me neka vasa iskustva sa ovakvim statusom?
Ili jednostavno pokrenuti dispute pa onda poruciti drugi kabl?
U pitanju je inace zvanicna ugreen radnja sa aliexpresa.
 
Oni su dobri. Ja bih se sa njima dogovorio bez dispute-a. (što je svakako moje mišljenje koje ti ne moraš uvažiti) Sve možeš i treba da se dogovoriš sa njima lično. Oni će ti najbolje objasniti i šta i kako možete da uradite po tom pitanju. Ako ne uspeš da se dogovoriš uvek možeš otvoriti dispute i tako vratiti pare pa naručiti šta hoćeš ponovo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
2 x UN..CN

poruceno 7 i 8.2

16 i 15.2 Shipment at country of origin warehouse

Isporuceno danas

USAMS i PZOZ punjaci - dobavljac je isti - poslato je sa iste adrese
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno