Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Vama bar stiže a meni već tri nedelje stoji u Ns na carini i ko zna koliko će još jer mi se niko danima ne javlja na telefon. Što je najgore u pitanju je predmet koji vredi 30 evra ni ne podleže carinjenju
7169d50790c80d43757e139fc2a558d2.jpg
Ne podlaze carinjenju, ali podleze PDV-u, sto ti je isti proces cekanja, jer na sve(po zakonu) ide pdv, u praksi male jeftine stvarcice prolaze odmah i bez ikakvih troskova(pdv, carina), cim ima PDV-a "stoji u redu" i ceka na svoj red.
Moguce da su ti promenili tracking number i da zato ne mozes da pratis.
 
carina na stvar od 20$,jel mogu nekom da se zalim?

Kako sad 20$ a malo pre reče 50 :D ?
Pdv 20% se plaća na sve ne bitno koje vrednosti a carina 10% za sve iznad 50 evra. Imaš i mogućnost žalbe, ali i ona se plaća 400 i nešto dinara.
Zar je toliko teško pročitati prvi post u temi?
 
Poslednja izmena:
ovde treba otvoriti temu gde hvalimo nase carinike i postu jer ako krenu po zakonu da gledaju sve i uzimaju pdv pravicemo ove od blata..
 
Uh, ne znam da li je bilo ovo pitanje ali tema ima preko 400 strana pa je nemoguce naci.

Konkretno me zanima gde zavrse paketi koje ja ne pokupim iz poste? Nije do mene sto necu ja da ih pokupim vec imamo nekoliko ljudi sa istim prezimenom u zgradi i onda postar nasumicno ubacuje to pa dok meni stigne "izvestaj" prodje onih 5-6 dana i u posti mi kazu da je paket vracen.

Moje pitanje je je l se taj paket vraca na carinu pa tamo bleji ili se vraca nazad u Kinu? Ili sta je tacno, hvala najlepse :)
 
Mislim da imaš 5 dana fore i onda ga vraćaju pošiljaocu ali okreni postu za svaki slučaj pa proveri

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Vracaju ako on hoce, nije to obavezno. Ali obicnom postom uglavnom vrate, jer je return shipping jeftin ili se osiguraju.
Ako ne, to se "unistava".
 
Ako neko moze da mi objasni kako funkcionise refund? Na 2 stvari sam ulozio zalbu, dobio odgovor da cu dobiti refund koliko sam trazio. I sad stoji "Refund Processing" i ne znam da li mi je novac vracen, nisam davao podatke sa moje kartice, a ne mogu da proverim preko kartice da li mi je novac vracen, tj mogu ali moram da cekam pola sata u banci red a to mi se ne radi :)
 
Vraca ti se na karticu sa koje si i platio u roku od 7 do 10 dana..
 
... A nekad prodje i dve tri nedelje... S obzirom da piše processing još nigde pare nisu krenule.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Koja je procedura kada mi je stigao neki mali adaptercic neispravan. Prvo pisem poruku prodavcu? pa onda ako mi ne odgovara sta on kaze idem na dispute?
 
Potrebna mala pomoć, kako mi ovde piše da je potvrđen prijem pošiljke a ja je nisam dobio jer 3 nedelje stoji na carini
b28490fc38090486829659f687d23eb3.jpg
 
Potvrdio si da je stigla.
 
Kliknuo si da ti je stiglo. Potvrdio si.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
U praćenju pošiljke stoji da nije stigla što odgovara činjenićnom stanju, možda sam greškom pritisnuo, jel to znači da sad nemam više nikakvo pravo ukoliko mi ne stigne ili bude neki drugi problem?
 
Išao sam lično danas u carinu da vidim u čemu je problem, rekli su mi da je pošiljka zadržana dok im ne dokažem pravu vrednost, naravno o tome me nisu obavestili mada imaju moju adresu i broj mobilnog već sam danas saznao kada sam otišao lično, vrednost im dokazujem screen shotovima i izvodom iz banke o uplati koje im trebam poslati na mail. U banci rekoše da ne daju takve izvode i da im to još niko nije tražio da bi dokazivao vrednost na carini
 
Išao sam lično danas u carinu da vidim u čemu je problem, rekli su mi da je pošiljka zadržana dok im ne dokažem pravu vrednost, naravno o tome me nisu obavestili mada imaju moju adresu i broj mobilnog već sam danas saznao kada sam otišao lično, vrednost im dokazujem screen shotovima i izvodom iz banke o uplati koje im trebam poslati na mail. U banci rekoše da ne daju takve izvode i da im to još niko nije tražio da bi dokazivao vrednost na carini
Ako si placao paypalom screenshot, a ako ne onda ebanking screenshot. Ako si zadrzao sms kad si plaćao može i screenshot smsa. Banka ne daje potvrdu za transakciju sa kartice

Možeš da tražiš od banke izvod po kartici pa zaokruži transakciju na njemu. Na tvoj zahtev moraju da ti daju izvod a koliko će da naplate to je već njihova stvar tj pogledaj tarifnik


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Plaćao sam internet visa karticom, carinika sam baš pitao da li mogu screenshot ebankinga da ne idem u banku i čekam red samo zbog toga ali reče da mora baš iz banke koji mi na kraju nisu dali pa sam poslao screen shot jer nemam ništa drugo, u svoj toj gužvi i snimanju izgleda da sam slučajno potvrdio prijem pošiljke. Kakav mi cirkus napraviše oko bezvezne Aliekspres kupovine. Da ne kažem da sam u carinskoj zoni proveo 40 minuta dok su me primili, pronašli moj predmet i uputili šta dalje da radim.
 
Poslednja izmena:
Zdravo,

Kupop bih dron sa Alija, nije neki poseban Bugs 3 Do 120 eura.
Da li je neko imao iskustva, platio bih sve i carinu i pdv samo da stigne bez zezancija, maltretiranja, potvrdi da smem da vozim dron i tako?
 
Zdravo,

Kupop bih dron sa Alija, nije neki poseban Bugs 3 Do 120 eura.
Da li je neko imao iskustva, platio bih sve i carinu i pdv samo da stigne bez zezancija, maltretiranja, potvrdi da smem da vozim dron i tako?
Potraži temu o dronovima, možda je već neko naručivao taj model.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Da li se nekom desilo da se Ali uključi u dispute ali ne presudi u predviđenom roku? Prošlo je 15 dana od uključenja Alija i 8 od planiranog kraja ali se ništa ne dešava.
 
Danas mi se javio poštar da preuzmem paket i kaže da je potrebno da doplatim još 1230 dinara na ime carinjenja i poštarine. Proizvod sam na AliEkspresu platio 30 evra + poštarinu 15 evra. Pošto je paket otišao na carinu podneo sam im svu dokumentaciju o vrednosti proizvoda koji sam kupio, izvod iz banke, printscreen AliExpres kupovine itd....Da li je normalna i uobičajna tolika doplata za predmet ove vrednosti?
 
Na 45e oko 32% pa računaj,platio si manje a poštarinu ulazi u cenu

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa neće mi valjda ocariniti i naplatiti pdv i na poštarinu? Podneo sam dokaz o vrednosti proizvoda i iznosu poštarine.
U ostalom do 50 evra se i ne carini, to mi je carinik rekao kada sam predavao dokumentaciju.
Ako ja dobro računam realna vrednost doplate je 20% od 30 evra što je oko 730 dinara, sve ostalo su preterali.
 
Poslednja izmena:
Pa pdv je 20% na 45€ + otvaranje i pregled to ti to

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ma pustite neka ih deru i neka vicu "nepravda", sto bi citali FAQ za carinu u drugoj temi :)
 
Nazad
Vrh Dno