Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

amd athlon x4 840
ASUS A68hm-k
R7 -250
8GB RAM. Proveravao sam i u device manager tamo ga preporznaje probao sam i

netsh winsock reset all

netsh int tcp reset all

netsh int ipv4 reset all

netsh int ipv6 reset all

netsh int httpstunnel reset all

ipconfig /flushdns
 
Prepoznaje ga u Device Manager, nema znak uzvika uz njega?
 
Probaj: Start->Settings->Network & Internet->Status->Network reset.

Da li si skinuo najnoviju verziju Windowsa sa sajta?

Idi u Device manager -> desni klik pa Uninstall network adapter -> restartuj komp i probaj ponovo instalirati
 
imam problem sa win10 na laptopu od mojih

uopste ne mogu da gledaju slike, kada otvore bilo koju sliku samo beskonacno pise loading, to je na pro verziji
instalirao sam im juce home verziju i na njoj je ista stvar, cak imaju i problem da recimo u nekim programima umesto slova i pojedinih ikonica imaju neke kvadrate

da li neko zna sta je u pitanju?
 
Drajveri? Jesi li isprobao neki drugi program ako si najpre pokušao ugrađenim?
Loše podešavanje ako ima switchable graphic.
Neispravna grafika.
Loš procesor, tj neispravna keš sekcija/FPU na istom.
Memorija na samoj grafi ako ima NEintegrisanu.
Trebalo bi da su pokrivene sve mogućnosti, a ti kreni od najverovatnije. Podigni neki live sistem sa fleša (Linux, SergejStrelec) pa probaj najpre time.

S'obzirom da se problem javlja i pri klasičnom desktop radu, upućuje na hardver. Reklamacija, odmah.
 
Poslednja izmena:
ima intel i3 5005u procesor sa integrisanom grafikom
bas slabo se koristi laptop, svega 18 dana rada po hd sentinelu

probao sam photos i windows image viewer onaj obican na home verziji, nece ni na jednoj
na pro nije imao te kvadrate u pojedinim aplikacijama, ali na home ima, a slike i video snimke nece da pusti ni na jednom

youtube i online radi normalno
 
Probaj Windows 8.1 tako ces znati da li je problem harderski ili softverski.
 
Probaj neki drugi viewer... FastStone npr.
Probaj i dpi scaling da vratiš na 100% zato što mi se desilo da neki modern UI programi ne rade sa custom dpi .

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
otvara i paint i drugi vieweri koje sam naknadno skinuo
ne znam sta je sa ovim windowsovim
 
Meni je jednom desilo da kliknem na sliku i stoji crno par minuta pa je tek onda otvori , da nije kod tebe taj bug u pitanju?
 
da, beskonacno stoji crno ili pise loading, zavisi koji windowsov viewer koristim

instalirao sam elementary os linux i radi sve kako treba sa njegovim softverima
 
ocisti sve drajvere za grafiku sa display driver uninstaller-om,i pusti win update da svuce drajver.ako ne popravi stvari ocisti opet i vidi jel' ima specifican drajver ili beta za taj broadwell.nije zgoreg da pre nego ubijas taj sistem probas da ga sredis sa sfc /scannow i dism komandama.
 
Zna li neko šta tačno stavi servis DiagTrack na Automatic nakon svakog restarta iako ga ja eksplicitno postavim na Disabled?
 
Tri radna računara dobila update na 1709. Sve je prošlo bez problema. Odmah zatim stigao još jedan manji, isto bez problema. Hvaljen Microsoft :d Jedina "čudna" stvar je što su se resetovala neka podešavanja u Operi (defualt search engine i dodate su def. stranice na speed dial). Ne znam do koga je to, pošto je i Opera skoro imala neke apdejte
 
Tri radna računara dobila update na 1709. Sve je prošlo bez problema. Odmah zatim stigao još jedan manji, isto bez problema. Hvaljen Microsoft :d Jedina "čudna" stvar je što su se resetovala neka podešavanja u Operi (defualt search engine i dodate su def. stranice na speed dial). Ne znam do koga je to, pošto je i Opera skoro imala neke apdejte

Mislim da je do Opere, jer se to ne dešava sa FF i Vivaldi. I meni se za svaki Win upgrade desi ista stvar.
 
Tri radna računara dobila update na 1709. Sve je prošlo bez problema. Odmah zatim stigao još jedan manji, isto bez problema. Hvaljen Microsoft :d Jedina "čudna" stvar je što su se resetovala neka podešavanja u Operi (defualt search engine i dodate su def. stranice na speed dial). Ne znam do koga je to, pošto je i Opera skoro imala neke apdejte

Imaš malware u sistemu sa zadnjim update-om.Uzmi Malwarebytes free i dobro ga skeniraj. Imao sam taj slučaj,da mi je neki ruski malware upao i sve poremetio. Pretraga je išla na mail.ru ,čak se i sistem prebacio na neku rusku verziju MS zvana Kometa .
 
Nema to veze, kakav bre malver. Problem je do opere, diskutovalo se u njenoj temi.
 
Licencu za win10 sam dobio jer sam ucestvovao u insider programu pre izlaska... Licenca je za home verziju 32-bit. Ako bih instalirao 64-bitnu verziju na isti laptop, pretpostavljam da licenca ne vazi za nju?

Huawei P10
 
Koliko ja znam važe licence za oba. Mada ja nisam koristio 32-bit OS 10 godina.
 
Ista licenca važi nevezano da li je 32 ili 64bit.
Čak i kada dobiješ original DvD disk sa stikerom za npr 32bit, možeš da instaliraš 64bit sa tim brojem savršeno legalno.
U poslednje vreme, bar par godina unazad, na stikerima sa brojem i ne piše više da li za je 32 ili 64b, stoji samo edicija Win-a.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima. Onda cu se prebaciti na 64 bita [emoji6]

Huawei P10
 
Nazad
Vrh Dno