Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pogresio sam u kucanju (mislio na jedno a napisao drugo), evo ispravio sam gore i ostavio link do oba filma da prosudite dal si isti.

Sad vidim da i u opisu na imdb pise:
Based on the 2014 Norwegian film 'In Order of Disappearance'.

Koja je poenta pojma nemam...

Inace gledao sinoc Serenity, i film koji je zapravo bio dobar na kraju usrase samo tako.
ne znam kako vi zovete te filmove gde film na kraju izgubi svaki smisao i logiku i izazove neki glup efekat kod gledalaca, ja to ocenjujem sa jako niskom ocenom.
Поента је да је то Норвешки филм а они немају појма да направе филм. Само преподобни Американци су способни за тако нешто.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Liam je institucija, mora se pogledati[emoji1], ali sumnjam da ce biti bolji.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Je li vama čudan osećaj gledati Avatar 60fps?
Да, баш сам ти га пре пар дана поменуо.
Тотално чудно изгледа. Како год, ваља погледати пред наставак.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Čudno da nisu još pustili Avatar u 4K.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Poslednjih mesec dana:
- Papillon (2017), bio sam umoran, nije uspeo da mi održi pažnju prvih 20 min, zaspao sam. Dve nedelje ga kuliram i nikako dovršim.
- A Star Is Born (2018), sviđa mi se, Bradley nikad bolji, 6/10
- Bohemian Rhapsody (2018), prilično sam zadovoljan filmom i Malekom, supruga i ja uživali - 9/10
- Polar (2019), 5.5/10 više zbog Mads Mikkelsena nego samog filma
- Overlord (2018), previše sam očekivao, par zanimljivih scena i ništa više, 3.5/10
- Crash (2004) i Prisoners (2013), filmčine, morao sam ponovo da ih gledam, 9.5/10
Listao filmove sa glumcem Paul Dano i naleteo na:
- Ruby Sparks (2012), zanimljiv, supruzi se više svideo, vredi odledati, 6/10
- Instant Family (2018), dobar, 6.5/10
- Green Book (2018), odličan, 8/10, Viggo rasturio. Inače, Captain Fantastic (2016) je neprevaziđen 10/10
- Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018), ovde pročitao pozitivne utiske, ali nisam očekivao da će baš ovliko da bude dobar, prevazišao moja očekivanja, u svom žanru 10/10.

Večeras nastavljam Papillon, nadam se da će radnja krenuti na bolje.
Gleda mi se neki horor. Odavno nije izašlo nešto dobro.
 
Poslednja izmena:
Slučajno kliknuo na "okači" umesto "editor", pa je delovalo kao da sam se nadovezao. Sorry
 
Overlord - bez ocene :) , momenat kad sam shvatio da sam video rov na sred ulice u selu je vrh :)
Vrhunsko sralje : )))
 
^
But hey, you were in that same shit with us too! ;)
 
Ja sam gledao jedno 20 minuta pa premotao da vidim kraj i sve mi je bilo jasno!Bio mi je nekako zanimljiv opis filma kad ono...2/10
@jaksa
Tek sam sada video da ima krs nominacija!Ko nam je kriv kada nismo umetnici pa ne znamo sta je dobro!Ovo ispada kao kada neki slikar nacrta 2 crne linije sa nekim sarama i proda sliku za milion dolara!:)

Rothko sindrom. Vodi se kao teorija zavere, a meni licno ne postoji ni najmanja mogucnost da su takve slike zapravo umetnost, vec genijalna sema za pranje novca.

Barnet Newman, slika je "Onement VI", prodata preko Sotheby's za 43 miliona dolara

Najgore od svega je sto postoji veliko telo ljudi koji "vide tu nesto" i apsolutno tvrde da je Rothko i njegovi klonovi "umetnost" i "ti to ne razumes", a u tu ekipu se ubraja i podosta mladih studenata u ovoj nasoj zemlji.

Isto sa oskarom. Svaki nominovani iz 90-95 je film klasik za sva vremena, dok recimo prosecan movie goer ne moze da se seti nominacija 2016te. Iz razloga sto je Oskar postao "ja tebi ti meni" za odredjene studio-e, podosta filmova je SJW service, kvalitet je nula a recept je "daj dve britanske babe, DD Lewis-a ili nekog njegovog klona, ako moze tema sa sto vise patnje i drame, po koji mentalni poremecaj jer empatija, obavezno crnac kom tu nije mesto, i po mogucstvu based on true story" - bam, 5 oskara. A kvalitet filma isti ko Rothko-va slika.
 
Da, a na mene sličan utisak ostavlja uvek i Prisoners.
 
Da, oba su super filma. Prisoners nisam vec odavno gledao, mogao bih.
 
Arktik sa Madsom Mikelsenom.

Film o snalazenju u ekstremnim uslovima, pokazuje ljudske granice u sudaru sa surovom prirodom i to koliko su disciplina, trening i volja bitni za opstanak.
Sat i po sporo prolazi bez bilo kakvog dijaloga, ali je muka i patnja verno prikazana.
Mikelsen opet odlican.

3+/5 ocena za Arktik.
 
Da, oba su super filma. Prisoners nisam vec odavno gledao, mogao bih.
*mjau**mjau**mjau* prisoners jedva napunio 5 godina, sta znaci “nisam odavno gledao”!? Seven je vec klasik, al ovakve izjave su smesne
 
Pa eto, skoro 5 godina...to nije davno?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Green book, lep film kao i što je više puta rečeno ovde
 
Norveski 12th man, dobar smrzo sam se dok sam gledao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
303

Bas dobar, nemci kidaju sa filmovima..
 
Posle Bohemian Rhapsody i August Rush odgledah i "a star is born" kao treći "muzički" film u životu i svaki je 10/10 sa jakim utiskom a toliko su mi bili odbojni zbog žanra
 
In order of disapereance odnosno Kraft*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*en solidan. Dobar je Bruno Ganz kao matori čiča srbin, srpski mu je malo ....

I ja cu remake da gledam bas le interesuje kolko ce da bude razlicitm odnosno isti.

A snimaju ga ocigledno zbog love. Kladim se da ni 0.1 posto amera nije ni culo za original Kraftidiioten.

Sto se tice 60fps filmova to je kancer. Na FOX movies cesto puste neki rematsr u 60 fps kao da je snimano amaterskom kamerom.

@boris lozac da da 303 je bas kvalitetan
 
Poslednja izmena:
Upravo ga završio. Ok je. Mogao je i malo "ozbiljniji" kraj. Kakva priroda... uživanje na velikom ekranu. Kad se samo setim kakve sam kopije gledao početkom 90ih [emoji1787]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno