Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Upravo to,malo malo pa se ponavlja jedno te isto pitanje...

Послато са Redmi Note 4x
 
Nema pravila meni su za tablet od 58e naplatili oko 30e a na telefon od 150e ,25e .Za tablet da sam se žalio trebao sam dati oko 700 din i može da ga drže 60 dana i vrate u Kinu ako zaključe da mi je žalba neosnovana.Do 50 e se ne plaća carina ali ako kupiš nešto od 45e i poštarina 6e plaćaš i carinu.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Pa ok, nije pravedno ali tako je, samo sam hteo čuti iskustva drugih, mala je to vrednost da bih se jurio sa njima
 
Pa neće mi valjda ocariniti i naplatiti pdv i na poštarinu? Podneo sam dokaz o vrednosti proizvoda i iznosu poštarine.
U ostalom do 50 evra se i ne carini, to mi je carinik rekao kada sam predavao dokumentaciju.
Ako ja dobro računam realna vrednost doplate je 20% od 30 evra što je oko 730 dinara, sve ostalo su preterali.
Sta si to narucio jel nesto veliko? I kome si podneo tu dokumentaciju i screenshot? To ti ni ne mozes da dostavis carini nego se zalis u posti..pises zalbu i placas 545 dinara za nju
 
1000. put
na robu do 50€ se naplaćuje samo PDV, u osnovicu za PDV ne ulaze troškovi isporuke
Na robu preko 50€ se plaća carina i PDV. Osnovica za carinu je vrednost robe i troškovi isporuke i na zbir osnovice i carine ide PDV

@nsvladimir
ako je roba 30€ na to ide 20% PDV i još neki troškovi carinjenja, poštarine itd. Sve treba da piše na papiru koji si dobio.
 
Poslednja izmena:
Sta si to narucio jel nesto veliko? I kome si podneo tu dokumentaciju i screenshot? To ti ni ne mozes da dostavis carini nego se zalis u posti..pises zalbu i placas 545 dinara za nju
Rukonaslon za automobil, nije naročito veliko, tražili su mi iz carine i kada sam im dostavio prosledili mi predmet poštom i ispostavili račun
 
To je stvar verovatno sto se cesto narucuje..isto kao one vr naocare..i onda su krenuli da na to udaraju vecu cenu da bi kupovao ovde a ne narucivao iz inostranstva
 
Naručio sam nekog miša pre 7-8 dana, stoji na 'waiting for pick up' i dalje.
Danas mi prodavac šalje poruku sledećeg sadržaja:
dear ..sorry about

post office cancel my order

i back money to you

i hope you can order new

i will sent new to you

thanks

Boga pitaj šta je hteo da kaže.

Elem, kako on meni sad može da vrati pare, da bi ja naručio opet?

Pošto ne bih da mi samo kaže poslaću ti, pa da ja bacam u pasulj da li je stvarno poslao ili nije..

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imam problem sa rezervacijom sredstava, oko 25$. Napravio novi acc zbog kupona, naručio, oni mi otkazali narudžbinu, i već više od mesec dana mi sredstva stoje rezervisana... Kontaktirao ali support, pričaju da će poslati banci obaveštenje da oni ne trebuju pare, banka mi traži potvrdu da predmet nije kupljen, i tako u krug. Da li je imao neko sličnih problema?
 
Poslednja izmena:
@nightshadow, kaze da ce otkazati order, i da porucis ponovo - trebalo bi preko Alia da ti vrati novac, tj. da Ali samo vrati novac, jer je otkazan order. Proveri u statusu porudzbina. Ako nije, pitaj ga kad ce da cancelluje :) Koliko ga razumeh, on i ne zeli da ti samo posalje opet, vec da cancelluje ovaj order, a ti sam porucis novi - skroz korektno.

@joca, ako je Intesa, nista cudno. Ali i za druge banke, rezervacije olako stoje 45 dana, ako ne dobiju info da se otkazuje. Po onome sto vidim, ljudi se bas zale na Intesu sada, da zadrzava dugo sredstva za refund ili otkazane rezervacije :(
Licno nemam problem sa time, jer koristim njihov MC, kreditnu, pa me ne hvata limit, ali iskreno mi ne bi bilo svejedno da je debitna i da mi stoji zarobljen novac. Pocinjem i da razmisljam da li je dobro sto preporucujemo Visa electron ljudima u temi o platnim karticama.
 
E ne znam kako ona radi, posto nemam eBanking tamo :)
Meni je iz Idee vrlo brzo vracena razlika, mozda 2 radna dana.
 
Ne znam koga da ganjam, ove iz banke ili AliExpress support. Support sa Alija već 4 puta cimao i ništa...
 
Poslednja izmena:
Kako izgleda inace rezervisano kod Piraeusa, ako moze screenshot?

Ne bih znao ko je ovde kriv. Ali je obicno brz, ali mozda su zahebali. A Piraeus ume da uspori nesto (svaki dan im pada sistem, sreca ne treba mi salter nikada :)), ali ne verujem da toliko dugo ne proknjize storniranje.
 
Pozdrav, imam jedno pitanje posto sam nov u ovome. Pisao sam pre nekoliko dana u ovoj temi, kako prodavac nije uspeo da posalje paket za Srbiju, dao sam mu Countri code, ali opet nista. Sad kad udjem na taj proizvod sto sam narucio pise da ne salje za Srbiju. Iako je prvobitno pisalo da salje.

Posto imam jos jedan dan fore da otkazem porudzbinu... da li trebam ja da otkazem ili se to radi automatski po isteku tog perioda. Mislim na povrat novca... kako je najbolje?
 
Verovatno da ovaj put aliexp. nije otkazao rezervaciju. U tim slucajevima rezervacija stoji 45 dana. Bar u intesi je tako (slicna situacija pre nekoliko dana, pa sam zvao call centar)

U svakom slucaju, ako se naplate, znaces, ali mislim da nece, tj. mislim da je samo cekanje problem.


Nego, da li se secas kada si podneo zahtev za prvo izdavanje Visa elektron u Pireusu, i sta placas od odrzavanja?
 
Za placanje van vam nije dobra Piraeus, jer naplacuje za ino transakcije.
 
Kad prodavac otkaže rezervaciju ako ne dostavi banci taj podatak (a ja još nisam sreo ni jednog koji je to sam uradio) pare stoje rezervisane 45 dana i kada posle 45 dana nema potražnje banka sama briše rezervaciju. Da bi ti banka skinula rezervaciju pre 45 dana moraš dostaviti dokaz da je poništena rezervacija!!!

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Meni se cini da mi se nije ranije desavalo da rezervacije stoje, to je noviji fenomen. A pratim to u cent, posto devizne transakcije ipak imam dovoljno malo da mogu napamet ispratiti :)
Tacno jedno godinu ili manje kod Intese, prvi put sam video da nesto stoji vise od dan-dva nakon otkazivanja.
 
@nightshadow, kaze da ce otkazati order, i da porucis ponovo - trebalo bi preko Alia da ti vrati novac, tj. da Ali samo vrati novac, jer je otkazan order. Proveri u statusu porudzbina. Ako nije, pitaj ga kad ce da cancelluje :) Koliko ga razumeh, on i ne zeli da ti samo posalje opet, vec da cancelluje ovaj order, a ti sam porucis novi - skroz korektno.

Rekao mi da otvorim dispute, a dispute može da se otvori tek 10 dana nakon shipment-a.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Koje sam ja je8ene qrate sreće.

Uzmem jedan unimer, nemušto radi jedno područje, dobio refund. Ah, da. Taj prodavac se pravio da je u bolnici, u početku. Imate SS ovde.

Uzmem drugi, da tako kažemo kršten, u odnosu na prvi, kod nekog drugog prodavca, naravno. Kad ono ima offset na svim AC područjima. Na ACA, to čak nije ni offset. Ne zna se šta je, samo prikazuje 15 mA AC.

Razmenim par poruka sa "podrškom" od prodavca, pod imenom Dora, dostavio sam i video.

Posle par sati, stiže poruka, kako je sve prosleđeno "tehničkom osoblju" i na kraju, da je ta Dora trenutno negde na "odmoru" i da će se javiti u petak. :D

Taman pred dispute. :D

Moje pitanje je, kako je najjeftinije vratiti stvar u Kinu? Koja poštanska usluga i slično? Da li je moguće ispod 1000 RSD? Da imam opciju za dispute u subotu, gde ću tražiti da im vratim, jer ne mogu očima da ga gledam, posle svega.
 
Poslednja izmena:
Koji si unimer uzimao? I kako racunas offset? Nov sam kod tih stvari pa jos dosta toga ne razumem. :) Ja sam isto razmisljao da narucim neki unimer ali ne znam koji, a s'druge strane znam da kada uzmem unimer necu uskoro kupovati drugi. Kakav je onaj vici99 koga nesto zovu kao fluke 17b?
 
Poslednja izmena:
Kupio sam neki punjač preko aliexpressa i piše da garantuju on time delivery za 39 dana.
Interesuje me da li se tih 39 dana računa od plaćanja ili od kako je prodavac poslao? Pošto je sa slanjem zavlačio dve nedelje...
Takođe sam dobio tracking number na osnovu koga nemam nikakve informacije. U pitanju je singapore post i na njihovom sajtu piše da ne postoji pošiljka sa tim brojem.
 
Koliko vremena je proslo od kad si dobio tracking ? Trackingu treba par dana da proradi
Sg ce pisati nesto tek kad stigne iz Kine u Singapur obicno oko 7 dana, mozes pogledati i na 4px dok je jos u Kini
 
^^
Pričaš gluposti
Računa se od dana kad je obeleženo slanje

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
11. aprila je poslato.
Piše:
"Tracking information is temporarily unavailable. You could track your order here."
I gde god da sam pokušao da pratim sa tim brojem, piše da ne postoji.
Znači da sačekam još 16 dana, pa ako ne stigne, da otvaram dispute...
 
Nazad
Vrh Dno