Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Управо сам се вратио из биоскопа где сам са супругом гледао новог Индијану Џонса. Одрастао сам уз овај филм, велики сам љубитељ историје и овај филм за мене представља заиста нешто посебно. Четврти филм у серијалу није ни смео да буде направљен, унаказио је све. Управо из тог разлога мој страх је био велик да ће и овај филм да буде тотални фијаско. Онда су дошле рецензије које су биле поприлично лоше и навеле ме да помислим да можда ни не требам ово да гледам у биоскопу. Срећом отишли смо да погледамо и... Вредело је. Филм није ни близу типа првом и трећем, али мени је бољи од другог. Филм је забаван и такав је скоро до краја. На крају су дефинитивно претерали што ми се није свидело као ни превише сцена са CGI и подмлађивањем Индија, мислим да је то такође било беспотребно. Али све у свему овај филм од мене добија 7.5/10. Могао је бити комотно пола сата краћи.
 




 
@swedja
Sori sto pisem sizhe filma ukratko, jer nemam zivaca zasto...
Fejk ez fak!
5.5/10

Film pre toga je south park jako lepo objasnio. Ovaj je nesto bolji, nesto malo. Jako malo.
 
Ухватих на ТВ-у па рекох да се подсетим. Уједно сам се и подсетио зашто не гледам филмове на нашим телевизијама.
И даље врхунска забава са гомилом лоших форица и ол стар акциона екипа 7/10.
Скроз сам заборавио да се појављује и ово у филму :
 

Prilozi

  • 20230630_225811.jpg
    20230630_225811.jpg
    103.3 KB · Pregleda: 94
Rain man, kakva maestralna gluma.

Extraction 2 kao i John Wick 4 sve vreme u glavi odjekuje kakva glupost, zašto ovo gledaš. Nisam mogao da ućutkam stanare u glavi morao sam da ugasim, užas i glupost.
 

Prvi film sam dosta dugo držao na listi na gledanje, ali Netflixove akcije nekako uvek ocenjujem unapred sirovim prosekom, pa otuda me slabo mame.

Ova dva filma su mi se ispostavila kao izuzetak od pravila. Prvi utisak koji sam imao jeste da je ovo nivo akcione koreografije iznad Netflixovog standarda, dosta me filmovi podsećaju na militarizovanu verziju John Wicka. Ima tu baš fino smišljenih sekvenci i poteza, fluidne kamere koja prati akciju iz zanimljivih uglova, specijalni efekti isto tako nisu loši.

Zabavna akcija baš.
 
Extraction 2

Ajde sto su im kola blindirana, već je i kuhinja tj ostrvo u onom neboderu u Beču. 😁

Sve u svemu, solidna akcija… slabija od prvog dela. 6/10
 
Tesko je biti moderan i mizogen u isto vreme
Ono kad odrastes na Shon Koneriju, ali se trudis da budes nesto drugo, ne smem dalje :ROFLMAO:
 
Cashback 2006 nikad mi nije bilo teže film da opišem, spor a brzo mi prošao, dosadan a ipak zanimljiv. Ima nešto svoje i način na koji opriča priču mu je najjača strana. To je film a ne ova nova štanc sranja. 7/10

Odgledao. Film bez neke poente, radnja bez strukture, nedopečeni likovi, ništa nije objašnjeno, al opet nekako interesantan za gledanje, možda upravo zato što se ne drži pravila.
 

jedan od najboljih filmova inace, sigurno je u tom 10 all time
Možda jedna od boljih ekranizacija neke Kingove knjige, ali jedan od boljih filmova, teško...

Inače na preskoce "pogledah" Mako, pre gledanja nisam gledao ocenu na IMDB, rekoh ajde malo nešto sa ajkulama da se odgleda.

Ukratko, ostvarenje iz edicije gledao sam da vi ne biste morali. Očajno u svakom pogledu. Gluma užas, rang naših MTS/RTS serija, kastin užas (glumice vezare verovatno, toliko gabora po m2 nema ni na mašinskom), svi karakterni stereopi su tu, CGI presmešan.
Sve sam čekao da vidim da li će film u nekom momentu doseći onaj krindž status da bude toliko loš, da je u neku ruku zabavno-dobar, međutim ništa od toga, ovo je samo konstantno očajno.

Ocena 0/10
 

Pogledah i ja.

Nije da sam preterano razmišljao o filmu nakon gledanja. Pažnju drži, to stoji, ali mi se čini da ne provocira previše temom koliko bi se možda isprva očekivalo. Više zagrebe po površini i tu ostane, ne daje previše dubine za neku diskusiju. Sa jedne strane je to dobro jer ne zakopava se previše u ovakvoj tematici a sa druge se oseti neiskorišćeni potencijal.
I utisak, što neko reče, evidentna je razlika u kvalitetu glume ili barem zanimljivosti između dva glumca.
 
Nema reviewa bez Cika Kureta, i to u 8am!
Ulepsao mi dan, serotonin na max ceo dan 😍

EDIT:
Bukvalno sam plakao dok sam citao recenziju filma o "ajde malo nešto sa ajkulama da se odgleda."
Ali svaka recenica je bila epska posle toga... a o "masinkama na m2" sam vec poceo da povracam od smeha🤣🤣
 
Poslednja izmena:
Iako nisam planirao odgledah i ja Kandahar i mogu reći da mi je i više nego dobar. Bolji mi je od Plane koji pominjes. Što se tiče izbora uloga Butleru ostala gospoda iz aktuelne akcione branše mogu da pljunu pod prozor. Doduše nisam gledao one padove Londona, Washingtona i slicno to sam čuo da je tanko...
 
Što se tiče izbora uloga Butleru ostala gospoda iz aktuelne akcione branše mogu da pljunu pod prozor.
Meni su u Kandaharu sporedni glumci nekako srozali utisak o filmu. Vise mi nekako idu uz Sonic recimo i neku komediju (posebno faca lika na motoru) . Da je bilo par ozbiljnijnijih likova u sporednim ulogama film bih kotirao i nekom preporukom. Al opet, to je samo moj utisak :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno