Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

@jokics

Koji kod za pracenje imas - TR , NL ili mozda cak LV ?

Bilo je tih ponuda od par centi kod par prodavaca.

Meni su par puta stigle , drugaru nisu :S:



@somakoma

Ma poenta cele price je da CAINIAO - SUNYOU zestoko obmanjuje kupce.

SunYou od kada znam za njih postavlja statuse koji u najvecem broju slucajeva
nemaju veze sa realnom situacijom.

Cainiao isto pravi veliki problem sa UB..LV i LPxxx.

Mesec-dva-tri pre isporuke imas status Arrive at destination , pa ti onda
ako ne stigne na kucnu adresu dokazuj da posiljka na dan starusa
Arrive at destination uopste nije stigla u Srbiju.
Naravno sve to znam, samo se ne slazem sa tobom da SY obmanjuje na registrovanim ne obmanjuje, na neregistrovanim posiljkama daje lazne statuse.
 
@somakoma

Da li pises o jednom pozitivnom primeru i na osnovu toga donosis zakljucak ili o desetinama
raznih posiljki u proteklih par godina koje smo samo ovde na forumu ispratili ???

I SY i Cainiao zestoko lazu za neregistrovane posiljke , a za SYRM i SYAE kako kad.
Problem je sto ne dobijas Rx...xx kod pod kojim ti posiljka bude isporucena i cesto nemas
validne podatke o kretanju posiljke.

Veoma cesto kada posiljka stigne u tranzitnu zemlju ciji R kod dobije , dobijes
status Arrived at destination country airport.

Ponekad oznace pravilno - Arrived in transit country GMTC , a desava se i da
statuse naknadno isprave - tek kada posiljka bude urucena.


@ Nabukodonosor

Kao sto ova rasprava o pracenju posiljki treba da stoji u aktivnoj temi PRACENJE POSILJKI ,
tako i tvoje pitanje treba da stoji u aktivnoj TOP temi AliExpress - ŠTA DA KUPIM ?


Napravili smo nered svuda redom i ko ne prati svaki dan tesko da moze da se snadje
 
Danas su mi stigla tri paketica iz Kine, jedan sa UB trackingom 8.12, i dva sa LP trackingom porucena 16.12.
Sva tri trackinga pokazuju status Delivering.
 
@somakoma

Da li pises o jednom pozitivnom primeru i na osnovu toga donosis zakljucak ili o desetinama
raznih posiljki u proteklih par godina koje smo samo ovde na forumu ispratili ???

I SY i Cainiao zestoko lazu za neregistrovane posiljke , a za SYRM i SYAE kako kad.
Problem je sto ne dobijas Rx...xx kod pod kojim ti posiljka bude isporucena i cesto nemas
validne podatke o kretanju posiljke.

Veoma cesto kada posiljka stigne u tranzitnu zemlju ciji R kod dobije , dobijes
status Arrived at destination country airport.

Ponekad oznace pravilno - Arrived in transit country GMTC , a desava se i da
statuse naknadno isprave - tek kada posiljka bude urucena.


@ Nabukodonosor

Kao sto ova rasprava o pracenju posiljki treba da stoji u aktivnoj temi PRACENJE POSILJKI ,
tako i tvoje pitanje treba da stoji u aktivnoj TOP temi AliExpress - ŠTA DA KUPIM ?


Napravili smo nered svuda redom i ko ne prati svaki dan tesko da moze da se snadje
Ne vredi, odustajem.
Ja u klin, ti u plocu.
Nek ostane na tom ja znam sta i kako mi stize, putuj igumane ne misli na manastir.
Mislim da je ovako najbolje jer mi nije cilj nikakvo prepucavanje po forumu vec kazem kako je meni bilo ti imas drugacije iskustvo i sve ok.
Meni tacni statusi tebi nisu, sve se razumemo.
Pozdrav.
 
@ somakoma

Ako desetine primera nisu dovoljne , ja nemam ideju sta jeste...

Necemo dalje.... , jer definitivno nema svrhe :(

Pozdrav
 
Ne kapiram toliku pricu oko laznih statusa. Ako su lazni statusi, kome smeta neka ne porucuje, kome ne smeta neka kupuje pa kad dodje. Zabole me za statuse, kad prodje zastita otvorim spor i idemo dalje. Gusite vise temu sa tim, 40% teme se ponavlja prica o laznim statusima. Vec u snu mi se javljaju lazni statusi.

Poslato sa Nova 5t
 
@ somakoma

Ako desetine primera nisu dovoljne , ja nemam ideju sta jeste...

Necemo dalje.... , jer definitivno nema svrhe :(

Pozdrav
Upravo to nema svrhe.
Ne kapiram toliku pricu oko laznih statusa. Ako su lazni statusi, kome smeta neka ne porucuje, kome ne smeta neka kupuje pa kad dodje. Zabole me za statuse, kad prodje zastita otvorim spor i idemo dalje. Gusite vise temu sa tim, 40% teme se ponavlja prica o laznim statusima. Vec u snu mi se javljaju lazni statusi.

Poslato sa Nova 5t
Upravo to sam i napisao u nekom od predhodnih odgovora sasi al sta ces.
 
Kakva je sad situacija stižu li paketi, vidim već mogu da se nađu predmeti sa par evra poštarine skoro kao pre ovog korona cirkusa.....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Evo sta je meni neki dan kinez pisao...uzeo sam 2 vijace i naravno da sam odbio i uzeo na drugom mestu jos i jeftinije ali evo vec 2 dana i tu cekam da se nesto desi.

Screenshot_20210202_194907.jpg Screenshot_20210204_151326_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

I sada kada hocu da kupim kod njega moze da se uzme...ne kapiram, zasto onda ne stavi shiping veci...valjda ide na AP foru.
 
Poslednja izmena:
@ Gilgamesh
Kinezi se igraju pa ako bude APP lepo im je a čim prodje uplata odma stiže poruka kako slanje košta ili treba da se doplati, te narudžbenica je dodeljena nul nul operateru pa njemu odbijaju od plate i sl.. Sačekaš istek zaštite pa dispute jer obično daju dupli broj a i dalje im stoji da je slanje free
 
Ne kapiram toliku pricu oko laznih statusa. Ako su lazni statusi, kome smeta neka ne porucuje, kome ne smeta neka kupuje pa kad dodje. Zabole me za statuse, kad prodje zastita otvorim spor i idemo dalje. Gusite vise temu sa tim, 40% teme se ponavlja prica o laznim statusima. Vec u snu mi se javljaju lazni statusi.

Poslato sa Nova 5t

Ako se sećaš snova kaži nam kako izgledaju "lažni" statusi da znamo da ih provalimo odma a ne da se patimo. Kakvi krivi i pravi statusi, trgovci su se ogradili sa rokom isporuke pa ko voli nek izvoli, čekanje je tu a ako ne stigne najlakše je pritisnuti dispute.
 
Zašto je šipment i dalje skup? Da li ima ikakvih naznaka da će se cena smanjiti? Sama pošiljka je vrednosti ne više od 5E a cena šipmenta je 28E :(
 
Ajde da ne zatrpavamo onu drugu temu, ima li još neko sa NBG da mu ne stiže bukvalno ništa u zadnje vreme? Od 8 naručenih paketa, od novembra pa do kraja januara, ništa nije stiglo.
Ne znam da li je do pošte ili do čega već, vidim da ostalima stižu paketi..
 
Zašto je šipment i dalje skup? Da li ima ikakvih naznaka da će se cena smanjiti? Sama pošiljka je vrednosti ne više od 5E a cena šipmenta je 28E :(
Možda je to realna cena za transport iz Kine do Srbije? Kurirske službe u Srbiji, Nemačkoj ili nekoj trećoj zemlji su skuplje za unutrašnji transport, nego što je do skoro bio transport iz Kine. Nije realno. Last mile u Srbiji realno košta više od tih 1-2eur što smo inače doplaćivali, za bolji transport.

Ok, velike količine, bla bla, i verovatno će se cene smanjiti vremenom, ali i dalje zvuči nerealno da mi sa drugog kraja sveta stigne proizvod za 1eur, sa sve transportom. I još 3 prelepljene nalepnice. Možda ih je mašina štampala na osnovu nekog spiska, ali vidi se da su ručno lepljene.
 
Ajde da ne zatrpavamo onu drugu temu, ima li još neko sa NBG da mu ne stiže bukvalno ništa u zadnje vreme? Od 8 naručenih paketa, od novembra pa do kraja januara, ništa nije stiglo.
Ne znam da li je do pošte ili do čega već, vidim da ostalima stižu paketi..
Ja sam sa NBG-a, meni je sve stizalo, dešavalo se za neke pakete da su putovali po 4 meseca ali su na kraju stigli.
 
Cene za shipping su povecali (isti razlog zasto je Amazon uvek imao takve cene) zato sto se redovno kradu paketi (mada je to uglavnom slucaj sa skupljim paketima, ne sa ovim sitnicama od po par evra).
@nightshadow
Ili se "zagubio" paket (ukraden), ili prosto "jos nije stigao na red". Mozes se cimati postu i carinu da vidis gde se nalazi paket posto verovatno imas tracking number, ali nemoj se previse nadati da ce to da se nadje.
 
Poslednja izmena:
Kao što rekoh u drugoj temi, meni na nbg-u nije stiglo 6 paketa iz prve polovine novembra i 4 naručenih pocetkom decembra.
Paketi su vrednosti $2-8.
Problem izgleda postoji na nbg-u.
 
Када купујем неки производ ког има у више боја (нпр маска за телефон) да ли је могуће у оквиру исте поруџбине да убацим нпр 2 различите боје или морам прво да поручим једну па тек онда у наредној другу боју?
 
Ubaciš u korpu jednu pa drugu pa ih platiš zajedno, ako ne može drugačije. Mada mi se dešavalo da ako ubacim 2 iste stvari a onda sa drugom poštarina poskupi nenormalno.
 
Када купујем неки производ ког има у више боја (нпр маска за телефон) да ли је могуће у оквиру исте поруџбине да убацим нпр 2 различите боје или морам прво да поручим једну па тек онда у наредној другу боју?
Ubaciš jednu boju u korpu, drugu itd. Kada uđeš u korpu biće objedinjeno sve od jednog prodavača. Klikneš da štikliraš sve od njega i biće u istoj pošiljci.

Inače, jesam ja pogodio kad ne rade zbog njihove ng pa mi zato prodavac ne šalje pošiljku već par dana?
 
Piše ti koliko dana je preostalo za slanje, mada su mnogi okačili uz opis proizvoda ako se šalje iz Kine od kad počinju sa slanjem.
 
Претпоставио сам да је то начин али ајде да проверим пошто сам увек поручивао један производ од продавца. Хвала за Инфо.
 
Piše ti koliko dana je preostalo za slanje, mada su mnogi okačili uz opis proizvoda ako se šalje iz Kine od kad počinju sa slanjem.
Ma znam da piše. Nego sam se setio zašto ne šalju kad sam video da par dana nije poslato.
 
Stigao danas paket naruce 1 januara.
Uzbekistanska posta.
Prvi put mi od njih stize.
 
15.02. сам поручио 2 маскице за телефон и од тад ми све време стоји у делу "To be shipped". Нешто се отегло па ме занима да ли се дешава да им треба неколико дана да пошаљу одређени производ? Пошто сам пар дана пре тога поручио исто тако Case za Kindle Paperwhite и после непуних 24 сата пребацио је поруџбину у део "Shipped".
 
Samo da podsetim admine da od izmene foruma uopšte ne rade linkovi na prvoj stranici ove (a predpostavljam i drugih) teme.
Kad se izabere bilo koje od onih pitanja u delu "Šta treba da znam" dobije se:

"Oops! We ran into some problems."​

 
Nazad
Vrh Dno