Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Imam neke probleme sa 6s...

Zna da se ugasi nekad na 40% nekada na 20% baterije i ne moze da upali dok ga ne spojim na punjac,star je nepunu godinu imam garanciju valjda je do baterije nadam se da cu dobiti novu...

E sada drugi problem prije nedelju dana nesto zabagovao bio nisam mogao nista i ja ga izgasim na power i home dugme i pojavi mi se ovo na ekranu kao na slici(stvarno na par sekundi)
i bas sada opet probam isto gasenje ista stvar inace radi normalno...
Inace sam danas uradio neki update rekoh mozda posle njega ce se srediti stvar medjutim isto...
8ca321a3bdc91eb7d93ed8c54aa420d0.jpg
 
Poslednja izmena:
Narode,
Jel zna neko gde u Beogradu mogu da zamenim bateriju na Iphone 6? Dakle neki kvalitetni neoficijelniservis koji ugrađuje originalne baterije. Istyle mi je poslednja opcija, pošto je preskup.
 
Original bateriju nigde neces naci osim u drugom telefonu i ovlascenom servisu...
 
Sko zelis original da... ako zelis kopiju mozes proci sa 1500din i sam da menjas.
 
Ne znam ali znam da originalne delove nigde osim kod ovlascenog servisa... inace ti servisi naplacuju i ruke i deo s toga racunaj da te ruke kostaju oko 2000...
 
Dobio sam šesticu na korišćenje. Zvuk tokom razgovora je užasan. Kad snimim voice memo i pustim preko slušalice, tj. risivera, zvuk je otprilike hiljadu puta bolji. Probao sam reset telefona. Pomoć, molim?
 
Mislim da nije do telefona nego do mreze. To mozes da proveris preko facetime-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobio sam šesticu na korišćenje. Zvuk tokom razgovora je užasan. Kad snimim voice memo i pustim preko slušalice, tj. risivera, zvuk je otprilike hiljadu puta bolji. Probao sam reset telefona. Pomoć, molim?
Proveri prvo da se nije nakupilo prasine/prljavstine na zvucniku. Ukoliko imas kompresor slobodno malo "produvaj", samo vodi racuna da ne priblizis previse pistolj i da ne bude bas pod jakim pritiskom.
 
Skype je ok, voice memo je ok, pozivi su užas. Imam i HTC One M8, nebo i zemlja.
Ili sam jednostavno navikao na mnogo bolje :D
 
Ako je skype ok, voice memo ok onda ti je do mobilne mreze... Ne znam da li kartica moze da utice?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije do mreze, do telefona je, moj stari 5s ima taj isti problem, sve aplikacije imaju dobar zvuk, a samo pozivi preko mreze imaju los zvuk. Mikenzi je napisao odgovor u vezi sa tim u 5s temi, uglavnom hardverski problem.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, moj drugar će dobiti iPhone 6s Plus iz SAD. Koliko sam video, najveća šansa je da je to model A1634. Iako se zvanično sve frenkvencije poklapaju sa onim u SRB (vidi dole), ima li neka "caka" ili će odlično raditi u SRB? S obirzom da postoji i verzija A1687 koja je "world phone" i 100% radi u Evropi.

The iPhone 6S Plus A1634 is the GSM & CDMA phone and it has the same cellular connectivity as the A1633. The phone is available on AT&T as well as some more GSM carriers in the US like Boost, NET10, Cricket, US Cellular or StraightTalk. You can also pay full price for the iPhone 6S Plus as Apple is selling it as the sim-free unlocked version. Specifically, it supports LTE bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 27, 28, 29, 30; TD-LTE bands 38, 39, 40, 41; GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); TD-SCDMA 1900 (F), 2000 (A); CDMA EV-DO Rev. A (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz) and UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz).

A1633: The iPhone 6S A1633 is the most comprehensive model. It is available on AT&T and some more carriers in the US. Apple also started selling the A1633 as the sim-free unlocked version on Apple Store and you will have to pay full price for the device. It supports LTE bands 1 (2100 MHz), 2 (1900 MHz), 3 (1800 MHz), 4 (AWS), 5 (850 MHz), 7 (2600 MHz), 8 (900 MHz), 12 (700 a MHz), 13 (700c MHz), 17 (700b MHz), 18 (800 MHz), 19 (800 MHz), 20 (800 DD), 25 (1900 MHz), 26 (800 MHz), 27 (800 SMR), 28 (700 APT MHz), 29 (700 de MHz), 30 (2300 WCS); TD-LTE bands 38 (TD 2600 MHz), 39 (TD 1900 MHz), 40 (TD 2300 MHz), 41 (TD 2500 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); TD-SCDMA 1900 (F), 2000 (A); CDMA EV-DO Rev. A (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz) and UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz).

Kod nas je kod svih operatera (ako ne grešim):
2G na 900 i 1800MHz (pokriva model)
3G na 900 i 2100MHz (pokriva model)
4G na 800 i 1800MHz (pokriva model)
Hvala! :)
 
Treba mu A1687 zbog garancije.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
^ Drugaru salje brat koji živi u SAD, kupio je sedmicu pa šesticu salje bratu. Nema kupovine novog modela; vise me zanima da li ce navedeni lepo raditi na svim mrežama.
 
Brat bi hteo da kupi iPhone 6 plus i naleteo je na jedan povoljan, međutim ne radi Wi-Fi, navodno ne može da se uključi.
E sad, koliko bi to mogao biti ozbiljan problem za popravku, kao i cena, ukoliko nije nešto do softvera? Da li možda neko zna? Hvala.

Nexus 5x via Tapatalk
 
Moj savet - nek se ne zamlaćuje neispravnim telefonima bez potrebe.
 
Pogotovo ne sa iPhone-ima. Sta god da popravljas na njima je skupo :D

Sigurno mu se ne isplati da kupi i popravi to, ispasce ga vise nego da kupi telefon na kojem sve radi
 
Treba ići logikom da bi taj sto ga prodaje to popravio da može. Svejedno da li je hteo da ga zadrži ili proda
 
Brat bi hteo da kupi iPhone 6 plus i naleteo je na jedan povoljan, međutim ne radi Wi-Fi, navodno ne može da se uključi.
E sad, koliko bi to mogao biti ozbiljan problem za popravku, kao i cena, ukoliko nije nešto do softvera? Da li možda neko zna? Hvala.

Nexus 5x via Tapatalk

Vjerovatno crko baseband chip, on je zalemljen na ploci.
 
Drugaru dete omasilo passcode i zakljucalo iphone. On uradio set up as new i normalno kasno shvatio da mu je sve obrisalo. Ima li nade da se slike vrate? Backup mu nije bio aktivan.
 
Ako nisu backupovane, mislim da ne moze da ih vrati. Koliko li je puta omasio passcode kada mu se skroz zakljucao telefon :D
 
Dovoljno puta :) Nego, tu su mu slike od ovog mlađeg, pa mu je zato važno. Ali koliko sam guglao nema od toga ništa.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Једно питање момци, друг је купио iphone 6+ јуче и данас ми се пожали да му је камера мутна. Потражио сам на нету и видео да apple мења одређену серију у коју спада баш овај његов примерак, проверили смо преко серијског броја. Где можемо да видимо јел то може негде код нас да се замени и да ли може уопште? Ако може јел треба рачун или гаранција? Он нема ни једно ни друго :D

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Nazovi istyle sutra, pa će ti reći sve.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Звао сам данас, не треба ништа од папира, само да се однесе телефон да се констатује проблем и мењају камеру о свом трошку.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno