Šta je novo?

iOS 7

Meni se samo kod imessage poruka gubi naziv od koga je stigla poruka, samo pise npr +38163xxxxxxxx. Kod obicnih sms poruka normalno pise od koje je osobe stiglo. A svi kontakti su mi zapisani u formatu sa +381... Cak sam primetio npr. kada posaljem imessage i ta osoba nema net u tom trenutku i poruka zapravo ode kao sms tada se pojavi ime, i cim sledeci put istoj osobi posaljem imessage i ode kao imessage odmah se ime pretvori i postane kao broj... wtf
Takodje neko mi posalje imessage i u notification bar-u vidi se ime osobe a u messages kada udjem stoji kao broj +381...

Tačno, to se i meni dešava, dobro si zapazio.
 
Mislim da sam bas opisao do najsitnijeg detalja problem, kako izgleda, kada se desava itd... Pokusacu da izgooglujem, ali mislim da ce tesko ici. Samo se nadam da nije location based, posto smo onda sje*ani...
 
Meni se samo kod imessage poruka gubi naziv od koga je stigla poruka, samo pise npr +38163xxxxxxxx. Kod obicnih sms poruka normalno pise od koje je osobe stiglo. A svi kontakti su mi zapisani u formatu sa +381... Cak sam primetio npr. kada posaljem imessage i ta osoba nema net u tom trenutku i poruka zapravo ode kao sms tada se pojavi ime, i cim sledeci put istoj osobi posaljem imessage i ode kao imessage odmah se ime pretvori i postane kao broj... wtf
Takodje neko mi posalje imessage i u notification bar-u vidi se ime osobe a u messages kada udjem stoji kao broj +381...

help

Edit: uradio sam OTA update ako to nesto znaci... pa je mozda ubagovano. Razmisljam se da odradim cist update i da ne radim from backup, vec set as new. Pa lepo sve od pocetka. :)

Eee, ovo je već druga priča.
I meni je, mogu da kažem oduvek, prisutan ovaj problem kada se šalju poruke, ali kao što ti kažeš, samo kao iMessage, problem nisam uspeo da rešim i odustao sam još poodavno, s obzirom da nemam baš mnogo ljudi u imeniku koji koriste iPhone, pa mi i ne smeta mnogo.
Ali dešava mi se sve isto kao i tebi, ali tako mi je bilo i na iOS 6.x.x
 
Moji utisci (dan korišćenja ios7 - ipad4): za sada animacije zatvaranja i uopšte na home screen nisu tako fluidne kako su bile. Siguran sam da će to popraviti u narednom update-u.

Jako mi se svidja novi dizajn kalendara, čist minimalistički design, kod messages najzad možeš videti kad je nešto poslato, photos je našminkan ali lepo organizovan, contacts ništa posebno, safari radi veoma brzo, kao da imam utisak da je brži nego što je bio, game center je zaista dopadljiv i animacije su extra. Notes je po meni unazađen, ipak je trebalo da bude malo stila, ne samo "beli papir". Sat i sve vezano za to, lepo izgleda.

Facebook radi dosta brže, bolje učitava na ios7, sa update-om facebooka.

Do sada me je jednom izbacio iz settings-a, drugih bagova nisam primetio.

O bateriji još ne mogu dati utisak, rano je.
 
Poslednja izmena:
mene je iP5 izbacio 2 puta do sada iz settingsa, posle restarta telefona se nije ponavljalo, bar za sada.
ispeglace se to sledecim apdejtom.
 
Meni od iOS7 treba samo jedna stvar - blokiranje poziva. Ništa više. Sa svime sam prezedovoljan na 5ici nakon prelaska sa 4s.

Sa mojim korišćenjem 4s/5 - na 4s je baterija gurala 1 dan, sada na 5 dva dana. Najviše u principu koristim Viber i gMail od net zavisnih programa, a ostalo je telefoniranje i sms. FB/t i ostalo ne rabim… Ali sam zato počeo svako malo da škljocam okidačem. Koliko mi kamera na telefonu nije bila bitna do iPhone-a, toliko mi je sad must have…

Ja ću da se strpim do jb za 6.1.4 i 7 i da preskočim 7icu do barem druge ili treće zakrpe…
 
Meni se samo kod imessage poruka gubi naziv od koga je stigla poruka, samo pise npr +38163xxxxxxxx. Kod obicnih sms poruka normalno pise od koje je osobe stiglo. A svi kontakti su mi zapisani u formatu sa +381... Cak sam primetio npr. kada posaljem imessage i ta osoba nema net u tom trenutku i poruka zapravo ode kao sms tada se pojavi ime, i cim sledeci put istoj osobi posaljem imessage i ode kao imessage odmah se ime pretvori i postane kao broj... wtf
Takodje neko mi posalje imessage i u notification bar-u vidi se ime osobe a u messages kada udjem stoji kao broj +381...
Čekaj, da li o ovome pričate? Kod mene se uvek vidi ime, nikada (ni na 6.1.x) nisam imao situaciju da stoji +381 ni za SMS, iMessage...
I kada stigne obaveštenje, takođe je ime uredno ispisano.
 
Poslednja izmena:
Meni umesto Dule kod tebe, stoji broj +381... Cak sam ugasio onu novu opciju u Mail, Contacts, Calendars settings za short names, ali nije pomoglo... Napominjem da do iOS7 nikada nisam taj problem.
 
kako da promenim boju ovih oblacica u plavo? kod mene su zeleni i ne mogu da nadjem nikako gde se menja.
 
Plavi su kada koristis imessage a kada je obican sms onda su zeleni ;)
 
jos nisam poslao ni jedan imessage, hvala na infu :)
 
Meni umesto Dule kod tebe, stoji broj +381... Cak sam ugasio onu novu opciju u Mail, Contacts, Calendars settings za short names, ali nije pomoglo... Napominjem da do iOS7 nikada nisam taj problem.
Kod mene je uključena opcija kratkih imena. A što se tiče podešavanja za poruke, tu mi je isključeno "Send Read Receipts" i "Show Subject Field", nešto od ta dva mi je pravilo problema još na iOS 5.x. Ne sećam se šta ali ionako mi ne trebaju pra ih držim isključene. Mislim da ne bi trebalo da ima veze sa tvojim problemom, ali... ko zna...
 
Meni se samo kod imessage poruka gubi naziv od koga je stigla poruka, samo pise npr +38163xxxxxxxx. Kod obicnih sms poruka normalno pise od koje je osobe stiglo. A svi kontakti su mi zapisani u formatu sa +381... Cak sam primetio npr. kada posaljem imessage i ta osoba nema net u tom trenutku i poruka zapravo ode kao sms tada se pojavi ime, i cim sledeci put istoj osobi posaljem imessage i ode kao imessage odmah se ime pretvori i postane kao broj... wtf
Takodje neko mi posalje imessage i u notification bar-u vidi se ime osobe a u messages kada udjem stoji kao broj +381...

help

Edit: uradio sam OTA update ako to nesto znaci... pa je mozda ubagovano. Razmisljam se da odradim cist update i da ne radim from backup, vec set as new. Pa lepo sve od pocetka. :)

Ukoliko me sjećanje dobro služi, to mi se dešavalo kad mi je iMessage bio aktiviran preko emajla. Onda sam uradio restore, aktivirao ga preko telefonskog broja i više nisam imao problema… Opet, ako me sjećanje dobro služi...
 
meni je mnogo ružan novi iOS. Mnogo! Android mi je sada za ovo svemirski brod.
 
Da li i vama prikazuje u Appstore-u apps koje su update-ovane kao history... To ranije nije bilo tako. Kada se update-uju nestanu. A sada ostaje lista sa datumom kada je update odradjen...
 
Da li i vama prikazuje u Appstore-u apps koje su update-ovane kao history... To ranije nije bilo tako. Kada se update-uju nestanu. A sada ostaje lista sa datumom kada je update odradjen...

da, to je kao nova fora. Po meni samo komplikuje stvar i narušava preglednost.
 
Hmm, samo me zanima koliko ce duga biti ta history lista update-ovani aplikacija...
 
Da li je neko uradio iOS7 update na 4s?
Ja sam uradio update na iP4 i trebam na 4s. Na iP4 sve lepo radio osim onog sto ste napomenuli sa imenima u SMS i iMessage, ali to je verovatno problem koji jedino CallerID fix moze da resi kada bude izasao JB.
Na iP4 sve radi isto kao i na iOS6, jedino usporenje vidim kada nekog zovem i kliknem na njegov broj u imeniku, ne krece odmah da poziva vec tek posle oko 2 sekunde pa me zanimam kako je to kod 4s na iOS7?


Takodje nije mi jasno sada sa ovom novom aktivacijom (koja je inace dobra stvar) sta ce da radimo kada prodamo nekome telefon ili kada kupimo neki polovan od drugog, kako ce da aktiviramo telefon posle prvog restore jer sada moras da znas Apple ID i parolu koja je vezana za taj telefon da bi aktivirali telefon.

P.S. I ja prvi put sada na iOS7 koristim iPhone bez JB-a :)
 
Poslednja izmena:
Приметио сам синоћ, пошто сам имао мало више времена да посветим разгледању iOS7, да фали гомиле индикатора (повратних информација) када се изда комада и нека акција треба да се изврши. Најбољи пример за ово је када се мења позадина. Након клика на "Set as Lock/Home/Both" ништа се не дешава, већ се затвори тај панел и врати те на избор позадина без икаквог обавештења ономе што се збило. На iPad је још горе, тамо нема ни "touch state" за елементе, па не знаш ни да ли си тапнуо на право дугме. Врло лош UX.

Приметио сам и да информација о томе да је нека апликација била ажурирана остао у AppStore. (измена: Видех управо да су и други ово приметили...)
 
Poslednja izmena:
Da znas za ubuduce, ako ti je ip 5 a1429 uvijek skidaj 5,2 verziju a ne 5,1

Koja je razlika? Vidim da za 5.2 stoji da je CDMA kao...nista mi nije jasno sada. Ja sam onda pogresio, skinuo sam 5.1 GSM a ne 5.2 Global verziju... Takodje i dalje zezaju imena za imessage, stoji samo broj od koga je. Probao sam restore sa "set as new" i nije pomoglo. Isti imessage stize na iPad mini lepo sve sa imenom. SMS radni normalno na telefonu.
 
Poslednja izmena:
Jako lose radi na ipadu, evo posle 3 dana koriscenja. Sada, dok kucam ovo primetno laguje (dok sam kucao mejl, pojeo mi je par slova). Nadam se da ce to ispraviti u sledecem updateu.
 
Hocu li moci downgrade na iOS 5.1.1 posle iOS7 (imam SHSH blobs, simfree i trenutno sam na 5.1.1), iPhone4? Hocu malo da isprobam, pa da se vratim, posto su performanse mnogo lose. Ali mi treba iOS7 trenutno...
 
Poslednja izmena:
Jako lose radi na ipadu, evo posle 3 dana koriscenja. Sada, dok kucam ovo primetno laguje (dok sam kucao mejl, pojeo mi je par slova). Nadam se da ce to ispraviti u sledecem updateu.

Kad se ovakvi postovi pisu, bilo bi dobro napisati koji ipad je u pitanju..
 
Jako lose radi na ipadu, evo posle 3 dana koriscenja. Sada, dok kucam ovo primetno laguje (dok sam kucao mejl, pojeo mi je par slova). Nadam se da ce to ispraviti u sledecem updateu.

Meni se to desavalo odmah po update-u, restart je pomogao.
 
I ja sam instalirao ios 7 na ipad 4, i za sad nemam mnogo zamerki.

Ume malo da zamuca kad god treba da iskoci tastatura, valjda ce to prvi update popraviti. Ali ono sto mi se nikako nesvidja su push notifikacije (zauzimaju pola ekrana i ruzne su ko djavo), i one obicne notifikacije (zauzimaju bez razloga ceo ekran a nema razloga za tim - nista novo nisu dodali u odnosu na iphone).
 
Nazad
Vrh Dno