Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobra im je fora ovo sa sledećom epizodom Fleša, čekaćemo je do 25. Aprila jer

je članak novina iz 2024. u koju mlađi Fleš odlazi baš sa tim datumom. Mamu im jbm čak nisam ni ljut što moramo čekati toliko
97e06495711d4f2acf6049275de54bd0-1-133731.png
 
Odgledao ove nove 4 epizode Top Gear - a, neverovatno osveženje u odnosu na onaj promašaj od prošle godine. Izbacili su onog iritantnog riđokosog i onog nazovi vickastog Džordana i to je bio pun pogodak. Posle pomalo mlake prve epizode idu sve bolje i bolje. Dobar deo treće epizode je sniman u Crnoj Gori, dobili su đetići lepu promociju svoje zemlje. U četvrtoj su imali svetsku ekskluzivu - najbrži auto ikada, novi Bugatti Chiron. Ovaj trio se čini harizmatičan, iako me još uvek pomalo nervira isfeminiziran crnac, mora se priznati da je produkcija odlična i da je ovo dostojan naslednik legendarnog serijala. Takođe, sviđa mi se što sada gosti učestvuju u vestima i da sva trojica vode razgovor sa njima, kao i što umesto jeftinih automobila na stazi sada voze Tojotu GT86. Mogu čak reći da mi je ovo više leglo nego Grand Tour, i da je dobro što stari trio nema monopol nad ovim žanrom. Sada umesto jednog vrhunskog šoua o automobilima imamo dva. Od mene jaka 8/10
 
Billions prva sezona za medalju, expanse zadnja epizoda zahuktava priču, Blindspot drži pažnju sa akcijom.

Sent from my D6603
 
Dobra im je fora ovo sa sledećom epizodom Fleša, čekaćemo je do 25. Aprila jer
Pocinjem shvatati zasto UK serije uglavnom idu 6-12 epizoda po sezonu/godini, a onda isti ljudi rade na nekoj drugoj seriji opet i naprave po 48 epizoda po sezoni svako od njih. Ali sve to generalno vredi, umesto da se dobije flasshy music filler :D
 
Legion, meni ovo bas dobro, inace ne volim previse arti izrazavanje (zbog toga i nisam nastavio Hanibala).

Dobar zavrsetak prve sezone i otvaranje vrata za drugu.
Na kraju ima Post-credits scena, da ne propustite
 
Pokido pokido jesi video tu biografiju, kakav Di Caprio teniser je jednom pojeo medveda ali su to izostavili u biografiji bili bi too much

Pod pojeo mislis valjda na "razdevichio"? :S: (nedostaje ti jedno ili dva slova, zavisi kako se uzme... :p )
 
Treba mi preporuka za neku laganu seriju (tj sa relativno razimnim dijalozima) radi usavršavanja engleskog?Hoću da gledam malo serije sa engleskim prevodom ali bih pogledao neke lakše za početak.
 
[YOUTUBE]JxWfvtnHtS0[/YOUTUBE]

GoT 7 [emoji106]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ove godine nas teraju 2+ meseca vise da cekamo, ako bude filer epizode, bice gasenja HBO pretplata :p
 
Kad bi izbacivali kao Netflix celu sezonu odjednom, ovako mučenje [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja pre neki dan pogledah poslednju epizodu. Cisto da se podsetim i pripremim za nastupajucu sezonu. :)
 
Treba mi preporuka za neku laganu seriju (tj sa relativno razimnim dijalozima) radi usavršavanja engleskog?Hoću da gledam malo serije sa engleskim prevodom ali bih pogledao neke lakše za početak.

Sopranos.
 
Expanse S02E10 odlicna

Gani kada gleda u okean oci joj se crveno presijavaju, izgledaju kao Mars. Oci boje Marsa :D
 
Gledam Bron ekstra serija i odgledao sad ovu trecu sezonu ali mi ovaj kraj nije jasan...
Kako su ova dvojica braca? Po cemu i ko je ana marija larson i tako to
 
Poslednja izmena od urednika:
Odmah zalepiti ban na dve nedelje, nema drugog resenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Apelujem na kolege moderatore da daju (mnogo) više od 1 poena za spoilerisanje.
 
Treba mi preporuka za neku laganu seriju (tj sa relativno razimnim dijalozima) radi usavršavanja engleskog?Hoću da gledam malo serije sa engleskim prevodom ali bih pogledao neke lakše za početak.

Najbolje da odgledaš opet nešto što si već gledao, nešto što ti se svidelo tj. čega se sećaš, jer ćeš tako asocijativno da hvataš dijaloge, nešto slično ja radim za nemački, gledam američke filmove sa nemačkom sinhronizacijom jer su mi lakši za razumevanje od čistih nemačkih filmova.

Ne znam šta si gledao ali ja bih uzeo Mućke, Crnu Guju pa i nešto tinejdžerski tipa Beverly Hills, Tropical (s)heat i sl. Ako hoćeš pravilan (školski) engleski onda nešto iz još starijeg perioda tipa Poaro ili Sherlock Holmes. Što poznatija stvar (serija/film) to bolje.

Evo primera nemačkog, film znam napamet i svaki dijalog, jer mi je omiljeni tako da ne moram ni da čitam titl

 
Poslednja izmena:
Mućke su malo teže za kapiranje zbog zargona kojim se služe. Ja i posle četvrtog puta gledanja uhvatim sebe da poneku reč omasim, naravno gledam bez prevoda ali ipak.

Sent from my D6603
 
Mucke, Crni Guja i Poaro su prilicno teski engleski (dosta sirok vokabular, i specifican) za pocetak.
Sherlock sa Jeremy Bratt-om ima malo tezih stvari, ali on je laksi, jer one teze stvari mozes ignorisati (kao da gledas Bones, ne zanimaju te recimo tehnicke stvari toliko koliko i obican dijalog).
Poaro je dobar sto dosta stvari ponavlja, pa mozda i nije los - a teeeesko da on nema ceo prevod na srpski i to odlican :)

Ako nadjete nesto sa Stephen Fry-em, preporucujem! Ima covek sirok vokabular, ali jedan od najlaksih akcenata.
 
Ovaj Arrow je sve vise i vise "meh" - nekako mi i zao ovih likova sto ga ispusise, msm kraj epizode (ove najnovije pred break) je trebao da bude badass kapiram, ali je bio samo "bad" ili samo "ass" :d
 
Sve epizode će da izbace odjednom?
 
Evo ti, izbacili 13 Reasons Why ali opet za*eb kao sa Iron fistom, fali epizoda 11 :crash:
 
Završio Billions prvu sezonu, bog te mazo kakva serija, kako li sam ovo propustio do sada i otišla ispod radara!Znači hemija izmedju glavnih neprijatelja je neverovatna!Nastavljam drugu sezonu... ne znam sa kojom da je uporedim, specifična je nekako.
Znači 9/10 bez greške.

Sent from my D6603
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno