Šta je novo?

Satelitska TV, Risiveri, DVB-S2...

nakupilo se ovde "stručnjaka"
 
Ja sam uzeo random linije na aliexpresu tipa 6 meseci za 8-9 e i radilo je sve ono sto mi treba, polaris max tv i jos pokoji program, total nemam pojma imao sam probleme sa 16e jer sam stavio malu t55 antenu s 8 lnb.... Ali za te pare polaris nijednom nije stucnuo, ili ostali paketi koje sam gledao. Nema sta da se krije, od tog kineza vidim da je uzimalo dosta nasih sigurno su preprodavali linije duplo skuplje....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja sam uzeo random linije na aliexpresu tipa 6 meseci za 8-9 e i radilo je sve ono sto mi treba, polaris max tv i jos pokoji program, total nemam pojma imao sam probleme sa 16e jer sam stavio malu t55 antenu s 8 lnb.... Ali za te pare polaris nijednom nije stucnuo, ili ostali paketi koje sam gledao. Nema sta da se krije, od tog kineza vidim da je uzimalo dosta nasih sigurno su preprodavali linije duplo skuplje....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Ja sam ovde davao kontakt od kineza koji je zaista bio stabilan i nisam dinara od nikog zaradio, cena mu je bila 8e za godinu dana, cak sam zadnji put uzeo za 8e 18 meseci, ta pretplata mi jos uvek traje ali mu max prestao na tom serveru a ttv nije radio, ostalo je sljakalo sve kako treba.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Total je za šire mase počeo od skoro

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Radio je za neke i pre,ali nije bilo za javnost:)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
cudno da sada radi sa starim linijama, verovatno su dodali kartice
 
Zna li neko od vas kako su tehnički prevazišli uparivanje? Ja sam pre oko godinu dana probao validnu total tv karticu u mom risiveru i nije htela da radi ni u cccam ni u oscam. Da se razumemo, u priči sa satelitskom i dekodiranjem sa 25 godina, ali sam u poslednjih 10-15 sve to zapustio jer jednostavno ne stižem. Tehnički sam zato priličan duduk oko CS-a.

Čuo sam da je u međuvremenu i SkyUK proradio, ali to nam više ništa ne znači jer je signal preslab.
 
Pa tehnicki nema stvari koja ne moze da se uradi pa cak i preko emu-a ...

Msm lako je to reci ali zasigurno je potrebno ogromno znanje da bi sve to moglo da se uradi.

Dampovali box i nasli koji je sistem uparivanja box-karta , napisali ili dopisali neki card server kako bi to moglo da radi kroz mrezu.

Moje misljenje, ne mora da znaci da sam u pravu ...
 
Zna li neko od vas kako su tehnički prevazišli uparivanje? Ja sam pre oko godinu dana probao validnu total tv karticu u mom risiveru i nije htela da radi ni u cccam ni u oscam. Da se razumemo, u priči sa satelitskom i dekodiranjem sa 25 godina, ali sam u poslednjih 10-15 sve to zapustio jer jednostavno ne stižem. Tehnički sam zato priličan duduk oko CS-a.

Čuo sam da je u međuvremenu i SkyUK proradio, ali to nam više ništa ne znači jer je signal preslab.

od koga si to cuo ?
 
Rešen problem signala. Promenio tri elektrolita na ploči i signal otišao u nebo. Čak i sa male ofset antene rezerve ima koliko hoćeš. Max mi radi, a i hrvatski kanali iz totala. Za domaći tot trenutno nemam liniju.

A ti si Burmann tako kul, u ponedeljak ću da se hvalim u školi da sam te upoznao.

kazes, ostali sateliti su i pre radili, a sada radi i 16e, hmm :p
 
^^ Šta te tu zbunjuje? Realno, jači je signal i na drugim satelitima, samo što je bio dovoljno jak i pre popravke pa se nije primećivalo.



Rekao sam koliko sam mogao da kažem.

@jaffar - Sve je to ok, ali mene zbunjuje što nije bilo promena u softveru koji dekodira. Bukvalno je sve rešeno na strani servera.

taj sto ti je rekao da radi sky uk laze ko pas ;) a signal je super, mozda bi opet popravka pomogla :)
 
Poslednja izmena:
Potpuno je svejedno, negledljiv je u Srbiji.

Btw, nije mi rekao, video sam snimak. Nije me ozbiljno zanimalo, jer taman i da je FTA mogu da se slikam samo...
 
Da li neko moze da mi kaže ime sajta gde mogu da proverim ispravnost c linije, tj da li radi ili ne?
Od juce imam problem na starom dobrom DM800hd. Naime ima tona, rade titlovi, pokazuje OSD na BlackHole imidžu ali nema slike? Da li je problem do tjunera ili lnb a ili nešto treće? Jacina signala je ok
 
Da li ti se to desava na svim kanalima ili ponekim koji su inace zakljucani? Ako samo na pojedinim onda linija ne otkljucava iz nekog razloga.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Na svim kanalima se desava.Probao sam sa drugog lnb a TotalTV a signal i opet nista od slike samo ton.Dakle nije problem u lnb u.
Probao sam i razlicite hdmi ulaze,nije ni to
 
Nesto je do risivera verovatno. Sacekaj da se neko kompetentniji javi.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Pa rade li ti fta kanali? Ako oni rade onda je do linija, ako i na njima nemaš sliku onda znaš da je do risivera. Probaj i drugi kabl kojim povezuješ s tv da staviš.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ne rade free kanali tj nema slike ima tona.Ne verujem da je do do DVI to HDMI kabla jer kad udjem u meni imam podesavanja
 
Razumem te, ali ja sam recimo imao slučaj da sam 5 hdmi kabla promenio isto zvuk ima slika nema, ili slika ima nema zvuk, tek 6. kabl je radio kako treba, svi novi..... Proveri rezoluciju i na tv i na risiveru...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
OK.Sad sam na poslu ujutru cu proveriti da li imam rezervni kabl,pa cu napisati sta se desava
 
da ne otvaram novu temu,treba mi informacija proverena...'Vodafone TV Centar 1000'
Mota se često po polovnim oglasima uređaj iz naslova za male pare...ima opciju i Satelit i Kablovsku i navodno neki IPTV...
Da li je neko imao prilike da se igra,i može li nečemu da služi na našem terenu,konkretno mislim na Srbiju,moze bar kao media player sa usb...
da li je neko uspeo nesto da izvuce iz ovog uredjaja?
 

Prilozi

  • Screen Shot 2020-05-23 at 20.31.13.png
    Screen Shot 2020-05-23 at 20.31.13.png
    588.6 KB · Pregleda: 111
jel može neko na PP da mi da preporuku za neki CS gde provereno radi TotalTV?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pozdrav svima,
Koristima sobnu antenu. Sa starim TV-om sam uz pomoć DVB T2 tjunera imao osnovne kanale besplatno. (rts2,rts2,pink...)

Imam novi TV VOX sa ugrađenim dvb T2 tjunerom. Sada nemam te osnovne kanale, ali imam nekih 29 (arena1,arena2...), to su kanali sa spiska MTS antena plus. Ništa ne plaćam, niti smo se pijavljivali mts-u za ovu uslugu.
Bakica koristi taj tv, tako da je njoj potrebnije da ima one osnovne kanale, nego arene.
Kako da namestim da imam samo osnovne kanale?
 
Pozdrav svima,
Koristima sobnu antenu. Sa starim TV-om sam uz pomoć DVB T2 tjunera imao osnovne kanale besplatno. (rts2,rts2,pink...)

Imam novi TV VOX sa ugrađenim dvb T2 tjunerom. Sada nemam te osnovne kanale, ali imam nekih 29 (arena1,arena2...), to su kanali sa spiska MTS antena plus. Ništa ne plaćam, niti smo se pijavljivali mts-u za ovu uslugu.
Bakica koristi taj tv, tako da je njoj potrebnije da ima one osnovne kanale, nego arene.
Kako da namestim da imam samo osnovne kanale?
Ostavi joj stari tv a taj uzmi sebi [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Nazad
Vrh Dno