Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Mhm. Model napajanja je bitan. Neko od 360W može nemerljivo kvalitetnije da bude od NN napajanja.
400-450+ preporuka, naravno, samo gledaj brend i specifikaciju.
 
FSP ova (veoma dobrih) imaš sad kao šaše po oglasima. što se grafike tiče, rx 460 je prilično bolji od rx 550.
 
FSP ova (veoma dobrih) imaš sad kao šaše po oglasima. što se grafike tiče, rx 460 je prilično bolji od rx 550.
Da izbor je i pao na rx 460. Dvoumio se zbog potrosnje. Ali posto ce biti i novog napajanja dileme vise nemam. Sigurno uzimam i E5450. Jos napajanje da odaberem. Bice ovo poslednji upgrade ove masine. Kad sve skockam, nadam se da necu imati problema sa prepoznavanjem E5450 javljam utiske. Hvala svima na savetima.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad sve lepo skockas, videces kako ce mashinče da poleti... sve ide "glajd" ...

samo bez straha ... slušaš savete iskusnih vukova sa foruma a imaš i na YT gomilu praktičnih tutorijala pa polako....
kod mene je sve profercelo iz prve ... upgrade biosa MB, seckanje socketa, ... odmah je prepoznao Xeona... + novi SSD i grafa R9 270 X ( troši prilično ali ga gura CORSAIR 520W bez problema .... )
ide sve lepo ... ni jednom nije štucnuo do sada

pa srećno !
 
Uzeo sam ovde e5440 za 1000 din stock znaci nije modovan. Da li ima neka dusa da mu je ostao jedan stiker pa kada naleti u postu da posalje u pismu placam pismo i castim za pivo, sok ili sto god ?
 
Uzeo sam ovde e5440 za 1000 din stock znaci nije modovan. Da li ima neka dusa da mu je ostao jedan stiker pa kada naleti u postu da posalje u pismu placam pismo i castim za pivo, sok ili sto god ?
Šalje ti brat, samo mi pusti adresu na pm [emoji6]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Nekada sami vrh ponude, A danas obe za 1000 dinara na pijaci.. Nisam jos stigao da ih proverim, izgledaju dobro ocuvano. Koliko jedna vredi? Takodje, ako me secanje dobro sluzi, Xeoni ne rade na X38 cipsetu? I zanima me da li je neko imao prilike da proba ili procita da li na ovim plocama radi 16GB RAM-a i da li se na njima moze omoguciti SLI? Takodje vidim da na ovoj Asus moze ECC RAM, to bi bilo ekstra posto je on smesno jeftin na oglasima, ako radi razmisljam se da je stavim kod sebe u radionicu umesto MSI G41.
 
Zelim ovde javno da se zahvalim Pegi, koji mi je poslao stiker za CPU koji bih cekao ko zna koliko iz bratske nam Kine i ko zna da li bih skoro docekao. Takodje covek nije hteo da naplati i ako sam ja insistirao.

Osposobio sam jednu dodatnu masinu za mene sa Xeonom.
Xeon e5440 sam kupio ovde za 1000 din koji nije bio modifikovan. Pa sam zalepio stiker od Pege i razmisljao se da li da ga rezem dremelom da napravim ona dva zleba da bi upao ili da secem socket i na kraju sam sekao.
Masina je :
Asus P5Q SE2
Xeon e5440
8GB DDR2
HD 3870
150 GB WD Veloci Raptor

Stvarno sam pozitivno iznenadjen kako masina brzo radi u odnosu na svoje godiste i zivotni vek. Najopustenije moze da se koristi za surf, YT, za gledanje filmova, muziku, neke stare igrice. A ono sto je najbitnije otvori se vise tabova pusti se YT na jednom u pozadini i nista ne koci i ne raspada se kao sto je slucaj bio sa dual kor procesorom, ali opet i Raptor sigurno da igra svoju ulogu jer sam njega skoro stavio, pre je bio neki stari WD obican.

Sve u svemu zadovoljan sam jako. Mozda bi jedina bolja opcija bila SSD ali su sada skuplji a i ne znam koliko je realno brzi od ovog raptora na ovakvoj masini.
 
Bravo za mod, uživaj u boljem radu PC-ja!

Što se tiče SSD-a, baš sam danas pazario za sestrin i zetov komp sa istim CPU-om kao tvojim GA neki model od 120GB za 2.732 din. u beogradakoj maloprodaji sa 3 godine garancije.

"Investiraj" i u tom pravcu, nećeš se pokajati! [emoji6]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
+1 za SSD i da te ta mašina još lepo posluži :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Tek će ssd da napravi razliku. Prepare 2 b surprajzed.
 
Nije bas za ovu temu, ali mogu se naci povoljni a jaki procesori starijih generacija za relativno male pare.
Pre neki dan uzeo i5-3570 Ivy Bridge za 3000din.
Narucio sa ebaya 2x4GB DDR3 1333MHz sa nekim kuponom od 10 evra za 1300din.
 
Nije bas za ovu temu, ali mogu se naci povoljni a jaki procesori starijih generacija za relativno male pare.
Pre neki dan uzeo i5-3570 Ivy Bridge za 3000din.
Narucio sa ebaya 2x4GB DDR3 1333MHz sa nekim kuponom od 10 evra za 1300din.
Šta je pisac hteo da kaže? [emoji846]

Pa znamo mi to, naravno. Ima i za manje pare.

Ali ako već off-topičimo i idemo u detalje, oskudna je ponuda ploča po niskim cenama za novije, bolje socket-e.

Bez obzira, nije tema, jer tako možemo i X58 da uvučemo u priču.

Sve je ovo i dalje na nivou zezanja i entuzijazma.

Kod i5-3570 i 2x4/1333 nema ne 3mm entuzijazma, ali ima đusa itekako.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja modovan komp koristim od 2011,vidite u potpisu tada sam zamenio c2duo sa xenonm narucenim iz kine sa zalepljenim sikerom,i odsekao socket na ploci.Tad sam uzeo i grafu,prosle godine ssd i komp i dalje leti i zadovoljava moje trenutne potrebe.Igram wot a klinac Fortnite i CSGO.
A sve zahvaljuci ljudima koji su pokrenuli ovu temu.Da napomenem da je to prvi i jedini put kad sam skidao i stavljao cpu na neku plocu,ubacivao novi bios.I sve je proslo ok i jos jednom HVALA SVIMA na detaljnim savetima.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ja modovan komp koristim od 2011,vidite u potpisu tada sam zamenio c2duo sa xenonm narucenim iz kine sa zalepljenim sikerom,i odsekao socket na ploci.Tad sam uzeo i grafu,prosle godine ssd i komp i dalje leti i zadovoljava moje trenutne potrebe.Igram wot a klinac Fortnite i CSGO.
A sve zahvaljuci ljudima koji su pokrenuli ovu temu.Da napomenem da je to prvi i jedini put kad sam skidao i stavljao cpu na neku plocu,ubacivao novi bios.I sve je proslo ok i jos jednom HVALA SVIMA na detaljnim savetima.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Januara 2014. je pokrenuta tema, a nekih 3 meseca ranije je izleteo info o ovome u svetu.

U svakom slučaju, super da te još služi đunta - a mogao bi da razmisliš i o upgrade-u :)

Pozz
 
Onda od 2014 godine negde se to desavalo juna,jula meseca.Moja greska.Polako razmisljam o zameni,samo nikako da se nadje nesto para.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ja modovan komp koristim od 2011,vidite u potpisu tada sam zamenio c2duo sa xenonm narucenim iz kine sa zalepljenim sikerom,i odsekao socket na ploci.Tad sam uzeo i grafu,prosle godine ssd i komp i dalje leti i zadovoljava moje trenutne potrebe.Igram wot a klinac Fortnite i CSGO.
A sve zahvaljuci ljudima koji su pokrenuli ovu temu.Da napomenem da je to prvi i jedini put kad sam skidao i stavljao cpu na neku plocu,ubacivao novi bios.I sve je proslo ok i jos jednom HVALA SVIMA na detaljnim savetima.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Na kojim podesavanjima klinac igra Fortnite? Ja sam probao Fortnite sa R9270X i naklokovanim Xenonom na 4.1GHz i radilo je katastrofa. Tek kada se sve obori onda je radilo u stabilnih 50-60FPS-a. Cim se stavi na medium imaju nagli padovi sa 60 na 30-40. GTAV radi ekstra na toj masini, kao i neke mnogo ozbiljnije igrice.


Nekada sami vrh ponude, A danas obe za 1000 dinara na pijaci.. Nisam jos stigao da ih proverim, izgledaju dobro ocuvano. Koliko jedna vredi? Takodje, ako me secanje dobro sluzi, Xeoni ne rade na X38 cipsetu? I zanima me da li je neko imao prilike da proba ili procita da li na ovim plocama radi 16GB RAM-a i da li se na njima moze omoguciti SLI? Takodje vidim da na ovoj Asus moze ECC RAM, to bi bilo ekstra posto je on smesno jeftin na oglasima, ako radi razmisljam se da je stavim kod sebe u radionicu umesto MSI G41.

Inace, obe ploce rade. Asus je zamenila MSI G41 u poslovnom kompjuteru, a ova Gigabyte ce ili na prodaju ili ce ostati u rezervi.
 
Poslednja izmena:
Ma ne moze od toga bolje. Fortnite ima padove na mnogo jacim procesorima, tek sada jer igra losije radi nego pre..

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ma ne moze od toga bolje. Fortnite ima padove na mnogo jacim procesorima, tek sada jer igra losije radi nego pre..

Sent from my P10 lite using Tapatalk

I meni se cini da igrica radi dosta losije nego pre. Secam se da se ona prva sezona mogla igrati na q6600 i 9600gt u stabilnih 30-40fpsa, a ovo danas je katastrofa. Gore optimizovanu igricu jos nisam video.
 
Ja ne igram fornite ali sam klincu namestio na auto detect i nisam ni gledao kako ga je podesio,a on se ne zali.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ne igram ni ja, ja sam ga samo probao da vidim kako radi i video da radi kilavo. Ako nekom ima da proda ove stikere za CPU neka mi se javi privatnom, trebaju mi dva. Pitanje za @Pegu. Da li Xeon X5355 moze da se moduje i da radi na X38 ploci?
 
na x38 (x45, q35...) samo xeon serije x33 (nadam se da cijenjeni mister Pega neće da se ljuti što odgovauram umjesto nj)
 
Poslednja izmena:
na x38 (x45, q35) samo xeon serije 3 (nadam se da cijenjeni mister Pega neće da se ljuti što odgovauram umjesto nj)
Mr. Pega [emoji1787] - Pa tako me najrođeniji zovu, kako da se ljutim? Tnx!

Nego, što Kolega ne staviš nešto iz E54XX ili X54XX serije, a ne taj slabašni E53XX? Nemo' si kicoš za 300 din. [emoji846]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jer je ploca sa X38 cipsetom, al koliko vidim ni ovaj nece moci na nju. Moracu vijati neki q9650 polovan. Uzeo sam danas na pijaci X5355 i E5430, ali nemam stikere, a ne znam ni da rade. Al cenim da rade jer sam ih uzeo sa jos hrpom negok rama od koji samo 2 ne rade. A crknuti procesori se retko srecu..
 
Gde je ta pijaca? Dosadilo mi da ženi kupujem povrće...
 
Nazad
Vrh Dno