Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Hvala obojici na odg. E sad me zanima sledece, naručio sam Android box pre 5 dana, prodavac jos uvek nije poslao a ono vreme istice jos malo. Jel treba da produžim sam ili?
Ni slučajno ne produzavaj, niti ima potrebe da saljes poruke prodavcu i da ga cimas. Od toga nikakve koristi nema.

Ako vreme istekne sačuvao si svoje vreme i živce.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel iko uzimao one polovne graficke, videh gtx 750ti je oko 55 dolara? Samo ne znam koliko bi ocarinili nasi...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@LordVladd

Nemoj uzimati , jer ako stigne falican primerak veoma male sanse su da dobijes refund

@xejtep

Koji BOX si narucio i koliko je kostao ?

Kod nas su novi 4k modeli sa 2/16GB i Androidom 7.1 30€
Stare verzije sa starijim cipsetom i Androidom 4.4 ili 5 ne vredi vise uzimati.
 
Za 30$ možeš kupiti samo amlogic s905w a on ima 720p izlaznu rezoluciju, toliko o 4k

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo poslat je paket ipak pre sat vremena. Hvala svima. Inace iako je bio aliexpres standard shipping poslat je kineskom posotom. A uzeo sam Beelink gt1 ultimate izašao me 61$ sa poštarinom.
 
@ vanbasten

AliExpress Standard Shipping je u vecini slucajeva Singapore Post - broj za pracenje RB---SG


@ bakara

Ja pisem o cenama - trenutne cene za neke identicne uredjaje su jednake na AE i kod nas.
Ako nasa carina ocarini taj Beelink cena ce verovatno biti ista kao na KP.
 
Da li je realno da pošiljka ima status :

2018-11-03 Airline shipment

I od tad ne mrda. Da putuje avionom od 3ćeg do sad bi stigli do Meseca a kamoli Srbije.
 
Na neke UNxxxxxCN posiljke sam cekao i vise od mesec dana nakon statusa "Accepted by airline".

Drop Shipping 3D Print Moon Lamp 2colors LED Night Light for Home Christmas Decoration
https://s.click.aliexpress.com/e/b7dRZgdw

Stigla lampa juce, bas lepo izgleda uzivo, uzeh za poklon :)
 
Na neke UNxxxxxCN posiljke sam cekao i vise od mesec dana nakon statusa "Accepted by airline".

Taj status je totalno nelogican.Sve UN...CN posiljke imaju vidljivo pracenje samo do prvog eksportnog centra.
Ko zna koliko pretovara posiljka prodje dok stvarno ne dodje do magacina ( terminala ) na aerodromu u Pekingu , a onda i na tom terminalu moze da stoji danima dok ceka utovar u avion.

@ na_slovo_t

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?346033-Pracenje-posiljki/page354

https://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=260744
 
Posto sam relativno nov sto se tice porucivanja sa AE, ne zamerite ako je neko vec pitao ovo isto :)

Pre 4 dana sam porucio neki ugreen kabl, slanje je preko China Post Registered Air Mail i dobio sam broj za pracenje. Kada ukucam broj na svim poznatim sajtovima za pracenje, izlazi informacija da taj broj ne postoji, ili da ne postoje informacije o njemu. Da li ovo znaci da jos uvek nije poslat? Vidim da se pise da je posta maksimalno opterecena, pa samo da proverim da li kabl jos nije poslat, ili je pogresan broj za pracenje?
 
Poslednja izmena:
Treba minimum 7-10 dana da se pojavi neki status, pre toga ne vredi ni gledati...
 
  • Like
Reagovanja: ale
nije vise china post opterecen, meni je uz neke stvari iz septembra stiglo i nesto sa kraja oktobra
 
Izgleda da nije, meni je danas stiglo u izmeničnu poštu ono što je bilo shipped by airline 11.10.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Šta li je sa ovim mojim paketom. Ne menja status od 30.10. U pitanju je Android box. RU246367587NL

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Po tome i dalje ceka kod holandjana. Paket je prijavljen kod nase poste tako da mozes i na njihovom sajtu da gledas i cekas kad ce da se pojavi kod nas.
 
Sestra porucila dva kaljena stakla sa ali-a i za par dana istice vreme za dostavu ali kinez sam produzio dostavu za jos 39 dana.
Da li sestra da otvara dispute ili ne?Jer po ovome nije ni poslao cim je sada pre par dana produzio rok za dostavu.
Prvi put joj se ovo desava pa ne zna sta da radi?Da li da ceka ili da otvara dispute?
 
Ako joj nije hića za stakla nek sačeka, sigurno to nije bilo skupo pa joj tih 3-4$ ne treba baš hitno.
I meni je zadnjih 3 meseca (od poručivanja) par paketa putovalo skoro 70 dana što nikad ranije nije bilo, čak i sa ebay-a putuju duše od 30 dana (obično je bilo 25 ili manje)...
Sad se treba spremiti na još goru varijantu jer je zilione pošiljki od 11.11 na obradi u raznoraznim poštama u kini, kad to grune, biće tu do februara, valjda :p
 
Haha istu lampu imam u korpi od istog prodavca. Msm da je rasprodao, zato je promenio sliku. Juce sam trebao naručiti, tako da ja necu porucivati sad. Ti u krajnjem slučaju refund mozes dobiti uvek.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Odgovorio mi prodavac posle 8 dana :D
yes,it's a flashlight .
it's a mistake made by the system,you can place the order now.
I odgovorio mu
You answered late. I was not sure, so I ordered from another seller during 11.11.
I platio nekih 6-7USD više...msm ko je mogao znati da nije neka navlakuša.
 
naručio sam 3 dioptrijska rama od po 1.5 $....jel ne bi trebalo da prave ovi problema kao što sam čitao negde da prave problem sa sočivima(na konto medicinskih pomagala i sl.) znači najobičniji kineski ram sa staklima....koja ću svakako u srbiji uraditi
 
Koje su jajare ovi kinezi, naručio za ženu Xiaomi Mi6X iskoristio onaj kupon od 50 usd i ističe rok za slanje za 7 sati i verujem da neće ni poslati kada već 8 dana nisu poslali. Šta su i davali te velike kupone kada neće da ispoštuju.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Znam da mogu, ali ako nije poslao već 8 dana, evp sada je ostalo još malo jače od 5 sati.
Produžiću im još za 2-3 dana par minuta pred istek, pa ako pošalju pošalju, ako ne samo propade kupon.
Mada mislim da nemaju nameru da šalju, verovatno zato što je upotrebljen kupon.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
@ vodka_commando

Da li si poslao poruku sa pitanjem da li imaju na stanju i da li ce da posalju ?

Ja sam imao par puta situaciju za neke sitnice da mi nude u drugoj boji ili slican model istih karakteristika jer onaj koji trazim ili nemaju ili mora da se ceka 10ak dana dok ponovo ne dobiju novu kolicinu.
 
poruke su gubljenje vremena, najbolja varijanta je da pustite da vreme istece i uzmete pare nazad...te fore sa drugom bojom su samo kupovina vremena za prodavce, u prevodu nemaju robu pa zavlace ne znaju ni oni zasto...dakle, ne produzavajte sami rok i ne gubite vreme na prepisku...
 
Ljaljani bre nece da salju kad im skines cenu kuponom od 5$, a ne sa ovim od 50. Meni onomad jedva poslase Soundcore pro koji sam uzeo za 60ak dolara, uz svakodnevno dopisivanje sa njima... Te budite strpljivi, te nemamo, onda imamo, i na kraju posalju bukvalno u zadnjem satu purchase protectiona.
Postavlja se pitanje da li se i vredi cimati sa tim velikim kuponima i koja je uopste poenta...
 
Meni ovaj moj sto sam mu skinuo cenu maltene 40 dolara (105 na 66 dolara) raznim kuponima koje je imao u ponudi, poslao pre dva dana. Mada TN jos uvek nije u funkciji, mozda je stavio placeholder TN :D Kako bilo ja u tog prodavca imam poverenja, mislim da ce sve biti u redu. Verujem da bi me neki drugi izradio ali zato vec imam spisak onih koji su pouzdani i rade godinama i kod njih uvek uzimam osim ako ne postoji drasticno jeftinija opcija a i tada se obicno opecem (kao sa onim Kinezom sto mi je namerno poslao pogresnu a slicnu stvar i nije hteo da izmiri razliku u ceni).

Edit: Da sam imao 50$ kupon, uzeo bih kod istog prodavca robe u vrednosti 150 dolara i izasla bi me oko 60 USD, to bi vec bio zanimljiv ogled za posmatranje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno