Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uf ..sg nema pracenje kroz srbiju lutao po kini dve nedelje pa za 7 dana u srb,,malezija post 20 dana standard manje vise..I posiljka jedna zarobljena u guangzu vec 20 dana ...

Sta znaci ovo Capture77.PNG
 
Poslednja izmena:
@ X4K3P
ma ne treba da te brine taj security return (osim ako nisu bas bas Li Ion baterije), 50-50 posiljki biva vraceno na proveru, poneke i vise puta pa ih na kraju spakuju na avion. verovatno im nesto zasmeta, mozda pogresna tezina ili ko zna sta, vracaju na proveru i stvari koje nemaju veze sa elektronikom.

Elem, stigle na krajnju adresu danas dve letonske oi jos jedna Turska, od ovih koje u u SRB pristigle u subotu.

Misljenja sam da je ova rasprava oko rokova bespotrebna, zavisi iz kog ugla se gleda svi su u pravu i u krivu. No ni prodavac koji je uredno nesto posalo nije kriv sto negde u transportu zapne, treba i njega razumeti, i njima ko zna koliko paketa stoji zaglavljeno a da bi nama bilojeftino ili dzaba stave cenu koja zna cesto da bude daleko manja od stvarne (pa em ti vratre novac em od osigranja posiljke nemogu da naplate ni priblizno vrednosti robe koju su poslali).

Ujedno odgovr i za Optimusa Prajma
 
Poslednja izmena:
Za par dana mi ide dispute na 4 posiljke. Sve skupa oko 13€. Ovako losa situacija oko dostave nikada nije bila.
Ako kinezi sada ne ukinu neregistrovane posiljke, onda nikad nece...
1 posiljka je navodno usla u srbiju pre mesec dana i do danas nije stigla, verovatno je ispala iz kamiona.
 
RB****SG evo i suprotan primer, kad je sve potaman

Arrive at destination country
2019-09-10 22:10:00 [GMT+8]

Order information received by carrier
2019-09-06 11:40:43
 
Isto RB..SG

Aug 30, 2019 - Accepted by carrier
Sep 2, 2019 - RSBEG / Despatched to overseas
Sep 8, 2019 - Arrival at Destination Post
Sep 9, 2019 - Held by Customs at Destination

e sad da vidimo carinu


Turci su me malo razocarali

UH..TR
Aug 22, 2019 - Yanwen Acceptance
Aug 25, 2019 - Origin Item departed from origin
Aug 25, 2019 - Destination Country Item arrived to destination country
Aug 27, 2019 - İSTANBUL(AVR)BAŞAKŞEHİR Item Forwarded to Destination Country

nema dodatnih statusa , juce isporuceno u Srbiji
 
Evo kako je kod mene:

UR...CN - poslednji statusi 26.06, 10.07, 19.07, 20.07, 25.07, ovi sa statusima iz avgusta još nisu zabrinjavajući
Yanwen/ Post TR - Item forwarded to destination country: 08.08 (!?) i 27.08. tri pošiljke. Ovo se nikad ranije nije dešavalo, uvek je bilo isporučeno par dana posle ovog statusa. Nije mi jasno ko drži pošiljke, po ovome ispada ili naša Pošta, ili ne ide više direktno iz Istanbula za Beograd.
Cainiao/Letonija - gomila pošiljki navodno stigla u Srbiju 04.09, a onda ponovo isto obaveštenje 07.09, i opet dalje ništa ... Za poređenje - poslednju grupu ovakvih pošiljki sam dobio 03.09, a status da je stigao kod nas bio je 24.08 pa opet 27.08, ili 24.08, pa opet 30.08. Po toj logici možda danas ili sutra nešto stigne ...
SunYou - stiglo relativno brzo preko Tonge
Registrovani NL i SG - vrlo brzo sve stiglo
Registrovani CN - dođe do "Air Transport" pa se onda vrati nazad u Peking, a najjači mi je kišobran koji sam naručio i koji je posle statusa Air Transport vraćen iz Pekinga skroz nazad za Nanjing i sad dva dana ćutanja.
 
Yanwen Economic mi nikad brže nije došla, preko Malezije, za 20 dana.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
@Hentor

Koja posta je u pitanju ?
Malezija ?

3X "China Post Ordinary Small Packet Plus" - "UR......CN". 2 komada su u "shenzenu", jedan u "Nanjing". Mislim ko zna gde su, to je poslednje sto pise na trackingu.
1X "SunYou Economic Air Mail" - "LP......." Ovaj je navodno usao u srbiju 2 avgusta

Postar sigurno nista nije ukrao i sigurno bi mi doneo da je nesto stiglo, jer sam dobar sa njim. Znaci negde drugde je problem.
 
Poslednja izmena:
Ima svakakvih primera

Sa "malezijcima" UC..MY je uvek neizvesno - dostava od oko 25 do 75 dana.

Neregistrovani "kinezi" stizu prilicno brzo , izuzetak su posiljke od sredine jula koje su "zaglavile" u podrucju koje je pogodilo veliko nevreme.
 
Stigla pošta iz Turske i Letonije ! Video sam i gomile pošiljki složenih za druge primaoce, kaže mi žena na šalteru da im je danas stigla baš velika količina.
Neregistrovana kineska i dalje ništa (osim jedna sveža iz Urumčija, ali to je na drugom kraju Kine).
 
Elem stizu pojedine posiljke a da aprakticno ni nema statusa, zavisno gde se prati. Na 17track RB***SG samo dva statusa (Despatched to overseas i Arrival at Destination Post) za posiljku koja je vec u Srbiji. Za drugi RB***SG stoji samo Information Received a posiljka vec u avionu. Na Cainiao uredno stoje statusi kako se kretala ili krece posiljka.

Sa par posiljki se igraju security ping ponga :) a nema vezze sa elektronikom.
 
UT************CN

Šta mu to dodje i preko čega ide?
Kakva su iskustva?
Zvao postu i likuša mi kaže za prošli paket da ne mogu oni da nadju nikakve pakete neregistrovane, kako je moguće ako na paketu postoje moje informacije, ime ,prezime,grad,telefon...
Pa mi Kinez opet poslao i sad počinje tracking broj sa UT...
 
Kada je prvo slovo U, znači "untracked", pošiljka nema praćenje. Takve pošiljke se ne skeniraju i ne zna se gde se nalaze.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Postoje odredjene posiljke za koje znate kada udju u srbiju ali nema pracenja kroz srbiju to je slucaju uf...sg a vecina drugih koje pocinju sa u imate samo par statusa u kini....
 
Stigao je nožic iz Seula, kupljen preko ebay. Trebalo je mesec dana. Prošli put isti prodavac je robu poslao i stigla je za samo devet dana. Burgije koje je otac naručio a vraćene su, zahvaljujući drugoj pošti nekih dva kilometra udaljenoj od njega. Njemu sve stiže u poštu udaljenu svega 50 metara od stana, ali ovaj paket je završio u drugoj pošti koja je paket držala pet dana i vratila ga nazad.
 
Kada je prvo slovo U, znači "untracked", pošiljka nema praćenje. Takve pošiljke se ne skeniraju i ne zna se gde se nalaze.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Hvala.
I zna li se kako to da preuzmem , šta je najbolje, neki savet? Čekam mesec dana i u postu smaram?
Neka ukinu te vise untracked, uzas su.
 
Postoje odredjene posiljke za koje znate kada udju u srbiju ali nema pracenja kroz srbiju to je slucaju uf...sg a vecina drugih koje pocinju sa u imate samo par statusa u kini....


Meni kinez poslap posiljku koja ima vrednost oko 60$ sa UF.......SG brojem.
Ne razumem zasto, da li ce tako da ustedi koji $ ili sta već
Na kraju krajeva kako cu znati kada posiljka stigne u poštu? Da zavisim od
dobre volje poštara ako mi ostavi papirić
 
Meni kinez poslap posiljku koja ima vrednost oko 60$ sa UF.......SG brojem.
Ne razumem zasto, da li ce tako da ustedi koji $ ili sta već
Na kraju krajeva kako cu znati kada posiljka stigne u poštu? Da zavisim od
dobre volje poštara ako mi ostavi papirić

A šta si odabrao kao shipping? Ako si odabrao seller's prefered method i ako je tamo pisalo da nema tracking onda ti je to što je (može da ti pošalje čime on hoće).

Ali ako si odabrao da ti pošalje sa trackingom (što se doplaćuje) ili AliExpress Standard Shipping method (takođe sa trackingom) onda digni dispute.

UF je neregistrovana i nema tracing.
 
A šta si odabrao kao shipping? Ako si odabrao seller's prefered method i ako je tamo pisalo da nema tracking onda ti je to što je (može da ti pošalje čime on hoće).

Ali ako si odabrao da ti pošalje sa trackingom (što se doplaćuje) ili AliExpress Standard Shipping method (takođe sa trackingom) onda digni dispute.

UF je neregistrovana i nema tracing.


Odabrao sam Shipping via Singapore Post i platio 1,77 za tu uslugu https://prnt.sc/p546k4
 
Odabrao sam Shipping via Singapore Post i platio 1,77 za tu uslugu https://prnt.sc/p546k4

Onda digni dispute. Meni je tako kinez jednom poslao umesto SG Post, Kineskom postom. Razlika u ceni shippinga je bila oko 3$. Trazio sam refund za tu razliku u ceni nakon sto je posiljka stigla i dobio sam. Kinez je tvrdio da SG post nije hteo da primi posiljku, ali je ALI Express napisao resolution da ne sme da menja na svoju ruku shipping i odoborili su refund.

Vodi racuna da dispute dignes nakon sto posiljka stigne, jer ako sada dignes dispute i dobijes nazad razliku u ceni shipping-a mislim da kasnije neces moci ponovo da dognes dispute, ako posiljka ne stigne.

Uglavnom, nisi na gubitku - u najgorem slucaju dici ces dispute na ceo iznos, ako posiljka ne stigne ili na razliku u ceni shipping-a kada posiljka stigne.

Naravno, veoma neprofesionalno sa strane prodavca da se tako ponasa, ali zato postoji taj customer protection. Da nije toga, niko ne bi nista vise porucivao sa ALI Express-a.

Inace, izgleda da cu morati da dignem jos jedan dispute. Greskom sam porucio jednu UB....SG, misleci da je sa pracenjem tj. pouzdana SG Post. Status je da je usla u SRB jos 5.08, ali nije isporucena. Pitao dam ovde za savet, krenuli su ovi neki likovi da se prave pametni "ne citas temu bla bla". Uglavnom, od te posiljke takodje nista, a u ponedeljak istice CP, pa dizem dispute i refund. Zadnja neregistrovana. Nikad vise.
 
Poslednja izmena:
Da li vam stižu UR pošiljke poručene preko China small packet plus koje idu preko Shenzena? Meni ništa nije stiglo što je poručeno poslednja tri četiri meseca, inače ostale untrack pošiljke stižu redovno od 30-50 dana.
 
Kasni sve zbog nevremena u Kini i protesta u Hong Kongu. Počela je i Singapurska pošta da kasni.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Pošiljke iz Hong Konga dolaze kao i pre. Ne pogađaju ih protesti, barem za sada.
 
Наручио сам две ситнице и за једну полако иде праћење редом, тренутно је на путу према Србији али друга ... прво ништа није било а онда је редом ишло овако:

Item posted over the counter
Item dispatched out BEOGRAD C 11003 LETTERS
Item processed at Serbia
Item held by Customs Others
Item held by Customs Awaiting presentation to customs commissioner
Item dispatched out Serbia
У питању је неки HDMI Switch од 8.2$ па ми баш и није јасно шта се дешава.
 
Da li vam stižu UR pošiljke poručene preko China small packet plus koje idu preko Shenzena? Meni ništa nije stiglo što je poručeno poslednja tri četiri meseca, inače ostale untrack pošiljke stižu redovno od 30-50 dana.
U mom slučaju ništa nije prošlo od kraja jula.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno