Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Iiii, jesi li mu popravio ?
 
Ma kakvi, pokušao sve živo, rollback ne radi jer stalno vraća na isto, restore pointa nema, image-a takođe. Do reset PC ne mogu doći. Pokušao raznorazne fore, komande preko prompta, ni makac. Sad skidam lepo iso sa već integrisanim RS4 i ide clean večeras, a posle toga gašenje update-a, ukoliko je to moguće... Koja je zadnja proverena varijanta za to? Neke sam probao na svom kompu i opet je progurao...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Doneo mi čovek laptop, update mu ubio user account... Explorer ne radi, ništa ne reaguje, samo crn ekran sa recycle binom i satom... I greškom...
83f93711fd5a995894fb7f2e9738b693.jpg


Sent from my LG-K430 using Tapatalk

Meni ovo deluje kao da ima lose sektore HDD.
 
Relativno je nov laptop ali proveriću. S tim da je definitivno update jedan od uzroka.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
HDD je naravno, skroz ispravan. Pao clean, druge nema.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Može li neko da mi da direktan link za skidanje ovog najnovijeg insajder builda? Uspeo sam da nadjem kod nekih rusa, ali ispade na ruskom. Pa sam stavljao jezički paket, pa nije sve prevedeno i sl. Išao sam i ovde https://uup.rg-adguard.net/ ali ne umem da napravim ISO
 
Poslednja izmena:
Reinstalirao sam pre par dana Win10, hocu da ukljucim da kada mi se ugasi monitor (15min) da trazi pin code kada ga upalim.
Mislio sam da je ovo dovoljno
2018-05-22_1204.png


Secam se da se pre to brzo podesio. Nisam siguran da li sam nesto propustio.
 
Mislim da gašenje monitora nije sleep koji obično dolazi kasnije, npr. posle 15min gasi monitor a posle 2h ide u sleep ostatak.
 
Da, u pravu si verovatno. Pregledacu ponovo gde sam onda pogresio. Necu da ide u sleep ali hocu po gasenju monitora, sto sam stavio 15 min, da mi trazi pin kada ga ukljucim (tast., pomeranje misa). Tako mi je na laptopu, na desktopu mi to ne treba.
 
Imam na laptopu windows 10 i hteo bih da igram neke starije igrice koje sam pre igrao na 98,XP i 7-ici ali ili ne može da se instalira ili , mojoj ženi jedna omiljena, se instalira ali miš laguje pa ne može da se igra. Da li ima neki emulator ili nešto slično što bi pomoglo? znam da ima ono da se klikne na igricu desnim tasterom pa se traži kompatibilnost (probao sam sve opcije) ali miš se i dalje isto ponaša...
 
Ma kakvi, pokušao sve živo, rollback ne radi jer stalno vraća na isto, restore pointa nema, image-a takođe. Do reset PC ne mogu doći. Pokušao raznorazne fore, komande preko prompta, ni makac. Sad skidam lepo iso sa već integrisanim RS4 i ide clean večeras, a posle toga gašenje update-a, ukoliko je to moguće... Koja je zadnja proverena varijanta za to? Neke sam probao na svom kompu i opet je progurao...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
Verovatno može da se popravi sa "In place upgrade" sistemom. Samo startuješ setup exe sa mountovanog ISO i počneš instalaciju.
 
Posle ovoga:


Stiže nam i ovo:

Windows 10 April 2018 Update Bug Breaks the Mouse and Keyboard on Surface Studio

Postoji li neko tamo normalan?

Plus, vidi molim te, gospoda iz M$ neće da su "insajderi" na sopstvenim uređajima, tu je obična raja za takve stvari. :D Ali dobro, nije da nismo znali.
 
A neko ovde kao ima Surface Studio pa pati ?
 
Na Surface Pro 3 nije još ponudio 1803 update, i dalje samo popravlja 1709.
A na novom HP Spectre jeste, ali mu ne dam...
Zanimljivo da je updateovao i prastari HP Compaq.
 
Nakon ovog 1803 apdejta search bar mi je beo. Postoji li neki fix ili da ga sakrijem?
 
Settings/Personalization/Colors pa Choose your default app mode prebaci u Dark, to menja u crno search

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Samo se svete švabama.
 
Zanimljiv problem na win 10,do skoro sam koristio insajder vertije kako koja izadje uvek instaliram,medjutim strasno me nerviralo to što po podizanju sistema kada recimo udjem u explorer i hocucda otvorim neki folder ili raspakujem nesto iz win rara,krene neko drljanje po hard disku par sekundi tako i onda otvori.
Onda sam prešao na poslednju stabilnu verziju win 10 znači clean install i problem je ostao i dalje.
Proverio sam i hard disk naravno i zdravlje i performanse su na 100%.
Ima li neko neki savet ?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da li koristite Spybot Anti-Beacon, zanima me da li treba sve stavke blokirati kao ovde?
1.PNG 2.PNG
 
Nema potrebe za tim.

Iskljucis servise za update i telemetriju(Windows Update i Connected Users Experience and Telemetry) u services.msc i vozis :)
 
Ne.

Telemetrija je mnogo više od nekog pukog gašenja servisa.

I jednom za svagda, prvi i poslednji put, možete okačiti mačku o rep, gašenje Windows Update servisa.

Prava stvar za to je (i koja je za korisnika namerno zasivljena):

2n0swo5.png
 
Poslednja izmena:
Ja namestio u group policies da me samo obaveštava da postoji apdejt pa skinem kad ja hoću. Nisam imao situaciju da mimo mene instalira bilo šta.
 
No update, do not notify:

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
"NoAutoUpdate"=dword:00000001

Notify only:


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
"NoAutoUpdate"=dword:00000000
"AUOptions"=dword:00000002
"ScheduledInstallDay"=dword:00000000
"ScheduledInstallTime"=dword:00000003
 
Nazad
Vrh Dno