Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

Ma def Pli, a za drembox Egami, eventualno OpenATV 6.1
 
Iqon Force 2+ combo ima image kao što imaju i najskuplji Dreambox ili Vu risiveri, znači ima OpenAtv i to najnoviji 6.0 a to je ipak extra podrška.
Imidži za ovaj box (i ostale iqon uređaje,ovaj nije jedini) se rade odavno i svakog dana izlazi novi te ne vidim logiku u tvom postu da će biti sve slabija?

OpenATV je ok ali je ipak podrska za VU Zero neuporedivo veca, pa recimo za Iqon Force ima dosta skuvanih imidza kao Pli bez zvanicne podrske a to u praksi cesto ne radi kako valja prvi primer Dreambox, ali dok se pravi OpenATV je OK ali ipak premalo, ako oni prestanu da rade za ovaj box sta dalje?
 
Na ovo tvoje pitanje verujem da ni ti sam ne bi znao odgovor...:D
 
Poslednja izmena:
u principu,meni treba stabilan Image,slika dobra i da svi meni potrebni pluginovi rade(a to mi Open Vix pruza,pa cak volim i skin 'XBMC 1080p Confluence',i naravno redovan Update)....sve ostalo je manje vise isto i stvar navike...i jako je bitno reci za ljude koji nisu u prici,da odredjeni Timovi forsiraju odredjene Enigme za odredjene bokseve...
primera radi...ima timova koji rade samo za VU+ risivere,i njihovi meni licno jako dobri skinovi ne idu ni na jednu drugu Enigmu nazalost...:(
 
Poslednja izmena:
A ja baš te skinove nikako ne podnosim, sve je stvar ukusa
 
ukus...kao sto ja ne mogu da smislim onaj Matrix i onaj defaultni OpenATV....al o tome ne terba raspravljati..:)
 
Pa opet sve stvar ukusa,nekome je bitno da je što jednostavnije i da radi posao a nekome da ima 1001 džidžabidža i da šljašti tako da ne znaš u šta prvo da gledaš... :D
 
Ma sve jasno.....:)

Umi Super
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Zanima me kako da gledam satelitske kanale?
Imam tv sa dvb s2 tjunerom,sta mi je jos potrebno od opreme da bi gledao nekodirane satelitske kanale?
Da li je dovoljna jos satelitska antena (tanjir) stavim spolja?
Hvala.
 
Antena i LNB koji se spoji koaksijalnim kablom na ulaz u TV.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Satelit mi vise ne hvata Astru, samo Hotbird. Mislim da su LNB spremni za zamenu. Koje bi preporucili?
 
Za Astru i HB bilo koji je ok, signali su dovoljno jaki, Sada su popularni ovi Amiko, pa možeš njih da pazariš
 
Treba da menjam motor/aktuator na paraboli 1,8m. Imam 18' i uzeo bih opet takav. Ovaj koji imam (mislim da je superjack) radi, ali je počeo da koči ka krajnjim položajima u koje ređe ide. Planiram da stavim nov, a ovaj da probam da očistim i podmažem, pa nek stoji za rezervu.

Pitanje je - imate li preporuku za model i prodavca? Sve manje ljudi se bavi satelitskom opremom.
 
Jedno pitanje.... dugo sam u sat svetu ali mi nešto nije jasno.... da li za HD kanale treba neki noviji lnb ili mogu i klasični stariji ? Nešto sam čačkao ovih dana i nemam jedino one transpodere na jednom satelitu upravo gde je dvbs2 frekvencija....
Imam one standardne universal lnb-e.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako ti je lnb proizveden posle 2000. godine sve je OK. Mada, ako je mnogo bio na suncu i kiši, možda je osciloskop otišao do đavola, pa ga onda menjaj
 
Moze neko ko se razume u satelitsku opremu da preporuci prodavnicu na pm i sta uzeti.

Potrebno je 4lnb, jedan multiholder, tanjir 110-120cm, jedna Diseqc sklopka.

Da li uzeti multiholder koji je zakrivljen na vise ili na nize? Bitan mi je odabir tanjira i da li multiholder pasuje na tu antenu. Koje lnb uzimati inverto, amiko?
 
Veceras od pola osam,videoton-partizan na M4 Sport HD FTA. Eurobird 9e, 11598 V
 
Da posle 2000 je proizveden..... imam ga 7-8 god..... hvala.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Drugari može li polaris kartica da radi u amiko mini combo barem za mene, ne za "ono" ili da razmišljam o nekoj drugoj opciji?

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Znači ništa od kartica što imaju domaće kanale ne može?
A neka jeftinija kartica koju mogu da ubacim da bi upao u "razmenu"?

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Više ti se isplati da platiš, nego da juriš razmene
 
DVBSky S960

Odakle da krenem...

Bliži se godinu dana od kako koristim satopen i mogu slobodno otkucati da nisam baš zadovoljan. U međuvremenu su ispravili neke stvari (dodali su Canal Digitaal, TV Vlaanderen, SGR Swiss, Viasat),
ali ostaje problem u prajm tajm terminima subotom, nedeljom i pogotovo kad je CL utorkom i sredom. Koja je poenta u plaćanju ako besplatne arapske linije daju sliku bez trzanja, a na plaćenom
serveru slika trza na svakih 4-5 sek :S:? Iks puta sam morao ubaciti besplatnu liniju da ne bi nemački Sky Sports trzao kad je CL. Izuzetno jadno...


Na forumu sam kucao o PC DVB karticama i u nedelju (29.10.) mi je donešena DVBSky S960. Bio sam dugo u velikoj dilemi da li taj model ili skuplji TBS 5520 SE USB, ali pošto me ne interesuje
DVB-C/T2, odustao sam od njega.

Uređaj sam kupio na austrijskom sajtu bettershopping. Prodaju i na amazonu, ali nisam hteo tako. Ako kupujete sa isporukom za Srbiju, odbiće vam Ust, ali je poštarina povećana tako da sam
poručio za Nemačku (dođe ista cena) da zaobiđem našu carinu. Izašlo me je 61 € (cena uređaja + DPD poštarina za Nemačku + PayPal provizija).

Jedino još nisam osposobio daljinski, ne stižem nikako, mada mi nije ni bitno kad koristim miša. Od softvera koristim poslednju stabilnu verziju SmartDVB-a (v0.5.0.6). Ne postoji ni jedan razlog
da se koristi plaćena alternativa. Svi plaginovi koji rade u popularnim plaćenim programima, rade i ovde (hadu, vPlug, PowerVuEmu, softcam i sl.). Program je malko mušičav, hoće da prestane
prikazivati sliku ako se baš nenormalno prebacuje, ali gašenje i ponovni ulazak u program to rešava. Hadu radi odlično. Koristim LAV Video za rendering pošto MadVR radi iz nekog razloga samo
sa FTA kanalima dok sa skremblovanim brljavi. Ono što je mene iznenadilo je da tjuner prikazuje UHD kanale, mada sva četiri CPU jezgra momentalno bivaju zakucana na 100% i dolazi do
preskakanja frejmova… Isto se dešava i sa MadVR i sa LAV-om.

Imao sam problema dok nisam osposobio „karticu“ da radi, najviše sa DiSEqC-a pa onda u kom modu da radi. Definitivno ću morati na proleće da vidim šta se dešava gore na tavanu sa DiSEqC
sklopkom. Takođe, transporderi koje je nemoguće skenirati sa Amikom, ne rade ni ovde. Nije neka tragedija pošto su u pitanju neki nebitni na 7E i 4,8E.

Sve u svemu, jako sam zadovoljan i nikad više risiver.

IMG_8646_resize.jpg IMG_8633_resize.jpg IMG_8647_resize.jpg SmartDVB skrinsot.jpg
 
Poslednja izmena:
hvala za info...
da li radi BlindScan opcija?
 
A ja sam odavno odustao od tih karti, i nikako se ne bih vraćao na njih
I preskupi tbs 5925 mi služi kao mis tuner u dm900.
Stvar ukusa
 
Nazad
Vrh Dno