Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Hmm, možda zato ostali nisu to spominjali zato što ne koriste smart stay... To troši dobrano bateriju, ali krastavac, ko hoće feature taj, mora da se odrekne i baterije...
 
Ko hoće taj feature instalira screebl koji radi 10x bolje i ne troši bateriju uopšte
 
Pa zato sto to trosi vise baterije dok je ukljucen ekran. Npr kad imas to ukljuceno trosi ti 25%/h, a kad iskljucis trosi ti 20%/h. Znaci na kraju sa ukljucenom opcijom ces imati 4 sata screen on-a, a sa iskljucenom imaces 5 sati.
 
Primetio sam juce da mi na 3g mrezi com.android.phone napravio 7000+ wakelockova za par sati pa procitah na xda da su se ljudi bakcali sa iskljucivanjem fast dormancy.
Jel moze mozda pojasnjenje sta je fast dormancy?
Da napomenem da na gsm only nemam ni priblizno toliko wakelockova od doticne aplikacije:)
 
Sad mi je dosta jasnije,hvala:)
Jel si ti to iskljucio ili si ostavio?Ne bih rekao da kod nasih operatera to radi kako je zamisljeno:)
 
Pa znas kako. Ja i dalje to ne shvatam. Npr radio sam sa nekim ljudima testove i npr meni na vipu radi fast dormancy normalno i nemam problema, a nemam problema ni kad ga iskljucim, samo mi je problem kad je iskljucen ne ide u idle nego stoji u fach... Dok na primer u BG je bolje kad je iskljucen nego kad je ukljucen, a nekad je bolje i kad je iskljucen. Pricam na VIP-u.

Ja mislim da to sve zavisi na koji si nakacen toranj. Mozda ima neki unapredjeni, mozda ima neki matori. To je jedino sto mi pada na pamet.

Iskljucis, pa probas. Ako ne valja, ti vrati, a ako valja, onda valja :)
 
Sad sam ga iskljucio preko ashell i asqlitemanager aplikacije,stavio sam fast dormancy na "0",tako kaze uputstvo na xda,valjda necu ostati bez mreze nakon reboota:)Probam pa cu javiti rezultate:)
 
Što se tiče Fast Dormancy na Telenoru kad sam pitao njihovu tehničku podršku za to da li njihova mreža podržava FD dobio sam neki generički odgovor u stilu: naša pametna mreža bla bla bla, svakim danom unapređujemo bla bla... Ništa ni da li podržava ili ne ali kad sam ja testirao nije radilo.
 
Kod mene nema promene posle gasenja fd,i dalje phone ima ~2000 budjenja za 1h,ali samo na 3g,na 2g ima 0(nula) budjenja:)
Sto ce reci,nesto drugo mozda pravi problem,pobrisao sam sve novoinstalirane aplikacije pa cu videti da li se popravlja.
Ako ne Djilke saljem ti dump file:)
 
Što se tiče Fast Dormancy na Telenoru kad sam pitao njihovu tehničku podršku za to da li njihova mreža podržava FD dobio sam neki generički odgovor u stilu: naša pametna mreža bla bla bla, svakim danom unapređujemo bla bla... Ništa ni da li podržava ili ne ali kad sam ja testirao nije radilo.

Takodje... Zvao VIP... Dva puta kažem fast dormancy, a ova mene razume nešto na srpskom da joj pričam :D rekoh gospodjice prebacite me na tehničku službu, kaže ona, pa ja ću vam pomoći, mislim se u sebi, "kako ćeš mi pomoći kad me ni ne razumeš, bolje sebi da pomogneš" :D

Tehnička služba iako nije znala šta je to, rekla je da podržavaju... Mrka kapa kod naših operatera i njihovih tehničkih stručnjaka...
 
S obzirom sta sve koristis... Dobro je ;)
 
Da nije malo mnogo ovih gms wakelock-ova s obzirom da telefon nije koriscen?

I dalje mi je SmartStay ugasen, ali nisam siguran da je do njega....
 
Pa to je zbog mapa (pretpostavljam) ili nekog drugog programa (mozda G now) ja nemam taj wakelock, mada ne koristim ni mape ni Gnow.
 
Gnow ne koristim ni ja. Nisam ga ni aktivirao od kad sam instalirao Omegu.

Ugasicu Maps pa cu da vidim.
 
My tracks isto se pojavljuje. Sve sto ima veze sa lokacijom. Mada opet ne mora da znaci, ali ovo je moja pretpostavka.
 
Moj telefon definitivno nije normalan...

uploadfromtaptalk1375790365007.jpg

7h standby, 3h ekran i vec sam na 38%.


U ovih nekoliko dana sam 3 puta radio full wipe i reinstalaciju. Backup sam vracao i preko Titanium Backup-a i preko GPlay Store-a. Sistemske aplikacije nikad nisam Backup-ovao....

Nije vise gms wakelock problem, sad je android....
 
Ne znam, ali čuo sam da se dosta ljudi žale da odjednom telefon poludi, neobjasnjivo... Kasnije se vrati na normalu?!
 
Koji je sad ovo k.....?

Onaj gms wlock se drasticno smanjio nakon reinstalacije sistema i instaliranja novih app (dakle bez vracanja backup-a) ali mi se sad ovo pojavilo!?

uploadfromtaptalk1375983309686.jpg
 
To si imao koliko vidim i na prethodnom shotu. A wakelockovi? Alarm sam po sebi nije problem.
 
Da, sad vidjeh da sam postavio nego mi je ttalk prebacio na drugu stranu prilikom postovanja.

Wlock jedino gmail 10 minuta, slao sam neke slike preko egde-a pa je potrajalo... Sve ostalo je ispod minut.
 
Probam probam...

Konkretno od prvog linka nema pomoci jer sam sve procitao i probao, drugi jako tesko otvaram jer sam na egde-u a cesto i gubim konekciji.
 
Ako ti tel ide u deep sleep nemoj da lupaš glavu, to je jedino bitno... Neće alarmi potrošiti bateriju sami po sebi
 
Pa zar nemas komp...drugi ti objasnjava sta je TIME_TICK action u okviru sistema
 
Jedini komp koji mi je blizu je mbp koji je neupotrebljiv maltene jer ne mogu nista sa telefonom da uradim preko njega.

Tel ide u deep sleep, samo mislim da ne bi smjelo da ima ovoliko alarm obavestenja... Ili se varam?
 
Ma ne smeta ti to ništa kažem ti, samo ako prouzrokovuju wakelockove rešavaj... Ako će ti biti lakše instaliraj Facebook messenger, da vidiš koliko ih tek on pravi :D a ne utiče ništa spec na bateriju...
 
Jedini komp koji mi je blizu je mbp koji je neupotrebljiv maltene jer ne mogu nista sa telefonom da uradim preko njega.

Tel ide u deep sleep, samo mislim da ne bi smjelo da ima ovoliko alarm obavestenja... Ili se varam?
Naravno da sme..problem bi bio da imas 500, 1000 i vise tih wakeupova..ovako samo 16 i ti odmah pravis frku..vrati se kad bude bio 4-orocifren broj :D
 
Nazad
Vrh Dno