Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Mislim da jos uvek nisu stigle u Srbiju. Kada stizu, Asus Srbija?
 
skrolanje u pretrazivacu je i dalje sa seckanjem kao i verziji 2012 a i kao sa vecinom android telefona,zaobilazim

Bilo kakvo seckanje se eliminiše korišćenjem stock browsera, ima uputstvo na xda kako instalirati. Probao lično na starom modelu i radi perfektno.
 
Evo i malo više utisaka posle nekoliko dana.

Update za bateriju: juče ujutru sam ga skinuo sa punjača, sada je nestalo. Od toga 6h 40m sa on screen time prilično aktivne upotrebe - dosta instalacija programa, oko 1h gledanja SBB D3Go, ~30min Youtube, 1h igranja Temple Run 2, 40 min igranje Beach Buggy Blitz, izvrteo Antutu i 3D Mark Ice Storm, nekih 40min Skype-a, 20 min Real Racing 3, često prebacivanje profila sa mog na ženin i nazad. Jako malo korišćenja je bila neka slabija upotreba (surf i čitanje mailova), tako da je sasvim OK, sa 2h igranja igrica, vrtenjem benchmark-a i dosta stream-ovanja videa, očekivao sam da će brže da potroši bateriju.
Naravno, uvek može bolje, međutim tablet je jako tanak i lagan, tako da je baterija ipak vrlo prostojna za gabarite tableta.

Igrice sasvim lepo rade, Real Racing 3 definitivno bolje radi nego na Tegri 3.

E sad razočarenje, koje nema veze toliko sa samim novim Nexus-om, ali nekom može biti bitno. Na starom N7 Skype je savršeno lepo radio. Na novom ima par velika problema:
1) Skype često puca, pogotovu pri prebacivanju kamere sa zadnje na prednju;
2) često ne inicijalizuje kameru pri prihvatanju poziva pa se to mora ručno uraditi;
3) prednja kamera je jako zumirana, ako tablet držite normalno, sagovornik vam vidi samo oči i deo lica. Prednja kamera radi normalno iz drugih aplikacija, tako da je problem očigledno do Skype-a.
Zadnja kamera radi bez problema, problem je kako Skype koristi prednju kameru.
Nažalost, iako postoji gomila korisnika pritužbi na ponašanje Skype-a na njihovom sajtu i forumu, više od mesec dana, niko se po pitanju ovih bug-ova nije oglasio, tako da ću polako početi da tražim alternativu za Skype, kao i sve ostalo što MS preuzme i ovo polako propada.
 
Poslednja izmena:
Ako si gledao u Comtradeu u Uscu to je zbog Demo softvera (pokrece se kad tablet stoji desetak sekundi u vertikalnom polozaju). Ne zna zasto je Google tako napravio .

Gledao sam u ComTrade u Delta city-ju. Baš se začudio. Ono što je najinteresantnije kada sam pitao čoveka što radi tamo, zašto status bar neće da se spusti, on kaže treba da se aktivira negde, neka aplikacija :)

Kuku majko ko sve radi u tim radnjama
 
Ma kakav demo,testirao sam dva komada jedan u comtrade a drugi u gigatronu pokrenuo stock google chrome i mozzilu i nije smooth kao na ipad-u inace imam ipad mini i hocu da ga menjam za full hd displey jer ga ipad mini nema,al je browsing daleko ispod nivoa u odnosu sa minijem jbga a krenuo da kupim nexusa razocarenje...
 
Gledao sam u ComTrade u Delta city-ju. Baš se začudio. Ono što je najinteresantnije kada sam pitao čoveka što radi tamo, zašto status bar neće da se spusti, on kaže treba da se aktivira negde, neka aplikacija :)
Kuku majko ko sve radi u tim radnjama
U prvom postu sam bio zaboravio na demo uredjaj CT shopu u Delta City-ju, ali sam se ispravio u prethodnom postu. I taj primerak ima Demo softver. Moram priznati da ta Google demo aplikacija ima neka cudna resenja pa smo zato trenutno stopirali instalaciju u drugim radnjama. U svakom slucaju, bez te aplikacije je sve radilo OK, bar koliko sam se ja igrao.
 
Neko je pitao pre par dana za vreme punjenja za novi Nexus 7, pa sam danas merio:

1-20% ~20 min
1-60% ~1h 30min
1-90% ~2h 30min
1-100% ~2h 55min

Dakle full charge je malo ispod 3 sata.
 
Provalio sam da vlc bar duplo srce bateriju od mx plejera.
 
Da da, ja bih nesto sa predikcijom (srpski, latinica) ali da nije swype. Cak i one podeljene vrijante nisu lose.
Probao sam sa swype tastaturom umanjenu varijantu recimo. To je super jer moze da se "svajpuje" identicno kao na telefonu jer je te velicine ali poremeti malo raspored na ekranu jer je hangouts recimo tretira kao "pop-up" tastaturu i ona uzima overlay preko samog chat prozora i prakticno ne vidis sta kucas :( Bas bezveze a bilo bi savrseno...
Српска је само ћирилица. Инсталирај, пробај Kii keyboard.
 
Takodje kada hocu da selektujem ikonicu i pomerim... Jel ima neko slicni problema?

Потврдно, јавља се и код мене али веома ретко. Али не код померања иконица него код тастатуре мада је могуће да и ја машим са дебелим прстима:).
 
Poslednja izmena:
I ja imam taj utisam, par puta mi se desilo kad kucam da umesto i otkucam io, ili 7 otkucam 78. Mada mi se to dešava u portrait modu, dok u landscape ne.

Testirao sam touch i sa YAMTT i sa Multi-Touch Testerom i ne javljam mi se ghosting, tj. nema duplih odziva, tako da mislim da je do mojih ćevapa od prstiju.

Inače sad smo side-by-side testirali iPad Mini i N7, kolega čiji je mini se žestoko izbedačio, N7 ladno bar 2x puta brže otvara sajtove (Safari je na Miniju, Chrome na N7).

Čak je i za dlaku brže otvarao sajtove od iPad 3 od drugog kolege, kod njega je Chrome-om :)
 
Mozda je kolega ukljucio "off road" na operi. Mada je malo verovatno sobzirom da ste probali i Chrome na trojci i da je isti rezultat.

Nego, da li LTE verzija mize dacsalje/prima SMS-ove i pozive?
 
SMS bi trebalo da može sa GoSMS Pro, nije potreban root. Glasovni pozivi ne mogu.
 
Poruke idu kroz GoSMS centar. Nisam sigran da li korisnici koji nemaju GoSMS mogu da prime takve poruke.
Sta ce vam SMS pored Hangouts-a?
 
Jel moze neko da proba ko ima LTE verziju?

Sad smo probali, instalirali GO SMS Pro (free), poslali poruku na jednu matoru Nokiu (nije smartfon) na formatu 064xxxxxxx, stigla poruka normalno. Stigla sa broja SIM kartice u tabletu.

Poslali poruku sa Nokie na broj SIM kartice u tabletu, stigla normalno poruka u GO SMS.
 
SMS bi trebalo da može sa GoSMS Pro, nije potreban root. Glasovni pozivi ne mogu.

+1 Tako je. Takva je situacija bila i sa prvim Nexus 7. Instalacijom bilo koje aplikacije za SMS, poruke su se mogle slati i primati. Ali pozivi nikada nisu bili omogućeni.
 
Probao sam sada i sa isključenim GPRS i WiFi, dakle bez pristupa netu i SMS-ovi normalno idu - znači šalju se preko GSM-ma, a ne preko GoSMS servera.
 
Vlasnik od pre pola sata :D vrhunski uredjaj, upravo ga poredim sa starijim bratom i napredak je ocigledan u svakom aspektu :)
Neka preporuka za rom? Na starom sam koristio SmoothROM, ubica je.
 
Poslednja izmena:
Ja ni ne pomisljam na root i romove, ovo mi je idealno.:)
Skinuo sam ovaj pirate bay browser pa s utorrentom skinuo koji film, radi kao sat.Svakim danom sam sve zadovoljniji napravom.Samo jos futrole da se pojave vec jednom.:)
 
Stigao danas i mogu reći da sam prilično zadovoljan.
 
ja sam sa svojim dobio asus travel case. skroz je korektna. gumirana. imao sam istu i na starijem nexusu 7, ova novija je mnogo laksa i tanja i mislim da radi posao :)
 
Zahvaljujući ASUSSrbija, dobio sam Travel Cover, skroz je tanak i mekan i sasvim fino paše uz tablet.

Jedino mi malo smeta što su power i volume tasteri skroz prekriveni - teže se pritiskaju i nalaze nego kad je tablet van futrole.

Na starom N7 case mi nije prekrivao tastere, što je po meni možda bolje rešenje, mada se ovako više čuvaju.
 

Prilozi

  • TC1.jpg
    TC1.jpg
    88.7 KB · Pregleda: 289
  • TC2.jpg
    TC2.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 273
  • TC3.jpg
    TC3.jpg
    92.8 KB · Pregleda: 270
Poslednja izmena:
A kad mi ostali (ne)srecnici mozemo ocekivati Travel cover ili neku drugu futrolu, zastitu u Srbiji? :p
 
upravo takav cover i ja imam samo druge boje (sive). veruj mi ovde su dugmici savrseno lako pritiskaju kako je na starijem nexus 7 i njegovom travel coveru :D
 
Da li je iko od vas ko je kupio probao otg kabl?? Da li rade mis, tastatura, fles memorija itd..i da li telefon mora da bude rootovan i da ima nexus media importer
 
Ja sam probao OTG sa USB mišem - radi.

Probao sam i 32GB flash (mislim da je extFat fajl sistem na njemu) - radi. Bez root-a, samo sa matorim Nexus Media Importerom 3.1 za koji imam apk fajl - probao da gledam filmove i slike i da iskopiram fajlove sa flash-a. Nisam doduše probao da kopiram na flash.

Čekam još uvek da mi stigne Visa Internet kartica u intesi da mogu da kupim noviju verziju.

Inače 2 dana i 6h na bateriji, screen on time >4h (auto), koristio i GPS jedno pola sata, ceo dan od 9 jutros slušam radio preko Tune In-a i još uvek imam 23% baterije. Sasvim OK rezultat.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno