Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Salim se malo, ali pokusacu da objasnim zasto sam prevideo ova dva predmeta.
Naravno da je krivica moja ali i Ali nije korektan.
U poslednje vreme (oko nove godine) sajte nije prikazivao sve ono što treba da stigne do kupca u tabu AWAITING DELIVERY (koji ja uglavnom najvise pratim).
Konkretno ova dva predmeta nisam video tamo ali sada kada sam precešljao porudžbine u MY ORDERS pronašao sam šta sam pronašao.

Valjda ce se smilovati i vratiti sve full :D
 
Poslednja izmena:
Please notice that the compensation is one-time

Dakle prave jedan jedini izuzetak, nadam se da si prvo pokrenuo spor za skuplju stvar.

Hoće da kažu da će ovaj jedan put da mu izađu u susret ali sledeći put da bolje pazi. Nema naznaka da su mislili da mu vrate pare za jednu stvar a za drugu ne. Ne znam ni kako bi takav postupak objasnili...
 
No hablo Chinglish, ali rekao bih da će napraviti jedan jedini izuzetak, sad da li ih je kontaktirao pojedinačno za oba predmeta ili zajedno, to je na njemu.
 
2.4.20. sam porucio neku stvar sa Aliexpress-a i jos nije poslata, ostalo je jos 2 dana do kad treba da mi posalje i pise da ako ne posalje do tada, Aliexpress ce mi refundirati pare...e sad, ako ne posalje do tad, je l' treba ja da trazim refund ili ce se automatski to srediti? :)
 
Meni su nakon bukvalno mesec dana poslali. Narucio sam 28og januara, poslato juce. Sad jos 2 mesec da stigne :D
 
Pa znam, ali ako prodje ovaj period za slanje i ja ne produzim to, da li mi se novac automatski refundira? :)
 
Poslednja izmena:
Da, automatski se refundira. Ali ukoliko ti je ipak više stalo da ti pošalju, probaj da tražiš produženje roka za slanje (sam unosiš predlog koliko dana dodatno)
 
Ljudi, jel šalju ovih dana pošiljke? Tj. vredi li naručivati išta zbog ove situacije.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Meni su prekjuče stigle tri pošiljke poručene 24.01, 26.01 i 02.02.
U zemlju su ušle u periodu 11-15.02. što znači da su polovinu vremena stajale u našoj pošti.
 
Poslednja izmena:
Ja sam juče dobio pošiljku od 28.11.2019.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Meni su kinezi (se ebay) prijavili slanje posiljki za manje od 24h od narucivanja, a dal su stvarno poslate i kad ce stici, to cu da vidim za neko vreme...
 
Jel nema opasnosti od virusa prilikom porucivanja iz kine? :D

Kontam da nema, jer virus ne moze toliko da se odrzi ali opet nisam 100% siguran
 
Možda neki virus i preživi do Srbije ali na carini izumiru svi 1000%...

Šalim se, nisam stručan da odgovorim na to pitanje ali mislim da se govorilo da nema brige i da ne može toliko dugo da preživi bez domaćina.
 
Kod nas Korona izvrši samoubistvo dok dođe na red za carinu.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Da, automatski se refundira. Ali ukoliko ti je ipak više stalo da ti pošalju, probaj da tražiš produženje roka za slanje (sam unosiš predlog koliko dana dodatno)

Sad sam usao u orders i trebalo bi jos mozda 20ak sati da bude do isteka roka za slanje i sada mi pise 16 dana...tj, automatski je produzeno...jel to prodavac produzio ili? :)
 
Nije, Ali svima produžava, i kod mene je isto.
 
Sad sam usao u orders i trebalo bi jos mozda 20ak sati da bude do isteka roka za slanje i sada mi pise 16 dana...tj, automatski je produzeno...jel to prodavac produzio ili? :)

Ja bih rekao Aliexpress je produžio verovatno jer je transport otežan zbog situacije kod njih.
Ali ako ti se ne čeka možeš otkazati, vratiće ti pare. Meni jesu, bez problema.
 
Mhm...zato sto se prodavac ne javlja uopste, ne znam sta da radim, mislio da porucim od drugog. :)
 
Nemojte da ponistavate narudzbinu dok to sistem sam ne odradi, meni stoji jedna "u procesu ponistavanja" jos od polovine januara. Bolje je sacekati, nemate garanciju ni da ce drugi prodavac odmah poslati u ovim okolnostima.
 
Nemojte da ponistavate narudzbinu dok to sistem sam ne odradi, meni stoji jedna "u procesu ponistavanja" jos od polovine januara. Bolje je sacekati, nemate garanciju ni da ce drugi prodavac odmah poslati u ovim okolnostima.

Tu nešto po meni nije uredu. Ja sam poništio jednu pre neki dan i maltene je odmah označena sa Canceled, kao da prodavca nisu ni pitali.
 
Jel nema opasnosti od virusa prilikom porucivanja iz kine? :D

Kontam da nema, jer virus ne moze toliko da se odrzi ali opet nisam 100% siguran
Objasnjavao sam, aman, nema potrebe da strahujes ne moze da prezivi virus bez domacina toliko dugo.
Ajde bre ljudi ne siri se tako virus vec drugim putem da ne smaram temu.
Ako zelis naruci ako ne nemoj ali bojazan da dobijes virus ovim putem je jednaka 0(nuli).
Meni ovo i smesno da objasnjavam.
P.S. ipak ti kupi masku, ne jos bolje 20 maski kupi i rukavice hiruske.
Kad ti postar paket donese stavi masku i rukavice pa onda otvaraj, na posletku iste baci, ali svaki put kad budes hteo to u ruke obavezno opet maska i rukavice.
Zadovoljan odgovorom?
 
Poslednja izmena:
A jel pomaze asepsol? da se naprska i postar i paket kad stigne?

Dobro, postar mozda i ne mora...
 
Tu nešto po meni nije uredu. Ja sam poništio jednu pre neki dan i maltene je odmah označena sa Canceled, kao da prodavca nisu ni pitali.

Prvi put je produzena na 30 dana jer ih je uhvatila nova godina pre slanja (a bilo je 10 dana pred kinesku NG); ja sam onda odustao od kupovine, pa kad se to oduzilo prvi put, kontam "ajde nema veze, nastavicu" - nastavim, opet rok od 30 dana zbog korona virusa - i dalje prodavac ne salje, odustanem pre 20-ak dana i jos uvek stoji tako. Poslao poruku prodavcu, takodje ne odgovara. Smara me da se probijam preko bota do operatera zbog 1$, ali sledeci put necu odustajati od kupovine dok automatski ne istekne rok.
 
Ja sam isao na cancel this order i sada kada udjem u tu porudzbinu pise:
Reminder: seller agreed to order cancellation

Jel to znaci da ce me obavestiti kada potvrdi otkazivanje ili znaci da je vec potvrdio otkazivanje? :)
 
A jel pomaze asepsol? da se naprska i postar i paket kad stigne?

Dobro, postar mozda i ne mora...

Ne, samo da se sve zajedno prokuva na 120 stepeni C :D
Dobro, poštar možda i ne mora... :d

P.S. Ja naručio ono sredstvo za tj. protiv magljenja prozora i bukvalno stiglo za dve nedelje od plaćanja a sad sam uzeo neke upaljače za kolegu, plati pre 5 dana , još nije poslato a refund mogu da očekujem tek ako ne pošalje za još 15 dana...
 
Poslednja izmena:
Ja sam isao na cancel this order i sada kada udjem u tu porudzbinu pise:
Reminder: seller agreed to order cancellation

Jel to znaci da ce me obavestiti kada potvrdi otkazivanje ili znaci da je vec potvrdio otkazivanje? :)
Već je potvrdio, očekuj refund kroz par dana.

Tu nešto po meni nije uredu. Ja sam poništio jednu pre neki dan i maltene je odmah označena sa Canceled, kao da prodavca nisu ni pitali.
I meni je takođe neki dan za jedan order automatski prihvaćen cancel.
 
Super... :D
Taman da porucim na drugom mestu...da sam znao da ce ovako biti, odmah bih porucio na tom drugom mestu, nego bilo skuplje za 1$, pa nisam mogao da uzmem jos jednu sitnicu pored toga... :d
 
Nazad
Vrh Dno