Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne desava se sa kinezima nama se Pošta raspada.

Pa kako se ne desava nista sa kinezima,kada mnogi ljudi tvrde da im daju lazne tracking brojeve (tj i ne salju posiljke),a mnoge posiljke koje i posalju ni nakon 2-3 meseca ne napustaju Kinu,nego se vrte po Kini?

Evo primera jedne moje posiljke (UT.........CN),koja mi nije ni do danas stigla,juce mi kinez refundirao.......poslata krajem novembra,a pocetkom januara je jos uvek bila u Kini....(?!)......sto se kaze WTF?


2020-01-04 12:00
Zhengzhou City, leaving the "Zhengzhou City Delivery Division Of the International Small Package Investment Department", the next station "Zhengzhou International"

2019-11-30 02:05
Zhengzhou City, leaving the "Zhengzhou City Delivery Division Of the International Small Package Investment Department", the next station "Zhengzhou International"

2019-11-29 03:20
Zhengzhou City, Zhengzhou City Delivery Division International Small Package Investment Department has received the receipt, the pitcher: Zhai Zhenxuan

2019-11-24 00:18
Logistics order created
 
Poslednja izmena:
Već sam pisao da su mi dve malo veće pošiljke zaglavljene u Kini od decembra (Import customs clearance - grad u Kini), u stvari vratile su se prodavcima. Izgleda da je poseban problem sa tim stvarima koje su od pola kilograma pa naviše ili u većim kutijama. Bilo je priče ovde da možda varaju sa težinom zbog manje poštarine, pa im onda vraćaju iz Pekinga.

Jedan Kinez se pravi lud, kao stići će, strpljenje... Drugi se pravi pošten, pa je napisao da mu se paket vratio, nudi da vrati pare ili da šalje ponovo. Naravno, uz uslov da ja prvo potvrdim da je stiglo:) Pokrenuo sam Dispute i tražio povraćaj, naravno okačio komunikaciju sa Kinezom. Kao kontraponudu on nudi povraćaj 0 evra, a piše kao komentar da izaberem između vraćanja novca i ponovnog slanja.
Pretpostavljam da dosta ljudi prevare na ovu foru, našao sam objašnjenje na jednom sajtu:
Offer may suit you: then you agree (by clicking the “Agree” button). If you are going to agree, make sure that the conditions are clear to you, and the seller has not made any changes to the application. Sometimes sellers change the refund amount to $0. If you agree, the dispute is closed, and you get nothing. Sometimes sellers make some promises, you agree, and eventually the sellers disappear. So not to be fooled, first get what the seller promises, and then agree to his offer.
 
Buyer rejected a proposal
Proposal:
Refund EUR € 0,00
Comments:
Dear friend I'm very sorry inform u that the logistic told us your parcel have send back As this situation 1.We can resend for you 2.refund to you What's your opinion? Wait for your reply have a nice day"
 
Meni ovo sto se vrtelo po Kini i nikada nije ni stiglo nije nikakav veci ili tezi paket.....neke sitnice od po 50,100,200 grama koje stanu u obican (mali ili srednji) koverat (sa onom pucketavom zastitom)....
 
Ali zasto je u zadnjih 5-6 meseci takva situacija da china post posiljke imaju 50/50 sansi da su uopste poslate?.....a ako su poslate,nekada ni posle 3-4 meseca ne napustaju Kinu nego se vrte po istoj?........da li ima neko objasnjenje za takvu apsurdnu situaciju?

Ja bas zadnjih 5-6 meseci nisam nista kupovao iz Kine,ali prethodnih godina nije bilo nikakvih problema sa tom kineskom postom,skoro sve mi je stizalo za neke 2,3 nedelje (plus ako ostane kod nas na carini)....sta se sada desava sa tim kinezima i njihovom postom?

Ko ce ga znati zasto je tako, bit svega ovoga je da se prati i trazi refund obavezno, cim oni vide da nema ovaca za sisanje i da nista ne postizu sa tim ne slanjem paketa onda ce se okrenuti ploca...
 
Mozda je guzva bila za praznike i kinesku Novu Godinu. Neko moje iskustvo da na ebay su posteniji nego na aliexpresu.
 
Da se nadovezem na onog mog turcina TR post sto je stajao u bg na carini mesec dana stigao danas...vrednost paketa 50e carina 800 din + posta otvaranje paketa 140...pa jesu oni realni...
 
Tako je po zakonu za pakete 50 i preko eura.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
A sta vredi i da brzo dodje, meni doslo u Srbiju za 6 dana, kada na carini zna da stoji vise od 30 dana.
 
Da se nadovezem na onog mog turcina TR post sto je stajao u bg na carini mesec dana stigao danas...vrednost paketa 50e carina 800 din + posta otvaranje paketa 140...pa jesu oni realni...
Trebalo je više da te izadje tako da budi srećan što nisu obracunali pravu vrednost.
 
Ne desava se sa kinezima nama se Pošta raspada.
Upravo mi postar rekao da ove sto nemaju pracenje mogu da stoje po 5 meseci kod njih u posti (kao i sto stoje ove od strajka jos uvek) i da je njihova dobra volja kad ce da ih isporuce...
Bagra...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Danas stigle 3 posiljke. Od desetak naručenih od oktobra pa na ovamo, samo se jos jedna čeka. Znaci definitivno ce vam stići, e sad kad to je pitanje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Najveci problem su i dalje Rx..CN.


Od ostalih sto pratim , sve naruceno pre 11.11 je stiglo.

Od 11.11 pa do pocetka decembra - od prilike trecina jos nije isporucena.

Imam par primera porudzbina od 22 - 25.12 da su isporucene ( Turska i Tonga )

Letonci su prilicno usporili , ali vecina je isporucena u roku do 2 meseca.
 
Da se nadovezem na onog mog turcina TR post sto je stajao u bg na carini mesec dana stigao danas...vrednost paketa 50e carina 800 din + posta otvaranje paketa 140...pa jesu oni realni...
Nisi platio carinu, samo PDV. Meni su procenili uredjaj na oko 5900 i platio ukupno 1320 ja mislim. Kad se izracuna to je pdv 20% plus 140din pošti nešto. U pitanju je mi box s koji je placen 52€ tako da sam prosao dobro kao da je neko na carini nišanio da mi ne naplati koliko može

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Uh, da se nadam onda da će i meni stići za koji dan, isto UB...LV, isti status samo 17.01 :smoke:
Stigao danas paket, 18 dana, bogami kao da sam preko SG naručio, alal im kačamak [emoji56]
 
Nisi platio carinu, samo PDV. Meni su procenili uredjaj na oko 5900 i platio ukupno 1320 ja mislim. Kad se izracuna to je pdv 20% plus 140din pošti nešto. U pitanju je mi box s koji je placen 52€ tako da sam prosao dobro kao da je neko na carini nišanio da mi ne naplati koliko može

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Moguce onda da je to.
 
Stiže stiže, samo još malo strpljenja, ovo je status od pre par sati, naručeno 05.12. tako da...
9527aceb41b96cf9de7d4cdf9a9df919.jpg


Sent from my MI 9T using Tapatalk

Samo da dodam, stiglo danas, 47 dana, obzirom na situaciju, podnosljivo.
Osim ove, u novembru i decembru cekao jos po dve posiljke. Sve su srecom isle preko SG i sve su stigle u 15-20 dana.
Tako da eto, nisam bas tako lose prosao.
Sad pauza dok ne proslave NG i dok se stvari ne normalizuju.
 
Ista situacija, ne narucujem vise nista dok se situacija ne sredi. Odnosno dok ne prodje njihova nova godina pa guzve koje su nastale jer ce biti mnogo posiljki naruceno dok oni slave pa onda dok ovi nasi ociste skroz Carine i GPC-ove i lokalne poste i kad se sve normalizuje tek onda moze.

Jer ovako nema smisla vise, dzabe da se nerviram.
 
Meni je tek danas stigla prva (U...CN) od pošiljki od 11.11. za koju sam već dobio novac nazad - a u međuvremenu naručio još 2 komada da bi mi što pre stiglo (5cm dug mrežni kabl).
Vratiću Kinezu 80% cene, jer je putovalo 80 dana, a svakako je naplatio i osiguranje.
Stigla mi je jedna TR (iako je trebalo da bude SG) pošiljka, ali za solidnih 20-ak dana.
I konačno, stigla mi je neka PRAZNA pošiljka koju nisam ni naručio, neotvarana a prazna. Moja adresa i ime, letonska pošiljka od 31.12. Yanwen, a p.o. box Riga. Bizarno. Na paketu piše "plastic pipe ribbon", 1$.
 
Poslednja izmena:
@qwerty96, taman sada ovi naši mogu da iskoriste pauzu kod Kineza i da malo raščiste kancelarije i magacine od nagomilanih pošiljki :p
 
Vratiću Kinezu 80% cene,

Kako ces mu vratiti? Ja sam hteo nesto da platim sto je stiglo posle dispute, kaze kinez posalji na paypall, reko koji ti je mail a on cuti?
I nikom nista, a dobru robu je poslao.
 
Kako ces mu vratiti? Ja sam hteo nesto da platim sto je stiglo posle dispute, kaze kinez posalji na paypall, reko koji ti je mail a on cuti?
I nikom nista, a dobru robu je poslao.

Dosta njih ima specijalne vaucere za takve prilike (prethodno im objasnis sta ti je plan), ili narucis robu u toj vrednosti, a posaljes mu poruku da ti ne salje robu. Posto se tebi taj tvoj ne javlja, onda je ocito naplatio dovoljno od osiguranja.
 
@Sync

Mozda do petka 24.01 jos nesto posalju i onda od petka iz Kine nista nece krenuti pre 10.02.

Izuzetak mogu biti jedino posiljke zaostale na aerodromskim terminalima.
 
screenshot-t.17track.net-2020.01.png
Meni je poslato iz Kine i stiglo u Nemacku i od tada nista. Sad da li je do njihovih praznika, nase poste ili nema trackinga ne znam.
i da li neko zna kakav je to tracking broj EE- pa jedno 15 brojeva i kombinaciji sa par slova?
 
I konačno, stigla mi je neka PRAZNA pošiljka koju nisam ni naručio, neotvarana a prazna. Moja adresa i ime, letonska pošiljka od 31.12. Yanwen, a p.o. box Riga. Bizarno. Na paketu piše "plastic pipe ribbon", 1$.

Rasvetlio sam ovu bizarnost - praznu posiljku mi je poslao prodavac kome sam uplatio novac nakon moje greske i spora koji je Ali presudio u moju korist (nije mi odgovorio na vreme, a Ali je ekspresno presudio). Apsurd, prazna nepotrebna posiljka poslata 31.12. stigla za 20 dana, a na hiljade validnih posiljki koje ljudi cekaju mesecima stoje neisporucene.

Mozda od koristi info da je ova letonska usla u Srbiju 14.01. a turska 21.01. (s tim sto drugi tracker za tursku posiljku navodi 31.12, sto je verovatno realnije, 21. je verovatno samo registrovana u sistemu Poste).
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno