Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Generalno gledam razno smeće, Black Mirror nisam nikada uspeo da odgledam. Probao kad je izašao, probao opet posle pohvala ovde, ali meh... ( :
 
Meni se baš sviđa nakon dvije epizode, sad ću treću. Onako baš mi treba ovakva serija, ne da mi blješti pred očima nego pokušava kazati nešto.
 
Da, bas zato i nije dobro, meni misli odu previse daleko vrlo lako, i napravim skroz novu pricu :) Ovako je lakse :)

Zamisljam dovoljno drugih stvari, novo je doba. Imalo je to mozda smisla u 18/19. veku, kada si imao vremena na pretek (ako si umeo citati, imao si). Ajmo malo napredak - bolje vizualizacije, a ne citanje :)

Emocije i osećanja likova je jako teško, gotovo nemoguće, preneti na filmsko platno. Sve se svodi na mimiku glumaca, ali ni sve emocije se ne izražavaju mimikom. Niti unutrašnji govor funkcioniše najbolje kao alat za iznošenje osećanja likova u filmovima.

Pri tome shvatanje knjige je nešto tvoje, nešto intimno, dok je gledanje ekranizacije pogled na tuđu interpetacuju nekog dela, pogotovo u modernoj kinematografiji gde se sve servira na izvolte, gde se ne ostavlja prostora za ličnu intepretaciju, osim ako se režiser ne zove Dejvid Linč :d
 
Poslednja izmena:
Ok, ekran ne moze da opise toliko detalja emocija.... sta je tu lose? :D
 
Ovo nije tema o knjigama.
 
Što se tiče Black Mirror, već je pisano o njoj, savremena verzija stare serije Zona sumraka, uzeta je ista osnova, svaka priča za sebe, kratka košuljica koja svaka može da se razvije u dugometražni film. Nekada je Zona sumraka bila debeo underground i avangarda, danas su njeni elementi utkani u većinu serija. Teško je biti danas toliko drugačiji kao nekada, jedino pomeranjem nekih moralnih ili društvenih/kulturnih dogmi ili postavljanjem pitanja na koja većina ne želi da čuje odgovor, na žalost. Serija gađa u centar današnjih tema, naravno, ne doživljavaju svi tehnologiju na isti način, neko ne želi da uzme crvenu pilulu :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Ozark S01E01 - uf, zaista odlican pocetak. Nadam se da je takva celu sezonu.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
GoT pitanje koje je ujedno i spoiler valjda...

Zasto se ne razmatra/pominje koriscenje "wildfire" portiv armije mrtvih? Zar nije logicno da bar zatraze zalihe iste ili pokusaju da prave smesu? Pogotovo sto je onaj kralj pre nego sto ga je Dzejmi ubio stalno ponavljao "burn them all" i sam inicirao pravljenje "wildifre"?
 
Najjednostavniji odgovori - još je rano za to, nema logistike, nema zajedničkog interesa... itd
 
Gleda li neko Strain? Ono je mega treš ali mi je opet izuzetno zanimljivo [emoji1]

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ma gde tres, "realnija" i bolji scenario od True Blood-a, MT-a i slicnih :) Plus je poznato da ce se zavrsiti, tj. vec su snimljene zadnje epizode ove sezone i to je to.
Imao sam fino misljenje za Midnight Texas, mozda bi za letnju limunadu i dobro prosla, ali u ovoj epizodi koja glupost... c' mon!
Slabiji andjeo ne moze da bije jaceg, ali zato demon moze, a slabiji andjeo moze njega - LOL! Ova je stajala kao jagnje pred klanje, mislim...
 
Ozark solidna prva epizoda. Bateman je dobar za ozbiljne uloge, ali je uvek glumio budale pa nisam navikao da ga gledam u ovakvom izdanju.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Strain je bas trash, kad glume i pricaju kao likovi u nekoj losoj igri, tu mora biti neka granica da se ne gleda..

Sto se tice Ozarka, da bas je dobra, ostala mi je jos jedna epizoda, Bateman idealan za ulogu.
 
Daj bre, Boris... Fet, Gas i Dach bas cool glume. Palmera i Satrahijana em glume odlicni glumci, em ih stvarno dobro glume.
A Rajher (Nemac ;)) je imba :)

Low budget je serija, ali uopste nemas utisak da jednom vampiri mogu biti brzi od Flasha, a u sledecoj da isti vampiri su sporiji od coveka (sto me stvarno odvratilo da pogledam True Blood do kraja, konzistetan kao stolica IBS pacijenta :))
 
Strain je odlican trash jer je tako i pravljen. Nije to neka ozbiljno radjena serija poput True Detective pa ispala krs. Kad Del Toro moze da obezbedi 200mil za svoj film moze i za seriju ali to nema smisla ako pravis trash. Strain je nesto sto je radio iz zezanja jos dok je snimao Blade 2, napisao 3 knjige od kojih su nastali strip i serija. I glumci su na mestu cak i onaj klinac jer mu je uloga da nervira gledaoce :D
 
Klinja zasluzuje najgora mucenja ikada, neopisivo ide na zivce. Onaj prvi klinac je bio jos ok.
A sama serija je gledljiva nista posebno, fala bogu pa se zavrsava ove sezone.
 
Bas sam hteo da napisem za emo klinca da kvari seriju,inace glumacka ekipa odlicna a tek je nemac posebna prica.Lepo je odradjeno na sta je sve spreman pojedinac zarad vecnog zivota i licne koristi sto ne propustaju da naglase u svakoj epizodi,isto tako na sta je sve spreman pojedinac da bi pobedio.Mali off satrakijan je valder frej u got
 
I Filch iz Pottera.
Jedna stvar me cudi kako se nikada ne pita sem u Bladeu za vampire :) Ako ima vampira i pakla, koga briga za zivot na zemlji?:)
 
strain - boldly go where no man has gone before... pravo iz neceg dobrog u nesto zbrda zdola krk u rebra... pravac kontejner. ali odgeldat cu cito da vidim to finale!
odgledao i Narcos sezonu 3. ni prici ni doci prethornim sezonama. nema tog thrilla.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ova trenutna sezona nema veze sa prvom, kao druga serija. I sviđa mi se što se svaka sezona razlikuje.
 
American horror story, nova sezona... nako, sporo zasad

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Narcos treća sezona odlična i na nivou prethodnih, Pena odličan kao i ostali a omiljeni negativac u ovoj sezoni mi je bio Chepe.
8/10.
Jedva čekam sledeću sezonu...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
vec odgledao?? auh.. ja na prvoj

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno